AÖL açık lise sınav sonuçları aol.meb.gov.tr'de

MEB Açıköğretim Lisesi 2. dönem sınavlarına giren binlerce öğrenci heyecanla sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. 18-19 Mart 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan açık lise 2. dönem sınav sonuçları aol.meb.gov.tr üzerinden açıklandı.

 • 205
 • 31
 • 25
 • 20
 • 41
 • 15
x

MEB Açıköğretim Lisesi AÖL 2. dönem sınavları 18 - 19 Mart 2017 tarihlerinde 3 oturum şeklinde yapıldı. Sınava giren öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. 2. dönem sınav sonuçları aol.meb.gov.tr üzerinden erişime açıldı.
 
AÖL 2. DÖNEM SINAVI SORULAR VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI
MEB tarafından gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi 2. dönem 18-19 Mart 2017 sınav sorular ve cevap anahtarı açıklandı. Sorular ve cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 

AÖL 2. DÖNEM SORULAR VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 
AÖL 2. DÖNEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
MEB tarafından yapılan AÖL 2. dönem sınav sonuçları erişime açıldı. Sonuçlar için aşağıdaki linki tıklayın.
 

AÖL 2. DÖNEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN...

 

2. DÖNEM SONUÇLARIYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA

2016-2017 Öğretim Yılı 2. Dönem sınav sonuçları açıklanmıştır.

 

Mezun olan öğrencilerimiz ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitimi Merkez Müdürlüklerinden geçici mezuniyet belgelerini alabilirler.

 

Mezun olan öğrencilerin diplomaları 2(iki) ay içerisinde düzenlenip Koordinatör Halk Eğitimi Merkezlerine gönderilecektir. AÖL Sistemi üzerinden Mezuniyet İşlemleri menüsü altındaki Diploma Takip bağlantısına tıklayarak diplomanızın nereye gönderileceğini öğrenebilirsiniz.

 

Eğitimine devam eden öğrencilerin 08 - 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinden kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

 

Kayıt yenileyen öğrencilerimizin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.

 

Ders seçerken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçmek zorundasınız. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.

 

AÖL Sistemi üzerinden Ders seçerken 35(otuz beş) kredilik ders seçme hakkınızı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.

 

3. Dönem sınavları 1 - 2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

 

Muaf olduğunuz derslerin kredisi alınmaz, bu dersleri isterseniz yeniden seçebilirsiniz. Başarılı olmanız durumunda kredisini kazanırsınız.

 

ÖNEMLİ NOT : 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş silik, donuk veya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

AÖL SINAVINDA NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR?
Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.
 
Sınavlarda;
 
Her dersten 20 soru sorulmaktadır,
 
Her soru 4 seçeneklidir,
 
Her doğru cevabın değeri 5 puandır,
 
Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).
 
Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.
 
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN 2. DÖNEM SINAV AÇIKLAMASI
 
• 18 - 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınav giriş yerleri belirlenmiştir.
 
• Sınavlar 3 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.
 
I. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 09.30
 
II. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 14.00
 
III. Oturum 19 Mart 2017 Pazar 09.30
 
• Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılacaktır. Yurt dışında sınava girecek öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.
 
• Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.
 
• Sınav Giriş Belgenizi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.
 
• Sınav Giriş Belgenizi sistemde yayınlandıktan hemen sonra alınız, son günlere bırakmayınız.
 
• Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.
 
• Sınav Giriş Belgesinde yedek salonda sınava girecek öğrenciler, öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.
 
• Sınava gireceğiniz her dersten 20’şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.
 
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ
 

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
berna15.04.2017 15:05
açıklandı
 • 0
 • 0
 
Ivanka'yı yuhaladılar

Ivanka'yı yuhaladılar

Masrafının on katı değerinde kendi evini yaptı

Masrafının on katı değerinde kendi evini yaptı

Beyni tehdit eden yiyecekler

Beyni tehdit eden yiyecekler

İşte en stressiz meslekler

İşte en stressiz meslekler

En Çok Okunanlar