Ercan Yazgan kimdir kaç yaşında öldü Ercan Yazgan eşi kızları kimdir

Ercan Yazgan kimdir nereli kaç yaşında vefat etti Ercan Yazgan hangi filmlerde rol aldı hayat hikayesi nedir Ünlü oyuncu Ercan Yazgan eşleri ve çocukları kim cenazesi nerede kaldırılacak soruların yanıtları ve tüm merak edilenleri bu haberimizde derledik. Ercan Yazgan kızı Buket Dereoğlu kimdir? Bizimkiler ve Kaygısızlar dizisiyle efsana haline gelen Ercan Yazgan, 8 Mart Perşembe akşamı gece itibariyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 'Kapıcı Cafer' olarak bir döneme damga vuran usta oyuncunun ölümüyle sanat dünyası da yasa boğuldu. Ünlü isismler art arda sosyal medya üzerinden başsağlığı diledi. 71 Yaşında hayata gözlerini yuman Ercan Yazgan'ın ölümüyle birlikte şok eden bir gerçek de ortaya çıktı. Oyuncu Billur Yazgan'ın Ercan Yazgan'ın kızı olmadığı öğrenildi. Güzel oyuncu Billur Yazgan sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamayla yıllardır ortaya atılan yalan habere açıklama getirdi. Ayrıca bugün yapılması beklenen cenaze töreni ile ilgili ayrıntılar belli oldu. Müzisyen Onur Akay, cenaze bilgilerini sosyal medyadan duyurdu. Akay, “Ercan Yazgan’ı yarın 10 Mart Cumartesi günü, ikindi namazı sonrası Karacaahmet Şakir’in Camii’nden son yolculuğuna uğurlayacağız. Mekânı cennet olsun inşallah” ifadelerini kullandı. İşte Ercan Yazgan cenaze töreni ve hayat hikayesi hakkında merak edilenler...

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Ercan Yazgan kimdir nereli kaç yaşında vefat etti Ercan Yazgan hangi filmlerde rol aldı hayat hikayesi nedir Ünlü oyuncu Ercan Yazgan eşleri ve çocukları kim cenazesi nerede kaldırılacak soruların yanıtları ve tüm merak edilenleri bu haberimizde derledik. Bizimkiler ve Kaygısızlar dizisiyle efsana haline gelen Ercan Yazgan, 8 Mart Perşembe akşamı gece itibariyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. "Kapıcı Cafer" olarak bir döneme damga vuran usta oyuncunun ölümüyle sanat dünyası da yasa boğuldu. Ünlü isismler art arda sosyal medya üzerinden başsağlığı diledi. 71 Yaşında hayata gözlerini yuman Ercan Yazgan'ın ölümüyle birlikte şok eden bir gerçek de ortaya çıktı. Oyuncu Billur Yazgan'ın Ercan Yazgan'ın kızı olmadığı öğrenildi. Güzel oyuncu Billur Yazgan sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamayla yıllardır ortaya atılan yalan habere açıklama getirdi. Ayrıca bugün yapılması beklenen cenaze töreni ile ilgili ayrıntılar belli oldu. Müzisyen Onur Akay, cenaze bilgilerini sosyal medyadan duyurdu.  Akay, “Ercan Yazgan’ı yarın 10 Mart Cumartesi günü, ikindi namazı sonrası Karacaahmet Şakir’in Camii’nden son yolculuğuna uğurlayacağız. Mekânı cennet olsun inşallah” ifadelerini kullandı. İşte Ercan Yazgan cenaze töreni ve hayat hikayesi hakkında merak edilenler...

