25 Eylül 2020 Cuma / 7 Safer 1442
Gece modu

Şamil Tayyar: Başbakan o sırada Libya Başbakanı ile görüşüyordu

AK Partili Şamil Tayyar Başbakan'ı karalamaya yönelik hazırlanan skandal montajla ilgili çarpıcı bilgi verirken CHP ve MHP'nin olaydan önceden haberdar olduğunu açıkladı.

stargazete.com-özel26 Şubat 2014 Çarşamba 00:05 - Güncelleme: 26 Şubat 2014 Çarşamba 00:10
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Ülke TV'de yayınlanan Sıradışı programına katılarak gündemdeki konuları değerlendirdi. Şamil Tayyar dün internete düşen Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen montaj ürünü olan ses kaydına ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. Tayyar görüşmenin gerçekleştiği iddia edilen saatlerde Başbakan'ın Konya'da olduğunu ve Libya Başbakanı ile görüştüğünü söyledi. Tayyar CHP ve MHP'nin gece toplantı yapmasının tesadüf olmadığını belirterek olaydan önceden haberdar olduklarını söyledi.


BAŞBAKAN O SAATTE LİBYA BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞÜYORDU

Ellerinde binlerce ses kaydı var. Teknolojiyi kullanmayı da iyi biliyorlar. İstedikleri zaman istedikleri kaydı çıkartırlar. Başkanımızla oğlu arasında geçtiği iddia edilen bir sesten bahsediliyor. Kayda baktığınızda bir iki ses Başbakanımıza ait, arada dublaj var bir başka ses var. Diğer seslerde çok sayıda konuşmadan cımbızla çekilerek bir araya konulmuş ama bir takım acemilikler yapılmış. Nasıl yapılmış Operasyonun yapıldığı sabah ertesi gün olmak üzere 3-4 görüşme yayınlanmış. Başbakan 17 Aralık'ta Konya'da Şeb-i Aruz törenlerindeydi. Görüşmenin yapıldığı iddia edilen 15:39 saatinde ise Başbakan Erdoğan Libya Başbakanı ile görüşme yapıyordu. Görüntünün biri de saat 23:15 gösteriyor. Başbakan o sırada Konya'da havaalanına giriyor. Ankara'ya uçacak, uçağa bindiği saat. Teknik olarak bunun gerçekleşmesi mümkün değil. Belli ki saatle, zamanla takvimle oynanmış, ya da montajı yapanlar farklı bir ülkede oldukları için acaba kendi yaşadıkları ülkeye göre mi yapmışlar bunu bilemiyoruz. 1 Milyar dolar bir kamyon para yapar. İçinde binlerce saçma sapan şey var.


DİNLEME SKANDALINI KAPATMAK İÇİN KARŞI ATAK YAPTILAR

Bu kayıtlar alel acele servis edildiği için böyle hatalar var. Biraz daha zamana yaysalardı daha profesyonelce bir şey ortaya çıkabilirdi. Basite almayın kurnaz bir zeka var ortada. Yedi bin kişinin dinlendiği dair skandal bilgiler gazetelere manşet olup Türkiye'nin gündemini değiştirince karşı bir hamleyle Türkiye'nin gündemini değiştirmek istediler.

CHP VE MHP'NİN MONTAJ SKANDALINDAN HABERİ VARDI

Gece bir montaj kaset yayınlanıyor. Kaset internet sitelerine düşer düşmez CHP, MHP olağanüstü toplanıyor. Ne oluyor size? Bir bekleyin sabah olsun. Siz ne olduğunu nerden biliyorsunuz? Bu ülkede yedi bin kişi dinlenmiş. Çok önemli, saygın insanlar var aralarında sizin kılınız kıpırdamıyor. Gece Başbakan'a bir tezgah kuruluyor partiyi olağanüstü toplantıya çağırıyorsunuz. O toplantı kararları tesadüf değil. Önceden onların da haberi ben bunu anlıyorum. Bu tezgahı kuranlar, darbe planını yapanlar siyasi ayağını da oluşturmaya çalışmışlar. Bu hükümetin gideceğine onları da inandırmışlar biz bunları geçmişte yaşadık.

Kaynak: Stargazete.com
CHP VE MHP OLAYDAN HABERDARDI

***