Başbakan Yıldırım: En büyük yapısal reform başkanlık sistemi

Başkanlık sisteminin Türkiye ekonomisine olumlu katkı sağlayacağını kaydeden Başbakan Binali Yıldırım “Başkanlık, en büyük yapısal reform. Küresel anlamda spekülasyona meydan vermez, aksine daha olumlu algı oluşturur. İstikrarı ilelebet kalıcı hale getirir” dedi.

  • YENER YALÇIN
x

Başbakan Binali Yıldırım, başkanlık sisteminin Türkiye ekonomisine olumlu katkı yapacağını belirterek, “Başkanlık açıklaması küresel anlamda bir spekülasyona meydan vermez, aksine daha da olumlu algı oluşturur. Çünkü başkanlık istikrar demek” dedi. Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gazetelerin ekonomi müdürleriyle bir araya gelerek, soruları cevapladı. Başkanlık sisteminin en önemli esprisini “sürekli tek başına iktidar” olarak niteleyen Yıldırım “Yapı öyle kurulmalı. Böyle olunca, şu anda tek başına iktidar yok mu? diye sorabilirsin. Var şu anda. Bir şikayetimiz yok ama ömür boyu böyle olacak diye bir şey yok. Türkiye, sürekli tek başına iktidar üretmezse sorunlarını çözemez” diye konuştu. Yıldırım, Türkiye’nin çok kritik bir bölgede durduğunu, birliğini ve beraberliğini muhafaza etmesi için güçlü siyasi iradeye ve güçlü siyasi iktidara ihtiyacının bulunduğunu aktararak, “Bugün bunu AK Parti sağlıyor. Daha önümüzdeki 10 sene de evelallah sağlar ama devletler için 10 sene bir şey değil ki... Çok büyük bir zaman çerçevesinde olayı düşünmek lazım. Türkiye’de mutlaka istikrar üreten, güçlü siyasi irade getiren bir iktidar olması lazım. Bu da başkanlık sistemi” ifadelerini kullandı.

İSTİKRAR KALICI HALE GELİR

“Başkanlık sistemi yapısal reform olarak düşünülebilir mi?” sorusuna ilişkin Yıldırım, şunları kaydetti: “Gayet tabii... En büyük yapısal reform. İstikrarı ilelebet kalıcı hale getirir. Şimdi başkanlığa karşı çıkmanın mantığı ne? Özgüven eksikliği. Biz kazanamayız, AK Parti kazanır. Sen de çalış kardeşim. AK Parti beceremezse sen kazan. Öyle mi? Yani bugüne göre hesap yapmanın bir mantığı yok. Bakıyorsun Amerika’da bir Cumhuriyetçiler kazanıyor, sonra kaybediyor 2-3 dönem başkası kazanıyor, sonra beriki kazanıyor. Böyle gidiyor ama her seferinde ülke kazanıyor. İtalya yıllarca debelendi, debelendi, debelendi sonra daha basit bir çözüm buldu; ‘Yüzde 40’ı bulan iktidar’ dedi. Milletin ne verdiğine bakmıyor. Çıtayı koydu yüzde 40’a, yüzde 40 aldın mı kardeşim çıkarsın. O da bir yöntem. Ekonomiye tabiatıyla güçlü iktidar, güçlü siyasi irade olunca karar alma süreçleri kısalacak, dolayısıyla ekonomik konular da beklemeye gelmez. Ekonomide zaman kaybı para kaybıyla aynı şeydir. Geç aldığın her karar bir maliyet getiriyor. Bu maliyet bazen o kadar büyür ki sonradan aldığımız para o zararı karşılamayabilir.”

