Latif Erdoğan: Gülen her ay ABD’ye bilgi raporu götürür

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren Yazar Latif Erdoğan: Gülen daha Türkiye’de iken, ‘Seni 15 yıl dinlettim hakkını helal et’ dedi. ABD’de ilgili masaya düzenli olarak hesap veriyor. Sıraya girerek İnönü’nün elini öptüğünü anlatmıştı.

  • Haber Merkezi

Gülen Cemaati’nde 40 yıl hizmet veren, Gazeteciler Yazarlar Vakfı kurucularından ve eski başkanı Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile ilgili sarsıcı açıklamalarda bulundu. Gülen’in hayatını anlattığı ‘Küçük Dünyam’ın da yazarı olan Latif Erdoğan, Gülen’in, Genelkurmay Başkanı’nın önündeki dosya Cumhurbaşkanı’na imzaya gitmeden haberdar olduğunu söyledi. Erdoğan, “Hocaefendi kendisi Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et’ demişti” dedi. Cemaat’in önemli isimlerinden Latif Erdoğan, önceki gün A Haber’de yayınlanan Deşifre programında şunları söyledi:

İnönü’nün elini öpmüş

Fethullah Gülen’in İnönü’nün elini öptüğü anıları anlatan Latif Erdoğan, “Bu ciğerleri sızlatan bir tablo. Demek ki CHP sevgisi eskiden geliyormuş. Kendisi anlatmıştı, Erzurum’a gelince İsmet İnönü, sıraya girip elini öpmüş. Niye İnönü’nün elini öptün’ diye sordum, ‘Muziplik olsun diye yaptım’  dedi. Doğu’dan arkadaş e posta atmış. CHP döneminde babası ve dayısı da orada öldürülmüş.  O insan Cemaat’te. ‘Nasıl olur da bana babamın ve dayımın katillerine oy ver dersiniz’ Böyle bir birlikteliği izah etme gerekçeleri yok. Fevkalade yanlış bulurum” dedi.  

Gülen’in hesap verdiği kişi

Gülen’in ABD yaşamına ilişkin de konuşan Latif Erdoğan, şunları söyledi: “Hocafendinin aidiyet duygusunu sorgulaması lazım. Uzaklaştıkça insan neler kaybettiğinin farkında olmuyor. Bütün İslam alemi adına gözyaşı döken insan belli bir noktadan sonra İslam alemini umursamaz noktaya geliyorsa bu bir kayıptır. Şu anda Hocaefendi ABD’de durduğu sürece, çok yönlü esaret altında insandan bahsediyoruz. Orada sağlıklı karar çıkması mümkün değil. ABD’de her ülkeye ait sorumlu masada birisi var. 20-25 yaşında çocuktur, Yahudi’dir. Türkiye masasına bakan birisi var. ABD’de öyledir. Hocafendi ABD’de kaldığı günden beri orayla irtibatlıdır. Çok defa gidip orada hesap verdiğini kendim dinledim kendisinden. Doğrudan doğruya ABD devletinin görevlisi çoğu Yahudi. İş daha oradan başlıyor. Hocafendi’nin anti İsrail, anti Yahudi söyleme girmesi ABD’de kaldığı sürece mümkün değil.”

ABD’den zor geri döndüm

Gülen’in kendisini ısrarla ABD’ye çağırdığını anlatan, Latif Erdoğan, terörist damgasıyla ABD’ye alınmayışının hikayesini şöyle anlattı: “Burada kendisi bana telefon açtı. 5 defa o gün aradı ‘İlle bir gel’ benim de telefonum dinleniyor, bu sefer bütün nazımı kullanıp Hocaefendi’yi Türkiye’ye getireceğim. On senelik pasaportum var, on yıllık vizem var, uçağa rahat bindim. Üç beş tane Gazeteciler Yazarlar Vakfı’ndan arkadaşla da beraber  gidiyoruz. Havaalanına indik. Kapıda iki polis. Beni uçaktan alıp götürdüler. Bana söyledikleri, ‘Bizi ikna edemezsen hapsedeceğiz.’ Senin konumun ABD’ye kaçak girmek isteyen bir insan konumu. Nasıl oldu. Uçaktayken vizem iptal olmuş. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Vizemin iptal olduğunu nereden bileceğim. Ertesi gün yine beni bir hücreye tıktılar ellerim kelepçeli. Oraya gitmemi kendisi talep etmişken, telefon açmışken bana. Sekiz sene oldu, bir teflonla bile ‘Neredesin geçmiş olsun’ demedi. Bu talep neydi, vizem niye iptal ettirildi. Suç neymiş, ben polisle çatışmaya girmişim Türkiye’de. Teröre bulaşmışım. Terörist olmuşum. Vizem iptal olmuş. Hiç hayatta böyle bir şey olmadı. Bu noktadan bakınca demek ki Hocaefendiyi oraya gönderen güç, onun kalmasını isteyen güç, onun gelmesini engelleyen kaynaktan besleniyor.”

Ecevit’le zoraki görüşme

Gülen’in yanlış yönlendirildiğini öne süren Latif Erdoğan, “Burada bilgi aktarmada o kadar yanlış yönlendirmeler oluyor ki. Ben GYV Başkanlığını yaptım. O dönemde herkes benimle Hocaefendiye mesaj gönderiyor. Arkadaşlara bakıyorum, benim de içinde olduğum vakayı naklederken öyle değiştiriyorlar ki, o öyle zannediyor. Hocafendi ABD’ye gitti. En zayıf damarı vatan hasreti. Ben ordayım. Ecevit’e yalvarıyorlar Hocaefendi’ye telefon açsın diye. Bazen emrivaki veriyorlar, onlar da kerhen 28 Şubat süreci ‘Alo nasılsın’ diyor. Telefonu aktaran kişi, sizi mutlaka bir sesinizi duymak istedi, selamlamak istedi... Nereden anlıyorlar...  Bunlar Hocaefendi’yi yanıltan şeyler. İşin ucu ihanete kadar...

Seni 15 yıl dinlettim helal et

“Hocaefendi kendisi dedi bana. Altunizade’de ‘15 senedir seni dinletiyorum. Hakkını helal et. Cemaatin önde gelen insanısın, senin sözlerin hepimizi bağlar’ ben de güldüm. ‘Kendimi daha güvenli hissediyorum’ dedim. Problem etmedim. Sadece beni değil, Hocaefendi’nin herkesi dinletmesi o kadar malumun ilanı ki. Bunlara delil aramaya gerek yok. Binlerce defa, yüzlerce defa topluma demiştir, ‘Has dairede bile olsa, Genelkurmay’daki görüşmeler daha Cumhurbaşkanı’nın imzası atılmadan önüme geliyor’ demiştir.  Meseleye artık yok ya demek... Çiller Başbakan, ona dosya veriyor. Aylarca sonra olacak hadiseyi verdiğini kendi söylüyor. Hocaefendi bilgi kaynağı olduğunu saklamıyor ki. Bu bilgiler ilerde senin ne işine yarayacak diyen bir gücün olmadığını gösteriyor. Yarın bir gün devlet benden bunun hesabını sorar diyen biri bunu yapar mı? Hocaefendi bu işe inandırılmış. Buradan giden bilgiler, ona aktarılan bilgiler öyle aktarılmış ki ‘Hiç kimse direnemez. AK Parti de bizim aslında bir iki kişi var. O gidince biter’ stratejisi kuruluyor.”

Türkeş beni öldürtecek

Gülen’in kendisine ‘Alparslan Türkeş beni öldürtecek’ dediğini anlatan Latif Erdoğan, yaşananları şu sözlerle aktardı: “Biliyor musun Alparslan Türkeş öldürülmem için emir vermiş’ dedi. Öldürülmesi için karar verdiği kişi Hocaefendiye geliyor ‘Türkeş bana bunu dedi, ama sizi öldüremem’ deyip boynuma saldırdı diyor. Bu tablo karşısında arayışa girdim kimleri devreye soktum hatırlamıyorum. On beş gün içinde Türkeş, vefat etti. Hocaefendi herkesten önce gitti cenazesinde namaz kıldı.”

