122 bin KOBİ'ye 3 milyar lira destek sağlandı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, KOBİ'lere verilmeye başlanan kredilerle ilgili, 'Yaklaşık 122 bin civarında vatandaşımız kredilerini almış durumda. 3 milyar liranın üzerinde kredi piyasaya girmiş durumda.' dedi.

 • AA
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

 
Biçer, yaptığı açıklamada, esnafa faizsiz kredi uygulaması kapsamında çalışmaların devam ettiğini söyledi. 
 
Kredinin KOBİ'ler tarafından kullanılmasıyla beraber piyasaya çok önemli bir para girişinin olacağını ifade eden Biçer, "Başlattığımız uygulamayla 460 bin 167 işletmeye kredi vermek için yola çıktık. Böylece toplamda 11 milyar liraya yakın bir kredi hacmi oluşacak. Yani herkes krediyi kullanırsa inşallah 11 milyar liraya yakın kredi piyasaya girmiş olacak." diye konuştu.
 
Yaklaşık 3 haftadır bankaların bu kredileri kullandırmaya başladığını belirten Biçer, "Faizini biz ödüyoruz, ana para riski tamamen bankanın. Banka krediyi kullandırıyor. Yaklaşık 122 bin civarında vatandaşımız kredilerini almış durumda. 3 milyar liranın üzerinde kredi piyasaya girmiş durumda." ifadelerini kullandı.
 
"Sıkıntılara ilişkin bankalarla görüşüyoruz" 
 
Biçer, kredi kullanan işletme sahiplerine, müdürlüklerde kurdukları özel ekipler vasıtasıyla tek tek ulaştıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: 
 
"İşletmelerin kredi çekme ile ilgili yaşadıkları sıkıntılara ilişkin bankalarla görüşüyoruz. Her ildeki müdürlüklerimiz ve koordinatörlerimiz tek tek görüşüyor. Kredi kullanacak işletmelerimizle de temas halindeler. Yaşadıkları sorunları öğreniyorlar ve bunlarla ilgili bankalar nezdinde çözüm bulmaya gayret ediyorlar. Biz sadece genel bir uygulama yapmıyoruz. İllerde özel uygulamalarla kredi kullanacak işletmelerimizin sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Tabii bankalar da kendi mevzuatları çerçevesinde belli uygulamalar yapıyorlar ama bu uygulamaları işletmeler lehine daha da gevşetmelerini, daha serbest değerlendirmelerini istiyoruz. Buna yönelik çalışmalarımız da bir taraftan devam ediyor."

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Stüdyo buz kesi

Stüdyo buz kesi

Hayalet uçak Suriye'de görüntülendi

Hayalet uçak Suriye'de görüntülendi

TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni

TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni

Türkiye'nin en yüksek barajı projesinde sona geliniyor

Türkiye'nin en yüksek barajı projesinde sona geliniyor

En Çok Okunanlar