13 Ağustos 2020 Perşembe / 23 ZilHicce 1441
Gece modu

Ferhat Küpoğlu istifa etti

KASTAMONU İnebolu'da AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu'nun Twetter hesabından paylaştığı ifadeler nedeniyle istifa etti. Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle eylemcilere sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan tepki gösteren Küpoğlu, 'Taksim Gezi Parkı'ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarsak Elhamdüilllah' diye yazdı. Kamuoyunda gelen tepkiler üzerine, 30 yaşındaki Başkan Küpoğlu istifa ettiğini açıkladı.

İNEBOLU(Kastamonu),(DHA)03 Haziran 2013 Pazartesi 11:41 - Güncelleme: 03 Haziran 2013 Pazartesi 11:45
AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, parti binasında bir araya gelerek, konuyu görüştü. AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, toplantı ardından yaptığı açıklamada, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu'nun partideki görevi ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Küpoğlu'nun Tiwitter'da paylaştığı ifadelerin parti teşkilatının görüş ve düşünceleriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını ifade eden Karamehmetoğlu, şu açıklamayı yaptı:

"1 Haziran tarihinde İnebolu AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Ferhat Küpoğlu'nun şahsına ait sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu fikir ve ifadeler, parti teşkilatımızın görüşü ve düşünceleri ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. Ülkemizin son günlerde bulunmuş olduğu kritik günlerden dolayı ülke genelinde sosyal medya aracılığıyla tahrik edici eylem ve açıklamalara karşılık verilen ve diğer siyasi görüş sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sosyal medyada paylaşmış oldukları, Müslümanlığa ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdine yakışmayan sözlerin sonucunda Hasan Ferhat Küpoğlu'nun vermiş olduğu talihsiz bir cevaptır. Kaldı ki, partimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu ilkeler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. İnebolu AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve üyesi olan Hasan Ferhat Küpoğlu, 01.06.2013 tarihinde gece 23.00 sularında yapılan olağanüstü yapılan yönetim kurulu toplantımızda bulunduğu görevden ve parti üyeliğinden istifasını sunmuştur. Tüm kamuoyuna duyurulur."


KÜPOĞLU: YANLIŞ ANLAŞILDIM


AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden ve parti üyeliğinden istifa eden Ferhat Küpoğlu, kamuoyundan özür dileyerek yanlış anlaşıldığını öne sürdü. Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle eylemcilere Twitter hesabından tepki göstererek, 'Taksim Gezi Parkı'ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız Elhamdülillah' diye yazdığını, fakat bunu başka bir kişinin hesabından yanlışlıkla kopyala yapıştır yöntemiyle yaptığını söyledi. Taksim Gezi Parkı eylemcilerine yönelik sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı bu açıklamanın kamuoyunda büyük tepkiye neden olması üzerine istifa ettiğini söyleyen Küpoğlu'nun AK Parti İlçe Teşkilatı Facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı:


"Kamuoyu'nun bilmesini isterim ki; sosyal medyada şahsi Twitter hesabımdan yanlışlıkla yazmış olduğum yazılar amacını aşmış olup, tarafımı hedef göstermektedir. Olayın aslı şu şekilde gerçekleşmiştir. 01.06.2013 tarihinde 'Taksim Gezi Parkı' olaylarıyla ortaya çıkan sosyal medya yazışmalarında T.C. Başbakanı ve Ak Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a saygısızlığa varan yorumlar yapılmıştır. Ben de 'Oyuna Gelme Türkiyem' başlığını gündemin birinci sırasına taşımak isterken bir çok yorumu kopyala yapıştır yaparak wit atıyordum. Bu arada bir kişinin 'Siz bu zihniyetle Anıtkabir'i de yıkarsınız' cümlesine karşılık olarak başka bir kişinin 'Gezi Parkı'nın ardından Anıtkabir'i de yıkarsak Elhamdülillah' cevabını gördüm. Ben de kopyala yapıştır yapmaya devam ederken, yanlışlıkla bu yazıyı da sayfamda yayınlamışım. Yapmış olduğum bu hatanın arkadaşlarımın uyarısıyla yaklaşık 20 dakika sonra farkına vardım ve sayfamdan yazıyı hemen kaldırdım. Bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleriyle çizmiş olduğu yoldan ilerlemekteyiz. Her ne kadar yanlış anlaşılsam da Atamızın izinde yürümeye devam edeceğim. Her ne sebeple olursa olsun yanlışlıkla yapmış olduğum bu yorumdan dolayı tüm Türkiye'den ve kamuoyundan özür dilerim."