Cumhurbaşkanı Erdoğan: Musul'da da olacağız masada da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük operasyonun başladığı gün dünyaya ilan etti: Irak ordusu Musul’a girdiği an sünnilerle vuruşacak. Buna izin vermeyiz. Arzu eden Misak-ı Milli’yi okusun.

x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi’ne katıldı. Erdoğan, çok önemli mesajlar verdi.

- SURİYE’YE GİRDİK: Türkiye’nin Suriye’yle sınırı 911 kilometre. Fakat Suriye ile yakından uzaktan alakası olmayanların Suriye’ye girmesi hak, bize gelince ‘Sizi katil Esad çağırmadı ki nasıl oraya gidersiniz’ diyorlar. Kusura bakmayın, gideriz. Çünkü eğer biz terör tehdidi altındaysak, gideriz. Ve girdik. Önce Cerablus, ardından Rai’ye girdik. İki yerden de DEAŞ gitti. Dabık da DEAŞ’tan temizlendi.

- ABD’YE MENBİÇ TEPKİSİ: Biz koalisyon güçlerine şunu söylüyoruz. Başta Amerika olmak üzere. Bakın, siz Menbiç’te bana bir söz verdiniz. Başkan’la telefonla görüştük. ‘Kesinlikle oraya PYD, YPG girmeyecek’ dediler. PYD/YPG bir terör örgütüdür. PKK’nın uzantısı bir terör örgütüdür. Buraya girmeyecekse verdiğiniz sözde durun. Yüzde 95’i buranın Arap’tır ve sözlerinde durmadılar buraya PYD ile YPG’yi soktular. Sözünde durmayınca gereğini yaptık, yapıyoruz ve kendilerine diyoruz. Orayı PYD’den, YPG’den temizlemezseniz sizinle ortak hareket edemeyiz. Sen bizimle hareket etmeyeceksin. Kiminle hareket edeceksin? Terör  örgütüyle hareket edeceksin.

- SADDAM MI ‘GEL’ DEDİ: Şimdi Musul başladı. Şu anda Musul’da operasyonlar devam ediyor. Ne diyorlar? ‘Türkiye Musul’a girmesin’.  Nasıl girmeyeyim. 350 kilometre sınırım var benim ve bu sınırda tehdit altındayım. İlgi alakası olmayanlar gelip giriyor. Neymiş, Bağdat onlara ‘gel’ demiş. Gel demedikleri zaman Irak’a gelenlere niye ‘hayır’ demediniz? Öyle mi? 14 sene önce, 15 sene önce Saddam ‘gel’ mi dedi bunlara? Ama girdiler.

- MUSUL OPERASYONU: Şimdi Musul’a operasyonlar başladı. Kendilerine söyledik. Şu anda  Genelkurmay Başkanım Amerika’da muhatabıyla görüşmelerini yaptı. Ne gibi adımlar atıyoruz, kendilerine ilettik. Bakın, Türkiye’nin olmadığı bir operasyondan doğabilecek neticelerden  biz sorumlu değiliz. Biz operasyonunda da olacağız, biz masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil. Çünkü burada bizim için bir tarih yatıyor. Beyefendiler arzu ederlerse Misak-ı Milli’yi okurlar. Bizim buradaki tarihi geçmişimizin de ne olduğunu daha iyi anlarlar. bizim Musul’da  kardeşlerimiz var. Araplar, Türkmenler, Kürtler. Aynı şekilde kuzeye doğru gittikçe, sınıra yaklaştıkça orada akrabalar var. Bizim burada kesinlikle duyarsız olmamız mümkün değil.

- MEZHEP ÇATIŞMASI: Ülkemizin ısrarla Musul operasyonunun dışında tutulmaya çalışılması, orada da DEAŞ bahanesiyle kurulmaya çalışılan mezhep çatışması kapanını bozacağımız bilindiği içindir. Irak ordusu Musul’a girdiği an sünnilerle vuruşacak. Sünni-Şii çatışmasına ‘evet’ diyemeyiz.

-BAŞİKA MESAJI: Kimse bizden Başika’dan çıkmamızı beklemesin. Biz Başika’dayız ve oradaki DEAŞ’a karşı her türlü operasyonları bugüne kadar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Musul’daki kardeşlerimizi Başika kampında DEAŞ terör örgütüyle onlar mücadele edebilsinler diye eğiten biziz. Aynı şekilde Peşmergeleri orada eğiten biziz. Eğer bunlar olmamış olsa şu anda terör örgütü DEAŞ’a karşı bu mücadeleyi verecek orada doğru dürüst bir kadro bulamazsınız.

- PKK TERÖRÜ: PKK’yı sahip olduğu terörist sayısıyla mukayese ettiğimizde 35 yılda 7-8 defa tamamen sıfırladık, yok ettik ama PKK hala eylemlerine devam ediyor. Çünkü Türkiye’nin etkisiz hale getirdiği her teröristin yerine bu örgütün Irak’taki, Suriye’deki kamplarından yenileri ikame ediliyor. Pek çok ülke bu örgüte gizli destek veriyor. İşte Avrupa Konseyi’nin, Avrupa Birliği’nin merkezi olan  Strazburg’ta, Brüksel’de merkezler var.

- GÜLEN’İN İADESİ:  FETÖ elebaşını Amerika’dan usulünce talep ettik. Amerika ise kendi hukuk sistemini öne sürerek bu talebin gereğini yerine  getirmiyor. Üzücü olan bu.

