Latif Erdoğan: Gülen her ay ABD’ye bilgi raporu götürür

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren Yazar Latif Erdoğan: Gülen daha Türkiye’de iken, ‘Seni 15 yıl dinlettim hakkını helal et’ dedi. ABD’de ilgili masaya düzenli olarak hesap veriyor. Sıraya girerek İnönü’nün elini öptüğünü anlatmıştı.

  • Haber Merkezi
x

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren, Gazeteciler Yazarlar Vakfı kurucularından ve eski başkanı Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile ilgili sarsıcı açıklamalarda bulundu. Gülen’in hayatını anlattığı ‘Küçük Dünyam’ın da yazarı olan Latif Erdoğan, Gülen’in, Genelkurmay Başkanı’nın önündeki dosya Cumhurbaşkanı’na imzaya gitmeden haberdar olduğunu söyledi. Erdoğan, “Hocaefendi kendisi Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et’ demişti” dedi. Cemaat’in önemli isimlerinden Latif Erdoğan, önceki gün A Haber’de yayınlanan Deşifre programında şunları söyledi:

İnönü’nün elini öpmüş

Fethullah Gülen’in İnönü’nün elini öptüğü anıları anlatan Latif Erdoğan, “Bu ciğerleri sızlatan bir tablo. Demek ki CHP sevgisi eskiden geliyormuş. Kendisi anlatmıştı, Erzurum’a gelince İsmet İnönü, sıraya girip elini öpmüş. Niye İnönü’nün elini öptün’ diye sordum, ‘Muziplik olsun diye yaptım’  dedi. Doğu’dan arkadaş e posta atmış. CHP döneminde babası ve dayısı da orada öldürülmüş.  O insan Cemaat’te. ‘Nasıl olur da bana babamın ve dayımın katillerine oy ver dersiniz’ Böyle bir birlikteliği izah etme gerekçeleri yok. Fevkalade yanlış bulurum” dedi.  

Gülen’in hesap verdiği kişi

Gülen’in ABD yaşamına ilişkin de konuşan Latif Erdoğan, şunları söyledi: “Hocafendinin aidiyet duygusunu sorgulaması lazım. Uzaklaştıkça insan neler kaybettiğinin farkında olmuyor. Bütün İslam alemi adına gözyaşı döken insan belli bir noktadan sonra İslam alemini umursamaz noktaya geliyorsa bu bir kayıptır. Şu anda Hocaefendi ABD’de durduğu sürece, çok yönlü esaret altında insandan bahsediyoruz. Orada sağlıklı karar çıkması mümkün değil. ABD’de her ülkeye ait sorumlu masada birisi var. 20-25 yaşında çocuktur, Yahudi’dir. Türkiye masasına bakan birisi var. ABD’de öyledir. Hocafendi ABD’de kaldığı günden beri orayla irtibatlıdır. Çok defa gidip orada hesap verdiğini kendim dinledim kendisinden. Doğrudan doğruya ABD devletinin görevlisi çoğu Yahudi. İş daha oradan başlıyor. Hocafendi’nin anti İsrail, anti Yahudi söyleme girmesi ABD’de kaldığı sürece mümkün değil.”

ABD’den zor geri döndüm

Gülen’in kendisini ısrarla ABD’ye çağırdığını anlatan, Latif Erdoğan, terörist damgasıyla ABD’ye alınmayışının hikayesini şöyle anlattı: “Burada kendisi bana telefon açtı. 5 defa o gün aradı ‘İlle bir gel’ benim de telefonum dinleniyor, bu sefer bütün nazımı kullanıp Hocaefendi’yi Türkiye’ye getireceğim. On senelik pasaportum var, on yıllık vizem var, uçağa rahat bindim. Üç beş tane Gazeteciler Yazarlar Vakfı’ndan arkadaşla da beraber  gidiyoruz. Havaalanına indik. Kapıda iki polis. Beni uçaktan alıp götürdüler. Bana söyledikleri, ‘Bizi ikna edemezsen hapsedeceğiz.’ Senin konumun ABD’ye kaçak girmek isteyen bir insan konumu. Nasıl oldu. Uçaktayken vizem iptal olmuş. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Vizemin iptal olduğunu nereden bileceğim. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. Sekiz sene oldu, bir teflonla bile ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Suç neymiş, ben polisle çatışmaya girmişim Türkiye’de. Teröre bulaşmışım. Terörist olmuşum. Vizem iptal olmuş. Hiç hayatta böyle bir şey olmadı. Bu noktadan bakınca demek ki Hocaefendiyi oraya gönderen güç, onun kalmasını isteyen güç, onun gelmesini engelleyen kaynaktan besleniyor.”