Allah ile konuştuğunu anlatmıştı

Cemaat seçmenine seslenen Latif Erdoğan, AK Parti’ye oy verin çağırısı yaptı. Erdoğan, şunları söyledi: “Cemaat müntesipleri ve sempatizanları olur. Uyanıp kendisine gelmesi lazım. Din kimsenin tekelinde değil. Hocaefendiye verdikleri ‘Hata etmez, sual edilmez’ den vazgeçmesi lazım. Siyaset onun misyonu değil. Ona siyaset yüklemek zülümdür. Bilhassa önümüzdeki seçimlerde ne yapıp yapıp, AK Parti’yi desteklemeleri lazım. Bu vatan meselesidir, Ümmet-i Muhammed meselesidir. Kimsenin keyfi için vatanı ya da Ümmet-i Muhammed’i satacak halimiz yok. Bu yanlıştan Hocaefendi vazgeçmelidir. Reha Muhtar’a geçmişte ‘Atatürk ile ilgili yanlış yaptım özür dilerim’ dedi. Bu mesele ondan daha küçük bir mesele değil. Bu mevzuda hata deyip, dönmek farzdır.” Bir dönem Fethullah Gülen’in halefi olarak da görülen Yazar Latif Erdoğan, “Bugün gelinen  noktada ciddi bir proje var, Bediüzzaman ve Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor” diye konuştu.

Erdoğan şunları söyledi: “Gülen, bana ‘Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed için yarattım senin için de devam ettiriyorum’ dedi.”  Tayyip Erdoğan kadar ülkemize faydalı olan bir lider gelmediğini söyleyen Latif Erdoğan, AK Parti yöneticilerine geçmişte uyarıda bulunduğunu belirterek,   “Hocaefendi bir verdiği yerden bin alır demiştim” dedi.

 

Haber Turu

Bakan Arslan, tamamen yerli imkanlarla üretilen Türksat 6A uydusu için tarih verdi

Bakan Arslan, tamamen yerli imkanlarla üretilen Türksat 6A uydusu için tarih verdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan "Yazılım ve tasarımı tamamen yerli olacak olan Türksat 6A uydusunun, 2020 yılında tamamlanmasını ve uzaya fırlatılmasını hedefliyoruz" dedi.

İzmir'de 115 kilo esrar ele geçirildi

İzmir'de 115 kilo esrar ele geçirildi

İzmir'de, dağıtılmak üzere hazır hale getirilmiş 115 kilo esrar, güvenlik güçlerinin nefes kesen operasyonu ile ele geçirildi.

DBP ve HDP'li o isimlere terör gözaltısı

DBP ve HDP'li o isimlere terör gözaltısı

Erzurum'un Tekman ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan DBP'li Tekman Belediye Eş Başkanı Tülay Karaca ve HDP İl Genel Meclis Üyesi Çiçek Sarıaltın'ın da aralarında bulundu 4 kişi tutuklandı.

Uyuşturucuyla mücadelede yeni dönem

Uyuşturucuyla mücadelede yeni dönem

Adalet Bakanlığınca hazırlanan kanun tasarısı taslağıyla, bireysel işlenen uyuşturucu ticareti suçlarında gizli soruşturmacılar görevlendirilebilecek.

YYÜ'de 10 personel daha ihraç edildi

YYÜ'de 10 personel daha ihraç edildi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 10 personel hakkında daha ihraç kararı alındı.

Teröristlerin dağa götürmeye çalıştığı 3 kız çocuğu ailelerine teslim edildi

Teröristlerin dağa götürmeye çalıştığı 3 kız çocuğu ailelerine teslim edildi

Van'da terör örgütü PKK mensuplarınca dağa götürülecekleri sırada düzenlenen operasyonla kurtarılan 3 kız çocuğu, ailelerine teslim edildi.

FETÖ'nün 'imamlarına' 20 ila 50 bin lira arası maaş!

FETÖ'nün "imamlarına" 20 ila 50 bin lira arası maaş!

İzmir'de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmalarında örgüt üyeliğinden gözaltına alınan kişilerin ifadeleri ve ele geçirilen muhasebe kayıt sisteminde örgütün şirket gibi yönetildiği, sözde "Ege bölge imamı" olan firari Bekir Baz'ın şirketin genel müdürü, "il" ve "eyalet imamları"nın ise yön

Kahramanmaraş'ta FETÖ'den 5 tutuklama

Kahramanmaraş'ta FETÖ'den 5 tutuklama

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, örgütün finans sağlamak ve örgüt adına para aklayanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda adliyeye sevk edilen 15 kişiden 5'i tutuklandı.

