• $ 5,5206
 • € 6,2894
 • 232.983
 • 98.419
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

İsrail'de Netanyahu'nun rakiplerinin seçime tek listeden girmesi yarışı kızıştırdı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun en yakın iki rakibi olarak gösterilen Benny Gantz ile Yair Lapid'in nisan ayında yapılacak erken seçime ittifak kurarak katılacaklarını açıklaması, ülkede 'Netanyahu dönemi sona mı eriyor?' sorusunu gündeme getirdi.

 • AA
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

İsrail'de 2009’dan bu yana aralıksız başbakanlık koltuğunda oturan ve ülkenin son 10 yıldaki politikalarına damgasını vuran Netanyahu, belki de siyasi hayatının en zor seçimlerinden birine hazırlanıyor.

Kamuoyu araştırmalarına göre düne kadar Netanyahu'nun 9 Nisan'daki erken seçimden galip ayrılacağı öngörülüyordu.

Ancak dün Netanyahu'nun en yakın iki rakibi olarak gösterilen eski Genelkurmay Başkanı ve İsrail Direnç Partisi lideri Gantz ile muhalif liderlerden eski gazeteci Lapid'in seçime ortak listeyle katılma kararı alması, İsrail'deki seçim sonuçlarına ilişkin tahminleri adeta altüst etti.

NETANYAHU'NUN İŞİ ZOR

Geçmiş yıllarda İsrail muhalefetindeki bölünmeyi lehine kullanmayı başaran Netanyahu, son iki seçimi birinci olarak tamamlamayı başardı.

Uzmanlar, bu yılki seçimin Netanyahu için geçen iki seçime göre hayli zor geçeceği yorumunu yapıyor.

Gantz-Lapid ittifakının hemen ardından yapılan kamuoyu yoklamaları da bu görüşü destekliyor.

İsrail'in önde gelen haber sitelerinden "Walla News"in bu hafta başında yayımladığı kamuoyu araştırmasına göre, seçimde Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi'nin 31, Gantz'ın partisinin 19, Lapid'in partisinin ise 13 milletvekili kazanacağı öngörülüyordu.

En yakın iki rakibinin seçim ittifakı kurması Netanyahu için işleri daha da zorlaştırdı. Gantz ile Lapid'in seçime ortak liste ile katılma kararından saatler sonra yayımlanan üç ayrı ankete göre, Netanyahu'nun partisi ikinci sıraya gerilemiş gözüküyor.

İsrail'in Kanal 12 televizyonun anketine göre, Gantz-Lapid ittifakının 36, Netanyahu'nun partisinin ise 30 milletvekili çıkaracağı tahmin ediliyor. Kanal 13'ün anketinde ise Gantz-Lapid ittifakının 36, Netanyahu'nun partisinin ise meclise 26 milletvekili sokması bekleniyor.

İttifak açıklamasının ardından yapılan kamuoyu araştırmalarında Gantz-Lapid ortak listesinin Netanyahu'nun partisini geride bırakacağı öngörülse de söz konusu ittifakın 120 sandalyeli mecliste tek başına iktidara gelebilmek için gerekli 61 milletvekiline ulaşmasının zor olduğu yorumları yapılıyor.

Bu nedenle sağ partilerin desteğine ihtiyaç duyan Gantz-Lapid ittifakının seçimi kazansa bile koalisyon kurmakta zorlanacağına ilişkin İsrail basınındaki analizler göze çarpıyor.

Seçimden ikinci çıkacağı öngörülen Netanyahu'nun ise sağ partilerin desteğini kolayca alabileceği ancak Likud'la diğer sağ partilerin de güvenoyu için gerekli 61 milletvekiline ulaşma ihtimalinin bıçak sırtı olduğu değerlendirmesi yapılıyor.

Tüm bu değerlendirmeler ülke siyasetindeki mevcut durum göz önüne alınarak yapıldığı için seçimi kimin önde tamamlayacağı ve İsrail'in bir sonraki başbakanının kim olacağına dair siyasi tablonun 9 Nisan'a günler kala daha da netleşmesi bekleniyor.

NETANYAHU'DAN SAĞ PARTİLERE BİRLEŞİN ÇAĞRISI

Aslında Gantz'ın İsrail Direnç Partisi ile Lapid'in Gelecek Partisi'nin erken seçime ortak listeyle gireceği söylentileri uzun zamandır İsrail basınında dillendiriliyordu.

