Bakan Yılmaz: Öğretmen Akademisi kuracağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Öğretmen Akademisi kuracaklarını belirterek, "Performans sistemini getireceğiz. Öğretmenleri yine sözleşmeli ve mülakatlı olarak almaya devam edeceğiz. Öğretmen Akademisi kuracağız" dedi.

  • AA
x

Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen "7. Geleneksel Sivas Günleri"ne katılan Yılmaz, Sivas'ın ilçeleriyle İstanbul'da olduğunu, kentin dört bir tarafından insanların burada bulunduğunu söyledi.

"Biz farklı renkleriyle güzeliz. Yenikapı ruhu burada doğdu ama bilin ki Yenikapı ruhu burada doğmadan önce Sivas'ta o ruhun çok daha sağlamı, yıllarca bir arada yaşanarak gösteriliyor." diyen Yılmaz, insanın yaşadığı yere benzediğini aktardı.

Bakan Yılmaz, "Suyuna benzer, havasına benzer, suyundaki balığına benzer. Biz Sivaslılar birbirimize benzeriz. Aramızdaki farklılıklar sıfır, sıfır, sıfır nokta bir kadar bile değildir. Dolayısıyla biz birbirimizin tıpa tıp aynısıyız." ifadelerini kullandı.

Sivas'ın şairlerine değinen Yılmaz, kentin, bu çağın en büyük ozanı Aşık Veysel'in memleketi olduğunu hatırlattı.

Yılmaz, "Biz onları inşallah Sivas'ın ortak değeri olarak yaşıyoruz, yaşatacağız ve nesilden nesile de aktaracağız. Müfredat kitaplarında da yer alacak. Aşık Veysel'i bilmeden, 'Güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmazsa' bu sözü edebiyat kitaplarına, müfredata dahil etmeden, şairliği veya aşkı bilebilmek mümkün değil." diye konuştu.

- "EĞİTİMDE ÇOK İYİ BİR NOKTADAYIZ"

Milli Eğitim Bakanı olarak kendilerine bir emanetin tevdi edildiğini ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti: "18 milyona yakın öğrencimiz var, 7 milyonda üniversitede var. Toplam 25 milyon ama Türkiye'nin tamamını temsil ediyor. Türkiye'nin geleceği, bu öğrencilerimize bağlı. Allah nasip ederse kendi yerli ve milli değerlerini benimsemiş, evrensel değerlere açık, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür ama 15 Temmuz gibi olduğunda ise bayrağı eline alacak, anadan, candan, vatandan, serden geçecek... Niçin? Bizden sonra gelen evlatlarımızın, kardeşlerimizin özgür yaşaması için. Bu milletin hakkına, hukukuna bir başka kimsenin el uzatmaması için. İşte böyle nesil yetiştirmek istiyoruz. Hamdolsun gerçekten eğitimde çok iyi bir noktadayız. Eğer öyle olmasaydı 15 Temmuz böyle yaşanmazdı. Dolayısıyla 15 Temmuz'da sokağa çıkan öğrencilerimiz var. 15 Temmuz'da gazi olan öğrencilerimiz var. 15 Temmuz'da şehit olan öğrencilerimiz var. Bu demektir ki bu milli ve genel değerlerimizi, öğrencilerimize veriyoruz."

Bakan Yılmaz, eğitimde iyi bir noktada olduklarını belirterek, "Bazı kardeşlerim 'PISA' var, PISA'ya girmişiz. Sıralamada az gerilerde gelmişiz. 'O halde Türkiye'de eğitimin geriye gittiği' şeklinde bazı fikirleri ileri sürüyorlar." dedi.

Bunun doğru olmadığını, tek bir kritere bakarak bir ülkenin eğitim sisteminin ölçülemeyeceğini vurgulayan Yılmaz, "Sadece PISA'ya bakarak bir ülkenin ileri gittiğine, geri gittiğine karar verirseniz o zaman Vietnam, PISA'da Amerika'nın çok çok önündedir. Yani Vietnam 17. sırada, Amerika 34, 35. sırada... Demek ki tek bir kritere bakarak ülkelerin eğitimde hangi noktalara gittiği değerlendirilmez." ifadelerini kullandı.