KÜRESEL ANLAMDA DAHA OLUMLU ALGI OLUŞUR

Başkanlık sistemine ilişkin tasarının Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gelmesi halinde dolarda görülebilecek spekülatif hareketlere ilişkin bir soru üzerineyse Yıldırım “Her şeyi getirip dolara bağlamanın bir anlamı yok. Dolar yükseldi, alçaldı... Piyasa şartları neyi gerektiriyorsa o olacak. Yani çıkıyor, iniyor. Spekülatif algılar oluşturuluyor. Bakınız biz 15 Temmuz’u yaşadık. Ekonomik parametrelerdeki değişim herhangi bir olay nedeniyle mesela Brexit’teki olay gibi oldu. Sterlin orada yüzde 20 değer kaybetmişti, orada başka bir sistem mi konuşuluyor? Euro keza kaybetti. Yani başkanlık açıklaması küresel anlamda bir spekülasyona meydan vermez, aksine daha da olumlu algı oluşturur. Çünkü başkanlık, istikrar demek. Ha kafanızda başkanlıktan başka bir şey anlıyorsanız o ayrı. Ona yapacak bir şey yok. O algıyı düzeltmek de bizim görevimiz” cevabını verdi.

Gıda fiyatlarının üzerine gidilecek

Gıda fiyatlarının enflasyona hak ettiğinden fazla yansıdığının farkında olduklarını aktaran Yıldırım, söz konusu tüketim grubunun enflasyonun yüzde 30’unu oluşturmasını Türkiye’ye haksızlık diye değerlendirdi. Gıdada spekülatif piyasa yapısının üzerine gideceklerini söyleyen Yıldırım “Bir bakıyorsunuz 1 lira olan bir ürün bir sonraki ay 5 lira oluyor. Tarlada 1 lira manavda oluyor 8 lira. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Onun için gıda komitesi oluşturduk, yeniden yapılandırdık... Bu anlık fiyat oynamalarına karşı tedbir alacaklar, ayrıca gıda tedarik zincirini de takip edecekler” bilgilerini verdi.

OHAL’i kendimize ilan ettik, vatandaşa değil

Başbakan Yıldırım, Olağanüstü Hal (OHAL) süresini bu ayın 20’sinden geçerli olmak üzere tekrar 3 ay daha uzattıklarını anımsatarak, “Şimdiden ‘Tekrar uzar mı, uzamaz mı?’ diye bir şey söylemek çok sağlıklı olmaz. İhtiyaç olduğu kadar devam edeceğiz. OHAL’i biz kendimize ilan ettik, vatandaşa değil. Biz bu darbenin etkilerini ortadan kaldırmak, bir daha darbe oluşumuna imkan vermemek için OHAL mekanizmasını işletiyoruz. Yoksa hayat devam ediyor. İnsanların iş tutmalarına, iş yapmalarına, ticaretine, yatırımına yönelik bir düzenleme yok” diye konuştu.

EMEKLİYE PROMOSYONDA BİZ DEVREYE GİRERİZ

Emeklilerin promosyonları hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun çözüm için kendisini işaret etmesine ilişkin Yıldırım “Arkadaşları gazeteciler sıkıştırdığı zaman, işin içinden çıkamayınca Başbakana pası atıyorlar, oluyor bitiyor. Bu da onlardan biri. Yani bizim de görevimiz böyle sorunları arkadaşlar aşamazsa biz aşacağız, devreye biz gireceğiz. Doğrusu bekliyoruz Çalışma Bakanı’ndan, ne getirecek diye” değerlendirmesini yaptı.