İki liderin çarşamba günü ittifak arayışı için bir araya gelmesinin ardından Netanyahu ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in perşembe günü Moskova'da yapacakları görüşme, Netanyahu'nun isteği doğrultusunda ertelendi.

İsrail Başbakanlık Ofisinden ziyaretin ertelenmesine dair resmi açıklama yapılmazken, İsrail basını Netanyahu'nun Gantz ile Lapid arasındaki ittifak görüşmeleri nedeniyle Rusya ziyaretini ileri bir tarihe ertelediğini yazdı.

Gantz ve Lapid'in ittifak kozuna karşı Netanyahu da yüzde 3,25'lik seçim barajını aşamayacağı tahmin edilen sağ partilere birleşme çağrısı yaptı.

Hatta bunu bir adım öne taşıyan Netanyahu, seçimi kazanması halinde kuracağı hükümette söz konusu sağ ittifaka 2 bakanlık sözü verdi.

Bu çağrının ardından aşırı sağ görüşleriyle öne çıkan ve barajı aşamayacakları öngörülen Yahudi Evi ve Yahudi Gücü Partisi seçime ortak listeyle girme kararı aldı.

Böylece Netanyahu'nun, Arap karşıtlığı ile öne çıkan ve kurduğu parti 1998'de İsrail'de yasa dışı ilan edilen Haham Meir Kahane'nin müritlerinin partisi Yahudi Gücü'ne meclisin yolunu açtığı ifade ediliyor.

NETANYAHU İÇİN "KABUS" HENÜZ BİTMEDİ

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Hareetz'de geçen ay yayımlanan bir analizde, Benny Gantz ile Yair Lapid'in seçime ortak listeyle gitmesinin Netanyahu'nun "en büyük kabuslarından biri olduğu" görüşüne yer verilmişti.

Gantz ile Lapid’ın yaptığı ittifak açıklamasıyla bu kabus gerçekleşmiş olsa da Netanyahu'yu asıl düşündüren konunun, hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturmasına ilişkin Başsavcı Avichail Mendelblit'in vereceği karar olduğu dile getiriliyor.

Polis, geçen yıl aralık ayında Netanyahu hakkındaki yolsuzluk soruşturmasını tamamlayarak Başbakan'a dava açılması önerisiyle dosyayı Başsavcı Mendelblit'e göndermişti.

Bu gelişmenin üzerine Netanyahu'nun avukatları Başsavcı ile görüşüp soruşturmaya ilişkin kararını seçimden sonra vermesini önermiş, ancak Mendelblit, Başbakan hakkındaki soruşturmaya ilişkin kararını seçimden önce açıklamasının önünde herhangi bir yasal engel olmadığını dile getirerek öneriyi reddetmişti.

Başsavcı Mendelblit'in Netanyahu hakkındaki soruşturmaya ilişkin kararını seçimden önce açıklayıp açıklamayacağı konusu belirsizliğini koruyor.

İsrail basını, Başsavcı'nın kararını seçimden önce açıklaması ve hakkında dava açılmasına hükmetmesi halinde en yakın rakiplerinin ittifakının ardından kan kaybeden Netanyahu'nun seçim yarışında elinin daha da zayıflayacağı yorumunu yapıyor.

SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER YOLU DENİYOR

Seçime siyaset dünyasındaki dengelerin değişmesine bol bol yetecek 6 haftadan fazla süre olması, İsrail siyasetine etki edebilecek bölgesel gelişmelerin çok hızlı değişkenlik göstermesi gibi nedenlerden dolayı 9 Nisan'ın sonucuna ilişkin net bir şey söylemek güç ancak Netanyahu'nun başbakanlık koltuğunu korumak için hemen hemen her yola başvuracağı dile getiriliyor.

Kampanya sürecinde yaptığı açıklamalar, attığı adımlar Netanyahu'nun bu seçimi kendisi için ölüm kalım mücadelesi olarak gördüğünün bir işareti olarak gösteriliyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın fotoğrafını dahi seçim için hazırlanan reklam panolarında kullanan Netanyahu'nun bir yandan da İsrail'in uzun zamandır Suriye'deki İran hedeflerine düzenlediği saldırıların sorumluluğunu üstlenmeme düsturunu da gözardı etmesi dikkati çekiyor.

Netanyahu, ocak ve şubatta Suriye'deki İran hedeflerine düzenlenen bazı saldırıların İsrail tarafından yapıldığını duyurdu. Yerel basın, Netanyahu'nun Suriye'deki saldırıların İsrail tarafından düzenlendiğini itiraf etmesinin "seçim yatırımı" olduğu konusunda hemfikir.