Ecevit’le zoraki görüşme

Gülen’in yanlış yönlendirildiğini öne süren Latif Erdoğan, “Burada bilgi aktarmada o kadar yanlış yönlendirmeler oluyor ki. Ben GYV Başkanlığını yaptım. O dönemde herkes benimle Hocaefendiye mesaj gönderiyor. Arkadaşlara bakıyorum, benim de içinde olduğum vakayı naklederken öyle değiştiriyorlar ki, o öyle zannediyor. Hocafendi ABD’ye gitti. En zayıf damarı vatan hasreti. Ben ordayım. Ecevit’e yalvarıyorlar Hocaefendi’ye telefon açsın diye. Bazen emrivaki veriyorlar, onlar da kerhen 28 Şubat süreci ‘Alo nasılsın’ diyor. Telefonu aktaran kişi, sizi mutlaka bir sesinizi duymak istedi, selamlamak istedi... Nereden anlıyorlar...  Bunlar Hocaefendi’yi yanıltan şeyler. İşin ucu ihanete kadar...

Seni 15 yıl dinlettim helal et

“Hocaefendi kendisi dedi bana. Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et. Cemaatin önde gelen insanısın, senin sözlerin hepimizi bağlar’ ben de güldüm. ‘Kendimi daha güvenli hissediyorum’ dedim. Problem etmedim. Sadece beni değil, Hocaefendi’nin herkesi dinletmesi o kadar malumun ilanı ki. Bunlara delil aramaya gerek yok. Binlerce defa, yüzlerce defa topluma demiştir, ‘Has dairede bile olsa, Genelkurmay’daki görüşmeler daha Cumhurbaşkanı’nın imzası atılmadan önüme geliyor’ demiştir.  Meseleye artık yok ya demek... Çiller Başbakan, ona dosya veriyor. Aylarca sonra olacak hadiseyi verdiğini kendi söylüyor. Hocaefendi bilgi kaynağı olduğunu saklamıyor ki. Bu bilgiler ilerde senin ne işine yarayacak diyen bir gücün olmadığını gösteriyor. Yarın bir gün devlet benden bunun hesabını sorar diyen biri bunu yapar mı? Hocaefendi bu işe inandırılmış. Buradan giden bilgiler, ona aktarılan bilgiler öyle aktarılmış ki ‘Hiç kimse direnemez. AK Parti de bizim aslında bir iki kişi var. O gidince biter’ stratejisi kuruluyor.”

Türkeş beni öldürtecek

Gülen’in kendisine ‘Alparslan Türkeş beni öldürtecek’ dediğini anlatan Latif Erdoğan, yaşananları şu sözlerle aktardı: “Biliyor musun Alparslan Türkeş öldürülmem için emir vermiş’ dedi. Öldürülmesi için karar verdiği kişi Hocaefendiye geliyor ‘Türkeş bana bunu dedi, ama sizi öldüremem’ deyip boynuma saldırdı diyor. Bu tablo karşısında arayışa girdim kimleri devreye soktum hatırlamıyorum. On beş gün içinde Türkeş, vefat etti. Hocaefendi herkesten önce gitti cenazesinde namaz kıldı.”