SALDIRILARA KARŞI EKONOMİMİZ DİZ ÇÖKMEZ

Türkiye’de en önemli risk olarak neyi görüyorsunuz yönündeki soruyu Başbakan Yıldırım, şöyle yanıtladı: “Bir kere ekonomiyle ilgili zerre kadar kuşkumuz, tereddüdümüz yok. Bunu bilin. Ekonomimize güveniyoruz, ekonominin temelleri kuvvetli ama bu ekonomiyle ilgili bir şey yapmayacağız anlamına gelmiyor. Burada da yapacağımız işler var. Ekonomi sağlam ama ekonomik hayatın canlılığını artırmak, insanları yatırıma daha fazla sevk etmek için yapacağımız çok şey var. Dışarıdan saldırılara karşı bizim ekonomimiz diz çökmez, ancak içerideki tereddütleri ortadan kaldırmamız lazım. Piyasaların daha hareketlenmesi, dolayısıyla büyümenin oransal olarak daha fazla artması için buna ihtiyacımız var. Bölgesel istikrarsızlıklar ve sınırlı da olsa terörle mücadele tabii ki ekonomideki hareketliliği de kabul etmemiz lazım olumsuz etkiliyor. Bunu da gözardı edemeyiz. O yüzden de terörle mücadeleyi ve Güney hudutlarımızın güvenlik altına alınması, orada yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin sağlanması önem arz ediyor.”

FAİZ İNDİRİMİNE DEVAM

Finansal erişimi kolaylaştıracaklarını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti: “Politika faizi ile piyasa faizi arasındaki makası daraltacağız. Dolayısıyla bir yandan da indirmeye devam edeceğiz. Küresel gelişmeler bu konuda bizi farklı bir durumla karşı karşıya bırakırsa onu saymıyorum. Normal şartlarda bunu başaracak altyapımız var... Sadece psikolojik bir algı... Somut göstergelerde hiçbir şey yok. Soyut göstergeler var. Soyut göstergeler de konjonktüreldir, gelir geçer. Kolay değil büyük bir darbe geçirmişizsiniz, bir ülkeyi dipten almışsınız.”

HUZUR GÖRECELİ YATIRIMLARA DEVAM

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için açıklanan yatırım teşvik paketi sonrası yerli girişimcilerin ‘huzur güven gelsin öyle yatırım yapacağız’ şeklindeki açıklamalarına yönelik soruya Yıldırım “Huzur mezarlıkta. Var mı, yok mu onu da bilmiyoruz... Huzur göreceli bir şey” dedi. Yıldırım “Türkiye’de huzur yok” denilmesinin çok büyük haksızlık olacağını belirterek, bir süreden beri Türkiye aleyhine bir algı operasyonu yürütüldüğünü söyledi.  Yıldırım, ulaştırma, eğitim, altyapı, sağlık gibi yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini vurgulayarak, Doğu ve Güneydoğu’da 23 ili cazibe merkezi haline getireceklerini, burada yatırım yapmaları için özel sektörü her konuda destekleyeceklerini anlattı.

‘Medvedev’le yatırımları görüşeceğiz’

Başbakan Yıldırım, Rusya ile ilişkilerin henüz uçak krizi öncesi seviyeye dönmediğini belirterek, iradenin o yönde olduğunu söyledi. Kendisinin yakında Rusya Başbakanı Medvedev ile görüşeceğini kaydeden Yıldırım “Toplantının asıl amacı ekonomik ilişkiler, karşılıklı yatırım ilişkilerinde süreçleri hızlandıracak kararları almak. Savunma alanında da iş birliği var, karşılıklı yatırımlar alanında iş birliği. Vizelerde de kademeli bir geçiş yapmak istiyorlar. Biz de çok sıkıştırmıyoruz tabi ki” diye konuştu. İngiltere ile Brexit sonrası ilişkilerde kayda değer gelişmeler görülebileceğini söyleyen Yıldırım, İngilizlerin 15 Temmuz hain darbe girişimine net bir duruş göstererek Türkiye ile dayanışmasını gösterdiğini ifade etti.

