Kudüs’e Türk akını

Erdoğan’ın ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısı ve ardından gelen THY’nin fiyat indirimi Kudüs’e Türk akını başlattı. Turizmciler geçen ay Erdoğan’ın çağrısı sonrası başlayan Türk ziyaretçi sayısındaki artışın yüzde 100’ü bulmasını bekliyor.

  • 32
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrası THY’nin Kudüs’e gidiş-dönüş uçak biletini 159 dolara indirmesi yurtdışına tur düzenleyen şirketleri sevindirdi. Tur operatörlerinin temsilcileri, geçen ay sonunda Erdoğan’ın, İsrail’in Mescid’i Aksa’ya karşı tutumu üzerine Müslümanlar’a yaptığı ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısı sonrasında bölgeye ziyaretlerin arttığını belirterek “THY’nin indirimiyle bu ziyaretlerde yüzde 100’e varan artışlar olacak” dediler.

YÜZDE 100 ARTIŞ

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy “THY’nin indirim kararını çok olumlu ve yerinde bulduklarını belirterek “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Kudüs konusunda çağrısı çok doğruydu.İsrail’in vizede ve güvenlikte aşırıya kaçmaması durumunda turist sayısının yüzde 100’den fazla artacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

CİDDİ ARTIŞ VAR

Hac ve umre organizasyonu yapan Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci ise “Mart ayında THY ile yaptığımız Kudüs konusundaki görüşmelerde fiyatın sene sonu gibi düşeceğini gözlemlemiştik. Bu fiyat düşüşüyle birlikte turlara talep daha da artacak. Zaten bu ay ve önümüzdeki aylara dönük Kudüs turlarına ciddi anlamda talep artışı gözlemliyoruz. Daha bugün (dün) yaklaşık 30 kişilik bir grubumuzu gönderdik” diye konuştu.
Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan “Bu hem bizim için hem de  sektördeki  diğer tur operatörleri için avantaj teşkil edecek ve talebin artmasını sağlayacak”dedi.

ETS Tur’dan yapılan açıklamada ise “Kudüs turlarımızın sayısını artıracağız” denildi. 

Turizmde 1 milyon Çinli hedefi

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Turistik Otelciler Derneği Başkanı (DENTUROD) Murat Şen, Türkiye’ye gelen Çinli turistlerin yaklaşık yüzde 95’inin Pamukkale’yi ziyaret ettiğini, yapılacak bazı çalışmalarla bu ülkeden 1 milyonun üzerinde turistin ülkeye çekilebileceğini belirtti. Türkiye’ye gelen Çinli turist sayısının geçen yıl yaşanan bazı olumsuzluklardan dolayı düşüş olduğunu, bu yıl ise Çin’den gelenlerin sayısında yükseliş yaşandığını kaydeden Şen “Mayıs ayı sonuna kadar 81 bin Çinli gelmiş. Bu yıl Çin’den gelecek misafirlerde yaklaşık olarak 2015 yılında yakaladığımız 300 binli rakamları hedefliyoruz ama bunlar bizim için yeterli değil” dedi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
PKK´nın mühimmat deposunun yerle bir edilme anı

PKK´nın mühimmat deposunun yerle bir edilme anı

Oktar ve grubuna yönelik başsavcılıktan 16 sayfalık açıklama

Oktar ve grubuna yönelik başsavcılıktan 16 sayfalık açıklama