MHP Lideri Bahçeli'den flaş Başkanlık sistemi açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parlamenter sistemin revize edilip reforma tabi tutularak devamından yana olduklarını ancak millete görüşünü sormanın, filli çelişkiyi sona erdirmeyle ilgili müdahil olmasını istemenin mahsurlu ve sakıncalı tarafını da görmediklerini belirterek, "Türk milletine güveniyorum, AKP’nin anayasa hazırlığını TBMM’ye getirmesi, ilke ve hassasiyetlerimizi gözetmesi halinde sağlıklı ve makul bir neticenin alınacağına yürekten inanıyorum." dedi.

  • AA
x

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, geçen haftaki grup toplantısında yeni anayasa ekseninde yaptığı değerlendirmelerin hafta boyunca tüm yönleriyle tartışıldığını kaydetti.

"Leb demeden leblebiyi anlarım diyen ileri zekalılar mangalda kül bırakmamışlardır." diyen Bahçeli, "Ya dedim, Sayın Cumhurbaşkanı fiili başkanlık zorlamasından vazgeçsin, ki bizim açımızdan en doğru olanı budur ya da dedim fiili durumun hukuki boyut kazanabilmesinin süratle yol ve yöntemleri aransın." ifadesini kullandı.

 

Bunları anlamayan varsa heceleye heceleye, yeni baştan alfabeyi öğretir gibi anlatmaya hazır olduğunu belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlk olarak AKP, hazırda tuttuğu veya üzerinde çalıştığı bir anayasa hazırlığı varsa mutabık kalınan daha önceki maddeleri de ihtiva etmek kaydıyla TBMM’ye getirmelidir. Sanıyorum bu ifadelerin anlaşılamayan bir yanı yoktur.

İkinci olarak da bu anayasa değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda ya 367 sınırını aşarak kanunlaşacaktır ya da 330 eşiğinin üstünde kalarak referandum yoluyla milletin kararına sunulacaktır. Söylediklerim aynısıyla böyleydi. Bunun üzerine komut almışçasına sırayla saldıranların ağızından öylesine suçlamalar duyuldu ki şaşırmamak, hayrete kapılmamak imkansızdır. 'AKP’nin stepnesi, koltuk değneği, yedek lastiği, bastonu, kurtarıcı meleği' dediler. Başkanlığı saraya altın tepsi içinde sunduğumuzu söylediler. Bindiğimiz dalı kestiğimizi uydurdular. İhanetle ver kaça girdiklerini unutup AKP’ye pas verdiğimizi dillerine doladılar. Gizli görüşmeler yaptığımızı dillendirdiler. Arka kapı diplomasisi yürüttüğümüzü ifade ettiler. İmaret yapılmadan öbek öbek dizilen dilenciler gibi karşımıza dizilenler eğer düştükleri denizde yılana sarılıp zehir almadılarsa kesinlikle hakaret ve hezeyanın dibine kadar batmışlardır. Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış, şalgam aşa girerse yağ oldum sanırmış, bunların ki tam da budur. Bu şahıslara tavsiyem şudur: Söz biliyorsanız söyleyin inansınlar; bilmiyorsanız susun da alayınızı adam sansınlar.

 

MHP'nin ne dediği bellidir. Hükümet sistemi üzerinde yapılan tehlikeli oynamalar, hukuki temeli olmayan siyasi ve hamasi uygulamalar rejim krizine dönüşebilecektir. Ya filli durum düzelsin, evli evine, köylü köyüne dönsün. Ya da filli durum hukuki boyut kazanarak Türkiye derin bir nefes alsın, hukuksuzluk ve anayasa ihlalleri son bulsun. Biz millete gitmekten korkmayız. Bunda da mahsur görmeyiz. Ve de Türk milleti ne derse, neye karar verirse baş göz üstüne diyerek gereği neyse seve seve yaparız."

"Atlar nallanırken kurbağa ayağını uzatırmış"

MHP'nin ezelden ebede Hakk’ın yolunda, milletin yanında olduğunu ifade eden Bahçeli, "Adında halk olan, halkın partisi olduğunu iddia eden CHP niye celalleniyor, niye rahatsız oluyor?" sorusunu yöneltti.

