Derdini istediğin dilde anlat

TBMM’ye sunulan 13 maddelik tasarıda; anadilde savunma hakkı, eşlere 24 saat birlikte aynı odada kalma imkanı, hamile ve ağır hastaların infazının ertelenmesi gibi önemli değişiklikler getiriliyor.

  • LÜTFİ KAPLAN ANKARA
x

ANA DİLDE SAVUNMANIN ÖNÜNDEKİ YASAL ENGELLER KALKIYOR

Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı, kişilerin kendisini daha iyi ifade edeceği dilde savunma yapmasına olanak tanıyan çalışma, yasa tasarısı olarak TBMM’ye sunuldu. Tasarıyla kapalı ceza infaz kurumlarında bulunan evli hükümlüler, 3 ayda bir kez olmak üzere 3 saatten 24 saate kadar eşleri ile ceza infaz kurumu personelinin yakın nezareti olmaksızın görüşme yapabilecek.

KENDİNİ DAHA İYİ İFADE ETME HAKKI

Ana dilde savunma yapılmasını engelleyen CMK’nın 202. maddesinde değişiklik öngören 13 maddelik Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Ana dilde savunma yapmanın önünü açan CMK’nın “Tercüman bulundurulacak haller” başlıklı 202.maddesinde yapılan değişiklik sadece iddianame okunması ve Cumhuriyet Savcılarının esas hakkındaki mütalaasından sonra yapılacak savunmalar için geçerli olacak. Hazırlık soruşturması ve soruşturma aşamasında ise bu hakkın kullanılması Türkçe bilmeme şartına bağlı kalacak. Düzenleme mahkemelerin tercüman bulundurma zorunluluğunu da kaldırıyor. Sanık, kendini daha iyi ifade ettiğini düşündüğü dilde savunma yaparken tercümanını da kendisi hazır bulundurmak zorunda. Sanık eğer tercümanını kendisi bulunduramıyorsa mahkemenin bulacağı tercümanın ücretini ödeyerek bu haktan yararlanacak. Düzenlemenin sağladığı hakkın yargılamanın sürüncemede bırakılması amacıyla kötüye kullanılamayacağı da düzenlemede açıkça yer aldı.

Eşlere 24 saat buluşma imkanı

Ceza İnfazı Hakkında Kanunun “ödül” hükmünü düzenleyen 51.maddesinde yapılacak düzenlemeyle eşlere birlikte olma imkanı sağlandı. Buna göre hükümlülere tek kişilik odalarda televizyon verilebilecek. Evli hükümlüler, 3 ayda bir kez, 3 saatten 24 saate kadar eşleri ile ceza infaz kurumu personelinin nezareti olmaksızın görüşme yapabilecek. Çocuk hükümlüler de 2 ayda bir kez, 3 saatten 24 saate kadar  ana ve babasıyla veya vasisiyle aile görüşmesi yapabilecek.

Hamile ve ağır hastaların cezaları iyileşinceye kadar ertelenebilecek

Ağır bir hastalık veya sakatlığı nedeniyle cezaevinde hayatını idame ettiremeyenlerin cezaları ertelenecek. Ceza ertelemesi talebinde bulunanlar ağır hastalıklarını ve sakatlıklarını tam teşekküllü devlet hastanesinden alacak raporla belgeleyecek. Bu rapor Adli Tıp Kurumu tarafından da onanınca Adalet Bakanlığı’na sunulacak. Bakanlık konuyla ilgili karar verecek. Bu hükümlülerin durumları  yılda bir yeniden değerlendirilerek yeni karar verilecek. Tasarı, cezasının infazı için hapse konan gebe kadınlar için de yeni bir düzenleme öngörüyor. Mevcut düzenlemede hapis cezasının infazı, gebe olan veya doğurduğu tarihten itibaren altı ay geçmemiş bulunan kadınlar hakkında geri bırakılıyor. Tasarıyla, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yer alan suçlardan mahkum olanlardan kapalı ceza infaz kurumuna girdikten sonra gebe kalanlar hakkında bu hüküm uygulanmayacak. Bu kişilerin cezası, ceza infaz kurumlarında düzenlenen uygun yerlerde infaz olunacak.

