Eren Bülbül olayı son dakika haberleri! Eren Bülbül kimdir katiller bulundu mu?

Eren Bülbül kimdir facebook hesabı ne Eren Bülbül’e hakaret eden kimdir Eren Bülbül olayı ne sorularının cevabı vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. 11 Ağustos Cuma akşama tüm Türkiye acı bir olay yaşadı. Trabzon Maçka’da 2002 doğumlu 15 yaşındaki Eren Bülbül, PKK’lı teröristleri erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdi. Yer gösterme esnasında ağıla pusu kuran teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik şehit oldu. Bülbül’ün annesi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla görüştü. Birçok bakan cenaze törenine katıldı. Tüm Türkiye şehit Eren Bülbül için paylaşımlar yaparken, PKK'lı bir kişi Bülbül’e hakaret eden mesajlar attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuştuktan sonra açıklama yapan anne ‘Ben ondan güç ve cesaret alıyorum. Bana telefon etti ya güç verdi. Başımın üstünde yeri var, misafirim olsun' dedi.

 • 531
 • 29
 • 49
 • 3
 • 12
 • 2
x

Eren Bülbül kimdir kaç yaşında nasıl şehit oldu, Eren Bülbül’e hakaret eden kişi kim sorularının cevabı merakla araştırılıyor. Tüm Türkiye’yi sarsan 2002 doğumlu 15 yaşındaki Eren Bülbül olayında yeni gelişmeler olmaya devam ediyor. Acı haberin duyulmasının ardından vatandaşlar vatansever çocuğun sosyal hesaplarına bakmaya başladılar. Şehit Bülbül’ün sosyal medyada önceden yaptığı paylaşımı ise tüyleri diken diken etti.  Eren’in ‘Biri de çıkıp demiyor ki, Eren iyi ki varsın’ cümlesi en çok yazılan cümlelerine karşılık ‘Eren iyi ki varsın’ yazılmaya başlandı. PKK'lı teröristlerin tarafını tutan bir kişi Eren Bülbül’e hakaret içeren mesajlar attı. Vatandaşlardan büyük tepki toplayan PKK'lı hain kişi, ihbar üzerine güvenlik güçleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Detaylara haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz. Eren Bülbül'ün cenaze namazı Merkez Cami’nde ikindi namazına müteakip kılındı. Birçok Bakan Bülbül’ün cenaze törenine katıldı.  Bakanlar ve ünlü isimler sosyal hesapların konuyla ilgili paylaşımlarda bulundular. Sezen Aksu’nun yaptığı paylaşımı anne Bülbül cevap verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bülbül’ün annesini arayıp acısını paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuştuktan sonra açıklama yapan anne ‘Ben ondan güç ve cesaret alıyorum. Bana telefon etti ya güç verdi. Başımın üstünde yeri var, misafirim olsun" dedi.

Trabzon’un Maçka ilçesinde meydana gelen olayda 2002 doğumlu 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik şehit oldu. Babasını bir sene önce kaybeden Eren Bülbül’e ve ailesine köylüler yardım amaçlı bir miktar erzak vermişlerdi. PKK’lı teröristler bu erzağı çaldı. Eren Bülbül’de hemen güvenlik güçlerine durumu bildirdi ve evi göstermek, PKK’lıları yakalatmak için onlarla beraber geldi. O sırada ağıla pusu kuran teröristler ateş etmeye başladılar. Açılan ateş sırasında Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik şehit oldu. 

 

SEZEN AKSU’DAN EREN BÜLBÜL PAYLAŞIMI

Sezen Aksu, PKK'lı teröristlerin şehit ettiği Eren Bülbül'ün fotoğrafı ve "Bir Çocuk Sevdim" şarkısının yer aldığı bir video paylaşmıştı. Eren Bülbül'ün acılı annesi Ayşe Bülbül ise Aksu'nun paylaşımı için "Ben de bir çocuk sevdim. İçim yanıyor. Sezen Aksu da anne bilir benim ne çektiğimi" diye konuştu.