Dünya devi şirketlerin CEO’ları geliyor

Yatırımcının tereddütlerini gidermek için bu ayın 27’sinde kapsamlı bir toplantı yapacaklarından bahseden Yıldırım “Dünyanın en büyük yatırımcıları, CEO’ları buraya gelecek. Onlarla konuşacağız, görüşeceğiz. Türkiye’nin kabiliyetlerini anlatacağız. Burada iyileştirmemiz gereken bir konu var; süreçleri hızlandırma, bürokrasiyi azaltma. Ekonomi, yatırım ve teşviklerle ilgili çok güzel kararlar aldık. Bir yandan FETÖ’cüler darbe yaparken, biz reformlar yaptık. Bu ekonomik işlere yoğunlaşırken, reformlara çalışırken onlar da darbeye çalışmış. Biraz ara verdik, onların işini hallettik, sonra devam ettik. Reformlar devam ediyor, biz bir teneffüs vermek zorunda kaldık. 16’sında da İstanbul’da EKK yapılacak” diye konuştu. Yıldırım “Bu ayın 27’sinde gerçekleştirilecek toplantıya kaç kişi bekleniyor?” sorusu karşısında da “O sayıyı sınırlı tuttuk, yaklaşık 21-22 kişi. Çok geniş tutmuyoruz. Bunlar global şirket CEO’ları ve çok büyük yatırımcılar. Amerikalı da var, her taraftan var. Farklı sektörlerden seçim yaptık” dedi.

Türkiye Yatırım Fonu’na Körfez ülkeleri de katılmak istiyor

Körfez ülkelerinin Türkiye’ye yatırımlarıyla ilgili soruya Başbakan Yıldırım, şu yanıtı verdi: “Körfez ülkeleri 2 türlü geliyorlar. Bir Türkiye’de uzun vadeli gerçek yatırım yapmak istiyorlar. Türkiye’de devam eden projeler var, devletin elinde, özelleştirme kapsamında. Bunlara gelip para yatırıp, Elbistan gibi, telekom sektörü, limancılık, petro-kimya sektörü gibi,  bu tip sektörlere uzun vadeli yatırım yapmak istiyorlar. Bunun yanı sıra katılım bankacılığında ortaklık yapmak isteyen var. Ayrıca şu an yeni kurduğumuz Türkiye Varlık Fonu’na da aktif katılım düşünceleri var. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. İlgili bakanlıklarımız, Yatırım Promosyon Ajansımız görüşüyor. Madencilik sektörüne de ilgi duyuyorlar. Bir sıcak portföy yatırımları var, bir de uzun vadeli kalıcı yatırımlar var. Biz daha ziyade kalıcı, istihdam oluşturan, üretim yapan, cari açığımıza olumlu katkı sağlayacak yatırımları tercih ediyoruz. Portföy yatırımları da olabilir, ona da bir mani yok. biz uzun vadelileri tercih ediyoruz.”

 

Haber Turu

Bingöl'de 'teröre lanet' mitingi

Bingöl'de 'teröre lanet' mitingi

Bingöl'ün Genç ilçesinde vatandaşlar, düzenlenen mitingde terör örgütü PKK'yı lanetledi.

 50 PKK'lı terörist öldürüldü

50 PKK'lı terörist öldürüldü

Terörle mücadele kapsamında 1 hafta içerisinde hava unsurlarınca yapılan operasyonda 50 terörist öldürüldü. 12 el yapımı bomba imha edildi. 15 sığınak imha edildi. 7'si bombalı araç biri canlı bomba olmak üzere 12 terör saldırısı engellendi.

PYD/PKK'nın Özgür Suriye Ordusu'na saldırıları sürüyor

PYD/PKK'nın Özgür Suriye Ordusu'na saldırıları sürüyor

Suriye'de terör örgütü PYD/PKK, Fırat Nehri'nin batısında Afrin ile Münbiç ilçelerini birleştirme planına engel teşkil eden Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) saldırılarını sürdürüyor. Terör örgütü böylece, ÖSO güçlerine Fırat Kalkanı Harekatı'ndaki hatlarının arkasından cephe açarak ilerleyişini durdurmayı amaçlıyor.