Tarım aksayacaksa ceza ertelenecek

Tasarıdaki önemli düzenlemelerden birini de Cumhuriyet Başsavcılarına kasten işlenen suçlarda 3 yıl ve taksirle işlenen suçlarda ise 5 yılın altında olan kişilerin cezalarını 6 aya kadar erteleme imkanı tanınması. Hapis cezasının infazına başlanmış olsa bile hükümlünün ertelenebileceği durumlar ise şöyle: yükseköğrenimini bitirebilmesi, ana, baba, eş veya çocuklarının ölümü veya bu kişilerin sürekli hastalık ve malullüleri nedeniyle ailenin ticari faaliyetlerinin yürütülebilmesinin veya tarım topraklarının işlenebilmesinin imkansız hale gelmesi veya hükümlünün hastalığının sürekli tedaviyi gerektirmesi gibi zorunlu ve ivedi haller. Ölüm veya hastalık nedeniyle hükümlüye verilen mazeret izninde hükümlünün nerede kalacağına gidilen yerin Valisi karar verecek.

Demirtaş: Öcalan’a heykel dikeceğiz

-BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan’ın heykelini dikeceklerini söyledi. Demirtaş, açlık grevi yapanları ziyaret etmek üzere geldiği Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, “Kürtlerin katili Kenan Evren’in posteri asılıyor da Öcalan’ın posteri niye asılmıyor? Onun posterleri okullarda meydanlarda asılıyor, Kürt halkı önderinin posteri niye asılmasın? Bal gibi asarız. Biz daha önder Apo’nun heykelini dikeceğiz heykelini” dedi. Demirtaş, açlık grevleri konusunda ise şunları söyledi: ‘’Taleplerin kabul edilmesi Türkiye’yi ileri götürecek adımdır. Türkiye’nin hızlı adımları atması gerekir. Kaybedecek bir saniye bile kalmadı. Açlık grevine girenler şov yapmıyor.’

ERGİN: AÇLIK GREVLERİ İÇİN İYİ NİYETLİ HERKESLE GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ

-Adalet Bakanı Sadullah Ergin, PKK ve BDP’nin desteklediği cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili çağrıda bulunarak sona erdirilmesini istedi. Ergin “Grevlerin derhal sonlandırılması için tekrar çağrıda bulunyorum. Sürece katkıda bulanacak iyi niyetli herkesle görüşmeye açığız. Tüm kamuoyunun bu konuyu siyasi mülahazalara alet etmeden, aynı duyarlılıkla ve soğukkanlılık içinde karşılaması için çağrıda bulunuyorum’’ dedi. 

İdamla ilgili bir çalışmamız yok

Bakan Ergin, vekillerin idamın yeniden getirilmesine yönelik bir çalışma olup olmadığına ilişkin soruları da yanıtladı: “Şu an bakanlığımızda (idamla ilgili) bu yönde yapılan bir çalışma sözkonusu değil.” Cezaevindeki öğrencilerle ilgili de bilgi veren Bakan Ergin, “Cezavendeki üniversite öğrencisi sayısı 87. Keşke olmasa” diye konuştu.

BBP’den 2 milyon idam imzası

Bu arada dün Başabakan Erdoğan’ı ziyaret eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin idamın geri getirilimesi için 2 milyon imza topladıklarını ifade ettiği öğrenildi.

Avrupa’dan ‘son verin’ çağrısı

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz da, açlık grevlerinin sona erdirilmesi çağrısında bulundu, “Türk hükümetinin elinden geleni yaptığına eminim” dedi.

Grevdekilerde bilinç kaybı yok

-Açlık grevleriyle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın görevlendirdiği cezaevi hekimlerinden Adalet Bakanlığı’na, şu ana kadar bilinç kapanıklığına ilişkin olumsuz bildirim gelmediği belirtildi. 1 Nisan 2005’te yürürlüğe giren 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’un 82. maddesine göre, cezaevi yönetimi, açlık grevlerindeki hükümlülere, bilincinin bozulduğu hekim tarafından belirlenmesi halinde, isteklerine bakılmaksızın müdahale edebiliyor. Cezaevi hekimleri, şu ana kadar Adalet Bakanlığı’na, açlık grevindekilerin bilincinin kapandığına dair olumsuz bir bildirimde bulunmadı.