Yazgan’ın ölüm haberinin ardından Ercan Yazgan kimdir, hastalığı neydi, kızı kimdir gibi usta sanatçıyla ilgili merak edilen sorulara yanıt aranmaya başlandı. Ercan Yazgan, 4 Nisan 1946 tarihinde Sinop’ta doğdu. Oyuncu Buket Dereoğlu ve Billur Yazgan'ın babasıdır. Yazgan, 1986 yılında Perihan Abla dizisindeki Şoför İsmet karakteriyle tanındı. 1989-2002 yılları arasında 13 yıl kesintisiz olarak yayınlanan "Bizimkiler" adlı dizide ise Kapıcı Cafer tiplemesiyle izleyici karşısına çıktı. Yazgan kariyeri boyunca birçok dizi ve sinema projesinde yer aldı. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ercan Yazgan, geçirdiği felç nedeniyle tedavi altına alınmıştı. Alınan bilgiye göre, özellikle oynadığı televizyon dizileriyle tanınan Ercan Yazgan, hafta içi felç geçirerek Sultanbeyli'deki özel bir hastaneye kaldırılmıştı.

Bizimkiler dizisinin Kapıcı Cafer'i ile gönüllerde taht kuran usta oyuncu Ercan Yazgan, 3 Mart 2018 tarihinde solunum yetmezliği nedeniyle özel bir hastaneye kaldırılmıştı.

Yoğun bakım servisinde hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Ercan Yazgan'nın yakını olduğu öğrenilen Volkan Acar, "Söyleyecek bir şey yok. Türkiye'ye mâl olmuş bir kişilik. Bir haftalık hastalık sürecinden sonra bu akşam kaybettik. Hastane ve herkes elinden geleni yaptı takdiri ilahi, başımız sağolsun. Cenazesi ile ilgili oğlu Can ağabeyimiz İngiltere'de yaşıyor, şu anda uçakta geliyor. Kendisi yarın üstüne bir açıklama ekleyebilir. Büyük bir ihtimal cenazemiz Cumartesi günü ama detayları yarın paylaşırız" dedi.

CENAZE DETAYLARI

Müzisyen Onur Akay, cenaze bilgilerini sosyal medyadan duyurdu.  Akay, “Ercan Yazgan’ı yarın 10 Mart Cumartesi günü, ikindi namazı sonrası Karacaahmet Şakir’in Camii’nden son yolculuğuna uğurlayacağız. Mekânı cennet olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

ERCAN YAZGAN HAKKINDA AÇIKLAMA

Ünlü oyuncunun tedavi gördüğü hastaneden şu açıklama yapıldı:

"İskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanemiz nöroloji kliniğinde medikal tedavisi devam ederken 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 23.05'te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahelelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45'te hayata gözlerini yummuştur. Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin kaybı için başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun."

 

ERCAN YAZGAN KİMDİR?

 Ercan Yazgan, 4 Nisan 1946 tarihinde Sinop’ta doğmuştur.

Tuncay Özinel Tiyatrosu, AST gibi topluluklarda çalıştı. 1989 yılında Bizimkiler dizisindeki Kapıcı Cafer tiplemesiyle herkes tanıdı. 1989-2002 yılları arasında 13 yıl kesintisiz olarak yayınlanan “Bizimkiler” adlı dizide Kapıcı Cafer karakterini canlandırırken; Erdal Özyağcılar, Savaş Dinçel, Ayşe Kökçü, Mehmet Akan, Uğurtan Sayıner, Atılay Uluışık, Aykut Oray, Salih Kalyon, Selçuk Uluergüven, Ali Uyandıran, Rutkay Aziz, Buket Dereoğlu, Cihat Tamer, Engin Şenkan, Güzin Özipek, Kemal İnci, Meral Çetinkaya, Dursun Ali Sarıoğlu, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Cezmi Baskın, Zihni Göktay, gibi oyuncularla birlikte rol aldı.

Bülent Kayabaş ile Tiyatro yaptı.
 
1986 yılında Perihan Abla dizisinde, Perran Kutman, Şevket Altuğ, Tuluğ Çizgen, Cihat Tamer gibi oyuncularla oynadı. 1994 yılında senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı Kaygısızlar dizisinde Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Tuluğ Çizgen, Şoray Uzun, Yılmaz Köksal, Çiçek Dilligil gibi oyuncularla oynadı. Birçok film ve dizide rol aldı.