- "ÖĞRETMEN AKADEMİSİ KURACAĞIZ"

Ülkelerin eğitim seviyelerinin üretimle değerlendirilebileceğini anlatan Yılmaz, şöyle devam etti: "Neyle değerlendireceğiz? Ürettiğimizle, milli gelirimizle değerlendireceğiz. Eğer yurt dışındaki hastalar doktorunuza tedavi için geliyorsa siz sağlıkta doğru bir noktadasınız. Dünyanın güvendiği bir noktadasınız. Eğer sizin petrolünüz yok, doğalgazınız yok, madenleriniz yok, buna rağmen ürettiğiniz milli gelirle dünyada ilk 20 ülke arasına girmişseniz işte bu, beşeri sermayeniz güçlü demektir. Beşeri sermayeniz kuvvetli demektir. Eğer dünyada Çin'den sonra müteahhitlik hizmetlerinde ikinci iseniz, orada müteahhitlik hizmetlerini veren insanlar bizim okullarımızda, bizim üniversitelerimizde yetişiyor."

Hedeflerinin çok büyük olduğunu, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmak istediklerini kaydeden Yılmaz, buna gidebilmek için de eğitimde kaliteyi artırmak gerektiğini söyledi.

Gelecek dönemde öğretmenlerle ilgili değişiklikler yapacaklarını belirten Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Öğretmen Akademisi kuracağız, performans sistemini getireceğiz. Öğretmenleri yine sözleşmeli ve mülakatlı olarak almaya devam edeceğiz. Yine önümüzdeki dönemde evlatlarımızın eğitim kalitesini artırmak için sınıf öncesi eğitimi, zorunlu eğitim kapsamına alacağız. Üniversiteyi bitirenin dahi yabancı dili çözme problemini ortadan kaldırmak için 5. sınıfları, pilot illerden başlamak kaydıyla adeta İngilizce ağırlıklı hazırlık sınıfı haline getireceğiz. En önemli mesele; mesleki eğitim. Mesleki eğitim, Türkiye'nin memleket meselesidir. Şu andaki mesleki ve teknik eğitime devam eden lisedeki öğrencilerin genel sayısı yüzde 44, imam hatipler yüzde 12. Meslek yüzde 44 ama idealimiz meslek okullarının oranını yüzde 60'a çıkarmak. Mesleki eğitimde kaliteyi artırmak istiyoruz. Mesleki eğitimde iş yeri ile okullar arasındaki bağı güçlendirmek istiyoruz ve istiyoruz ki tematik meslek okulları da kuralım. İstanbul ve İzmir'de başladı, birçok ilimizde de var. Allah nasip ederse Türkiye'nin eğitimini, burada 'Sivas'ın yıldızı' diyor ya, inşallah Sivas'ın eğitimini yıldızlaştıracağımız gibi Türkiye de bölgesinde yıldızlaşan bir eğitim sistemine sahip olacak."

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 4 milyona yakın lisans eğitimi alan öğrencilerinin bulunduğunu dile getirerek, Avrupa'da en fazla üniversiteye giden öğrenci sayısının Türkiye'de olduğunu söyledi.

Sadece bu rakama bakanın bile Türkiye'nin yarınının aydınlık olacağını göreceğini ifade eden Yılmaz, Türkiye'nin bugünün dünden daha iyi olduğunu vurguladı.

Bakan Yılmaz, "İşte bu birlik ve beraberlik ruhu devam ettikçe, Sivas'ın birlik, kardeşlik ruhu devam ettikçe hiç şüpheniz olmasın Sivas'ın da Türkiye'nin de yarını bugünden daha iyi olacaktır." dedi.

Bakan Yılmaz, konuşmasının ardından etkinlik alanındaki stantları gezdi.

 

 

 

Haber Turu

Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 3 yaralı

Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 3 yaralı

Kahramanmaraş'ta otomobilin traktörün römorkuna çarpması sonucu 3 kişi yaralandı.

Otomobil, pancar yüklü römorka arkadan çarptı: 3 ağır yaralı

Otomobil, pancar yüklü römorka arkadan çarptı: 3 ağır yaralı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir otomobilin, traktörün çektiği pancar yüklü römorka arkadan çarpması sonucunda meydana gelen trafik kazasında 3 kişi ağır yaralandı.

Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak Valiliği, Uludere ilçesinin Düğün dağı bölgesinde yürütülen operasyonlarda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 1 teröristin ise yaralı yakalandığını açıkladı.

Uzaktan kumandayla 72 terörist yok edildi

Uzaktan kumandayla 72 terörist yok edildi

Terörle mücadelede girilen taarruz döneminde silahlı İHA'lar PKK'lı teröristlere karşı güvenlik güçlerine büyük katkı sağlıyor.

Aydın’da 'ByLock' operasyonu: 10 tutuklama

Aydın’da 'ByLock' operasyonu: 10 tutuklama

Aydın’da devam eden FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 22 özel örgütün ablaları, okul ve yurt çalışanlarıyla ByLock kullandığı tespit edilen 1 üniversite öğrencisinden 10’u tutuklandı.

Darbeci gecesi 05:20'de teröristlerin son mesajı!

Darbeci gecesi 05:20'de teröristlerin son mesajı!

Fetullahçı teröristlerin 16 Temmuz Cumartesi günü örgüt elemanlarına attığı son mesaj iddianameye girdi.

Aksaray’da otomobil takla attı: 1 ölü, 3 yaralı

Aksaray’da otomobil takla attı: 1 ölü, 3 yaralı

Aksaray’da otomobilin takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Kağıthane'de yangın çıktı, mahalle sokağa döküldü

Kağıthane'de yangın çıktı, mahalle sokağa döküldü

Kağıthane’de 5 katlı bir binanın çatısı henüz bilinmeyen bir nedenle alev alev yandı. Yangın nedeniyle büyük korku yaşayan mahalleli sokağa döküldü. Yangın anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sakarya’da FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Sakarya’da FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Sakarya’da FETÖ soruşturması kapsamında 15 kişi gözaltına alındı.

Başkentliye yol müjdesi

Başkentliye yol müjdesi

Kahraman Kazan, Kızılcahamam'lı vatandaşlara müjdeli haber geldi. AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler "Susuz-Kazan arası karayolu 3'er şeritten 6 şeride çıkartacak olan YPK kararı alındı" dedi.

Arap Birliği'nden Netanyahu'ya tepki

Arap Birliği'nden Netanyahu'ya tepki

Arap Birliği, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, "Mescid-i Aksa'nın altında yürütülen kazı çalışmalarına bizzat katılmak istediği" yönündeki açıklamalarının barışı tehdit ettiğini belirtti.

Ruhani açık açık tehdit etti: Çok tehlikeli sonuçlar doğuracak

Ruhani açık açık tehdit etti: Çok tehlikeli sonuçlar doğuracak

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, üçüncü bir ülkenin Irak yönetiminden izin almadan Irak'a müdahalede bulunmasının "çok tehlikeli" sonuçlar doğuracağını uyarısında bulundu.

Aracı çekilen sürücü çıldırdı! İşte şok eden görüntüler

Aracı çekilen sürücü çıldırdı! İşte şok eden görüntüler

İrlanda'da meydana gelen olayda, trafik cezasından dolayı aracı çekiciye konulan sürücü kendinden geçti.

2700 idam mahkumunun cezası ömür boyu hapse çevrildi

2700 idam mahkumunun cezası ömür boyu hapse çevrildi

Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta, 2 bin 700'den fazla idam mahkumunun cezasını müebbet hapse çevirdi.

ABD Kongresi'nde öneri sunulmuş: Öldürelim!

ABD Kongresi'nde öneri sunulmuş: Öldürelim!

ABD Kongresi'nde Dış İlişkiler Konseyi'nin düzenlediği basına kapalı toplantıda söz alan bir yetkilinin Suriye krizini, Beşar Esad'ı öldürerek çözmeyi önerdiği belirtildi.

Rusya açıkladı! 'Türklerle paylaşacağız'

Rusya açıkladı! ''Türklerle paylaşacağız''

Moskova, Putin-Erdoğan zirvesinde varılan anlaşmadan sonra Türkiye'nin Rusya, Suriye, Irak ve İran'ın yer aldığı istihbarat havuzuna katıldığını duyurdu.