 

Haber Turu

40 DEAŞ'lı terörist öldürüldü

40 DEAŞ'lı terörist öldürüldü

Irak'ın Musul kentindeki operasyon kapsamında düzenlenen hava saldırılarında 40 DEAŞ'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Görüşmeler tekrar başladı!

Görüşmeler tekrar başladı!

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Katar'a gerçekleştirdiği resmi ziyareti kapsamında, Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve yardımcısı İsmail Heniyye ile bir araya geldi. Görüşmede, Hamas ile Fetih Hareketi arasında yürütülen görüşmelerin yeniden başlatılması gerektiği vurgulandı.

Suriyelilerin arasına sızan FETÖ'cüler yakalandı

Suriyelilerin arasına sızan FETÖ'cüler yakalandı

Avrupa'ya kaçmak isteyen 62 sığınmacının arasında FETÖ'den aranan 3 kişi yakalandı.

Artık protokolde yer alamayacaklar

Artık protokolde yer alamayacaklar

Ulusal ve resmi bayramlar ile kutlamalarda garnizon komutanları protokolden çıkarıldı.

TSK ve ÖSO El-Bab'ın kapısına dayandı!

TSK ve ÖSO El-Bab'ın kapısına dayandı!

TSK destekli ÖSO birlikleri, El Bab bölgesinde en kritik nokta olan Able köyü ve dağını ele geçirdi. ÖSO'nun El Bab'a ulaşılmasına 8 kilometre kaldı.

Tunceli'de üst üste 3 deprem

Tunceli'de üst üste 3 deprem

Tunceli’nin Çemişgezek ve Pertek ilçelerinde hafif şiddetli üç deprem meydana geldi.

Külliye'de 2.5 saatlik görüşme

Külliye'de 2.5 saatlik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Binali Yıldırım'la 2.5 saatlik bir görüşme yaptı.

41 sığınmacı Türkiye’ye gönderildi

41 sığınmacı Türkiye’ye gönderildi

AB-Türkiye arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde 41 kaçak göçmen Yunanistan'dan Türkiye'ye gönderildi.

Bursa Emniyeti'ne ByLock operasyonunda 15 tutuklama

Bursa Emniyeti'ne ByLock operasyonunda 15 tutuklama

Bursa'da ByLock kullandıkları tespit edilerek gözaltına alınan 26 polisten 15'i tutuklandı.

'Başkanlık sistemini istemiyorlar çünkü...'

"Başkanlık sistemini istemiyorlar çünkü..."

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, "Biz halka güveniriz, millete güveniriz. Problem de tam burada. Neden itiraz ediyorlar? Halk seçtiği zaman, kendilerinden hiçbir zaman cumhurbaşkanı seçtiremeyeceklerini biliyorlar." dedi.

Aldatıldığını papağandan öğrendi!

Aldatıldığını papağandan öğrendi!

Kuveyt’te bir kadın, evindeki papağanın daha önce hiç duymadığı iltifat dolu sözler söylemesinin ardından, kocasının hizmetçiyle kendisini aldattığından şüphelendi ve papağanı kanıt olarak polise götürdü.

Musul’da Sünnilere yer yok!

Musul’da Sünnilere yer yok!

Terör örgütü Haşdi Şabi destekli Irak ordusunun, DEAŞ’tan kurtardığı köylerden, artık bir tehlike kalmamasına rağmen ‘teröristler geri döner’ bahanesiyle Sünnileri zorla tahliye ettiği ortaya çıktı.

Putin'den Fetullah Gülen yorumu

Putin'den Fetullah Gülen yorumu

Soçi'de düzenlenen toplantıda konuşan Putin teröristbaşı Gülen hakkında açıklamalarda bulundu.

