AÖL Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB son dakika gelişmesi

MEB Açıköğretim Lisesi 2. dönem sınavlarına giren binlerce öğrenci heyecanla sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağıyla ilgili MEB AÖL sınav takviminde tarih verildi. 18-19 Mart 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan açık lise 2. dönem sınavlarından çıkan öğrenciler bir yandan sorular ve cevaplarına bakıyor, bir yandan da sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte AÖL 2. dönem sınavıyla ilgili merak edilenler.

  • 45
  • 14
  • 7
  • 8
  • 13
  • 5
x

MEB Açıköğretim Lisesi AÖL 2. dönem sınavları 18 - 19 Mart 2017 tarihlerinde 3 oturum şeklinde yapılıyor. Sınava giren öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. AÖL 2. dönem sınavından çıktıktan sonra sorular ve cevap anahtarının yayınlanmasını bekleyen öğrenciler ayrıca sonuçların açıklanacağı tarihi de araştırıyor. MEB yayınlandığı sınav takviminde sonuçların 21 Nisan 2017 Cuma günü internette yayınlanmaya başlanacağını bildirdi. Açık lise 2. dönem sınav soruları ve cevap anahtarı da pazar günü yapılacak son oturum bittikten kısa bir süre sonra yayınlanacak.
 
AÖL 2. DÖNEM SINAVI SORULAR VE CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANIR?
MEB tarafından gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi 2. dönem 18-19 Mart 2017 sınav sorular ve cevap anahtarı pazar günkü oturum bittikten kısa bir süre sonra açıklanacak. Sorular ve cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 

AÖL 2. DÖNEM SORULAR VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 
AÖL 2. DÖNEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
MEB tarafından yapılan AÖL 2. dönem sınav sonuçları, sınav takvimine göre 21 Nisan 2017 Cuma günü erişime açılacak. MEB son dakika duyurularına bakmak için aşağıdaki linke tıklayın.
 

MEB GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN...

 

AÖL SINAVINDA NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR?
Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.
 
Sınavlarda;
 
Her dersten 20 soru sorulmaktadır,
 
Her soru 4 seçeneklidir,
 
Her doğru cevabın değeri 5 puandır,
 
Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).
 
Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.
 
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN 2. DÖNEM SINAV AÇIKLAMASI
 
• 18 - 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınav giriş yerleri belirlenmiştir.
 
• Sınavlar 3 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.
 
I. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 09.30
 
II. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 14.00
 
III. Oturum 19 Mart 2017 Pazar 09.30
 
• Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılacaktır. Yurt dışında sınava girecek öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.
 
• Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.
 
• Sınav Giriş Belgenizi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.
 
• Sınav Giriş Belgenizi sistemde yayınlandıktan hemen sonra alınız, son günlere bırakmayınız.
 
• Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.
 
• Sınav Giriş Belgesinde yedek salonda sınava girecek öğrenciler, öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.
 
• Sınava gireceğiniz her dersten 20’şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.
 
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Başbakan Yıldırım: CHP, yepyeni bir kılığa girerek aklı sıra milleti kandıracak

Başbakan Yıldırım: CHP, yepyeni bir kılığa girerek aklı sıra milleti kandıracak

Arda Turan efsane 11'lerini açıkladı

Arda Turan efsane 11'lerini açıkladı

Kazaya davetiye çıkardı

Kazaya davetiye çıkardı

Peugeot 407'yi yenilediler

Peugeot 407'yi yenilediler

Reklamı Kapat