 

"PKK’yla kuytu köşelerde fiskos yaparken, HDP’nin aparatı, PKK’nın siyasi sim kartı olurken bir şey olmuyor da biz bir teklifle gelince mi kıyamet kopuyor?" diyen Bahçeli, "Hem kaçmak hem de davul çalmak siyasi ahlaka sığar mı? Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olurmuş, biz devrilmeden yola devam edilsin istiyoruz. Demirin tavında dövüleceğini söylüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

 

15 Temmuz’dan sonra bambaşka bir Türkiye tablosuyla karşılaşıldığını, çok yüksek risk ve tehditlerle boğuşmak durumunda olunduğunu üstüne basa basa belirttiğini hatırlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Hukuksuzluğun bir devlet kaybına neden olabileceğini sürekli vurguluyoruz. Gerçi şunu da biliyoruz ki CHP’li sözcülere, ekran ve gazete köşelerinde saldırgan tutum takınan zevata ne desek boştur. Çünkü tatsız aşa tuz neylesin, akılsız başa söz neylesin. CHP ve yandaşları düğüne giderler zurna beğenmezler, hamama giderler kurna beğenmezler. Bunlar MHP'yi tanımıyorlar, tanımak istemiyorlar. FETÖ’cüler, mandacılar, bölücüler, Türkiye’nin varlığını çekemeyen mihraklar bir de kendilerine aydınlıkçı diyenler üzüm üzüme baka baka nasıl kararıyorsa birbirilerini göre göre, duya duya her tarafları zifte bulanmıştır. CHP’nin bu tuzağa düşmesi akla zarar, siyasi geçmişine haksızlıktır. Atlar nallanırken kurbağa ayağını uzatırmış, biz konuşunca devreye girenlerin nifak saçan dillerini telaşla uzatmaları ise sefilliklerini örtemeyecektir. İçleri çıfıt çarşısına dönenlerden öğrenecek bir şeyimiz de yoktur. Bunlara diyorum ki yağ mı yoğurttan yoğurt mu yağdan çıkar, yakında görürsünüz. Az bekleyin, biraz daha sabredin."

 

"Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın"

Şartlar oluşursa, egemenliğin sahibi millete herhangi bir sorunun ve muammanın çözümü için müracaat etmekten en ufak tereddüt göstermeyeceklerini söyleyen Bahçeli, "Bu nedenle diyorum ki pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Zahmetsiz rahmet olmayacağı meydandadır. Gerekirse zahmet çekeriz, çileye katlanırız ama Türkiye’nin siyasi ve hukuki istikrarı için üzerimize düşeni harfiyen yaparız." dedi.

Bahçeli, MHP'nin, parlamenter sistemin revize edilip reforma tabi tutularak devamından yana olduğunu vurgulayarak, "Ancak milletimize görüşünü sormanın, filli çelişkiyi sona erdirmeyle ilgili müdahil olmasını istemenin hiçbir mahsurlu ve sakıncalı tarafını da görmeyecektir. Yağmur nereye yağsa tarlasını oraya taşıyanlara diyeceğimiz bir şey yoktur, zira onlarla uzlaşma vasat ve vaktimiz de bulunmayacaktır. Türk milletine güveniyorum, AKP’nin anayasa hazırlığını TBMM’ye getirmesi, ilke ve hassasiyetlerimizi gözetmesi halinde sağlıklı ve makul bir neticenin alınacağına yürekten inanıyorum."

Milli güvenliğin iç ve dış gelişmelerin seyir ve sonuçlarına yakından bağlı olduğunu belirten Bahçeli, "Halep emniyette değilse, Gaziantep, Hatay elbette tehdit altındadır. Şam huzur ve istikrara muhtaçsa, Ankara’nın bundan etkilenmemesi ihtimal bile değildir." diye konuştu.

Türkiye’nin komşu ülkelerdeki kontrolsüz ve nerede duracağı belli olmayan savrulmalara, uluslararası hukuk temelinde ve milli güvenliğini temin amacıyla müdahil olmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Bahçeli, dünyanın diğer ucundan Ortadoğu’ya kalkıp gelen, siyasi ve askeri operasyon yapmayı meşru addeden ülkelerin, Türkiye’nin çağrı ve taleplerine kulak tıkamasının, kabul edilemeyecek ilkellik ve işgüzarlık olduğunu bildirdi.