Pakistan Hintli diplomatı sınır dışı edecek

Pakistan Hintli diplomatı sınır dışı edecek

Pakistan, Hindistan'ın İslamabad Büyükelçiliğinde görevli bir diplomatı sınır dışı edeceğini duyurdu.

Almanya'da iş başvurusu yapan başörtülü adaya ayrımcılık

Almanya'da iş başvurusu yapan başörtülü adaya ayrımcılık

Almanya'nın Stuttgart kentinde başörtülü olduğu gerekçesiyle bir Türk'ün iş başvurusunu reddederek "eşit muamele yasasına" aykırı davranan diş hekimi hakkında dava açılacak.

Kenya'da Amerikan Büyükelçiliğine saldırı girişimi

Kenya'da Amerikan Büyükelçiliğine saldırı girişimi

Kenya'nın başkenti Nairobi'de ABD Büyükelçiliğine saldırı girişiminde bulunan bıçaklı bir kişinin vurularak öldürüldüğü bildirildi.

Suriye'de ilk kez görüntülendi

Suriye'de ilk kez görüntülendi

Rusya'nın ürettiği ve ülkede 'ölümcül radar' olarak adlandırılan Ka-31CB tipi helikopterin Suriye'de ilk kez görüldüğü belirtildi.

Putin'den çarpıcı ima: Bazı güçler engelledi!

Putin'den çarpıcı ima: Bazı güçler engelledi!

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD ile Suriye konusunda yaptıkları anlaşmanın Washington'daki bazı güçler tarafından engellendiğini söyledi.

Mistura'dan ABD ve Rusya'ya çağrı

Mistura'dan ABD ve Rusya'ya çağrı

BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura, Cenevre Birleşmiş Milletler Ofisi'nde uluslararası Suriye Destek Gurubu'nun insani yardım çalışma toplantısından sonra bir basın toplantısı düzenledi..

Kenya´da 3000 mahkum idam cezasından kurtuldu

Kenya´da 3000 mahkum idam cezasından kurtuldu

Kenya Başkanı Uhuru Kenyatta, ülkedeki idam mahkumlarının cezalarını ömür boyu hapse çevirdi.

Enseyi karartmayalım

Enseyi karartmayalım

CEO Club Bankacılar Zirvesi’nde bir araya gelen 6 bankanın genel müdürü, 2016’nın zor geçtiğini belirterek “Buna rağmen sektör güçlü durdu, 2017 daha iyi olacak. Enseyi karartmayalım. Türkiye’nin inanılmaz büyüme potansiyeli var” dedi.

ATO’da FETÖ temizliği için istifa rüzgarı esti

ATO’da FETÖ temizliği için istifa rüzgarı esti

Ankara Ticaret Odası’nda 8 asıl ve 5 yedek üyenin istifasının ardından dün de Başkan Salih Bezci istifasını açıkladı. ATO’da istifaların perde arkasında Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik temizlik olduğu konuşuluyor.

İslami Finans alanında Türkiye’de bir ilk

İslami Finans alanında Türkiye’de bir ilk

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ), Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) binasını, bugün düzenlenecek törenle açıyor.

Scania güvenli sürüşün şifresini araştırdı

Scania güvenli sürüşün şifresini araştırdı

Otomasyon teknolojilerinin gelişmesiyle sürücüler ve araçlar arasındaki etkileşim daha fazla önem kazanıyor.

Sabancı Holding’den birlik beraberlik mesajı

Sabancı Holding’den birlik beraberlik mesajı

Sabancı Holding, Cumhuriyet Bayramı için birlik ve beraberlik mesajları içeren bir kampanya hazırladı. CEO Kurtul “Türkiye 15 Temmuz’da uçurumun eşiğinden döndü. Bu yıl 29 Ekim daha farklı anlamlar içeriyor” dedi.

Simidin kilosunu  17 dolar’a ihraç ediyoruz

Simidin kilosunu 17 dolar’a ihraç ediyoruz

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı himayesinde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası Adana Buluşması’nda, iş dünyasının önemli isimleriyle üniversitelerin sanat ve moda bölümlerinde okuyan öğrenciler bir araya geldi.