Sadece 75 sığınmacıyı kabul eden İtalya'dan tepki çeken açıklama

Sadece 75 sığınmacıyı kabul eden İtalya'dan tepki çeken açıklama

İtalya, Lübnan’daki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) kampında bulunan 75 Suriyeli sığınmacıyı, insani yardım koridoru (Corridoi Umanitari) programı çerçevesinde yasal yollardan ülkeye aldı.

Çin'deki patlama: 7 ölü, 94 yaralı

Çin'deki patlama: 7 ölü, 94 yaralı

Çin'de meydana gelen patlamada en az 7 kişi öldü, 94 kişi yaralandı.

Dava sonuçlarını tahmin eden yapay zeka geliştirildi

Dava sonuçlarını tahmin eden yapay zeka geliştirildi

Yapay zeka sisteminin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) görülen yüzlerce davanın sonucunu doğru tahmin edebildiği bildirildi.

Ukrayna'da Lenin heykelini böyle yıktılar

Ukrayna'da Lenin heykelini böyle yıktılar

Ukrayna'da Sovyet geçmişinin izlerini silmeye yönelik adımlar sürüyor. Ülkede Sovyetler Birliği'nin kurucusu Vladimir Lenin'in bir heykeli daha kaldırıldı.

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirildiği yönündeki şikayetler üzerine harekete geçti.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.088,89 puan artışla 79.932,55 puandan kapandı.

'Türk Akımı'nda iki hattın inşası 2019'da tamamlanabilir'

"Türk Akımı'nda iki hattın inşası 2019'da tamamlanabilir"

Gazprom İcra Komitesi Başkanı Aleksey Miller, Türk Akımı doğalgaz projesinde iki hat için inşaatın 2019 sonunda tamamlanabileceğini belirtti.

Türkiye faizsiz finans sektöründe parlamak için çalışmalara hız verdi

Türkiye faizsiz finans sektöründe parlamak için çalışmalara hız verdi

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Faizsiz finans sektörünün büyüklüğünün önümüzdeki 5 yıl sonunda 3,5 trilyon dolara yükselme potansiyeli var. Bu potansiyelden en fazla yararlanan ülkelerden biri olmak için çalışmalarımız süratle devam ediyor." dedi.

Konutta darbe atlatıldı, satışlar hızlandı

Konutta darbe atlatıldı, satışlar hızlandı

Konut satışları, yılın 9 ayında, 2015'in aynı dönemine göre yatay bir seyir izleyerek yüzde 0,09'luk düşüşle 935 bin 811 olarak gerçekleşti. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle temmuzda düşen satışlar, ağustos ve eylül aylarında ise arttı.

Asgari ücretliye vergi dilimi avantajı

Asgari ücretliye vergi dilimi avantajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Vergi dilimleri dolayısıyla maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil, Sayın Başbakanımızın kamuoyuna verdiği söz üzerine hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak." dedi.

'Rusya, geçici kısıtlamaların kaldırılması için Türkiye'yi bekliyor'

"Rusya, geçici kısıtlamaların kaldırılması için Türkiye'yi bekliyor"

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Dairesi'nden (Rosselkhoznadzor), bazı Türk gıda ürünlerine uygulanan geçici kısıtlamaların kaldırılması için Türk tarafının hazırlanması gereken programın beklendiği bildirildi.

Altının gramı 125 lirada dengelendi

Altının gramı 125 lirada dengelendi

Altının gram fiyatı sınırlı düşüşle 125 lira seviyelerinde dengelendi.

Galatasaray hisseleri uçuşa geçti

Galatasaray hisseleri uçuşa geçti

Borsa İstanbul'da işlem gören Galatasaray AŞ hisselerinin fiyatı cumartesi günü gerçekleştirilen genel kurulun ardından haftaya yaklaşık yüzde 12 yükselişle başladı.

Konut satışları Eylül'de yüzde 18 arttı

Konut satışları Eylül'de yüzde 18 arttı

Türkiye’de 2016 Eylül ayında 108 bin 918 konut satıldı.