Türk jetlerince 3 sivilin öldürüldüğüne dair iddialara Dışişleri'nden açıklama

Türk jetlerince 3 sivilin öldürüldüğüne dair iddialara Dışişleri'nden açıklama

Dışişleri kaynakları, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Türk savaş uçaklarınca 3 sivilin öldürüldüğüne dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Define ararken canından oldu

Define ararken canından oldu

Ordu’nun Ünye ilçesinde define ararken meydana gelen patlamada bir kişi hayatını kaybetti.

Kozan'da otomobil köprü korkuluğuna çarptı: 2 ölü, 3 yaralı

Kozan'da otomobil köprü korkuluğuna çarptı: 2 ölü, 3 yaralı

Adana'nın Kozan İlçesi'nde köprü korkuluklarına çarpan otomobilin içindeki 5 arkadaştan 2'si öldü, 3'ü ağır yaralandı.

Teröristlerden havanlı saldırı

Teröristlerden havanlı saldırı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lılar tarafından askeri bölgeye havanlı saldırı düzenlendi.

'Yurtta Sulh Konseyi' ramazan ayında kurulmuş

''Yurtta Sulh Konseyi'' ramazan ayında kurulmuş

İzmir'de FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturmada mahkemeye sunulan iddianamede, "Yurtta Sulh Konseyi"nin ramazan ayında örgütün üst yönetici kadrosu tarafından kurulduğu belirtiliyor.

Bakanlık Irmak'ın davasına müdahil olacak

Bakanlık Irmak'ın davasına müdahil olacak

Kamuoyunda infial yaratan olayın hemen ardından Bakanlık avukatları harekete geçerken, aileye yönelik psikososyal destek çalışmaları da başlatıldı.

Anne ile kızı çatıdan halıyı indirirken düştü

Anne ile kızı çatıdan halıyı indirirken düştü

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde evlerinin çatısında yıkadıkları halıyı toplamak isterken ikinci kattan düşen anne yaralandı, kızı öldü.

DEAŞ hedefleri vuruluyor

DEAŞ hedefleri vuruluyor

Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 62'nci gününde Özgür Suriye Ordusu’nun ilerleyişi sürerken, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, çok namlulu roketatarlarla (CNRA) DEAŞ hedefleri ateş altına alındı.

Kırgızistan'da koalisyon hükümetinde çatlak çıktı

Kırgızistan'da koalisyon hükümetinde çatlak çıktı

Sosyal Demokrat Partisi koalisyondan ayrılma kararı aldı

Afganistan'da DEAŞ'a karşı operasyon yapılıyor

Afganistan'da DEAŞ'a karşı operasyon yapılıyor

Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde terör örgütü DEAŞ'a karşı operasyonlar devam ediyor.

Rejim uçakları 5 kişiyi öldürdü

Rejim uçakları 5 kişiyi öldürdü

Rejime ait savaş uçağının İdlib'in Kefr Teharim beldesine yönelik saldırısında 5 kişi öldü

Somalili korsanların kaçırdığı denizciler serbest bırakıldı

Somalili korsanların kaçırdığı denizciler serbest bırakıldı

Korsanlar tarafından yaklaşık 5 yıl önce kaçırılan denizciler Kenya'da serbest bırakıldı.

Amerikalı aktivist Tom Hayden yaşamını yitirdi

Amerikalı aktivist Tom Hayden yaşamını yitirdi

ABD'de 1960'larda savaş karşıtı eylemlerle üne kavuşan ve sekiz göstericinin halkı isyana teşvikten yargılandığı "Chicago 8 davası"nın sanıklarından Tom Hayden öldü.

9 köy daha DEAŞ'tan kurtarıldı

9 köy daha DEAŞ'tan kurtarıldı

Musul operasyonu kapsamında Irak ordusu tarafından 9 köy terör örgütü DEAŞ'tan kurtarıldı.