Bahçeli, "Politik dinamiklerin çarpıtılması, çiğnenmesi başka başkentlerin çekim alanına paldır küldür girilmesi, açık açık söylüyorum, sadece komşu ülkelerle ilişkilerimizin kesilmesine yol açmayacak, daha korkuncu bize bir vatan kaybettirecektir." değelendirmesinde bulundu.

"İbadi’nin yolu yol değildir"

Uzun bir süredir konuşulan Musul operasyonunun dün sabaha karşı devreye alındığını anımsatan Bahçeli, Irak’ın Türkiye’ye karşı uyguladığı gerilim politikasının öncelikle muhataplarını mahcup edeceğini, yüzleri varsa kızartacağını belirtti.

Bahçeli, şöyle devam etti:

"Musul’u, bir avuç IŞİD’li çapulcunun eline bırakıp kaçan sanki kendileri değilmiş gibi konuşan İbadi ve yandaş kümesinin komşuluk hukukuna riayet ve hizmet etmediği ortadadır. Bunlar hem kel hem foduldur. Türkiye’nin Irakla olan sınır uzunluğu 350 kilometredir. Bundan daha mühimi, Musul’un, Musul’da yaşayan kardeşlerimizin varlık ve çıkarlarını müdafaa etmek ülkemizin en tabii hakkı ve boyun borcudur."

Bağdat yönetiminin bundan gocunmasının "abesle iştigal" olduğunu aktaran Devlet Bahçeli, "Musul’dan IŞİD’in sökülüp atılması, bu Türkmen şehrinin asıl ve hak eden sahiplerine teslimi muhakkak surette sağlanmalıdır." dedi.

ABD ve İran arasında yapılan anlaşmaya göre PKK’lı teröristlerle birlikte Haşdi Şabi milislerinin de Irak ordusu çatısı altında operasyona katılacakları iddiası gündemde olduğunu hatırlatan Bahçeli, "Bu nasıl bir ittifaktır? PKK’nın Musul operasyonunda ne işi vardır? Türkiye’ye ne mesaj verilmekte, ABD ne yapmaya çalışmaktadır? Irak Başbakanı, kendi topraklarındaki yabancı postalları ve terör örgütlerini görmeyip Türkiye’ye Musul’a gelme çağrısını nasıl, hangi hakla yapabilmektedir?" sorularını yöneltti.

"İbadi'nin yolu yol değildir"

Bahçeli, "İbadi’nin yolu yol değildir. Irak’ta katledilen bir milyon Müslüman’ın faillerine kucak açan İbadi yönetiminin mantığı tıpkısıyla celladına bağlanmış bir köleden farksızdır. PKK, Musul’un hemen batısındaki Sincar’a yerleşmiştir. Türkiye’nin kapılarını açıp yardım elini uzattığı Ezidilerin sırtımızdan hançer salladıklarını görmemek için kör olmak lazımdır. Başta PKK olmak üzere, Türkiye düşmanlarının Irak topraklarında mevzi elde etmesi ne dostluğa sığacak ne de komşuluk hukukuyla bağdaşacaktır. İbadi kimin nam ve hesabına çalışmakta, kimlere diyet borcunu ödemektedir?" ifadesini kullandı.

"Teksaslı gelecek biz gelmeyeceğiz öyle mi?"

Türkiye’yi Musul’dan uzak tutma gayretlerinin, Başika’dan çıkması için zorlama çabalarının neye ve kimlere hizmet ettiğini soran Bahçeli, şu görüşlere yer verdi:

"Başika’ya TSK davet edilirken bir şey yoktu da şimdi mi oldu? Başika bekamızın kilit noktalarındandır, terk etmek, boşaltıp dönüş yapmak kabus demektir. Yıllardan beri sınır ötesinden, bilhassa Irak’tan kaynaklanan terörist saldırılar çok sayıda şehadete, milli infiale neden olmuştur. Türkiye meşru müdafaa hakkını kullanmak durumundadır. İbadi ister kabul etsin, isterse etmesin; büyük devlet olmanın vakar ve haysiyeti bunu gerektirmektedir.

Ülke olarak güvenliğimizi, toprak bütünlüğümüzü ve soydaşlarımıza reva görülen acımasız saldırıları tesadüflerin akıbetine bırakamayız, görmezden gelemeyiz. Türkmenelini çaresizliğe terk edemeyiz, etmemeliyiz. Kerkük Türk’tür, Musul, Telafer Türk’ün öz yurdudur. Bize ne işiniz var Musul’da diyenler, ahlaklı ve utanma sahibi iseler, önce kendilerinin ne aradığını açıklamak, netliğe kavuşturmak mecburiyetindedir. Türkiye’nin Irak’ın toprak bütünlüğüne saygısı vardır ve olmalıdır. Komşu komşunun külüne, sesine, nefesine muhtaçtır."

Türkiye'nin Musul konusunda seyirci kalmamasını, geride durmamasını ve tribünden izlememesini isteyen Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu söylediklerim, savaşalım, çatışalım, inceldiği yerden koparalım, oldubittiye getirelim biçiminde yorumlanmamalıdır. Diplomasinin tüm yolları mutlaka kullanılmalıdır. Ankara ile Bağdat arasında gerilen ilişkilerin düzeltilmesi en samimi dilek ve temennimizdir. Bunun dışında bir arayışımız olmamalıdır.

Teksaslı gelecek biz gelmeyeceğiz öyle mi? Londra’dan dün olduğu gibi bugün de ipini koparıp Musul’a girenler emperyalist iştahlarını tatmin edecek, ne var ne yok sömürüp bir de üstüne fitne ekecekler, biz de oralı olmayacağız, istenen bu mudur? Biz üst akıl falan tanımaz, takmayız. Üstü, altı bilmeyiz; fakat aklı olan varsa ya göle kaçsın ya da kendisine saklasın, belki ihtiyaç duyacaktır. Tavsiyemiz budur. Yalnızca ve yalnızca Türk milletinin aklına, irfanına ve kudretine inanır, kargadan başka kuş tanımayanlara kartal pençesini heyecanla hatırlatırız."

Fırat Kalkanı Harekatı

Münbiç’e PYD-YPG’li teröristlerin girmeyeceği hususunda söz verenlerin, bir kez daha sözlerini çiğnediklerini belirten Bahçeli, "YPG hala Fırat’ın batısındadır. Kaygımız odur ki IŞİD’in atıldığı yerlere PYD-YPG’nin yerleşmesi bir şeyi değiştirmeyecek, sadece bir terör örgütünün yerini diğeri alacaktır." diye konuştu.

Bahçeli, ABD’nin PYD-YPG’yle ilişki ve irtibatları kesilmeden, IŞİD’e karşı yürütülen operasyonların kalıcılığının söz konusu olmayacağını bildirdi. Bahçeli, "IŞİD, FETÖ, PKK, PYD-YPG Türkiye’nin azılı düşmanlarıdır. 'Düşmanımın düşmanı dostumdur' felsefesi bizim yabancısı olduğumuz bir sapma hali ve sakat bakıştır. PYD-YPG’ye uzatılan her el, verilen her destek polislerimize, Mehmetlerimize sıkılmış kurşun, atılan bomba, döşenen mayındır." ifadesini kullandı.

ABD’nin buna hiçbir hakkı olmadığını; terör örgütleriyle düşüp kalkmanın bir NATO üyesi ülkeye hiçbir şekilde yakışmayacağını, uygun düşmeyeceğini dile getiren Bahçeli, ABD’nin YPG’yi kanatlarının altına alıp pis işlerinde kullanması insanlık haysiyeti ve devlet ahlakıyla taban tabana zıtlık içereceğini belirtti.

Bahçeli, YPG’nin şımartılmasının dolaylı şekilde IŞİD’in değirmenine su taşıyacağını, terör örgütlerinin iyisi kötüsünün olamayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Böyle bir tasnife gitmek terörizme ortak olmak, ön açmak demektir ki insanlık vicdanında ve uluslararası hukukta bunun tam karşılığı cinayetleri azmettirmektir. ABD’nin, Türkiye’yi terör örgütleriyle aynı kefeye koyma talihsizliğinden, PYD-YPG’yi ülkemize tercih etme hatasından süratle dönüş yapması bölgesel ve küresel istikrara azami katkı verecektir."