 

EREN BÜLBÜL’E HAKARET EDEN KİŞİ YAKALANDI

Şırnak'ın Cizre Sur mahallesinde ikamet ettiği öğrenilen terör yanlısı Ozan Ayede, Şehit Eren Bülbül'ün ardından, "Eren iyiki geberdin kimsin oğlum sen pkk gerilayı ihbar ediyorsun it" yazmıştı.

Öte yandan edinilen bilgilere göre Ayede'nin terör örgütü PKK'ya mensup olan ablasının da geçtiğimiz senelerdeki operasyonlarda etkisiz hale getirildiği belirtiliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE EREN BÜLBÜL’ÜN ANNESİ KONUŞTU

İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, şehit Eren Bülbül’ün Maçka’daki evini ziyaret etti. Bu sırada arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da anne Ayşe Bülbül ile görüştü. Erdoğan ‘Eren’in kanını yerde koymayacağız. Çok daha farklı bir biçimde inşallah intikamını  alacağız. Allah sabrınızı arttırsın’ dedi.  Ayşe Bülbül de ‘ İnşallah sizden dileğimiz o’ diye cevap verdi.

‘Rabbim sabrınızı arttırsın’ diyen Erdoğan ‘Sizler kaza ve kadere inanmış insanlarsınız.  Tabiki acımız var ama en büyük makam şehitlik makamı. Erenimiz böyle bir makama, hele de böyle 15 yaşında  ulaşması daha da farklı’ dedi. Ayşe Bülbül’ün 13 evladı olduğunu öğrenen Erdoğan Ayşe Bülbül’e ‘Ayşe Abla, sen zaten cenneti zaten kazanmışsın. 13 tane uşak doğurmuşsun’ dedi. Ayşe Bülbül’de ‘Ne bileyim, iyi mi ettim kötü mü…’ diye cevap verdi. Erdoğan da bunun üzerine ‘İyi ettin, sen Allah’ın emrine de uydun, peygamberin sünnetine de uydun... ‘ dedi. Ayşe Bülbül ‘Siz 3 deyince ben utanırdım’ deyince Erdoğan ‘En az dedim’ diye karşılık verdi. Erdoğan Karadeniz’e geldiğinde Ayşe Bülbül’ü ziyaret edeceğini de söyledi.

57 yıllık hayatında Trabzon'un dışına çıkmadığını söyleyen acılı anne "Ben 13 evladımı büyüttüm. Bazen önlerine koyacak ekmek bulamazdım. Ne İstanbul'u ne Boğaz'ı bilirim. Biz kendi boğazımızın derdindeydik" dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı evine beklediğini söyleyen acılı anne "Kendi ellerimle kuymak yapacağım ona. Gelsin ben ondan güç ve cesaret alıyorum. Bana telefon etti ya güç verdi. Başımın üstünde yeri var, misafirim olsun" diye konuştu.

 

ANNESİNİN İSTEĞİ VAR

Oğlunun şehit haberini aldıktan sonra sürekli bayılan ve hastaneye kaldırılan anne Ayşe Bülbül, “Eren bana çok düşkündü. Tarla işleri, çayır işleri hiç sıkılmaz, yorulmaz, her işe koşardı. Neşeli, herkesin yardımına koşardı oğlum” ifadelerini kullandı. Anne Bülbül’ün kendisini hastanede ziyaret eden komutanlara, “O teröristleri yok edin. Bana sadece bu haberi yetiştirin” dediği belirtildi.

Ağabey Arif Bülbül destek veren herkese teşekkür ederek şöyle devam etti: "Bir taraftan üzüntülüyüz ama bir taraftan da gururluyuz. Bir kardeşimle İstanbul'da yaşıyoruz. Olay günü köye gelmiştik. Eren 15 Ağustos'ta bizimle birlikte gelecekti. Ama nasip olmadı. Trabzon Valiliği ve belediye Eren'in isminin Trabzon'da yaşatılacağını bildirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 'Gereken yapılacak' dedi. Başbakanlık'tan da aradılar. Biz 4 erkek kardeşiz. Hepimizin vatana canı feda. Yeter ki kardeşimi şehit edenler bulunsun."

Eren'in mezarı Türk bayrağı ve fotoğraflarıyla süslendi. Aile dün sabah ilk iş Eren'in mezarında dua etmeye gitti.