Allah ile konuştuğunu anlatmıştı

Cemaat seçmenine seslenen Latif Erdoğan, AK Parti’ye oy verin çağırısı yaptı. Erdoğan, şunları söyledi: “Cemaat müntesipleri ve sempatizanları olur. Uyanıp kendisine gelmesi lazım. Din kimsenin tekelinde değil. Hocaefendiye verdikleri ‘Hata etmez, sual edilmez’ den vazgeçmesi lazım. Siyaset onun misyonu değil. Ona siyaset yüklemek zülümdür. Bilhassa önümüzdeki seçimlerde ne yapıp yapıp, AK Parti’yi desteklemeleri lazım. Bu vatan meselesidir, Ümmet-i Muhammed meselesidir. Kimsenin keyfi için vatanı ya da Ümmet-i Muhammed’i satacak halimiz yok. Bu yanlıştan Hocaefendi vazgeçmelidir. Reha Muhtar’a geçmişte ‘Atatürk ile ilgili yanlış yaptım özür dilerim’ dedi. Bu mesele ondan daha küçük bir mesele değil. Bu mevzuda hata deyip, dönmek farzdır.” Bir dönem Fethullah Gülen’in halefi olarak da görülen Yazar Latif Erdoğan, “Bugün gelinen  noktada ciddi bir proje var, Bediüzzaman ve Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor” diye konuştu.

Erdoğan şunları söyledi: “Gülen, bana ‘Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed için yarattım senin için de devam ettiriyorum’ dedi.”  Tayyip Erdoğan kadar ülkemize faydalı olan bir lider gelmediğini söyleyen Latif Erdoğan, AK Parti yöneticilerine geçmişte uyarıda bulunduğunu belirterek,   “Hocaefendi bir verdiği yerden bin alır demiştim” dedi.

 

Haber Turu

Adil Öksüz İncirlik'te mi?

Adil Öksüz İncirlik'te mi?

Adil Öksüz'ü bulmak için kurulan özel ekip çalışmalarını sürdürüyor. İstihbarat birimleri izine en son Akyazı'da rastlanan Öksüz'ün İncirlik Üssü'ne sığınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. FETÖ'nün TSK imamı Öksüz'ün buradan kargo uçağıyla ABD'ye götürülmüş olabileceği düşünülüyor.

Cinsel istismar suçlusu bakın ne yaparken yakalandı!

Cinsel istismar suçlusu bakın ne yaparken yakalandı!

Cinsel istismar suçundan hakkında 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, sahte makbuzla bağış toplarken yakalanarak cezaevine gönderildi.

KKTC Cumhurbaşkanı: Türkiye’nin güvencesini talep ediyoruz

KKTC Cumhurbaşkanı: Türkiye’nin güvencesini talep ediyoruz

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk toplumunun, geçmişte yaşadıklarından elde ettiği tecrübeyle Türkiye’nin güvencesini talep ettiğini belirterek "Geçmişte yaşadıklarımız bize gelecekteki statünün ne kadar korunmaya muhtaç olduğunu göstermiştir." dedi.

Hainlerin suratındaki pişkinliğe dikkat!

Hainlerin suratındaki pişkinliğe dikkat!

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, yasa dışı yollarla Avrupa'ya kaçmak isteyen 62 göçmen ile 3 FETÖ'cü hain yakalandı.

HDP ve DBP'li başkanlar tutuklandı

HDP ve DBP'li başkanlar tutuklandı

Muş'ta, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan HDP ve DBP yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 6 şüpheliden 5'i tutuklandı.

İstanbul'daki FETÖ iddianamesi kabul edildi

İstanbul'daki FETÖ iddianamesi kabul edildi

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 29 polis hakkındaki iddianameyi kabul etti.

FETÖ o ili başkent seçmiş

FETÖ o ili başkent seçmiş

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede örgütün başkent olarak İzmir'i seçtiği belirtildi.

 PKK yandaşları polis merkezine ses bombası attı

PKK yandaşları polis merkezine ses bombası attı

Adana’da bir polis merkezinin bahçesine terör örgütü PKK yandaşları tarafından iki ses bombası atıldı.

Bursa'da 4.1 büyüklüğünde deprem

Bursa'da 4.1 büyüklüğünde deprem

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde saat 00.04'te 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Erzurum'da öğrenci evinde yangın

Erzurum'da öğrenci evinde yangın

Erzurum'da bir binada çıkan yangında, dumandan etkilenen altı öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Siyahi öğrencinin boynuna kement bağlayıp sürüklediler

Siyahi öğrencinin boynuna kement bağlayıp sürüklediler

ABD'nin Mississippi eyaletinde bir lisede, beyaz öğrencilerden oluşan grubun siyahi bir öğrenciyi boynuna kement takarak yerde sürüklediği iddia edildi.