Bu arada Bahçeli, grup toplantısı çıkışında konuya ilişkin bir gazetecinin, "Konuşmanız, referanduma destek şeklinde yorumlandı. Biz de öyle anlıyoruz. Siz ne diyorsunuz?" sorusuna, "Vallahi nasıl anlıyorsanız, öyle yazın. Ben heceleye heceleye hepinize anlatacağım tekrar." karşılığını verdi.

 

Haber Turu

Karadeniz'in dibinde müthiş keşif!

Karadeniz'in dibinde müthiş keşif!

Arkeologlar, Karadeniz’in dibinde, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarına ait 40’tan fazla iyi durumda gemi tespit etti.

Tekstil atölyesinin buhar kazanı patladı: 1 ağır yaralı

Tekstil atölyesinin buhar kazanı patladı: 1 ağır yaralı

Avcılar'daki bir tekstil atölyesinin buhar kazanının patlaması sonucu, atölye sahibi ağır yaralandı.

Antalya'da korkutan patlama

Antalya'da korkutan patlama

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında patlama meydana geldi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 5 muhalif şehit oldu

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 5 muhalif şehit oldu

Türk Silahlı Kuvvvetleri (TSK, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 63'üncü gününde, gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 5 muhalifin şehit olduğu, 28 muhalifin yaralandığını açıkladı. Tespit edilen 72 DEAŞ terör örgütü hedefine ve 15 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtalarıyla atış yapıldığı bildirildi.

Lice ve Hani'deki 16 mahallede sokağa çıkma yasağı

Lice ve Hani'deki 16 mahallede sokağa çıkma yasağı

DİYARBAKIR'ın Lice ile Hani İlçesi'nin kırsal kesiminde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilecek operason için 16 mahallede bugün saat 04.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Engdahl: Erdoğan'ın hamlesi CIA tuzağını bozdu

Engdahl: Erdoğan'ın hamlesi CIA tuzağını bozdu

Şubatta "CIA, Gülen'i kullanıp darbe yapacak" diyen ABD'li siyaset bilimci Prof. William Enghdahl, "Erdoğan, Rusya hamlesiyle Neo-conların tüm planlarını sekteye uğrattı, ardından darbe geldi" dedi.

İzmir merkezli 13 ilde FETÖ operasyonu: 54 gözaltı

İzmir merkezli 13 ilde FETÖ operasyonu: 54 gözaltı

İzmir merkezli 13 ilde FETÖ'nün imamlarına yönelik yapılan operasyonda 54 kişi gözaltına alındı. Operasyonda 121 kişi hakkında yakalamaya yönelik gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

Adil Öksüz İncirlik'te mi?

Adil Öksüz İncirlik'te mi?

Adil Öksüz'ü bulmak için kurulan özel ekip çalışmalarını sürdürüyor. İstihbarat birimleri izine en son Akyazı'da rastlanan Öksüz'ün İncirlik Üssü'ne sığınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. FETÖ'nün TSK imamı Öksüz'ün buradan kargo uçağıyla ABD'ye götürülmüş olabileceği düşünülüyor.

Cinsel istismar suçlusu bakın ne yaparken yakalandı!

Cinsel istismar suçlusu bakın ne yaparken yakalandı!

Cinsel istismar suçundan hakkında 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, sahte makbuzla bağış toplarken yakalanarak cezaevine gönderildi.

KKTC Cumhurbaşkanı: Türkiye’nin güvencesini talep ediyoruz

KKTC Cumhurbaşkanı: Türkiye’nin güvencesini talep ediyoruz

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk toplumunun, geçmişte yaşadıklarından elde ettiği tecrübeyle Türkiye’nin güvencesini talep ettiğini belirterek "Geçmişte yaşadıklarımız bize gelecekteki statünün ne kadar korunmaya muhtaç olduğunu göstermiştir." dedi.

Pakistan'da terör saldırısı: 59 ölü, 117 yaralı

Pakistan'da terör saldırısı: 59 ölü, 117 yaralı

Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde, silahlı saldırganların bir polis eğitim merkezine sızması sonucu yaşanan olayda 59 kişinin hayatını kaybettiği, 117 kişinin yaralandığı bildirildi.

