Doğal yöntemlerle çamaşır beyazlatma tüyoları

Keten ya da pamuklu giysilerinizi isterseniz beyazlatabilirsiniz.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Beyazlatma sonucu bu türdeki çamaşırları yenilemek için 10 litre kadar suyun içine 3 yemek kaşığı kadar Arap sabunu ile önceden rendelediğiniz beyaz ve doğal kalıp sabunu erittikten sonra ilave edin. Daha sonra 3 yemek kaşığı kadar karbonatı da karışımın içine ilave edin. Sonrasında en az 1 güm boyunca çamaşırı karışımda bırakıp ertesi günü her zaman ki gibi yıkayın ve iyice durulayın.
 
Bu işlemi uyguladığınız çamaşırların dayanıklı olmasına dikkat edin. Bu işlem sayesinde hem bu türdeki çamaşırların beyazlayacak hem de dokuları yıpranmayacak.
 
Grileşmiş ya da sararmış olan giysilerinizin asıl renklerini geri kazanmak için bu kıyafetlerinizi çok iyi bir şekilde ıslattın. Daha sonra giysiyi Arap sabunu ile güzelce sabunlayın. Sonrasında giysiyi temiz bir poşetin içine yerleştirin ve poşetin ağız kısmını bağlayın. Bu şekilde giysiyi en az 24 saat boyunca bekletin ve sonrasında giysiyi bol su ile yıkayın.
 
Özellikle banyo havlularınıza yıkama işlemi uygulamadan önce bu havluları mutlaka sirkeli bir suya bastırın. Bu sayede sürekli kullanılan banyo havluları çok daha hijyenik bir şekilde temizlenecektir. Bunun dışında 1 litre kadar suyun içine 2 yemek kaşığı kadar karbonat tozu ile 3 damla kadar da bulaşık deterjanını ilave edin. Sonrasında havluları en az 1 gece boyunca bu karışımın içerisinde bekletin ve sonrasında her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.
 
Mutfak havluları, banyo havlularından çok daha kolay bir şekilde temizlenir. Mutfak havlularını temizlemek için kaynattığınız suyun içerisine sadece 2 yemek kaşığı kadar karbonatı eritin ve bir süre ılımasını bekleyin. Ilımış olan ancak hala neredeyse sıcak olan suyun içine mutfak havlularını bastırın. Bu şekilde havluları en az 2 saat kadar beklettikten sonra her zaman yaptığınız gibi yıkama işlemi uygulayabilirsiniz.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Bosna´da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi seli

Bosna´da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi seli

Herkes bu aracı konuşuyor

Herkes bu aracı konuşuyor

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları