Düğün Boğaz’da 200 bin salonda 10 bin TL’den başlıyor

Boğaz’da otelde düğün yapmak 200 bin TL’den başlarken, Boğaz manzaralı yalıda evlenmenin bedeli de 100 bin TL. En ucuz adres ise 10 bin TL’den başlayan düğün salonları.

 • ERDİNÇ AKKOYUNLU
 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Ramazan Bayramı’nın ardından düğün sezonu da canlanacak. Bu yıl 650 bin çiftin evlenmesi beklenirken, düğün yapmak isteyenler için İstanbul’da her keseye göre seçenek var. 

OTELLER TEKLİF USULÜ

Evlenmek için Boğaz kıyısında beş yıldızlı bir oteli tercih edenler ciddi bir miktarı da gözden çıkarcak. Düğünün gününe göre değişen fiyatlar olmasına karşın Boğaz’ın en gözde mekanlarından Beşiktaş’taki Çırağan Palace Kempinski’de yemekli bir düğünün hafta sonu kişi başı fiyatı 400 TL’den başlıyor. 750 ile 1.000 kişinin ağırlanabildiği bir düğünün maliyeti ise en az 300, en çok ise 400 bin TL. Öte yandan 400 ile 700 kişi kapasiteli bir başka Boğaz oteli Four Seasons Hotel’de düğün yapmanın kişi başı fiyatı ise 400 TL’den başlarken en az 200 bin, en çok 300 bin TL ödemek gerekiyor. Beşiktaş’taki bir başka lüks otel  Shangri-La Bosphorus’un düğün davetli  kapasitesi ise 500 ile 750 kişi arasında. Ortalama yemekli düğün fiyatlarının kişi başı 300 ile 400 TL olduğu otelde. 150 bin TL ile 300 bin TL arasında düğün yapmak mümkün. Otellerin bu  hafta sonu liste fiyatları kişi sayısı ve hizmete göre verilen özel tekliflerle de değişebiliyor. 

YALIDA EVLENMEK MALİYETLİ

Düğün için bir başka alternatif ise yalılar. Fuat Halim Paşa Yalısı’nda hafta sonu 400 kişilik yemekli bir düğün için 80 bin ile 120 bin TL ödemek gerekirken, Sait Halim Paşa Yalısı’nda 500 kişilik yemekli bir düğün 150 bin TL, bin kişilik bir düğün ise 400  bin TL’ye mal oluyor. Düğünün hafta içi olması durumda ise Sait Halim Paşa Yalısı’nda 500 kişilik yemekli bir düğün için ödenecek tutar 100 bin TL. 2 bin kişiye kadar çıkabilen kapasitesi ile düğünlerin yeni mekanı Sepetçiler Kasrı’nda düğünün maliyeti  150 bin ile 400 bin TL arasında değişen fiyatlarla gerçekleşiyor. 

DOĞADA DÜĞÜN 112 BİN TL 

Evlenmek isteyenlerin bir başka adresi ise kır düğünü yapılan mekanlar. Cemile Sultan Korusu’nda 750 kişilik kır düğünü yapmanın maliyeti 112 bin ile 150 bin TL arasında değişirken, Şile’deki Riva’s Club Sırapınar’da fiyat kişi başı 100 ile 150 TL arasında. Küçükçekmece’deki Paşa Garden’de ise fiyatlar kişi başı 50 ile 80 TL arasında.

EN HESAPLISI SALONLAR

En hesaplı düğünün adresi ise her zaman olduğu gibi düğün salonları. Büyüklüğü ve manzarasına göre değişen düğün salonu fiyatları 10 bin ile 40 bin TL arasında değişiyor. Yine yemekli düğünlerde de kişi başı 30 TL’den başlayan fiyatlar uygulanıyor. 

19.5 MİLYAR TL KATKI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Geçen yıl 594 bin 493 çiftin düğün yaptığını belirterek,  “2017 düğün sezonunda 650 bin çiftimizin evlenmesi ve ortalama 30 bin lira harcanması halinde 19 milyar 500 milyon lira ekonomiye katkı sağlaması bekleniyor” dedi.  

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Ankara´da feci kaza: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Ankara´da feci kaza: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Albino kırlangıç kuşu şaşkına çevirdi

Albino kırlangıç kuşu şaşkına çevirdi

Matador hayatının şokunu yaşadı

Matador hayatının şokunu yaşadı

Çocuğunuz hangi zeka türüne sahip?

Çocuğunuz hangi zeka türüne sahip?