Son olarak yaptığı çağrı ile aşırı sağcı görüşleriyle öne çıkan Yahudi Gücü Partisi'nin meclise girmesinin yolunu açan Netanyahu, rakipleri Gantz ve Lapid'i "solcu" olmakla itham ederek seçimi belirleyecek olan sağ seçmeni kendi partisine yönlendirmeye çalışıyor.

Netanyahu'ya ait tüm sosyal medya hesaplarında, "Gantz'ın liderliğinde zayıf bir sol hükümet veya Netanyahulu sağ hükümet" sloganı sık sık kullanılıyor. Gantz'ı hedef alan Netanyahu'nun paylaşımlarında rakibinin "İsrail'in topraklarını riske atmayı hedeflediği" suçlaması dahi yöneltiliyor.

İsrail Başbakanı seçimi kazanmak için daha fazla ne kadar limitleri zorlayacak bilinmez ama 9 Nisan erken seçiminin öncekilere göre oldukça çekişmeli geçeceği ortada.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Başkan Erdoğan, Van'da konuşuyor

Başkan Erdoğan, Van'da konuşuyor

Meteoroloji uyardı! Türkiye'nin büyük kesimlerini etkileyecek

Meteoroloji uyardı! Türkiye'nin büyük kesimlerini etkileyecek

Sadece FETÖ'cü askerleri aramışlar

Sadece FETÖ'cü askerleri aramışlar

Rusya'dan ABD'ye 'Golan' tepkisi

Rusya'dan ABD'ye 'Golan' tepkisi

Hakkari'de silahını alan ateş açtı

Hakkari'de silahını alan ateş açtı

Marketlerde tanzim satış dönemi başlıyor

Marketlerde tanzim satış dönemi başlıyor

CHP'li Saral'ın 'PKK'lı cenazesi' açıklamasına sert tepki

CHP'li Saral'ın 'PKK'lı cenazesi' açıklamasına sert tepki

Soylu: Yerini söylemiyorum çünkü operasyon devam ediyor

Soylu: Yerini söylemiyorum çünkü operasyon devam ediyor
 

Haber Turu

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 4 yaralı

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 4 yaralı

Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen göçükte 4 işçi yaralandı.

Başkan Erdoğan, Van'da konuşuyor

Başkan Erdoğan, Van'da konuşuyor

Başkan Erdoğan, Van'da konuşuyor

Minik Alperen'in ölümüne ilişkin davada yeni gelişme

Minik Alperen'in ölümüne ilişkin davada yeni gelişme

İzmir'de okul servis minibüsünde unutulmasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümüne ilişkin davada yargılanan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerinin cezası kesinleşti.

Meteoroloji uyardı! Türkiye'nin büyük kesimlerini etkileyecek

Meteoroloji uyardı! Türkiye'nin büyük kesimlerini etkileyecek

Türkiye'nin perşembe günü Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava dalgasının etkisine girmesi bekleniyor.

Hakkari'de silahını alan ateş açtı

Hakkari'de silahını alan ateş açtı

Adalet Bakanlığı yönetmeliği Resmi Gazete'de

Adalet Bakanlığı yönetmeliği Resmi Gazete'de

Adalet Bakanlığı'nda Çalıştırılacak Sözleşmeli Bilişim Personeli Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

CHP'li Saral'ın 'PKK'lı cenazesi' açıklamasına sert tepki

CHP'li Saral'ın 'PKK'lı cenazesi' açıklamasına sert tepki

CHP ve İP’in Of Belediye Başkanı Hilmi Saral, Halk TV’de yaptığı skandal açıklamalarında, CHP’li milletvekillerinin terör örgütü PKK mensuplarının cenazelerine katılmasını normalleştirmeye çalışarak, “Efendim CHP milletvekili, bilmem ne PKK’lının cenazesine gitmiş. O insani bir durumdur.” diye konuştu. Kendisine canlı yayında tepki göst

Sadece FETÖ'cü askerleri aramışlar

Sadece FETÖ'cü askerleri aramışlar

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada, FETÖ'nün mahrem imamlarının, ankesörlü telefon kartlarını yalnız kendilerine bağlı örgüt mensubu askerleri aramak için kullandığı sonucuna ulaşıldı.

İstanbul'da terör operasyonu: 8 gözaltı

İstanbul'da terör operasyonu: 8 gözaltı

İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, 8 şüpheli gözaltına alındı.