Trump'tan Clinton'a: Herhangi bir insandan daha fazla yalan söylüyor

Trump'tan Clinton'a: Herhangi bir insandan daha fazla yalan söylüyor

Başkan adayları Demokrat Clinton ile Cumhuriyetçi Trump'ın kampanyaları hız kesmeden devam ediyor.

FETÖ'den devralınan okullarda eğitim başladı

FETÖ'den devralınan okullarda eğitim başladı

Türkiye Maarif Vakfının, Gine'de FETÖ'den devraldığı 5 okulda öğrenciler ders başı yaptı.

'Türkiye ile ortak projeler üzerinde çalışıyoruz'

"Türkiye ile ortak projeler üzerinde çalışıyoruz"

Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksandr Turçinov, Türkiye ile zırhlı araçlar ve insansız hava aracı üretimi konusunda ortak projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Trump'tan 'manipülasyon' suçlaması

Trump'tan "manipülasyon" suçlaması

Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Adayı Donald Trump, Demokrat Parti’yi, "Sahte anketler piyasaya sürerek seçmeni etkilemeye çalışmak" ile suçladı.

Bağdat'da bombalı saldırı: 8 ölü, 23 yaralı

Bağdat'da bombalı saldırı: 8 ölü, 23 yaralı

Bağdat'ta düzenlenen bombalı saldırılarda 1'i subay 8 kişi öldü, 23 kişi yaralandı

Musul'da 157 terörist öldürüldü

Musul'da 157 terörist öldürüldü

Irak ordusu, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılması operasyonu kapsamında 13 yerleşim yerini daha geri aldığını, 157 teröristi öldürdüğünü duyurdu.

BM, Musul bilançosunu açıkladı

BM, Musul bilançosunu açıkladı

BM, operasyon nedeniyle 7 binden fazla kişinin evlerinden edildiğini bildirdi.

Pakistan'da polis eğitim merkezine saldırı! 2 polis öldü, 51 yaralı

Pakistan'da polis eğitim merkezine saldırı! 2 polis öldü, 51 yaralı

Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde, silahlı saldırganların bir polis eğitim merkezine sızması sonucu yaşanan olayda en az 2 polisin hayatını kaybettiği, 51 kişinin yaralandığı bildirildi.

Arakan’da Müslümanlar yine katlediliyor

Arakan’da Müslümanlar yine katlediliyor

BM tarafından dünyada en fazla zulüm gören topluluk olarak tanımlanan Arakan Müslümanları (Rohingyalılar), yeniden Budist yönetimin kıskacı altında.

Fed yetkililerinden faiz açıklaması

Fed yetkililerinden faiz açıklaması

ABD Merkez Bankası (Fed) Chicago Şubesi Başkanı Charles Evans, bankanın faiz artırımları için enflasyondaki ilerlemeyi baz alması gerektiğini söyledi.

Merkez Bankası'na saldıran Anonymous'a şok sürpriz

Merkez Bankası'na saldıran Anonymous'a şok sürpriz

Türk Hacker grubu Aslan Neferler Tim, dün geceden beri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın resmi internet sitesine saldıran hacker grubu Anonymous’un resmi web sitesini çökertti

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazı olarak tanımlanan Templeton Group İcra Başkanı Mark Mobius altın fiyatının gelecek yılın sonuna dek yüzde 15 kadar yükselebileceğini söyledi.

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

19 Ağustos’ta çıkan borç yapılandırmasına ilişkin düzenlemeye ilgi büyük. Bugüne kadar 4 milyonu aşkın mükellefin başvurduğu uygulama için Koç Holding, Yünsa ve Aksigorta gibi önde gelen dev şirketler de Maliye’nin kapısını çaldı.

TOKİ 23 ilde  105 arsa satışa çıkarıldı

TOKİ 23 ilde 105 arsa satışa çıkarıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 23 ilde toplam 105 adet arsayı yaklaşık 715 milyon TL muhammen bedelle açık arttırma yöntemi ile satışa sundu.