Enerjide ‘özgün kontratlı’ yeni dönem yakın

Enerjide ‘özgün kontratlı’ yeni dönem yakın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, petrol fiyatlarının varil başına 60-70 dolar bandında seyretmesinin beklendiğini belirterek “Fiyatların bu seviyede olması, yeni kontratların çoğunun petrole dayalı yapılmayacağı algısını getiriyor” dedi.

Yabancı CEO’lardan bölgesel üs sözü

Yabancı CEO’lardan bölgesel üs sözü

Toplam 666 milyar doları yöneten 19 CEO İstanbul’da Başbakan Yıldırım’la bir araya geldi. Dolmabahçe’deki buluşmada Yıldırım, CEO’lara “Bize düşen görev önünüzü açmak” dedi. CEO’lar da Türkiye’yi bölgesel üs yapma sözü verdi.

Ürdün'den THY'ye çağrı: Geri dönün

Ürdün'den THY'ye çağrı: Geri dönün

Ürdün'den THY'ye yapılan çağrıda, 'Sizi Akabe'ye uçak seferlerini devam ettirmeye çağırıyoruz. Kral Hüseyin Havalimanı sizi bekliyor' ifadeleri kullanıldı.

Askeri alanda sürpriz ortaklık!

Askeri alanda sürpriz ortaklık!

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Pakistan, Katar ve Türkiye'nin askeri teçhizat üretiminde ortaklık kurabileceğini belirtti.

Real Madrid onu da istemiş!

Real Madrid onu da istemiş!

Real Madrid'in Manchester City'yi çalıştıran Pep Guardiola'yı takımın başına getirmek istediği ortaya çıktı.

Fenerbahçe deplasmanda kazandı!

Fenerbahçe deplasmanda kazandı!

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu'nda, Fenerbahçe deplasmanda İtalyan rakibi Famila Schio'yu normal süresi 64-64 biten maçın uzatma bölümünde 75-73 mağlup etti.

Müthiş iddia! G.Saray'a mı geliyor?

Müthiş iddia! G.Saray'a mı geliyor?

Manchester United'ın kanat oyuncusu Memphis Depay'in takımda fazla süre almaması ve ilk 11'de tercih edilmemesi, spor basınına göre 22 yaşındaki oyuncunun yakın zamanda kulüpten gönderileceğine işaret ediyor.

Emre Mor resitali devam ediyor

Emre Mor resitali devam ediyor

Almanya Kupası 2. tur karşılaşmasında evinde, 2.lig takımlarından Union Berlin'i ağırlayan Dortmund, normal süresi 1-1 biten karşılaşmada rakibini penaltılarla 3-0 yenerek bir üst tura yükseldi. Milli yıldız Emre Mor müthiş performansı ile yine en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

FLAŞ! F.Bahçe'nin yeni transferi geldi!

FLAŞ! F.Bahçe'nin yeni transferi geldi!

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın yeni transferi Sandrine Gruda İstanbul'a geldi.

Traore'nin golü turu getirdi!

Traore'nin golü turu getirdi!

Ziraat Türkiye Kupası 3. Turu'nda Kayserispor, evinde Bucaspor ile karşılaştı. Kayseri Büyükşehir Stadı'nda oynanan mücadeleyi 1-0 kazanan Kayserispor gruplara adını yazdırdı.

Ceferin: 2020 özel bir şölen olacak

Ceferin: 2020 özel bir şölen olacak

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa'da 13 farklı statta düzenlenecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) özel bir futbol şöleni olacağını söyledi.

'EURO 2020, özel bir futbol şöleni  olacak'

"EURO 2020, özel bir futbol şöleni olacak"

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa'da 13 farklı statta düzenlenecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) özel bir futbol şöleni olacağını söyledi.

Türk derbisinde kazanan Efes!

Türk derbisinde kazanan Efes!

THY Euroleague'in 4. haftasında Anadolu Efes deplasmanda Darüşşafaka Doğuş'u 84-79'luk skorla mağlup etmeyi başardı.