Kurum, Kartal'da yıkılan ve temeli atılan binaların bulunduğu alanı inceledi

Kurum, Kartal'da yıkılan ve temeli atılan binaların bulunduğu alanı inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "105 konut, 20 de ticari ünite yapıyoruz. Konutlarımız zemin artı 5 katı geçmeyecek şekilde tasarlandı. Buranın siluetine ve buradaki kat yüksekliklerine uygun." dedi.

ABD, Rusya’yı Venezuela’ya askeri uçak göndermesini kınadı

ABD, Rusya’yı Venezuela’ya askeri uçak göndermesini kınadı

ABD, Rusya'nın Venezuela'ya askeri uçak ve personel konuşlandırmasını durumu gerginleştirecek pervasız bir girişim olarak niteledi.

57 milyon dolarlık istihbarat anlaşması

57 milyon dolarlık istihbarat anlaşması

Almanya merkezli otomotiv parça üreticisi Rheinmetall, istihbarat, gözetim, hedef toplama ve keşif (ISTAR) ile ilgili olarak Kanada hükûmetinden 57 milyon dolarlık büyük destek sözleşmesi kazandı.

Neden şimdi? 'Golan Tepeleri' kararı için manidar zamanlama

Neden şimdi? 'Golan Tepeleri' kararı için manidar zamanlama

ABD Başkanı Trump’ın İsrail işgali altındaki Suriye toprağı olan Golan Tepeleri’ni “İsrail toprağı” olarak tanımasının sebebi ortaya çıktı. Yaklaşan İsrail parlamento seçimlerine ilişkin Trump’ın Netanyahu’ya desteği olarak algılanan Golan Tepeleri kararının arkasında, bölgedeki su ve petrol kaynakları da bulunuyor. Konuyla ilgili olara

3,1 milyon çocuk aşılanacak

3,1 milyon çocuk aşılanacak

BM, çocuk felci virüsüne karşı ülkedeki 5 yaş altındaki tüm çocukları aşılayacak.

Brexit Bakanlığından Parlamentoya 'gerçekçilik' çağrısı

Brexit Bakanlığından Parlamentoya 'gerçekçilik' çağrısı

İngiltere Brexit Bakanlığı, Parlamentoyu "gerçekçi" olmaya ve Brexit konusunda "hayata geçirilebilecek" seçenekleri değerlendirmeye çağırdı.

Japonya askeri varlığını artırıyor

Japonya askeri varlığını artırıyor

Japonya, Çin tehdidine karşı ülkenin güneyindeki adalardaki askeri varlığını artırıyor.

Rusya'dan ABD'ye 'Golan' tepkisi

Rusya'dan ABD'ye 'Golan' tepkisi

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, ABD'nin Golan Tepeleri'ne ilişkin kararını eleştirerek "Olumsuz sonuçlara neden olacak bu kararı üzüntüyle karşılıyoruz. Washington, uluslararası hukuku çiğneyen yeni bir adım daha atmıştır." dedi.

Almanya'da bomba paniği

Almanya'da bomba paniği

Almanya’da 6 şehirde bomba ihbarı verildi. Alarma geçen polis, belediye binalarını boşalttı

Çin 300 uçak sipariş etti

Çin 300 uçak sipariş etti

Çin, Fransız Airbus'tan 290 adet "A320" ve 10 adet "A350" tipi uçak sipariş etti.

Tayland'da seçim sonuçlarının açıklanması ertelendi

Tayland'da seçim sonuçlarının açıklanması ertelendi

Tayland Seçim Komisyonu, 24 Mart'taki genel seçimlerin resmi sonuçlarının açıklanmasını 9 Mayıs'a erteledi.

'Fatih milli sondaj gemimiz sondajına devam ediyor'

'Fatih milli sondaj gemimiz sondajına devam ediyor'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akdeniz'de biliyorsunuz bir Fatih milli sondaj gemimiz var. O gemi şimdi 5 bin metreler civarında sondajına devam ediyor." dedi.

Marketlerde tanzim satış dönemi başlıyor

Marketlerde tanzim satış dönemi başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, "Spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla oluşturulan 110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BIM gibi ulusal market zincirlilerinin toplamda yaklaşık 16 bin şubesine de tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında ürün tedariki başladı" açıklaması yaptı.