Ali Koç'tan flaş açıklama: İlk kongrede başkanlığa adayım

Ali Koç'tan flaş açıklama: İlk kongrede başkanlığa adayım

Fenerbahçe Kulübünün eski yöneticisi Hulusi Belgü, eski asbaşkan Ali Koç'un 2018 yılında başkanlığa aday olacağını ileri sürdü.

Arda Turan tekrar kadroda

Arda Turan tekrar kadroda

Sakatlığı sona eren milli futbolcu Arda Turan, 2. Katalonya Süper Kupası'nda yarın oynanacak Barcelona-Espanyol maçında takımının 18 kişilik kadrosuna alındı.

Yanal'a soğuk duş! 'Trabzon'a gelemem çünkü...'

Yanal'a soğuk duş! "Trabzon'a gelemem çünkü..."

Devre arası orta sahaya takviye yapmak isteyen Ersun Yanal çok sürpriz bir ismin peşine düştü.

G.Saray'da ilk ayrılık! Yönetimden izin istedi

G.Saray'da ilk ayrılık! Yönetimden izin istedi

Galatasaray'da forma şansı bulamayan Salih Dursun devre arasında ayrılmak için sarı-kırmızılı yöneticilerden izin istedi.

ZTK 3. tur maçlarının hakemleri açıklandı

ZTK 3. tur maçlarının hakemleri açıklandı

Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maçlarını yönetecek hakemler belli oldu.

Gomez'den sonra Aboubakar'ı da Galatasaray'dan kaptılar!

Gomez'den sonra Aboubakar'ı da Galatasaray'dan kaptılar!

Eski Galatasaraylı futbolcu Murat Erdoğan, Galatasaraylı yetkililerin kendisine Vincent Aboubakar'ı sorduğunu ancak Beşiktaş'ın erken davranarak transferi bitirdiğini söyledi.

Bursaspor'a 3.9 milyon kazandırdı

Bursaspor'a 3.9 milyon kazandırdı

Bursaspor'un Şilili orta saha oyuncusu Cristobal Jorquera, sonradan oyuna girip attığı gollerle takımına 3.9 milyon euro kazandırdı.

Kuş bakışıyla futbol, renkli görüntüler ortaya çıkardı

Kuş bakışıyla futbol, renkli görüntüler ortaya çıkardı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Dijital Futbol Turnuvası, ödül töreniyle sona erdi. Taktıkları gözlüklerle sahanın tepesine kurulan kameranın görüntülerinden kendilerini kuş bakışı izleyerek futbol oynamaya çalışan oyuncular, ilginç görüntüler oluşturdu.

Inter'den Caner Erkin açıklaması gecikmedi

Inter'den Caner Erkin açıklaması gecikmedi

Beşiktaş'ın Antalyaspor'la oynadığı karşılaşmada sakatlanan Caner Erkin'in bonservisine sahip olan Inter'den açıklama geldi.

Caner Erkin taburcu oldu!

Caner Erkin taburcu oldu!

Dün akşam oynanan Antalyaspor maçında sakatlanan ve aşil tendonu kopan Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin taburcu oldu.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalırken Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Günde 90 bardak çay içiyor

Günde 90 bardak çay içiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, elektrikçi Sadi Akpınar, çay tutkusu ile ilgi odağı oldu. İşyerinin önündeki semaverde sürekli çay demleyen Akpınar, çay tutkusunun babadan geldiğini söyledi. Akpınar, çayın bu güne kadar hiçbir zararını görmediğini anlattı.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birebir sesini taklit edip herkesi şaşırtarak fenomen olan Gökhan Aslan, Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı ‘Reis‘ filminde seslendirme yaptı. Erdoğan’a büyük bir hayranlık duyduğunu belirten ve ona taklidi ile seslenen Aslan, “Cumhurbaşkanım elinizi öpüp bir helallik almak en büyük hay

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Antalya’da ölümü göze alarak tüp mide ameliyatı olan kadın 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Ev hanımı 44 yaşındaki Muhsine Tekin, kilolarından kurtulmanın sevincini dans ederek yaşadı.

 Arap medyası Ordu'da

Arap medyası Ordu'da

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, Körfez ülkelerinden 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi Ordu’ya geldi.

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor. Ege'nin kuzey kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.