Şırnak’ta 14 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Şırnak’ta 14 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Şırnak’taki 14 bölge, 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Marmaris’te Sarıana Türbesi kundaklandı

Marmaris’te Sarıana Türbesi kundaklandı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Kanuni Sultan Süleyman'a Rodos seferi öncesi yol gösterdiği rivayet edilen ve aynı ismi taşıyan cami bahçesindeki Sarıana Türbesi, gece kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklandı.

Suriyeliler 'PYD'nin bayrak oyununa' tepkili

Suriyeliler "PYD'nin bayrak oyununa" tepkili

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin kontrolündeki Rakka'ya bağlı Tel Abyad ilçesinde gümrük binasının üstüne asılan ABD bayrağına Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeliler tepki gösteriyor.

Başbakan Yıldırım, Medvedev ile görüştü

Başbakan Yıldırım, Medvedev ile görüştü

Başbakan Yıldırım, Rusya Başbakanı Medvedev ile yaptığı telefon görüşmesinde, 15 Temmuz'daki hain darbe teşebbüsü karşısında Rusya'nın Türkiye ile sergilediği dayanışmanın, Türk hükümeti ve halkı tarafından takdirle karşılandığını belirtti.

Irak'ta intihar saldırısı: 4 ölü

Irak'ta intihar saldırısı: 4 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen bombalı saldırıda 4 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı bildirildi.

Petrol fiyatlarındaki düşüş bakan maaşlarını da vurdu

Petrol fiyatlarındaki düşüş bakan maaşlarını da vurdu

Suudi Arabistan'da, küresel piyasalarda petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından bakan maaşlarının yüzde 20 azaltılmasını da kapsayan bazı ekonomik önlemler alındığı bildirildi.

Güney Kore'de askeri helikopter düştü

Güney Kore'de askeri helikopter düştü

Güney Kore resmi ajansı Yonhap'ın haberine göre, Güney Kore ordusuna ait bir helikopter, Güney Kore ve ABD'nin ortak tatbikatı sırasında Yangyang'ın 52 kilometre açığında denize çakıldı.

ABD’de alışveriş merkezine saldırıyı gerçekleştiren Çetin, suçlamaları kabul etti

ABD’de alışveriş merkezine saldırıyı gerçekleştiren Çetin, suçlamaları kabul etti

ABD’nin Washington eyaletinde bir alışveriş merkezinde 5 kişinin öldürüldüğü olayın zanlısı 20 yaşındaki Arcan Çetin, hakkındaki suçlamaları kabul etti.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken Türkiye'de

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken Türkiye'de

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Antony Blinken, bazı üst düzey temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi.

Clinton ve Trump canlı yayında kozlarını paylaştı

Clinton ve Trump canlı yayında kozlarını paylaştı

Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, 8 Kasım'daki başkanlık seçimleri öncesinde ilk kez canlı yayında kozlarını paylaştı.

Kolombiya'da tarihi anlaşma imzalandı

Kolombiya'da tarihi anlaşma imzalandı

Kolombiya hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında 52 yıl süren iç savaşı bitiren anlaşma imzalandı.

ABD ile Venezuela arasında üst düzey temas

ABD ile Venezuela arasında üst düzey temas

Ülkeleri arasında gerilim bulunan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, tarihi barış anlaşmasına tanıklık etmek için bulundukları Kolombiya'da görüştü.

'Türk fındığı tehdit altında'

''Türk fındığı tehdit altında''

Fındık Tanıtım Grubu Başkanı Sevinç, "Türk fındığı tehdit altındadır. Önlem alınmazsa Türk fındık üretiminin dünya genelindeki payının yüzde 60’lara düşmesi felaket olacaktır" dedi.