'Türkiye'ye yatırım yapmanın tam zamanı'

'Türkiye'ye yatırım yapmanın tam zamanı'

Hindistan Uluslararası Ticaret Odası Başkanı Manpreet Singh, ülkesindeki yatırımcılar için Türkiye'ye yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu belirterek, "Ayrıca AB ile çok iyi ilişkileri olan Türk şirketleri var. Bu anlamda da Hint şirketleri Türk şirketlerinden faydalanabilir." dedi.

Bitcoin 4 bin doların altına indi

Bitcoin 4 bin doların altına indi

Uluslararası Ödemeler Bankası´na (BIS) bağlı Basel Komitesi´nin, "kripto para birimleri piyasasındaki büyümenin bankalara ve küresel finansal istikrara çeşitli riskler oluşturduğu" uyarısının ardından Bitcoin 16 Mart´tan bu yana ilk kez 4 bin doların altına indi.  

Dolar/TL 5,5890 seviyesinde işlem görüyor

Dolar/TL 5,5890 seviyesinde işlem görüyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) adımları ile dün hızlı bir şekilde gerileyen dolar/TL, günü önceki kapanışa göre yüzde 3,89 azalışla 5,5503'ten tamamladı. Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından saat 09.20 itibarıyla 5,5890 seviyesinden alıcı buluyor.

'Döviz spekülatörü hesabını ödeyecek'

'Döviz spekülatörü hesabını ödeyecek'

Bakan Varank dövizdeki manipülasyona dikkat çekerek “Bu operasyonlara yeltenenlerin kimler olduğunu devletimiz gayet iyi biliyor. Biz bunlardan hesabı soracağız ama bunlar asıl büyük hesabı sandıkta ödeyecekler” dedi.

Vurguncular harekete geçti, Merkez frenledi

Vurguncular harekete geçti, Merkez frenledi

Vurguncuların bir süredir yürüttüğü manipülatif hareketler sonrası cuma gecesi 5.849 lirayı gören dolar Merkez Bankası’nın peş peşe attığı adımlar sonucu yeni haftaya düşüşle başladı. Dolar 5.64 lira seviyesine çekilirken manipülasyon yapan bankaları ceza korkusu sardı.

Dedikoduyla başladılar raporlarla desteklediler

Dedikoduyla başladılar raporlarla desteklediler

Seçim öncesi dolarda yaşanan ani artışın, sistematik bir saldırı sonucunda geldiği ortaya çıktı.

'ABD-Çin ticaret savaşları büyük risk'

'ABD-Çin ticaret savaşları büyük risk'

IMF Başkan Yardımcısı Lipton, "ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları küresel istikrar için en büyük riski oluşturuyor." dedi.

'Dedikodu yayarak Türkiye aleyhinde manipülasyon yapıyorlar'

''Dedikodu yayarak Türkiye aleyhinde manipülasyon yapıyorlar''

İktisatçı Doç. Dr. Mevlüt Tatlıyer, müşterilerini yanlış yönlendirerek Türk lirasını satıp dolar almalarını teşvik etmesi nedeniyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hakkında soruşturma başlatılan JP Morgan ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye karşı finansal bir operasyon yürütüldüğünü belirten T

Galatasaray'da Fatih Terim krizi!

Galatasaray'da Fatih Terim krizi!

Mali Genel Kurul öncesi Galatasaray yönetimiyle 5 yıllık anlaşmaya varan Fatih Terim, Mustafa Cengiz yönetiminin ibra edilmemesinin ardından yeni seçim yapılana kadar imza atmama kararı aldı.

'Dorukhan EURO 2020'den sonra dev bir takıma gider'

'Dorukhan EURO 2020'den sonra dev bir takıma gider'

BeinSport yorumcusu Mehmet Demirkol’dan, Beşiktaş'ın genç oyuncusu Dorukhan Toköz için çarpıcı bir yorum geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eskişehirspor'a müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eskişehirspor'a müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Moldova maçı için Yeni Eskişehir Stadyumu'na kurulan LED reklam panolarının kaldırmamasını talep eden taraftarların isteğini kırmayarak stadyuma en kısa sürede yeni LED panoların kurulması talimatını verdi.

Dünya devi, Deniz Türüç'ü gözüne kestirdi

Dünya devi, Deniz Türüç'ü gözüne kestirdi

Kayserispor ve milli takımda oynadığı futbolla göze çarpan Deniz Türüç, Ajax tarafından takip ediliyor.

Fenerbahçe, Ryan Babel için harekete geçti

Fenerbahçe, Ryan Babel için harekete geçti

Beşiktaş'ın Fulham'a gönderdiği ve adı Galatasaray'la anılan Ryan Babel için Fenerbahçe de devreye girdi.