Hindistan-Pakistan sınırında çatışma

Hindistan-Pakistan sınırında çatışma

Hintli askerlerin Pakistan ile arasındaki fiili sınır olan Keşmir Kontrol Hattı'nda açtığı ateş sonucu 2 Pakistanlı köylü yaşamını yitirdi.

Malta'dan kalkan uçak düştü: 5 ölü

Malta'dan kalkan uçak düştü: 5 ölü

Malta'dan Libya'ya gitmek üzere havalanan uçak düştü. Düşen uçakta AB yetkililerinin olduğu iddiası AB Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Mogherini tarafından yalanlandı.

Komadan hiç bilmediği bir dili öğrenmiş olarak uyandı

Komadan hiç bilmediği bir dili öğrenmiş olarak uyandı

ABD’nin Georgia eyaletinde 16 yaşındaki bir kaleci, futbol maçında kafasına aldığı bir darbe sonrasında komaya girdi. Genç sporcu, ayıldığında ise akıcı bir biçimde İspanyolca konuştu.

Asgari ücretliye vergi dilimi avantajı

Asgari ücretliye vergi dilimi avantajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Vergi dilimleri dolayısıyla maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil, Sayın Başbakanımızın kamuoyuna verdiği söz üzerine hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak." dedi.

'Rusya, geçici kısıtlamaların kaldırılması için Türkiye'yi bekliyor'

"Rusya, geçici kısıtlamaların kaldırılması için Türkiye'yi bekliyor"

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Dairesi'nden (Rosselkhoznadzor), bazı Türk gıda ürünlerine uygulanan geçici kısıtlamaların kaldırılması için Türk tarafının hazırlanması gereken programın beklendiği bildirildi.

Altının gramı 125 lirada dengelendi

Altının gramı 125 lirada dengelendi

Altının gram fiyatı sınırlı düşüşle 125 lira seviyelerinde dengelendi.

Galatasaray hisseleri uçuşa geçti

Galatasaray hisseleri uçuşa geçti

Borsa İstanbul'da işlem gören Galatasaray AŞ hisselerinin fiyatı cumartesi günü gerçekleştirilen genel kurulun ardından haftaya yaklaşık yüzde 12 yükselişle başladı.

Konut satışları Eylül'de yüzde 18 arttı

Konut satışları Eylül'de yüzde 18 arttı

Türkiye’de 2016 Eylül ayında 108 bin 918 konut satıldı.

Sürücüler son yılların en ucuz kasko fiyatıyla karşı karşıya

Sürücüler son yılların en ucuz kasko fiyatıyla karşı karşıya

Trafik sigortasında fiyat tartışması tüm hızıyla devam ederken sürücüler, son yılların en ucuz kasko fiyatı ile karşı karşıya.

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,51 yükselişle 79.242,08 puandan başladı.

Koç Holding'den vergi borcu yapılandırması

Koç Holding'den vergi borcu yapılandırması

Koç Holding, vergi cezalarını yapılandırarak yaklaşık 23 milyon TL tutarındaki toplam yükümlülüğü peşin ödeyeceğini duyurdu.

Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı

Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı

Küresel piyasalar yeni haftada ABD büyüme verilerine odaklanırken, bugün dünya genelinde imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin takip edileceği belirtiliyor.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 3,0760, avro 3,3450 liradan haftaya başladı.

Galatasaray'da Sabri Sarıoğlu modası geçmiyor

Galatasaray'da Sabri Sarıoğlu modası geçmiyor

Galatasaray, Sabri Sarıoğlu'nun A Takım'a çıktığı 2003 yılından bu yana sağ bek transferine 38 milyon lira harcadı. Ancak son dönemde Tarık, Linnes, Salih Dursun ve Cavanda'da olduğu gibi forma her zaman Sabri'ye kaldı.

Fenerbahçe'den açıklama geldi! van der Wiel...

Fenerbahçe'den açıklama geldi! van der Wiel...

