Erdoğan: Lanet bumerang gibi onu yapana döner

Başbakan Erdoğan, 'Devletin içinde paralel yapılaşmaya gayret edenler türedi. Bunları da çökerteceğiz' dedi.

 • AA-stargazete.com
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Düşünün, artık ahlak sınırlarını aşmış tipler türedi bu ülkede. Devletin içinde paralel yapılaşmaya gayret edenler türedi.

ÇETELERDEN SONRA BUNLARI DA ÇÖKERTECEĞİZ

Bu çeteler, bu tür örgütler nasıl mafyayı çökerttiysek bu çeteleri de çökertmiştik ama bunların şekli farklı. Şimdi de bunlara geldi sıra. Bunları da çökerteceğiz ve artık nereden gelirse rengi ne olursa olsun asla bu konularda taviz yok, asla"
dedi.

Başbakan Erdoğan, Giresun'daki programından sonra Pakistan'a gitmek üzere Trabzon Havalimanı'na geldi.

"DİK DUR EĞİLME, TRABZON SENİNLE"

Burada, kendisini karşılayanlara otobüs üzerinden hitap eden Erdoğan, "Dik dur eğilme Trabzon seninle" sloganları üzerine, "Hiç endişeniz olmasın, dik duracağız dikleşmeyeceğiz, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" diye konuştu.

"Bütün bu kirli oyunları, bu kirli tuzakları, Trabzon, hep birlikte bozmaya var mıyız" diye soran Erdoğan, kalabalıktan, "Evet" yanıtını almasının ardından, şunları söyledi:

"Yeter. Bu zaten gerekli olan yerle ulaşmıştır. Yeter, söz sizin, karar sizin ve burada görüldüğü kadarıyla fazla bir zaman yok. 95 gün sonra, 30 Mart'ta sandıkta en güzel cevabı vereceksiniz ve benim Trabzonlu kardeşlerim, büyükşehir belediyesinin mensupları olarak, büyükşehir vatandaşları olarak inşallah Türkiye'ye Karadeniz'den en güzel cevabı verecek. Özellikle ben Yalnız Değilsin Platformu'na ve platformun çağrısına iştirak eden tüm Trabzonlu kardeşlerime, Bayburt'tan, Gümüşhane'den gelen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Kardeşlerime teşekkür ediyorum. Tabii bu arada Rize'den gelen hemşehrilerimi de bir kenara koyamam. Sizler bize güvendiniz, sizler bize inandınız ve 11 yıldır bizi yalnız bırakmadınız. Biz sizlere layık olmaya çalıştık. Yine aynı kararlılıkla bu yolda devam edeceğiz."

"BİZ BİRBİRİMİZE SEVDALIYIZ"

"Türkiye 11 yıl önce neredeydi, bugün nerede" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Siz, Trabzonlular olarak, Gümüşhane, Bayburt, Rize şu Karadeniz bu şehirlerinin mensupları olarak işte Samsun Çarşamba'da hemşehrilerimi gördüm, Ünye'de, Fatsa'da gördüm, Ordu'da gördüm, bugün Giresun, Görele'de on binlerle, her ilçede bindirilmiş kıtalar değil aynen sizler gibi bir anda toplanan kardeşlerimi gördüm. Biz birbirimize sevdalıyız. Bizim birbirimize aşkımız var. Yola çıkarken dedik ya 'Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece.' Gideceğiz, gündüz gece."

"AHLAK SINIRLARINI AŞMIŞ TİPLER TÜREDİ"

"Düşünün, artık ahlak sınırlarını aşmış tipler türedi bu ülkede" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Devletin içinde paralel yapılaşmaya gayret edenler türedi. Bu çeteler, bu tür örgütler nasıl mafyayı çökerttiysek bu çeteleri de çökertmiştik ama bunların şekli farklı. Şimdi de bunlara geldi sıra. Bunları da çökerteceğiz ve artık nereden gelirse rengi ne olursa olsun asla bu konularda taviz yok, asla. Şunu herkesin bilmesi gerekir: Anayasa'nın çizdiği sınırlar içerisinde, yasama nasıl görevini yapıyorsa yürütme de öyle yapacak, yargı da öyle yapacak. Yalnız bir erk, bir kuvvet görevini yerine getirirken, bir diğeri onun üzerinde baskı oluşturma gayreti içerisine girmesin, girdiği takdirde yasamadaki gücümüzü de kullanırız, yürütmedeki gücümüzü de kullanırız. Bunu sadece hakkın ve halkın talebi için kullanırız. "

"BUNLAR YÜZDE 50'NİN DİLİNDEN DE ANLAMIYOR"

İktidarları döneminde sadece bir tercih ortaya koyduklarını, bunun da "milletin iradesine saygı" olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları belirtti:

"Milletin iradesi yolunda 7 seçimde de sizler bize hep destek oldunuz. Sürekli bize verdiğiniz destekle yüzde 34 ile başlayan süreci yüzde 50'ye tırmandırdınız. Ama demek ki bunlar yüzde 50'nin dilinden de anlamıyor. İnanıyorum ki 30 Mart'ta bu çok daha farklı olacak ve bunun adını siz koyacaksınız, milletim koyacak. Öyleyse 30 Mart'a kadar durmak yok yola devam. Buna var mıyız? Anlamayana anlatmamız lazım."

"LANET BUMERANG GİBİDİR, DÖNER ONU YAPANA GİDER"

Biz, müslümana lanetle emrolunmuş bir toplum değiliz. Biz müslümanın hidayeti artması için dua ederiz. Lanet için değil.

Lanet müslümanların arasında öyle berbat bir tezgahtır ki, bumerang gibi döner onu yapana gider.

Milletin bölünmesine vesile olanlar iflah olmaz. Birileri bilbortlara kardeş olacaz diye reklam koymuş gezicilerle kardeş olacaz diye, sizin kardeşliğiniz elinde molotof olana karşımı? Sizin kardeşliğiniz polisimi hedef alana yakıp yıkana karşı mı?

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
11 ayrı suçtan aranan şahıs operasyonla kıskıvrak yakalandı

11 ayrı suçtan aranan şahıs operasyonla kıskıvrak yakalandı

Beykoz'da hortum çıktı

Beykoz'da hortum çıktı

İşte güneş tutulmasından ilk kareler

İşte güneş tutulmasından ilk kareler

Adana'da 3 milyon Euro değerinde 'Hz. İsa ve havarileri' resmi ele geçirildi

Adana'da 3 milyon Euro değerinde 'Hz. İsa ve havarileri' resmi ele geçirildi

En Çok Okunanlar