• $ 5,8741
 • € 6,5941
 • 253.017
 • 92.249
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

2019 PTT kargo personel alımı başvuru şartları neler? PTT 2019 kargo personel alımı ne zaman yapılacak?

‘PTT 2019 kargo personel alımı ne zaman yapılacak? 2019 PTT kargo personel alımı başvuru şartları nelerdir?’ sorularına PTT bünyesinde çalışmak isteyen on binlerce vatandaş tarafından yanıt aranıyor. PTT’den yapılan kargo personeli ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. PTT yönetimi, şube ağını genişletme çalışmaları ile birlikte yeni bir grup istihdam sağlamayı hedefliyor. PTT’de işe girmek isteyenler başvuru şartlarını, ne zaman personel alımı yapılacağını ve başvuru ekranının ne zaman açılacağını sorguluyor. PTT personel alımı ile alakalı henüz bir açıklama yapmadı. Resmi açıklama yapıldığı anda haberimizde sizinle paylaşacağız. yapan PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanan protokolle posta ve kargo sektörünün meslek standardı belirlenecek böylece 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı gerçekleştireceğiz.' Açıklamasından bulundu. PTT’den de kargo personel ilanı ile ilgili, personel alımına ilişkin söz konusu ilan geçici bir süreliğine ertelenmiştir açıklaması yapıldı. İşte 2019 PTT Kargo personel alımıyla ilgili son dakika gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz.

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

PTT bünyesine katılmak isteyen on binlerce vatandaş, ‘PTT 2019 kargo personel alımı ne zaman yapılacak? 2019 PTT kargo personel alımı başvuru şartları nelerdir?’ sorularına yanıt aramaya devam ediyor. PTT’de çalışmak isteye personel adayları başvuruların ne zaman yapılacağını merak ediyor. PTT personel alımı başvuru şartlarıyla paylaşılıyor. Kurumun resmi sitesinde açıklamalara yer veriliyor. Peki başvuru şartları neler? Konuyla ilgili açıklama yapan PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Mesleki Yeterlilik Kurumu ile imzalanan protokolle posta ve kargo sektörünün meslek standardı belirlenecek böylece 2023 yılına kadar çizdiğimiz hedefler doğrultusunda ihtiyaç oldukça personel alımı gerçekleştireceğiz." Açıklamasından bulundu. İşte 2019 PTT Kargo personel alımıyla ilgili son dakika gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz.

 

MEMUR ALIMI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

PTT KARGO PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

PTT personel alımı ile alakalı henüz bir açıklama yapmadı. PTT'de işe girmek isteyen vatandaşlar da PTT'nin ne zaman personel alımı yapacağını araştırıyor. PTT'nin personel alımı ile alakalı 24 Aralık 2018 tarihinde yaptığı resmî internet sitesinde paylaşılan son güncel açıklama şu şekilde:

“PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yüzde 100 PTT A.Ş. İştiraki olarak nakit taşıma hizmetleri (banka ve finans kurumları, kuyumculuk ve mücevherat, perakende zincirleri, kamu kurumları, eğlence ve spor aktivite şirketleri vb.), nakit işleme hizmetleri (banknot işleme, madeni para işleme, ATM nakit hazırlama ve kasalama), ATM hizmetleri (nakit ikmal ve nakit zarf toplama, diğer teknik ve operasyonel hizmetler), değerli kargo lojistik hizmetleri kapsamında para ve değerli taşların taşınması ve pazarlanmasına yönelik faaliyet yürütmek üzere kurulmuştur.”

“Yürütmekte olduğumuz ve kısa vadede gerçekleştireceğimiz projelere yönelik acil insan kaynağı ihtiyacına binaen iş ilanına çıkılmıştır ancak yeni faaliyete geçen İştirak Şirketimizin yapılanma, şubeleşme ve yatırım süreçlerini planlama aşaması devam etmekte olduğundan personel alımına ilişkin söz konusu ilan geçici bir süreliğine ertelenmiştir.”

 

PTT'NİN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak "yazılı ve/veya sözlü sınavda" başarılı olmak.

PTT NEDİR?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Sıcak hava nedeniyle 184 kişi öldü

Sıcak hava nedeniyle 184 kişi öldü

Alman-Fransız ortak savaş uçağı projesine İspanya da katıldı

Alman-Fransız ortak savaş uçağı projesine İspanya da katıldı

300 bin TL ödüllü PKK'lı terörist öldürüldü

300 bin TL ödüllü PKK'lı terörist öldürüldü

İnsansız savaş uçağı ikinci test uçuşunu başarıyla tamamladı

İnsansız savaş uçağı ikinci test uçuşunu başarıyla tamamladı

Başkan Erdoğan'dan Mursi açıklaması

Başkan Erdoğan'dan Mursi açıklaması

97 çocuk hayatını kaybetti! Uzmanlar ebeveynleri uyarıyor

97 çocuk hayatını kaybetti! Uzmanlar ebeveynleri uyarıyor

AK Parti Meclis'e sundu! Eğitimde önemli düzenleme

AK Parti Meclis'e sundu! Eğitimde önemli düzenleme

İlk ameliyatına böyle girdi

İlk ameliyatına böyle girdi
 
Düğün konvoyunda “makas” terörü kamerada

Düğün konvoyunda “makas” terörü kamerada

Dikkat! Bu haplar böbrekleri bitiriyor!

Dikkat! Bu haplar böbrekleri bitiriyor!

Milyonlarca emekliye Temmuz müjdesi: Tabloya bak maaşını öğren

Milyonlarca emekliye Temmuz müjdesi: Tabloya bak maaşını öğren

Çernobil Nükleer Santrali'nin eski müdürü: Dizi gerçekleri saptırıyor!

Çernobil Nükleer Santrali'nin eski müdürü: Dizi gerçekleri saptırıyor!