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a transfer çalımı

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a transfer çalımı

Fenerbahçe, Beşiktaş’ın da gündeminde olan Aziz Behich için harekete geçti. Sarı-Lacivertli yötecilerin 28 yaşındaki oyuncuyu aradığı ve “Bize gel Aziz” dediği öğrenildi.

Şener Özbayraklı, Galatasaray ile el sıkıştı

Şener Özbayraklı, Galatasaray ile el sıkıştı

Galatasaray, Fenerbahçe’de gözden çıkarılan Şener Özbayraklı ile sezon sonu için anlaşmaya vardı.

Çağlar Söyüncü kararını verdi

Çağlar Söyüncü kararını verdi

Adı Fenerbahçe’yle anılan Çağlar Söyüncü’nün Leicester City’de kalacağı öğrenildi.

Galatasaray Marcelin Gando'yu radarına aldı

Galatasaray Marcelin Gando'yu radarına aldı

Gelecek sezonun kadro yapılanmasına devam eden Galatasaray, Estonya'da Levadia Tallin forması giyen Marcelin Gando ile ilgileniyor.

UniworldCup 2019 ile İstanbul'da futbol şöleni

UniworldCup 2019 ile İstanbul'da futbol şöleni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 7 kıta, 182 ülkeden öğrencilerin katılımıyla düzenlenecek UNIWORLDCUP 2019, 25 Mart’ta İBB Çırpıcı Spor Tesisi’nde başladı.

23 yaşında kendi otomobilini yaptı

23 yaşında kendi otomobilini yaptı

Araba jantından bakın ne yaptı

Araba jantından bakın ne yaptı

Geri dönüşümde son nokta! Yaptıkları herkesi şaşırttı

Geri dönüşümde son nokta! Yaptıkları herkesi şaşırttı

 Cudi'de bulundu! Tam 12 milyon yıllık

Cudi'de bulundu! Tam 12 milyon yıllık

Şırnak'ta Jeofizik Yüksek Mühendisi Abdullah Sipahi, Cudi Dağı bölgesinde bilimsel adı 'gastropoda' olan karındanbacaklılar deniz canlısına ait olduğu belirtilen fosiller buldu. Sipahi, fosillerin, bölgede 12 milyon yıl önce olduğu söylenen denizin varlığını kanıtlar niteliğinde olduğunu söyledi.

İşte dünyanın en 'tuhaf' mandallı güvenlik sistemi

İşte dünyanın en 'tuhaf' mandallı güvenlik sistemi

Meteorolojiden 3 il için yağış uyarısı

Meteorolojiden 3 il için yağış uyarısı

Meteoroloji, Elazığ, Tunceli ve Bingöl için merkezde yağmur, yüksek rakımlı yerlerde ise karla karışık yağmur ile kar yağışı beklendiğini bildirdi.

Köpeği masaj ve suni solunumla hayata döndürdü

Köpeği masaj ve suni solunumla hayata döndürdü

Rize'nin Kendirli beldesinde, bir köpeğin yerde hareketsiz yattığını fark eden esnaf, köpeği, masaj ve suni solunum yaparak hayata döndürdü.

Doğu Anadolu'da zirai don ve çığ uyarısı

Doğu Anadolu'da zirai don ve çığ uyarısı

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerden Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta zirai don ile çığ uyarısında bulunuldu.

Marmara'da sıcaklıklar artacak

Marmara'da sıcaklıklar artacak

Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Sevgilisinin evine tırmandı, bıçakla dehşeti yaşattı

Sevgilisinin evine tırmandı, bıçakla dehşeti yaşattı

Adana’da uzaklaştırma kararı bulunan bir kişi sevgilisinin evine tırmanarak girerek kavga çıkardı. Çıkan kavgada elinde bıçak bulunan adam kendisini ve sevgilisi yaraladı.

2019 PTT’ye KPSS’siz 55 bin personel alımı ne zaman başlayacak? PTT 55 bin personel alım şartları nedir?

2019 PTT’ye KPSS’siz 55 bin personel alımı ne zaman başlayacak? PTT 55 bin personel alım şartları nedir?

2019 yılı PTT, KPSS şartsız 55 bin memur alımı yapacak. 55 bin personel için harekete geçilmesinin ardından PTT’de çalışmak için vatandalar da araştırma yapmaya başladı. Özellikle, KPSS şartının aranmaması duyuruya daha yoğun ilgi olmasına neden oldu. PTT personel alımına ilişkin resmi bir yazı yayımlandı ve yayımlanan yazıda PTT personel alımı hakkında bir değerlendirmelerde bulunuldu. Bu bağlamda 2019 yılında personel alımı yapılacağı ifade edildi. Peki, 2019 PTT personel alımı başvuru şartları nelerdir? PTT başvuruları ne zaman? İşte haberimizin detayları...

