• $ 5,3234
 • € 6,0499
 • 219.234
 • 98.454
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ascott Citadines, Türkiye’ye Nivo İstanbul için geldi

Geliştirdiği Nivo markalı büyük ölçekli projelerle adından söz ettiren Cathay Group, Nivo İstanbul Projesi’nin bir bloğunda uzun dönemli konaklama ve kiralama hizmeti vermek üzere Ascott firmasıyla anlaştı. 30 ülkede, 124 şehirde, 8 bin çalışanı ile 85 milyar dolar değerindeki 70 binden fazla rezidansı yöneten ve “Servis Rezidans” segmentinde dünya lideri olan Ascott, Nivo İstanbul Projesi’nin bir bloğunun ilk 10 katında bulunan 150 üniteyi, “Citadines Nivo İstanbul” markasıyla işletecek. Ascott markalarından Citadines, bu anlaşmayla Türkiye ve İstanbul’a ilk kez giriş yaparken, Citadines Nivo İstanbul yatırımcısına bölge kira ortalamasının üç katından fazla gelir elde etme imkanı sağlayacak.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getiren Cathay Group ile Singapur merkezli Ascott, Nivo İstanbul Projesi’nde servis rezidans hizmeti verilmesini kapsayan anlaşmayı imzaladı. Ascott markalarından Citadines, bu anlaşmayla Türkiye ve İstanbul’a ilk kez giriş yaptı.Basın Ekspress’deki Nivo İstanbul Projesi’nde gerçekleşen törende imzaları Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Ascott Türkiye, Hindistan, Ortadoğu, Afrika Genel Müdür Yardımcısı Thomas Wee ve NEBA A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Abdulaziz İbrahim Alomary attı.Anlaşmayla Ascott, projenin bir bloğunda ilk 10 katında bulunan 150 ünitede Citadines markası ile servis rezidans yönetimi gerçekleştirecek.

 

Citadines Nivo İstanbul, 3 kat fazla kazandıracak

Citadines Nivo İstanbul yatırımcısı, bölge kira ortalamasının üç katına kadar gelir elde etme olanağına kavuşacak. 30 ülkede, 124 şehirde, 8 bin çalışanı ile 70 binden fazla rezidans yöneten ve “Servis Rezidans” segmentindedünya lideri olan Ascott, bu başarıyı diğer ülkelerde ve şehirlerde uluslararası kurum ve kuruluşlarla yaptığı çerçeve anlaşmaları sayesinde yakaladı.Citadines Nivo İstanbul da Basın Ekspress aksının en önemli yaşam merkezi olacak ve hem yatırımcısına hem de sakinlerine konforlu ve güvenilir bir daire içerisinde otel hizmeti sunacak.

 

Ev sahipleri adına hizmet verilecek

Anlaşma 10 yılı kapsamakla birlikte uzatma seçeneği de bulunuyor. Avrupa, Asya Pasifik, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ülkelerinde hizmet veren Citadines, Nivo Istanbul projesindeki üniteler satıldıktan sonra ev sahipleri adına uzun dönemli konaklama ve kiralama hizmeti verecek.

 

 

 

 

Yatırımcılar tüm hizmetlerden yararlanacak

Bu bölümdeki üniteler mobilyalı teslim edilecek ve yatırımcılar markanın sunacağı tüm sosyal hizmetlerden, imkanlardan faydalanabilecek. Nivo İstanbul Projesi’nin bu bloktaki diğer katlarında yer alan 194 adet ünite ise bu marka ve hizmetlerinden bağımsız olarak satışa sunulacak.

 

Nivo İstanbul için uluslararası onay

Anlaşmayı değerlendiren Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, şu bilgileri verdi:

“Kendi alanında dünya lideri olan Ascott’la çalışacağımız için mutluyuz. Böyle uluslararası bir markanın bölgede devam eden birçok yeni yatırım arasında bizim projemizi tercih etmiş olması, projemiz ve sunduğu imkanlar için uluslararası bir onay niteliğinde. Ayrıca projemizin bölgesindeki rekabetten ayrıştığının net ispatı olarak görüyoruz.