Fi Yapı'ya kayyum atandı

Fi Yapı'ya kayyum atandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağlandığı iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında, aralarında AKFA Holding'e bağlı şirketler ile Fi Yapı'nın da bulunduğu 22 şirkete, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin kayyum olarak atanmasına kar

Zeybekci: Ekonomide bir 'es' dönemi oldu

Zeybekci: Ekonomide bir "es" dönemi oldu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2016 büyüme rakamları ile ilgili, "2016 yılında gerek turizmde gerek tarımda gerekse ihracatta yaşanan bazı gelişmeler, çevre ülkelerdeki olumsuz gelişmelerin yanında, içerideki terör ve 15 Temmuz ihanet girişimi ile beraber Türkiye'de bir 'es' dönemimiz oldu yani bir çekingenlik dönemimiz oldu" dedi.

Deutsche Bank'taki kayıplar rekor yeniledi

Deutsche Bank'taki kayıplar rekor yeniledi

Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın hisselerindeki kayıplar sürerken, banka hisseleri sabah saatlerinde yeni bir tarihi düşük seviyeye geriledi.

 'Mevduat faizlerini düşürmeden kredi faizleri düşmez'

"Mevduat faizlerini düşürmeden kredi faizleri düşmez"

Başbakan Yardımcısı Canikli son olarak Merkez Bankası'nın faiz indirimlerinin kredilere yansımadığını söyledi.

'Türkiye'den ilgi hiçbir zaman çekilmez'

"Türkiye'den ilgi hiçbir zaman çekilmez"

Ernst & Young (EY) Türkiye Başkanlığı'na getirilen Metin Canoğulları, Moody's'in Türkiye'nin notunu düşürmesinin Türkiye'deki para hareketlerini negatif etkilemeyeceğini belirterek, "Para nereye gidecek? Bu kadar fırsat sunan kaç ülke var? Türkiye'den ilgi hiçbir zaman çekilmez." ifadelerini kullandı.

Piyasalar Moody's'i dinlemedi

Piyasalar Moody's'i dinlemedi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in kararı ile 3'ün üzerini gören dolar/TL, bu seviyelerden düşüşe geçerek 2,97'nin altına geriledi.

Gram altının fiyatı Moody's öncesine döndü

Gram altının fiyatı Moody's öncesine döndü

Altının gram fiyatı, dün günün ikinci yarısında başlayan düşüşünü bugün de sürdürerek uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye kararı öncesindeki seviyelerine geriledi.

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,32 yükselişle 76.972,34 puandan başladı.

Dolar/euro güne böyle başladı

Dolar/euro güne böyle başladı

İstanbul serbest piyasada dolar 2,9700 liradan, avro 3,3410 liradan güne başladı.

Roma'nın efsane kaptanı 40 yaşında

Roma'nın efsane kaptanı 40 yaşında

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma'nın 40. yaş gününü kutlayan emektar kaptanı Francesco Totti, ilerleyen yaşına rağmen ortaya koyduğu performansla beğeni topluyor.

Sen neymişsin Eren!

Sen neymişsin Eren!

Bu sezon attığı gollerle Galatasaray taraftarlarının gözdesi haline gelen Eren Derdiyok'un bilinmeyen bir özelliğini eski hocası Rıza Çalımbay açıkladı.

Mo Williams basketbolu bıraktı

Mo Williams basketbolu bıraktı

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) geçen sezon Cleveland Cavaliers forması giyen Mo Williams, kariyerine son verdiğini açıkladı.

'Fırat ile dünya şampiyonluk maçını Türkiye’de yapmak isterim'

''Fırat ile dünya şampiyonluk maçını Türkiye’de yapmak isterim''

Geçtiğimiz günlerde rakibi dünya şampiyonluk maçına çıkmayınca boşta kalan Bosnalı Müslüman boksör Marco Huck, Türk boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan ile dünya şampiyonluk maçına çıkabileceğini ve bu maçın da Türkiye’de olmasından mutluluk duyacağını belirtti.

İngiltere'de dev skandal

İngiltere'de dev skandal

Seine Nehri kenarı yayalaştırıldı

Seine Nehri kenarı yayalaştırıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te Seine Nehri'nin "Rive Droite" olarak adlandırılan kıyısı yayalaştırıldı.

EuroBasket 2017'nin biletleri satışa çıkıyor

EuroBasket 2017'nin biletleri satışa çıkıyor

Türkiye'nin de ev sahibi ülkelerden biri olduğu 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın (EuroBasket 2017) biletleri çarşamba günü satışa çıkıyor.

