Bayram vizyonu

Bugün ikisi yerli toplam altı film vizyona giriyor. Birbirinden farklı hikâyelerle karşımıza çıkacak olan filmler bayram için de güzel bir etkinlik seçeneği. Peki, o filmler hangileri ve neler anlatıyor?

09 Ağustos 2019 Cuma 01:13 - Güncelleme: 09 Ağustos 2019 Cuma 01:13

Bugün vizyona girecek 6 film, sinemaseverleri korkudan komediye, gerilimden bilim kurguya ortak olmaya davet ediyor. İşte o filmler:

Ayın Karanlık Yüzü: Finlandiyalı yönetmen Timo Vuorensola imzası taşıyan aksiyon ve komedi karışımı bilim kurgu filmi Ayın Karanlık Yüzü: Hitler’in Çocukları bugün izleyici ile buluşacak. Nazilerin dünyayı ele geçirmeye çalıştığı Iron Sky filminin devamında, dünya nükleer savaş nedeniyle yaşanmaz hâle gelmiştir. Kalan insanlar Naziler’in Ay’daki üssünde yaşamaktadır. Ancak burada yaşayanlar için yaşam koşulları kötüleşmeye başlayınca, dünyanın merkezindeki gizli bir şehre yolculuk yapmak gerekir. Ancak bu sırada karşılarına Vril önderliğindeki şekil değiştirebilen bir sürüngenler ırkı ve onların dinozor ordusu çıkar.      

Sadık Bir Adam: Louis Garrel’in yönetmenliğini yapıp başrolünde yer aldığı filmde; genç sinemacıya  90’ların en popüler isimlerinden Laetitia Casta ve Lily-Rose Depp eşlik ediyor. Garrel’in senaryosunu Jean-Claude Carriere ile birlikte kaleme aldığı yapım evli bir çiftin ilişkisine odaklanıyor. 

Kanlı Efsane: Sean Brown ile Luke Gosling’in yönettiği Kanlı Efsane gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday. İki yönetmenin birlikte yazdığı ve efsane olduğuna inanılan hikâyeye göre, bir gazeteci şeytani bir grubun yönettiği tehlikeli ve uğursuz olduğuna inanılan soruşturmanın içine çekilir. Bu araştırma zamanla bazı şeytani güçleri gün yüzüne çıkarır.      

Siccin 6: Alper Mestçi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu haftanın yerli korku filmi Siccin 6, ailevi sorunlarla boğuşurken kendisini bir anda tuhaf olayların içerisinde bir adam ile kızının hikâyesini anlatıyor.       

Dora ve Kayıp Altın Şehri: Isabela Moner’in başrolünde yer aldığı Dora ve Kayıp Altın Şehri, küçüklüğünden beri ailesiyle maceradan maceraya atılan Dora’nın bu kez ailesini kurtarmak için çıktığı serüveni anlatıyor. Amerikalı aktris ve şarkıcı Moner’a Michael Pena, Eva Longoria, Jeffrey Wahlberg, Madeleine Madden ve Eugenio Derbez’in eşlik ettiği yapımın yönetmenliğini James Bobin yaptı. 

Konuşan Hayvanlar: Mustafa Kotan’ın yönetmenliğini üstlendiği Konuşan Hayvanlar, ailesinin çalıştığı hayvan koruma parkında büyüyen ve diğer insanlardan farklı olarak hayvanların konuşmalarını duyabilen bir gencin, hayvanları parkın hırslı sahibinden korumaya çalışmasını anlatıyor. Komedi türündeki filmde Emir Özyakışır, Ayça Erturan, Ferit Aktuğ, Hülya Duyar, Ebru Akel Sancak, Aslı Samat, Barış Çelikkol, Eray Demirkol, Orhan Eşkin, Naz Ar ve Cantürk Çolak oynuyor. 

Martılar birbirine girdi: Kavgayı karga ayırdı