ABD Türkiye vizeleri neden iptal oldu? ABD Vize hizmetleri kaç gün askıya alındı

Son dakika ABD Büyükelçilik vize açıklaması gündeme bomba gibi düşerken, ABD vizeleri iptal mi oldu sorusuna yanıt aranıyor. Son dakika ABD açıklaması sonrası ABD vize başvuruları nasıl yapılacak? Türkiye’deki ABD diplomatik misyonu tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’deki tüm ABD misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alındı.

  • 5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

ABD vizeleri iptal mi, ABD vize başvuruları durduruldu mu? Son dakika ABD büyükelçilik açıklaması gündemi sarstı. Türkiye’deki ABD diplomatik misyonu tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’deki tüm ABD misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alındı. Peki bu ne anlama geliyor? Türkiye’den yapılan ABD vize başvuruları süresiz durduruldu.

SON DAKİKA ABD BÜYÜKELÇİLİK AÇIKLAMASI

Son zamanlarda yaşanan olaylar, ABD Hükümeti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin ABD Misyonu’nun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, Büyükelçiliğimiz ve Konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alınmıştır.

TÜRKİYE'DEN MİSİLLEME

ABD'nin Türkiye'nin vize başvuruları durdurmasına Türkiye'den miselleme geldi. Türkiye, ABD vatandaşlarının vize başvurusunu askıya aldı.

Türkiye'nin Washington büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, "Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk Hükümeti'ni, ABD Hükümeti'nin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Sözkonusu değerlendirme sürecinde, ABD'deki Büyükelçiliğimize ve Başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD'deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Sözkonusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-Vize ve sınırda bandrol vize uygulamalarını da kapsamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
İHA tespit etti, uçaklar vurdu

İHA tespit etti, uçaklar vurdu