'Finlandiya'da çok kibar oynanıyor, bunu değiştirmek istiyorum'

''Finlandiya'da çok kibar oynanıyor, bunu değiştirmek istiyorum''

Nijerya futbolunun efsanevi isimlerinden Daniel Amokachi, ülkesine göre çok farklı bir iklimde Finlandiya'da teknik direktörlük yapıyor. Yarı profesyonel bir üçüncü lig takımı olan Hercules'ü çalıştıran Amokachi kendisini evinde gibi hissettiğini söylüyor.

Gaziantep Büyükşehir evinde Sivasspor'u devirdi

Gaziantep Büyükşehir evinde Sivasspor'u devirdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, TFF 1. Lig'in 5'inci haftasında sahasında konuk ettiği Sivasspor'u 2-1 mağlup etti.

Mustafa Yumlu’ya maskeli doğum günü

Mustafa Yumlu’ya maskeli doğum günü

Trabzonspor’un savunma oyuncusu Mustafa Yumlu’ya maskeli doğum günü kutlaması yapıldı.

Dünya her zamankinden daha sıcak

Dünya her zamankinden daha sıcak

ABD'deki yeni bir araştırma, dünyanın şu dönem, son 120 bin yıl içinde en sıcak zamanlarını yaşadığını ortaya koydu.

Dünyanın beklediği açıklama geldi

Dünyanın beklediği açıklama geldi

NASA Jüpiter'in uydusu Europa’da muhtemel su buharlarına rastlandığını duyurdu.

Boşandılar! Çünkü bedel ödemediler

Boşandılar! Çünkü bedel ödemediler

Angelina Jolie ve Brad Pitt'in boşanma kararı alması yeniden “Büyük bir sevgi ve heyecanla başlayan ilişkiler neden günün birinde sona eriyor?” sorusunu gündeme taşıdı. Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan mutlu evliliğin püf noktalarını anlattı.

'İç güzellik önemli' inanışı yalan oldu!

''İç güzellik önemli'' inanışı yalan oldu!

Medikal estetik ürünleri üreten bir ilaç firmasının 8 bin kadınla yaptığı ‘Küresel Estetik Trendleri’ araştırmasına göre ‘Önemli olan iç güzellik’ inanışı sözden ibaret!

Bunu da gördük! Şoförü istediği yerde durmadı diye...

Bunu da gördük! Şoförü istediği yerde durmadı diye...

Kocaeli’de bir şahıs, yol çalışması nedeniyle güzergah dışına çıkmak zorunda kalan halk otobüsü sürücüsünü istediği yerde durmadığı için bıçakladı.

İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul'da yarın kuvvetli yağış bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve şehit Halisdemir'in portrelerini saçlarına kazıdılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve şehit Halisdemir'in portrelerini saçlarına kazıdılar

Tokat'ta kuaförler tribal saç dövmesi üzerine yaptıkları çalışma kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 15 Temmuz Şehidi Ömer Halisdemir'in portrelerini gönüllü vatandaşların saçlarına kazıdı.

Genç kız, 9 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

Genç kız, 9 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

Edirne’nin Keşan ilçesinde 4. Kattan düşerek ağır yaralanan 14 yaşındaki lise öğrencisi, 9 günlük yaşam mücadelesine yenik düştü.

Lindsay Lohan İstanbul ziyaretinde mültecileri unutmadı

Lindsay Lohan İstanbul ziyaretinde mültecileri unutmadı

Ünlü Hollywood aktrisi Lindsay Lohan, İstanbul ziyaretinin bir kısmını Suriyeli mültecilere ayırdı.

Diyanet Takvimine 'yaz saati' ayarı: Namaz saatlerine 30 Ekim'den itibaren...

Diyanet Takvimine 'yaz saati' ayarı: Namaz saatlerine 30 Ekim'den itibaren...

Diyanet İşleri Başkanlığınca 81 il müftülüğüne gönderilen genelgeyle, kış saati uygulamasının kaldırılması nedeniyle Diyanet Takvimindeki namaz saatlerine 30 Ekim'den itibaren bir saat eklenerek ezanların okunması istendi.