Ehliyet sınavı zor muydu kolay mıydı 2017 İşte 20 Mayıs ehliyet sınavı twitter yorumları

Binlerce sürücü adayı 20 Mayıs 2017 saat 14.00’te yapılan MTSKS ehliyet sınavına girdi. MEB tarafından gerçekleştirilen sınavdan önce ve sonra sosyal medyadan çeşitli yorumlar yapıldı. Adaylar özellikle twitter’dan birbirinden ilginç paylaşımlarda bulundu. Peki, ehliyet sınavı zor muydu kolay mıydı? Sizler de sınıvla ilgili görüşlerinizi sayfanın sonunda bulunan ‘yorumlar’ kısmına yazıp, sınava giren diğer adaylarla paylaşabilirsiniz. İşte sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları...

 • 209
 • 16
 • 3
 • 6
 • 5
 • 1
x

Ehliyet sınavı 20 Mayıs saat 14.00’te MEB tarafından yapıldı. Sınavda binlerce sürücü adayı ter döktü. Bazı adaylar sınav öncesi ve sonrası sosyal medyada özellikle de twitter’da birbirinden ilginç paylaşımlarda bulundu. Ehliyet sınavı zor muydu kolay mıydı? Sorular nasıldı? Sizler de sınava giren diğer sürücü adaylarıyla görüşlerinizi sayfanın sonunda bulunan YORUMLAR kısmına yazarak paylaşabilirsiniz. İşte sosyal medyadan bazı paylaşımlar...

 

LEYLA‏ Ehliyet sınavı sen hiç olmamışsın ya 😒

 

Eliff‏ Ehliyet sınavı’nda ilk yardım sorularının zorluğundan(bence kolaydı)şikayet edenler motor sorularını yaladınız yuttunuz herhalde 😀

 

Ömer Furkan‏ Ehliyet sınavı da geçti

 

Ertuğrul Biçici‏ Bitmeyen ehliyet sınavı yapmışlar .

 

Akay‏ Ehliyet sınavi için yanıma bi sağlıkcı verebilir misiniz 😊😂

 

Arif Özdamar‏ Günlerden ehliyet sınavı

 

Yalçın Işık‏ Ne salak salak sorular bunlar ya (ehliyet sınavı)

 

Hafize Yılmaz‏ SBS sınavına girerken bile bu kadar heyecan olmamıştı yazılı ehliyet sınavı adamı strese soktu resmen  .

 

elithamal‏ Ehliyet sınavı ooo 😂

 

Gamzee^^‏ Ehliyet sınavı varmış geçerken ehliyetimi göstereyimde görsünler 😂😂😂😂😂😂

 

Rüstemizm‏ #BeşiktaşınMaçıVar çok heyecanlıyım hem Beşiktaşımın maçı var hem de ehliyet sınavı yardımcımız olsun

 

EHLİYET SINAV SONUÇLARI 20 MAYIS 2017 NE ZAMAN AÇIKLANIR?

MEB tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavı sonuçları genel olarak sınavdan sonraki 15 gün içinde açıklanıyor. Sonuçlar, meb.gov.tr ve odsgm.gov.tr resmi internet adreslerinden duyurulacak.

 

EHLİYET SINAVI 20 MAYIS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 20 Mayıs 2017 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS) ehliyet sınavı sorular ve cevap anahtarının, sınavdan kısa bir süre sonra açıklanması bekleniyor. Sorular ve cevap anahtarı MEB bünyesindeki Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün odsgm.meb.gov.tr adresinden erişime açılıyor. Ayrıca meb.gov.tr üzerinden de yayınlanıyor.

2017 EHLİYET SINAV TAKVİMİ

İlki 11 Şubat Cumartesi günü gerçekleşmiş olan ehliyet sınavları yılda 5 kere yapılmaktadır. Diğer sınav tarihleri ise şu şekilde olacak:

 

2017/MTSKS-2 20 MAYIS 2017 (saat 14.00)

2017/MTSKS-3 29 TEMMUZ 2017( saat 14.00)

2017/MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)

2017/MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)

 

EHLİYET SINAVINA KAÇ KERE GİRİLİR?

Ehliyet sınavına girmek isteyen sürücü adayları toplamda 4 defa teorik sınava, 4 defa uygulama sınavı (direksiyon sınavı) girme hakkı vardır. Eğer aday sınav döneminde mazeretsiz şekilde sınava girmezse bir hakkını kullanmış sayılmaktadır. Sınava mazereti nedeniyle giremeyen adayların durumu yönetmelikte belirtilmiştir. Eğer sürücü adayı 4 sınav sonucunda başarısız olursa, kursu tekrar etmek zorunda kalır. Teorik sınavda başarılı olan adaylar 4 defa direksiyon sınavına girme hakkına sahip. Direksiyon sınavında 4 defa başarısız olunduğu takdirde kursa, direksiyon eğitim ücretini ödeyerek ve zorunlu direksiyon eğitim saati doldurularak 4 defa daha sınava girme hakkı verilecektir. Tüm bunlar göz önüne alındığında sürücü adayı 4 defa teorik sınava, teorik sınavdan başarılı olduktan sonra, 4+4 toplam 8 defa direksiyon sınavına girebilir.

STAJYER EHLİYET NASIL İŞLEYECEK?

Stajyer ehliyet almaya hak kazanan sürücü adayları, 2 yıl süre ile geçerli olacak kanunda belirtilen yasaklamalar çiğnenmediği takdirde 2 yıl dolduktan sonra trafik tescile müracaat edip hiçbir ücret ödemeden normal ehliyet alabilecek. 2 yıllık süre içinde 5 kez kırmızı ışık kuralını ihlal eden, 5 kez hız sınırlarını aşan, alkollü ve uyuşturucu madde alarak araç kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasına neden olan ve 75 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri ise geri alınarak iptal edilecek. Bu kişiler yeniden sürücü kursuna giderek sınava girmek durumunda kalacak. 2 yıl süreyle bu tür suçları işlemeyenlere 1 yıl içinde başvurmaları halinde sürücü belgesi verilecek.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
ahmet20.05.2017 21:15
bunuhoerzaman yazıyom lise mezunuda aynı soruyla sınava giriyor ilkokulda sizce çok yanlış deyilmi yetkililere soruyorum lütven biran önce bunu düzeltin
 • 0
 • 1
 
Hindistan'da Müslüman gencin canlı kalkan yapılması soruşturulacak

Hindistan'da Müslüman gencin canlı kalkan yapılması soruşturulacak

'Kıyamet Ambarı' su almaya başladı

'Kıyamet Ambarı' su almaya başladı

Yürümekten usanan köylüler dağı deldi!

Yürümekten usanan köylüler dağı deldi!

500 milyar dolarlık mermer rezervinin bulundu

500 milyar dolarlık mermer rezervinin bulundu

En Çok Okunanlar