 

OKUMAK İÇİN DİK YAMAÇLARI AŞTI

Eren'in diğer ağabeyi Erdoğan Bülbül, kardeşinin darbe girişimi sonrası, elinde bayrakla demokrasi nöbetlerine katıldığını belirterek, "Hepimiz devletimizin yanındayız. Biz araziyi iyi biliyoruz. Gerekirse kaçan teröristlerin yakalanması için askerlere yardım ederiz" dedi. Kardeşlerden Çağlar Bülbül de, "Eren ilkokulu köyde okudu. Ortaokul için ise servisle Maçka'ya giderdi. Karda kışta servise ulaşmak için o dik yamaçları yürürdü" diye konuştu.

 

EREN BÜLBÜL KİMDİR?

15 yaşındadır. Trabzonludur. 13 kardeştir. Babası vefat etmiştir. Arif Bülbül, Eren'in futbolu çok sevdiğini ve okul takımında oynadığını vurgulayarak, "Eren 4, 5 yaşından beri fanatik Trabzonspor taraftarıydı. Futbola çok düşkündü." dedi. Çok çalışkan olan Bülbül'ün küçük yaşında odun taşırken görüntülendiği fotoğraf sosyal medyada çok konuşuldu.

Büyük bir acı yaşadıklarını ifade eden Bülbül, "İnanılacak gibi değil. Eren televizyonda çatışma haberlerini izlediğinde, şehit olduğunda çok üzülür ve kızardı, 'ben de askere gideceğim ve şehit olacağım.' derdi. Gerçekten de oldu." diye konuştu.

Ağabeyi Erdoğan Bülbül de, “Biz İstanbul’da yaşıyoruz. 15 Temmuz’da hain örgüt darbe girişiminde bulunduğunda bizi sürekli aradı, dakika dakika olayların bilgisini aldı. Cumhurbaşkanımız ‘sokağa çıkın’ talimatı verince duramamış, o gece Maçka'ya gidip nöbete katılmış. Meydanlarda ön saflarda yer tutmuş. Kendi küçük ama vatan aşkı büyüktü” dedi.

Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Eren Bülbül'ün, PKK'lı teröristleri girdikleri evden erzak çalarken görüp hemen güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıktı. Eren Bülbül, PKK'lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle gelirken çıkan çatışmada terörist kurşunlarına hedef oldu. Çıkan çatışmada 1'i sivil 3 kişi yaralandı. Yaralanan Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Saldırıyla ilgili açıklama yapan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Maçka kırsalında PKK'lilerle sıcak temas sağlandığını belirterek "O bölgede istihbarat çalışması yapmıştık. 2 gün önce başlatılan bir operasyon vardı. Operasyon kapsamında sıcak temas sağlandı. Sıcak temas bir süre sonra kesildi. Bölgede arama tarama faaliyeti sürüyor" dedi.

Aynı bölgede oturan Hayriye Yolcu hain saldırıda yaşamını yitiren yeğeni Eren Bülbül en son fındık topladıkları belirterek, “Dün burada fındık topluyordu. Evden erzakların çalındığın askerlere bildirmişti. Askerlerle  gittikleri sırada ormandan üzerlerine ateş açıldı. Çok iyi bir çocuktu. O mavi gözlerine doyayım” diyerek gözyaşı döktü.

Eren Bülbül’ün bir diğer akrabası Atilla Bülbül de Eren’in keşif için bölgede yer aldığını anlatarak şunları söyledi:

“Çatışmadan 15 dakika sonra buraya geldim. Ormandan ateş edilmişti. Askerler evin önündeydi. Şehit olan asker ve Eren’i evin önünden yaralı olarak aldık. Gelen ambulansa koyduk. Teröristler 2 gün önce bu evden erzak çalmışlardı. Eren de güvenlik kuvvetleriyle keşif için söz konusu eve gelmişlerdi. Eren, onları yolu gösteriyordu. Eve geldikleri esnada ormanlık alandan ateş edildi. Ağır silahlarla ateş açıldığını sanıyoruz. Buradan da teröristlere silahlarla karşılık verildi.”

 EREN BÜLBÜL NEREYE DEFNEDİLDİ?