Ercan Yazgan yakalandığı verem hastalığını uzun tedavi süresinden sonra yendi.

Ercan Yazgan üçüncü evliliğini tiyatrocu İdil hanım ile yaptı. Oyuncu Buket Dereoğlu üvey kızıdır. Buket Dereoğlu’nun annesi İdil hanım, ikinci evliliğini 1976 yılında Ercan Yazgan ile yapmıştır.

Ercan Yazgan’ın dördüncü eşi Ceyhan hanımdan Tuğçe ve oyuncu Billur Yazgan (d. 1 Ekim 1985) adında iki kızı ile Bilgehan adında bir oğlu vardır.

2015 yılında yapımcılığını Necati Akpınar'ın yaptığı ve Hande Doğandemir, Fatih Artman, Devrim Yakut, Cengiz Bozkurt, Erdal Tosun başrollerde olduğu "Bana Masal Anlatma" filminde Ercan Yazgan da rol alırken Yılmaz Erdoğan, Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun da konuk olarak filmde oynadılar.

Ercan Yazgan, 3 Mart 2018 tarihinde solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı özel bir hastanede 8 Mart 2018 tarihinde vefat etti.

Ödülleri :
1999 - 36.Antalya Film Şenliği, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Duruşma filmi ile

Film ve Dizileri :
2015 - Bana Masal Anlatma (Sinema Filmi)
2011 - 2012 - İffet (Dizi)
2010 - Kardelen (Sinema Filmi)
2009 -2010 - Hanımın Çiftliği
2008 - Talih Kuşu (TV Dizisi)
2008 - Nekrüt (Sinema Filmi)
2008 - Adanalı (TV Dizisi)
2006 - Yalancı Yarim
2006 - Ahh İstanbul
2004 - Tatil Aşkları
2004 - Altın Kafes
2004 - Büyük Buluşma TV Dizisi 2003 - 2006 - Hayat Bilgisi
2002 - Sırlar Dünyası / Sır Kapısı
2002 - Aşk Meydan Savaşı
2000 - Balalayka (Sinema Filmi)
1999 - Duruşma (Sinema Filmi)
1996 - Sevda Kondu
1994 - Kaygısızlar
1994 1993 - Yazlıkçılar
1990 - Bir Milyara Bir Çocuk (aynı zamanda yapımcı)
1989 - 2002 - Bizimkiler
1986 - Kabadayı (Sinema Filmi)
1986 - Şaka Maka (Video)
1986 - Perihan Abla
1983 - Üç İstanbul
1982 - Arkadaşım (Sinema Filmi)
1979 - Dokunmayın Şabanıma (Sinema Filmi)
1978 - Ölüm Görevi (Sinema Filmi)
1977 - Sen Aşk Nedir Bilir Misin (Sinema Filmi)
1977 - Sarmaş Dolaş (Sinema Filmi)
1977 - Tatlı Kaçık (Sinema Filmi)
1975 - İzin (Sinema Filmi)
1971 - Hüdaverdi-Pırtık (Sinema Filmi)
1963 - Susuz Yaz(Sinema Filmi)

BİLLUR YAZGAN ERCAN YAZGAN'IN KIZI MI?

71 Yaşında hayata gözlerini yuman Ercan Yazgan'ın ölümüyle birlikte şok eden bir gerçek de ortaya çıktı. Oyuncu Billur Yazgan'ın Ercan Yazgan'ın kızı olmadığı öğrenildi. Güzel oyuncu Billur Yazgan sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamayla yıllardır ortaya atılan yalan habere açıklama getirdi.
 
"TAMAMEN YALAN HABER"

32 yaşındaki Billur Yazgan, Instagram hesabından yaptığı açıkalamayla Ercan Yazgan'ın ölümüyle büyük üzüntü yaşadığını fakat Ercan Yazgan'la sadece soyadı benzerliği olduğunu söyledi. Bu iddiayı ortaya atan kişinin ise kendini bilmez bir gazeteci olduğunu belirtti.İŞTE BİLLUR YAZGAN'IN PAYLAŞIMI:

BİLLUR YAZGAN KİMDİR?