Fransızlar sordu! Chedjou mu, Sow mu?

Fransızlar sordu! Chedjou mu, Sow mu?

Marsilya'nın başına Lille'in eski teknik direktörü Rudi Garcia'nın geçmesi ile birlikte transfer haberleri de ayyukka çıkmaya başladı.

Müşterinin arabasıyla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda...

Müşterinin arabasıyla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda...

Müşterinin arabasıyla aşırı hız yapan tamirci çırağının drift merakı kazayla sona erdi. Araçla drift yapmaya çalışan tamirci bir anda bariyerlere çarpıyor. O anlar araç kamerası tarafından saniye saniye böyle kaydedildi.

Bacakları olan balık bilim dünyasını şaşırttı!

Bacakları olan balık bilim dünyasını şaşırttı!

Yeni Zelanda'da oltaya takılan bacaklı ve simsiyah fenersi balığı için daha önce görülmemiş bir tür olabileceği söyleniyor.

Nişan günü ihanet intihara sürükledi

Nişan günü ihanet intihara sürükledi

Türk Hava Yolları’nın 6 yıllık kabin memuru 31 yaşındaki Eda Özdemir’in, ABD New York’ta yaşamına son vermesinin altından aşk acısı çıktı. İstanbul-New York seferi için gittiği kentte kaldığı otelin tuvaletinde kendini asarak yaşamına son veren Özdemir’in bir yakını, genç kadının 17 ay önce biten ilişkisinin ardından yaşadığı travmayı a

Annesi 176, 13 yaşındaki oğlu 102 kilo

Annesi 176, 13 yaşındaki oğlu 102 kilo

Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşayan 176 kilo ağırlığındaki 38 yaşındaki Tülay Önder, kendisi ve 13 yaşında 102 kilo olan oğlu Murat için Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan yardım istedi. Mektubun incelemesinin ardından obez ambulansıyla hastaneye kaldırılan anne ve oğlu kontrolden geçirildi

Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti

Okulda kalp krizi geçiren genç kız hayatını kaybetti

İzmir’in Aliağa ilçesinde, 16 yaşındaki bir lise öğrencisi, okul bahçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Genç kız, ilçe genelinde yapılan atletizm müsabakalarında aldığı başarılarla adından söz ettirmişti.

Fındığı tanıtmak için karavanıyla tura çıktı

Fındığı tanıtmak için karavanıyla tura çıktı

Ordu'nun İkizce ilçesi Düzpelit Mahallesi Muhtarı Çalık, karavanıyla İkizce ilçesini, mahallesini ve fındığı tanıtmak için İstanbul'a doğru yola çıktı.

Çocuğun kulağından 14 larva çıktı

Çocuğun kulağından 14 larva çıktı

Adana’da kulak ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen 7 yaşındaki Mehmet Elma’nın kulağından, halk arasında kurtçuk olarak bilinen 14 larva çıkarıldı.

Mide küçültme ameliyatı sonrası ölümde doktorlara 6 yıl hapis istemi

Mide küçültme ameliyatı sonrası ölümde doktorlara 6 yıl hapis istemi

Adana'da anestezi uzmanı Dr. K.Ş. ile genel cerrahi uzmanı Dr. A.A. hakkında, mide fıtığı ve küçültme ameliyatı yaptıkları 28 yaşındaki Fatih Besler'in ihmal sonucu ölümüne neden oldukları iddiasıyla 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Japonya’dan Türk dönercilerini şaşırtan reklam

Japonya’dan Türk dönercilerini şaşırtan reklam

Japonya'da haftalık yayınlanan ve gösterdiği yemeklerle karınları acıktıran bir anime olan Shokugeki no Soma'da Türk dönerinin yer aldığı bir bölüm yayınlandı. Türk dönercileri, animasyon filmi için “Döneri bu kadar iyi biz anlatamazdık” yorumları yaptı.

Çocuğun kulağından sinek larvaları çıktı

Çocuğun kulağından sinek larvaları çıktı

Adana'da hastaneye götürülen 7 yaşındaki bir çocuğun kulağından 14 sinek larvası çıkartıldı.