Siyahi öğrencinin boynuna kement bağlayıp sürüklediler

Siyahi öğrencinin boynuna kement bağlayıp sürüklediler

ABD'nin Mississippi eyaletinde bir lisede, beyaz öğrencilerden oluşan grubun siyahi bir öğrenciyi boynuna kement takarak yerde sürüklediği iddia edildi.

Trump'tan Clinton'a: Herhangi bir insandan daha fazla yalan söylüyor

Trump'tan Clinton'a: Herhangi bir insandan daha fazla yalan söylüyor

Başkan adayları Demokrat Clinton ile Cumhuriyetçi Trump'ın kampanyaları hız kesmeden devam ediyor.

FETÖ'den devralınan okullarda eğitim başladı

FETÖ'den devralınan okullarda eğitim başladı

Türkiye Maarif Vakfının, Gine'de FETÖ'den devraldığı 5 okulda öğrenciler ders başı yaptı.

'Türkiye ile ortak projeler üzerinde çalışıyoruz'

"Türkiye ile ortak projeler üzerinde çalışıyoruz"

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksandr Turçinov, Türkiye ile zırhlı araçlar ve insansız hava aracı üretimi konusunda ortak projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Trump'tan 'manipülasyon' suçlaması

Trump'tan "manipülasyon" suçlaması

Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Adayı Donald Trump, Demokrat Parti’yi, "Sahte anketler piyasaya sürerek seçmeni etkilemeye çalışmak" ile suçladı.

Bağdat'da bombalı saldırı: 8 ölü, 23 yaralı

Bağdat'da bombalı saldırı: 8 ölü, 23 yaralı

Bağdat'ta düzenlenen bombalı saldırılarda 1'i subay 8 kişi öldü, 23 kişi yaralandı

Musul'da 157 terörist öldürüldü

Musul'da 157 terörist öldürüldü

Irak ordusu, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılması operasyonu kapsamında 13 yerleşim yerini daha geri aldığını, 157 teröristi öldürdüğünü duyurdu.

BM, Musul bilançosunu açıkladı

BM, Musul bilançosunu açıkladı

BM, operasyon nedeniyle 7 binden fazla kişinin evlerinden edildiğini bildirdi.

Pakistan'da polis eğitim merkezine saldırı! 2 polis öldü, 51 yaralı

Pakistan'da polis eğitim merkezine saldırı! 2 polis öldü, 51 yaralı

Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde, silahlı saldırganların bir polis eğitim merkezine sızması sonucu yaşanan olayda en az 2 polisin hayatını kaybettiği, 51 kişinin yaralandığı bildirildi.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 3,0780, avro 3,3500 liradan güne başladı.

Fed yetkililerinden faiz açıklaması

Fed yetkililerinden faiz açıklaması

ABD Merkez Bankası (Fed) Chicago Şubesi Başkanı Charles Evans, bankanın faiz artırımları için enflasyondaki ilerlemeyi baz alması gerektiğini söyledi.

Merkez Bankası'na saldıran Anonymous'a şok sürpriz

Merkez Bankası'na saldıran Anonymous'a şok sürpriz

Türk Hacker grubu Aslan Neferler Tim, dün geceden beri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın resmi internet sitesine saldıran hacker grubu Anonymous’un resmi web sitesini çökertti

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazı olarak tanımlanan Templeton Group İcra Başkanı Mark Mobius altın fiyatının gelecek yılın sonuna dek yüzde 15 kadar yükselebileceğini söyledi.

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

19 Ağustos’ta çıkan borç yapılandırmasına ilişkin düzenlemeye ilgi büyük. Bugüne kadar 4 milyonu aşkın mükellefin başvurduğu uygulama için Koç Holding, Yünsa ve Aksigorta gibi önde gelen dev şirketler de Maliye’nin kapısını çaldı.

TOKİ 23 ilde  105 arsa satışa çıkarıldı

TOKİ 23 ilde 105 arsa satışa çıkarıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 23 ilde toplam 105 adet arsayı yaklaşık 715 milyon TL muhammen bedelle açık arttırma yöntemi ile satışa sundu.