Trabzon Valiliği resmi internet sitesi üzerinden yazılı açıklama yaptı. Bülbül, Maçka Merkez Cami’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; ‘’11 Ağustos 2017 Cuma günü ilimiz Maçka ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısı sonucu şehadet mertebesine erişen Maçkalı evladımız Eren Bülbül’ün cenazesi 12.08.2017 Cumartesi günü ikindi namazını müteakiben Maçka Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Köprüyanı Mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi. Şehidimiz ile son günlerde yaşanan terör olaylarında vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan(c.c) rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri ile Aziz Milletimize sabır ve başsağlığı dileriz’’ 

EREN BÜLBÜL'Ü ŞEHİT EDENLER YAKALANDI MI?

İHA’dan alınan bilgilere göre son yıllarda çatışmada Eren Bülbül’ü ve Ferhat Gedik’i şehit eden teröristler deşifre edildi. Karadeniz'de, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yapılandırmasını sıklaştıran terör örgütü PKK’nın gruplarından bir olan “Türk Tarık” kod adlı Barış Öner ve “Cudi Zaza” kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor.

 ‘Yeşil liste’ olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin’in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin'in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.

EREN BÜLBÜL'ÜN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Şehit Bülbül’ün sosyal medyada önceden yaptığı paylaşımı ise tüyleri diken diken etti.  Eren’in ‘Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ cümlesine karşılık ‘Eren iyi ki varsın’ yazılmaya başlandı. Eren Bülbül'ün yaklaşık bir ay önce sosyal medya hesabından paylaştığı "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" mesajından ilham alan Twitter kullanıcıları, #ErenİyikiVarsın başlığıyla mesajlar paylaştı.

 

İBRAHİM KALIN’DAN EREN BÜLBÜL MESAJI

Trabzon'da teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül için Cumhurbaşkanılığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınladı.

Kalın, Eren Bülbül'ün fotoğrafının altına, "Eren iyi ki varsın. Rabbim mekanını cennet eylesin. Terörist seviciler yine alçakça susacak. bu millet asla unutmayacak" notunu düştü.

 

ÜNLÜLERDEN EREN BÜLBÜL PAYLAŞIMI

Gupse Özay twitter hesabından 'İyi ki varsın Eren' notunu paylaştı.

Cenk Eren: İnsanın ciğeri yanıyor. Allah anasına babasına sabır versin nasıl kıydınız bu fidana lanet olsun PKK sana

Gülşen: Canım yavrum benim İyi ki varsın Eren

Bengü: Senin gibi bir oğlum olsun Eren!

Şoray Uzun: Mekanın cennet olsun çocuk.. Allah ailene sevenlerine sabır versin

Facebook hesabını aktif olarak kullanan Eren Bülbül, 15 Temmuz'un birinci yıldönümünde yaptığı paylaşımda, Mehmet Akif Ersoy'a ait "Sana dar gelmeyecek makberi (mezar) kimler kazsın? 'Gömelim gel seni tarihe,' desem sığmazsın" dizelerini yazdı.

Bülbül'ün paylaştığı Halisdemir görselinde ise "Mehmedim sevinin, başlar yüksekte! Ölsek de sevinin, eve dönsek de" ifadesi yer alıyor.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
ilayda16.08.2017 11:09
Yorumunuz iyiki varsın eren
 • 0
 • 0
Gülcan yilgin16.08.2017 02:20
Eren mekanın cennet olsun
 • 0
 • 0
onur13.08.2017 23:34
Yorumunuz Allah rahmet eylesin
 • 0
 • 0
Teoman13.08.2017 00:19
Ereniyikı varsın
 • 0
 • 0
 
Suriye sınırına tank sevkiyatı sürüyor

Suriye sınırına tank sevkiyatı sürüyor

Melih Gökçek kimdir? Eşi Nevin Gökçek kimdir çocukları...

Melih Gökçek kimdir? Eşi Nevin Gökçek kimdir çocukları...

AS2 isimli dünyanın ilk süpersonik özel uçağı havalandı

AS2 isimli dünyanın ilk süpersonik özel uçağı havalandı

Irak askerlerinin Kerkük'e girişinden ilk görüntüler

Irak askerlerinin Kerkük'e girişinden ilk görüntüler

En Çok Okunanlar