Nivolar dünya liginde yerini alıyor

Basın Ekpres bölgesinde en geniş alanda kurulu mimari ve yaşamsal anlamda en seçkin planlamaya sahip olan Nivo Istanbul şimdi uluslararası bir marka ile dünya liginde yerini alacak. Sadece bölgedekilerin ihtiyaçlarını değil Ascott ile birlikte Basın Ekspres aksının en önemli yaşam merkezlerinden biri haline gelecek.

 

Ascott International paydaşlarının gücüyle geliyor

Ascott International, Nivo İstanbul’da pek çok uluslararası çözüm ortakları ile yabancı kurum ve kuruluşun misafirlerini de ağırlayacak. Bu misafir trafiği hem ticari işletmeleri olumlu olarak ayrıştıracak hem de projedeki konutlara pozitif etki yapacak. Bununla birlikte, titizlikle yürüttüğümüz proje yönetiminde Ascott standartlarında çevre ve proje yönetiminde hedeflediğimiz standartları kontrol ve teyit edecek, dünya standartlarında bir tesisin ortaya çıkmasını sağlayacak.

Yatırımcı daha çok kazanıyor

Uluslararası kurum ve kuruluşlarla çerçeve anlaşmalar imzalayan Ascott, mevcut yatırımcısına bölge kira ortalamasının üç katına kadar gelir elde etme imkanı sağlıyor. Bu işbirliği ile yatırımcılara katma değerli bir yatırım fırsatı da sunuyoruz.

Otel konforunda ev sıcaklığı sunuluyor

İngilizcesi “Serviced Residence” olan bu kavram Türkiye için yeni. Cathay Group olarak pek çok farklı uygulamada öncü olduk. İnanıyorum ki bu uygulamamızla da sektöre örnek olacağız.”

150 milyon dolar yatırım geldi

Yılmaz ayrıca, “Gayrimenkul geliştiriciliğine klasik yaklaşımla bakmıyoruz. Yatırımdan başlayarak satış-pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar özgün yaklaşımımızı ortaya koyuyoruz. Nivo projelerimize arsadan itibaren ortak ettiğimiz yabancı yatırımcıların bugüne kadar Türkiye’ye 150 milyon dolar getirmesini sağladık” dedi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Kuzey İrlanda'da bomba yüklü araç infilak etti

Kuzey İrlanda'da bomba yüklü araç infilak etti

Büyükelçi Kılıç'tan McGurk'e tepki: Suçlamak ne cürettir

Büyükelçi Kılıç'tan McGurk'e tepki: Suçlamak ne cürettir

Avusturya'dan "Brexit tarihi ertelenesin" önerisi

Avusturya'dan 'Brexit tarihi ertelenesin' önerisi

Terör örgütü PKK'ya mühimmat darbesi

Terör örgütü PKK'ya mühimmat darbesi

ABD hava saldırısı sonrası duyurdu: Hepsini öldürdük

ABD hava saldırısı sonrası duyurdu: Hepsini öldürdük

Bakan müjdeyi verdi: Mart içerisinde ilk neticelerini alacağız

Bakan müjdeyi verdi: Mart içerisinde ilk neticelerini alacağız

Erdoğan'dan genç doktora büyük jest

Erdoğan'dan genç doktora büyük jest

'Rusya ve İran için DEAŞ'lıları öldürüyoruz'

'Rusya ve İran için DEAŞ'lıları öldürüyoruz'
 
Nika Ayaklanmasının bastırılması – Tarihte bugün 18 Ocak 532

Nika Ayaklanmasının bastırılması – Tarihte bugün 18 Ocak 532

'Bence Nanay' İstanbul'da!

'Bence Nanay' İstanbul'da!

Burada Türkiye'ye 400 yıl yetecek rezerv var!

Burada Türkiye'ye 400 yıl yetecek rezerv var!

'Türkiye'nin Arısı' başardı

'Türkiye'nin Arısı' başardı