Polis Özel Harekat (PÖH) başvuru sonuçları açıklandı mı? Mülakat ne zaman?

Polis Özel Harekat birimlerinde polis memuru yetiştirilmek üzere 10.000 (on bin) erkek aday alımı yapılacağını duyan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi ve 300 bin başvuru oldu. Şimdi de başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediliyor.

x

10 bin kişinin alınacağı Özel Harekat birimine yaklaşık 300 bin kişi başvuru yaptı. 14 Kasım’da sona eren ön başvuruların ardından polis memuru olmak isteyen adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Önceki başvuru sonuçlarının açıklanış tarihine bakıldığında Polis Özel Harekat Başvuru sonuçlarının da yakın zamanda açıklanacağı tahmin ediliyor.
 
Özel harekat başvuru sonuçları açıklaması ile Emniyet Genel Müdürlüğü'nün en değerli silahlı kuvvetinde görev almak isteyen adaylar, mülakat tarihi ve parkur sorgulamalarına girdi. Polis Özel harekat sonuçlarının açıklamasıyla birlikte, PÖH parkuru ve mülakat tarihi bilgilerine de erişecek olan adaylar, geçen yılki bilgilere göre çalışmalara başladı.
 

POLİS ÖZEL HAREKAT PÖH PARKURU İLE İLGİLİ DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN...

 

PÖH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 
Önceki yıl yapılan polis özel harekat alımlarında, 09 Ekim Cuma günü sonlanan başvurular, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 14 Ekim Çarşamba günü mülakat bilgileri ile birlikte açıklanmıştı. 
 
Geçtiğimiz yıl 5 gün içerisinde açıklanan sonuçlar, bu yıl da böyle bir durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini akıllara getirdi. Fakat bu sene, KPSS şartının kaldırılması, yaş haddinin arttırılması ve lise mezunlarının başvurabilme kriterleri dolayısıyla müracaat sayısında patlama yaşanmış ve bu nedenle sonuçların geçtiğimiz yıllara göre biraz daha geç açıklanması öngörülmüştür.
 

SINAVLAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER

 
Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası olan www.pa.edu.tr adresinden öğreneceklerdir.
 
Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların ikamet illerine göre belirlenecek sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez.
Dolayısıyla adayların ön müracaatı sırasındaki MERNİS kayıtlarındaki ikamet adresleri dikkate alınarak sınav merkezlerine planlamaları yapılacaktır. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.
Adayların şahsen başvuru ve sınav merkezlerine girerken yanlarında cep telefonu, ses, görüntü ve kayıt cihazı veya değişik benzeri hiçbir elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.
 
Adaylar Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.
 
İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların şahsen başvuruları (evrak teslimi) ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı yapılacaktır.
 
Hakkında “Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler.
 
Fiziksel yeterlilik sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatı ayrıca Polis Akademisi Başkanlığımızın https://www.pa.edu.tr resmi internet sayfasından duyurulacaktır.
 
Adayların Fiziksel Yeterlilik Sınavında yanlarında spor hareketlerine uygun kıyafet ve ayakkabı getirmeleri faydalarına olacaktır.
 
Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası https://www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.
 
Adayların eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim – öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın sööz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem
yapılacaktır.

DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!