Billur Yazgan, 1 Ekim 1985 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi'nde Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim almış ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden mezun olmuştur. Billur Yazgan'ın tanınan bir oyuncu olması 2006 yılında yayınlanan 'Acemi Cadı' adlı dizi ile olmuştur.

Dizide Merve Boluğur, Şenay Gürler ve Nergis Kumbasar gibi isimlerle beraber rol almıştır. Daha sonra Star TV’de yayınlanan ‘Papatyam’ dizisinde aktivist ve deli dolu Özge karakterini canlandırmıştır. Papatyam dizisinde Metin Akpınar ve Nilgün Kasapbaşoğlu gibi ünlü isimlerle birlikte rol almıştır.

Sonraki yıllarda evlenen ve  bir çocuk sahibi olan Billur Yazgan, oyunculuğu bırakmış ve Papatyam dizisinden sonra herhangi bir projede yer almamıştır.

ROL ALDIĞI DİZİLER:

2009 - Papatyam - Özge

2008 - Memur Muzaffer - Aysun Mutlu

2007 - Aşk Eski Bir Yalan - Zeyno

2006 - Acemi Cadı - Tuğçe

2005 - Şöhret

2004 - Yabancı Damat

 

ERCAN YAZGAN’IN KIZI BUKET DEREOĞLU KİMDİR?

Selin Buket Dereoğlu, 1970 İstanbul‘da doğmuştur. İzmir kökenlidir. Annesi İdil hanımdır. Anne babası o 3 yaşındayken ayrılmışlar. Yakup Kadri Karaosmanoğlu ile anne tarafından akrabadır.

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Tiyatro oyunculuk Bölümünden mezun oldu.

 

OYUNCULUK KARİYERİ

Oyunculuğa annesinin tiyatrosu olan “İdil Abla Çocuk Tiyatrosu”nda başladı. Daha sonra Dormenler Tiyatrosu, Gülriz Sururi– Engin Cezzar Tiyatrosu, Ercan Yazgan– Bülent Kayabaş Tiyatrosu”, TİM, “Tiyatro Portakal” gibi tiyatro gruplarında devam etti.

90’lı yıllarda Maret, Emlak Bankası, AEG ve Sümerbank reklamlarında oynadı.

1989 yılında başlayan 13 yıl devam eden “Bizimkiler” dizisinde Erdal Özyağcılar, Ercan Yazgan, Aykut Oray, Savaş Dinçel, Zihni Göktay, Meral Çetinkaya gibi oyuncularla oynamıştır.

1990 yılından sonra Türker İnanoğlu‘nun sahibi olduğu Ulusal Film şirketiyle çalışmaya başladı. Cümbüş Sokak dizisinde Sarı Gacı, Bizimkiler”de Sekreter Demet, 1996 yılında Tatlı Kaçıklar”da Aysu, 2012 yılında SüperTürk’de ise rolüyle çok sevildi.

 

BUKET DEREOĞLU’NUN YER ALDIĞI FİLMLER VE DİZİLER:

2015 – Sen Benimsin (Nevin) (TV Dizisi)

2014 – Yasak (Münevver Hanım (Nazım Bey’in Komşusu)) (TV Dizisi)

2014 – Oflu Hoca’nın Şifresi (Moderatör) (Sinema Filmi)

2012 – Eve düşen yıldırım (Pınar) (TV Dizisi)

2012 – SüperTürk (Alev)(Sinema Filmi)

2011 – Sudan Sebepler (Sedef)(TV Dizisi)

2011 – Müziklerin Efendisi(TV Dizisi)

2011 – Artı 18 (Konuk Oyuncu)(TV Dizisi)

2009 – Çılgın Kanal (Deniz) (TV Dizisi)

2009 – 2011 – Papatyam (Yasemin)(TV Dizisi)

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Sözün Bittiği Yer

Sözün Bittiği Yer

En Çok Okunanlar