Fenerbahçe Kulübü Doktoru Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu, sakat futbolcuların son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Caner Erkin'e ilk ziyaret Fikret Orman'dan

Caner Erkin'e ilk ziyaret Fikret Orman'dan

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Antalyaspor karşılaşmasında aşil tendonunun kopması sonucu ameliyat olan Caner Erkin'i ziyaret etti.

Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi Akyazı'nın açılışına davet edildi

Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi Akyazı'nın açılışına davet edildi

Trabzonspor yöneticisi ve Akyazı Spor Kompleksi Koordinatörü Gökhan Saral, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde FETÖ'cü teröristlerce şehit edilen Ömer Halisdemir'in ailesini, Akyazı Stadı'nın açılışına davet ettiklerini açıkladı.

Mourinho'dan Conte için şok iddia

Mourinho'dan Conte için şok iddia

Chelsea'nin Manchester United'ı 4-0 yendiği maç sonrası merak edilen konuların başında Jose Mourinho'nun, Antonio Conte'nin kulağına ne söylediği geliyordu...

TFF Caner Erkin için mesaj yayınladı

TFF Caner Erkin için mesaj yayınladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), aşil tendonu kopan ve ameliyat olan milli futbolcu Caner Erkin için geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Galatasaray hisselerine Riva etkisi!

Galatasaray hisselerine Riva etkisi!

Galatasaray'da Riva ve Florya projeleri için onay çıkan tarihi Genel Kurul sonrası, hisseler haftaya yükselişle başladı.

Fenerbahçe yeni başlangıç için Konya karşısında

Fenerbahçe yeni başlangıç için Konya karşısında

Spor Toto Süper Lig'de 8. haftanın kapanış maçında Fenerbahçe, sürpriz iki eksikle Atiker Konyaspor deplasmanında.

Sabırları taşırdı gönderiliyor!

Sabırları taşırdı gönderiliyor!

Galatasaray'a transfer olduğu günden bu yana sakatlığı bir türlü düzelmeyen Kolbeinn Sigthorsson'un Ocak ayında gönderilmesi gündemde.

Caner Erkin: Duasını esirgemeyen herkese teşekkürler

Caner Erkin: Duasını esirgemeyen herkese teşekkürler

Beşiktaş'ın Antalyaspor'u 3-0 yendiği karşılaşmada talihsiz bir an yaşayan ve aşil tendonu kopan Caner Erkin, geçirdiği operasyon sonrası sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birebir sesini taklit edip herkesi şaşırtarak fenomen olan Gökhan Aslan, Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı ‘Reis‘ filminde seslendirme yaptı. Erdoğan’a büyük bir hayranlık duyduğunu belirten ve ona taklidi ile seslenen Aslan, “Cumhurbaşkanım elinizi öpüp bir helallik almak en büyük hay

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Antalya’da ölümü göze alarak tüp mide ameliyatı olan kadın 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Ev hanımı 44 yaşındaki Muhsine Tekin, kilolarından kurtulmanın sevincini dans ederek yaşadı.

 Arap medyası Ordu'da

Arap medyası Ordu'da

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, Körfez ülkelerinden 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi Ordu’ya geldi.

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor. Ege'nin kuzey kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.

Bursa’da kiraz ağaçları çiçek açtı

Bursa’da kiraz ağaçları çiçek açtı

Bursa’da son bir haftada mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklar, kiraz ağaçlarının zamansız çiçek açmasına sebep oldu.

1 yaşındaki Hasancan'ın feci ölümü

1 yaşındaki Hasancan'ın feci ölümü

ADANA'da otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 yaşındaki Hasancan Deniz hayatını kaybetti.

Tahran'dan Denizli'ye charter seferleri başladı

Tahran'dan Denizli'ye charter seferleri başladı

Denizli'de bir turizm şirketinin organizasyonuyla İran'ın başkenti Tahran'dan Çardak Havalimanı'na charter seferleri başlatıldı.