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretlilerle ilgili verilen sözlerin tutulduğunu belirterek, “Ekim ayında girdikleri vergi dilimleri dolayısıyla ellerine net geçen maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak” dedi.

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

15 Temmuz sonrası artan güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla düşen faizler ve kampanyalar birleşti, konut satışları eylülde yüzde 17.8 arttı. Kredili satışlardaki yüzde 46.7’lik artış, bu yıl yeni rekorun habercisi oldu.

Putin'e Türk Akımı bilgilendirmesi

Putin'e Türk Akımı bilgilendirmesi

GAZPROM Başkanı, Rus Lider Putin'e Türk Akımı'nın akıbeti hakkında bilgi verdi.

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirildiği yönündeki şikayetler üzerine harekete geçti.

Beşiktaş'la anılan yıldız Galatasaray yolunda!

Beşiktaş'la anılan yıldız Galatasaray yolunda!

Savunma bölgesindeki problemleri elindeki isimlerle çözemeyen Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, yönetimi stoper transferine ikna etti.

Bomba iddia... 'Sneijder büyük bir bedelle devre arası transfer oluyor'

Bomba iddia... 'Sneijder büyük bir bedelle devre arası transfer oluyor'

Gazeteci Gökhan Dinç 24 Spor Gecesi programında yaptığı açıklamada Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Sneijder’in devre arasında Katar'a gideceğini söyledi.

Trabzonspor'dan sakatlık açıklaması

Trabzonspor'dan sakatlık açıklaması

Trabzonspor Kulüp doktoru Op. Uzm. Dr. Ufuk Şentürk, sakat oyuncuların son durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Atiker Konyasporlu Halil İbrahim Sönmez ve Ömer Ali Şahiner, Fenerbahçeli Skrtel'in eline çarpan topun penaltı olduğunu ifade etti.

'Kazanmayı hak ettik'

"Kazanmayı hak ettik"

Atiker Konyaspor karşısında takımının galibiyet golünü kaydeden Fenerbahçeli Emmanuel Emenike, kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

Dilmen'den Demirören'e eleştiri

Dilmen'den Demirören'e eleştiri

Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in katıldığı televizyon programındaki açıklamaları hakkında konuştu.

'Kazanmaktan başka çaremiz yoktu'

'Kazanmaktan başka çaremiz yoktu'

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor'u yendiği maç sonrasında İsmail Köybaşı açıklamalarda bulundu.

Şener: Şampiyonluk için...

Şener: Şampiyonluk için...

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor'u deplasmanda yendiği karşılaşmanın ardından Şener Özbayraklı açıklamalarda bulundu.

Emenike nedenini açıkladı! Fotoğraflar...

Emenike nedenini açıkladı! Fotoğraflar...

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor deplasmanında 1-0 galip geldiği maçta penaltıdan golü atan Emmanuel Emenike açıklamalarda bulundu.

Aykut Kocaman isyan etti!

Aykut Kocaman isyan etti!

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalırken Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Günde 90 bardak çay içiyor

Günde 90 bardak çay içiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, elektrikçi Sadi Akpınar, çay tutkusu ile ilgi odağı oldu. İşyerinin önündeki semaverde sürekli çay demleyen Akpınar, çay tutkusunun babadan geldiğini söyledi. Akpınar, çayın bu güne kadar hiçbir zararını görmediğini anlattı.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birebir sesini taklit edip herkesi şaşırtarak fenomen olan Gökhan Aslan, Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı ‘Reis‘ filminde seslendirme yaptı. Erdoğan’a büyük bir hayranlık duyduğunu belirten ve ona taklidi ile seslenen Aslan, “Cumhurbaşkanım elinizi öpüp bir helallik almak en büyük hay

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Antalya’da ölümü göze alarak tüp mide ameliyatı olan kadın 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Ev hanımı 44 yaşındaki Muhsine Tekin, kilolarından kurtulmanın sevincini dans ederek yaşadı.

 Arap medyası Ordu'da

Arap medyası Ordu'da

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, Körfez ülkelerinden 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi Ordu’ya geldi.

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor. Ege'nin kuzey kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.