ŞOK 27 Mart aktüel ürünler kataloğu listesi yayınlandı! ŞOK market indirim kataloğunda bu hafta neler var?

ŞOK 27 Mart aktüel ürünler kataloğu listesi yayınlandı! ŞOK market indirim kataloğunda bu hafta neler var?

ŞOK 27 Mart aktüel ürünler kataloğu listesi yayınlandı. Satışa sunulan birbirinden güzel ürünler vatandaşlar tarafından aranıyor. "İndirimli ŞOK aktüel ürünler kataloğunda neler var?" sorusuna uygun fiyata alışveriş yapmak isteyen vatandaş cevap arıyor. Her hafta olduğu gibi 27 Mart aktüel ürünler kataloğu listesinde de tüketicileri büyük fırsat bekliyor. Bu hafta listede uygun fiyata alabileceğiniz ev ihtiyaçları ve temizlik ürünleri ön plana çıkıyor. Katlanır yatak 169 TL, Kurutmalık 45 TL, Ütü Masası 75 TL, Finish Powerball Kapsül 31 TL, Domestos WC Blok 2’li 10,90 TL’den satılıyor. Detaylar aşağıda...

Binali Yıldırım’dan 2019 son dakika taşeron açıklaması! Taşeron işçilere ne kadar ek zam verilecek?

Binali Yıldırım’dan 2019 son dakika taşeron açıklaması! Taşeron işçilere ne kadar ek zam verilecek?

Taşeron işçilere zam ve ek zam konusu gündem olmaya devam ediyor. Son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Kadroya geçen taşeron işçilerle ilgili beklenen açıklama, 31 Mart yerel seçimler öncesi AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’dan geldi. 4C’li işçilerin büyük heyecanla beklediği zam haberinin sinyalini verdi. Eğer sürekli işçiler enflasyon farkı alırsa yüzde 12.3 oranında zam alacak. Taşeron işçilere yönelik son dakika gelişmeleri haberimizde…

Atama başvuru ekranı erişime açıldı! 20 bin sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılır?

Atama başvuru ekranı erişime açıldı! 20 bin sözleşmeli öğretmen başvurusu nasıl yapılır?

2019 yılı için yapılacak sözleşmeli öğretmen alımı için ilk adım atıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı ön başvuruları sorgulama ekranı açıkladı. Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları, 26 Mart 2019 ve 1 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli öğretmen başvuru ekranını az önce erişime açtı. Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda https://ilkatama.meb.gov.tr adresinden alınacaktır. İşte öğretmen atama başvurusu için yapılması gerekenler ve bilinmesi gereken bazı bilgileri haberimizde sizin için derledik...

Söz 75. son bölümde Tim Dragan’ı ortadan kaldırmak için harekete geçiyor! 76. Yeni bölüm fragmanı yayında mı?

Söz 75. son bölümde Tim Dragan’ı ortadan kaldırmak için harekete geçiyor! 76. Yeni bölüm fragmanı yayında mı?

Söz 76 yeni bölüm fragmanı yayında! 75. Son bölümüyle dün gece Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşan müthiş aksiyon dizisi yine heyecan dolu bir bölümle nefesleri kesti. Yavuz ve Tim kardeşlerini kaybetmiştir. Bu intikam duygusu onları daha da agresif hale getirir. . Kardeşlerini kaybeden TİM’inin görev bilinci ve inancından bir azalma olmuyor. Yavuz, girdiği hücre evinde Eylem’in de hayatının tehlikede olduğunu öğreniyor. . Tim Dragan’ı tamamen ortadan kaldırmak için harekete geçiyor. İşte Söz 76 yeni bölüm fragmanı ve 75. Son bölümüyle sizlerle...