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretlilerle ilgili verilen sözlerin tutulduğunu belirterek, “Ekim ayında girdikleri vergi dilimleri dolayısıyla ellerine net geçen maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak” dedi.

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

15 Temmuz sonrası artan güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla düşen faizler ve kampanyalar birleşti, konut satışları eylülde yüzde 17.8 arttı. Kredili satışlardaki yüzde 46.7’lik artış, bu yıl yeni rekorun habercisi oldu.

Putin'e Türk Akımı bilgilendirmesi

Putin'e Türk Akımı bilgilendirmesi

GAZPROM Başkanı, Rus Lider Putin'e Türk Akımı'nın akıbeti hakkında bilgi verdi.

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirildiği yönündeki şikayetler üzerine harekete geçti.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.088,89 puan artışla 79.932,55 puandan kapandı.

Bomba iddia... 'Sneijder büyük bir bedelle devre arası transfer oluyor'

Bomba iddia... 'Sneijder büyük bir bedelle devre arası transfer oluyor'

Gazeteci Gökhan Dinç 24 Spor Gecesi programında yaptığı açıklamada Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Sneijder’in devre arasında Katar'a gideceğini söyledi.

Trabzonspor'dan sakatlık açıklaması

Trabzonspor'dan sakatlık açıklaması

Trabzonspor Kulüp doktoru Op. Uzm. Dr. Ufuk Şentürk, sakat oyuncuların son durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Atiker Konyasporlu Halil İbrahim Sönmez ve Ömer Ali Şahiner, Fenerbahçeli Skrtel'in eline çarpan topun penaltı olduğunu ifade etti.

'Kazanmayı hak ettik'

"Kazanmayı hak ettik"

Atiker Konyaspor karşısında takımının galibiyet golünü kaydeden Fenerbahçeli Emmanuel Emenike, kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

Dilmen'den Demirören'e eleştiri

Dilmen'den Demirören'e eleştiri

Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in katıldığı televizyon programındaki açıklamaları hakkında konuştu.

'Kazanmaktan başka çaremiz yoktu'

'Kazanmaktan başka çaremiz yoktu'

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor'u yendiği maç sonrasında İsmail Köybaşı açıklamalarda bulundu.

Şener: Şampiyonluk için...

Şener: Şampiyonluk için...

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor'u deplasmanda yendiği karşılaşmanın ardından Şener Özbayraklı açıklamalarda bulundu.

Emenike nedenini açıkladı! Fotoğraflar...

Emenike nedenini açıkladı! Fotoğraflar...

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor deplasmanında 1-0 galip geldiği maçta penaltıdan golü atan Emmanuel Emenike açıklamalarda bulundu.

Aykut Kocaman isyan etti!

Aykut Kocaman isyan etti!

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

FLAŞ! Konya'da ortalık karıştı! Aziz Yıldırım...

FLAŞ! Konya'da ortalık karıştı! Aziz Yıldırım...

Spor Toto Süper Lig'de 8. haftanın kağanış maçı olan Atiker Konyaspor -Fenerbahçe maçının 30. dakikasında tribünler karıştı.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalırken Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Günde 90 bardak çay içiyor

Günde 90 bardak çay içiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, elektrikçi Sadi Akpınar, çay tutkusu ile ilgi odağı oldu. İşyerinin önündeki semaverde sürekli çay demleyen Akpınar, çay tutkusunun babadan geldiğini söyledi. Akpınar, çayın bu güne kadar hiçbir zararını görmediğini anlattı.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birebir sesini taklit edip herkesi şaşırtarak fenomen olan Gökhan Aslan, Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı ‘Reis‘ filminde seslendirme yaptı. Erdoğan’a büyük bir hayranlık duyduğunu belirten ve ona taklidi ile seslenen Aslan, “Cumhurbaşkanım elinizi öpüp bir helallik almak en büyük hay

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Antalya’da ölümü göze alarak tüp mide ameliyatı olan kadın 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Ev hanımı 44 yaşındaki Muhsine Tekin, kilolarından kurtulmanın sevincini dans ederek yaşadı.

 Arap medyası Ordu'da

Arap medyası Ordu'da

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, Körfez ülkelerinden 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi Ordu’ya geldi.

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor. Ege'nin kuzey kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.