25 Mart reyting sonuçları açıklandı: Reyting birincisi belli oldu

25 Mart reyting sonuçları açıklandı: Reyting birincisi belli oldu

25 Mart reyting sonuçları az önce açıklandı. Gecenin birincisi belli oldu. AB’de ve Total’de birinci olan isim değişmedi. Gündemi yakında takip edemler 25 Mart reyting sonuçlarını araştırıyor. AB’de ve Total’de geceye damgasını vuran isim Türkiye-Moldova 2020 Avrupa Şampiyonası eleme Grubu karşılaşması oldu. Fatih Portakal ile FOX Ana Haber AB’de ikinci Total’de 3. Olurken, Çukur dizi AB’de 3. Total’de 2. Sırada yer aldı. İşte 26 Mart reyting sonuçları ayrıntıları…

23 Nisan en güzel ilkokul, ortaokul ve okul öncesi şiirleri! 23 Nisan 2019 en güzel okul şiirleri!

23 Nisan en güzel ilkokul, ortaokul ve okul öncesi şiirleri! 23 Nisan 2019 en güzel okul şiirleri!

Mart ayının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde 23 Nisan’ın hazırlıklarına da Türkiye genelinde hazırlanmaya başlandı. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. .Bu büyük heyecanın şimdiden başladığı bu günlerde en güzel şiir araştırmaları da şimdiden başladı. İşte en güzel 23 Nisan 2019 şiirleri...

23 Nisan bayram hangi güne denk geliyor kaç gün tatil olacak? 23 Nisan lise ve üniversitelere tatil mi?

23 Nisan bayram hangi güne denk geliyor kaç gün tatil olacak? 23 Nisan lise ve üniversitelere tatil mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na kısa bir süre kala şimdiden tatil planları yapmak isteyenler de araştırma yapmaya başladılar. 23 Nisan’ın hangi güne denk geldiğini merak eden öğrenciler, buna göre hafta sonu planı yapacaklar. 2019 yılından 23 Nisan tatili planı yapanlar, “23 Nisan tatili kaç gün? 23 Nisan’da lise ve üniversiteler tatil yapabilecek mi?” sorularına şimdiden yanıt aramaya başladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı bu sene Salı gününe denk geliyor ve resmi tatil olacak. Tatil planı olan memurlar ve çocuklar 22 Nisan gününe de izin alıp 4 gün izin yapma şansını yakalayacakları. İşte detaylarımız...

MSÜ 2019 sınav yerleri ne zaman belli olacak? MSÜ sınav giriş yerleri belli oldu mu?

MSÜ 2019 sınav yerleri ne zaman belli olacak? MSÜ sınav giriş yerleri belli oldu mu?

Milli Savunma Üniversitesi ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan kritik sınava çok az bir süre kaldı. Sınava girecek adaylar son hazırlıklarını yaparken nerede sınava gireceklerini de merak etmeye başladı. Resmi kurumlardan henüz bir açıklama yapılmadı. Gelişmeleri sizin için takip ediyoruz. Bir önceki sınavlara baktığımızda sınav yerlerinin, sınav tarihinden 1-2 hafa öncesinde açıklandığı görülüyor. Buna göre, 2019 MSÜ sınav yerlerinin bu hafta içerisinde adayların erişimine açılması tahminler arasında. Peki, 2019 MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ sınav yerleri ne zaman belli olacak? İşte son dakika gelişmeleri...

EYT’liler ne zaman emekli olur? EYT’de son dakika gelişmesi!

EYT’liler ne zaman emekli olur? EYT’de son dakika gelişmesi!

31 Mart seçimleri için son viraja girdiğimiz şu günlerce Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili de yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. “EYT 2019’da çıkar mı?” sorusunun cevabını araştıran vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cevap verdi. Erdoğan, “Şu anda dünyada başta İskandinav ülkeleri olmak üzere, artık onlar erken emekliliği yapan ülkeler olmasına rağmen, şimdi onlar 60-65 üzerine çıktılar. Daha da geliştiriyorlar ve emekliliği oralarda 70'e doğru taşıyorlar. Böyle bir durumun olduğu dünyada şimdi bizde bu erken emeklilik olayını kimler tahrik ediyor?” dedi. İşte EYT ile ilgili son dakika gelişmeleri…

CHP´li aday PKK cenazesine katılmayı savundu

CHP´li aday PKK cenazesine katılmayı savundu

Geri dönüşümde son nokta! Yaptıkları herkesi şaşırttı

Geri dönüşümde son nokta! Yaptıkları herkesi şaşırttı

Hurdadan alınan kamyonetin inanılmaz değişimi

Hurdadan alınan kamyonetin inanılmaz değişimi

Araba jantından bakın ne yaptı

Araba jantından bakın ne yaptı