DERS VERENLER ALMANYA’YA BAKSIN

17-25 Aralık’ta kendisi bir darbe teşebbüsünün aracı olan yargı, 15 Temmuz’da en etkin tepki veren kurum oldu. Çünkü yapılan düzenlemelerle yargı, FETÖ’nün güdümünden çıktı. Bugün de aynı örgütün mensuplarını devletten uzaklaştırıyoruz. Attığımız adımlar anayasaya uygundur. Bize hukuk dersi verenler, Almanya’nın birleştiği döneme baskın.

OHAL’DE FRANSA MESAJI

Olağanüstü hal ilanı, Fransa’ya baksınlar. Fransa, basit bir terör eylemi karşısında nasıl bir tavır aldı, nasıl bir yıl olağanüstü hal ilan etti? Biz basit bir terör eylemiyle karşı karşıya değiliz. Devletin yıkılması hareketiyle karşı karşıyayız. Devlet ve toplum hayatını kanser hücresi gibi saran terör örgütünün kökünü kurutmakta kararlıyız.

BEŞTEPE’DE AKADEMİK AÇILIŞ

Türk yükseköğretim tarihinde ilk kez üniversitelerin akademik yılı açılışları için, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tören yapılacak. Saat 11 gerçekleştirilecek törene, tüm üniversitelerden rektörlerin yanı sıra temsilen akademisyen ve öğrenciler katılacak.

MABEYN KÖŞKÜ’NDE ÇİFTE KABUL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İlim Tarihi Araştırmaları Vakfı kurucusu Prof. Dr. Fuat Sezgin’i kabul etti. Mabeyn Köşkü’nde, basın kapalı gerçekleşen görüşme 45 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı daha  sonra Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed El Nahyan’la görüştü.

EMİNE ERDOĞAN SERGİ GEZDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, dün saat 14.00 sıralarında Beşiktaş’taki İstanbul Deniz Müzesi’ne geldi. Müze yetkilileri tarafından karşılanan Emine Erdoğan, daha sonra Pitoresk Dijital Sergisi’ni gezdi. Bu sırada müzenin içinde ve dışında polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

 

 

Haber Turu

Sosyal medyadan helallik isteyip kendini vurdu

Sosyal medyadan helallik isteyip kendini vurdu

Kocaeli'de sosyal medya hesabında tüfekle fotoğraf çektirip "Herkes hakkını helal etsin" notu bırakan 40 yaşındaki adam ardından da intihara kalkıştı.

Bakan Çavuşoğlu'dan Katar'a başsağlığı mesajı

Bakan Çavuşoğlu'dan Katar'a başsağlığı mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin dedesi Halife bin Hamad Al Sani'nin vefatı dolayısıyla Katar halkına başsağlığı diledi.

Düğün yemeği 200 kişiyi hastanelik etti

Düğün yemeği 200 kişiyi hastanelik etti

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 3 gün 3 gece devam eden düğünde yenilen yemekten yaklaşık 200 kişi zehirlendi.

Malatya'da askerlere TIR çarptı: 1 şehit, 1 yaralı

Malatya'da askerlere TIR çarptı: 1 şehit, 1 yaralı

Malatya'da yol kontrolü yapan askerlere TIR çarptı. Kazada 1 asker şehit olurken 1 asker de yaralandı.

Tuğrul Türkeş: Terör örgütleri en büyük zararı Müslümanlara veriyor

Tuğrul Türkeş: Terör örgütleri en büyük zararı Müslümanlara veriyor

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Medeniyetler İttifakı İstanbul Konferansı’nda yaptığı konuşmada, farklı olanları dışlama kültürünün radikalleşmeye ve aşırıcılığa mercek tuttuğunu belirterek, “Bunlar da terörü tetikliyor. İslam adına eylem yaptığını iddia eden terör örgütleri, en büyük katliamları Müslümanlara yapıyor. En büyük zararı

TIR'ın dorsesi devrildi, faciadan dönüldü

TIR'ın dorsesi devrildi, faciadan dönüldü

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde meydana gelen trafik kazasında TIR'ın dorsesi devrildi. Kaza sonrası İstanbul-Samsun istikametinde uzun araç kuyruğu oluştu.

Katar Emiri Şeyh Temim'in dedesi vefat etti

Katar Emiri Şeyh Temim'in dedesi vefat etti

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin dedesi Halife bin Hamad Al Sani'nin vefat ettiği bildirildi.

Karabük'te iki otomobilin çarptığı yaşlı kadın öldü

Karabük'te iki otomobilin çarptığı yaşlı kadın öldü

Karabük'te yolun karşısına geçmek istediği sırada otomobil ile ona arkadan çarptıktan sonra takla atan diğer otomobilin çarptığı 67 yaşındaki Hatice Demirkesen yaşamını yitirirken 5 kişi de yaralandı.

O kanlı saldırıyı planlayan DEAŞ'lı terörist yakalandı

O kanlı saldırıyı planlayan DEAŞ'lı terörist yakalandı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı, Kerkük'e saldırı düzenleyen 8 DEAŞ militanının yakalandığını bildirdi.

Kütahya'da maganda kurşunu: 1 yaralı

Kütahya'da maganda kurşunu: 1 yaralı

Kütahya'da, sokak düğününde atılan maganda kurşunu bir şahsı hastanelik etti.

Korkunç iddia! 'DEAŞ, kendi tarafında savaşmayı reddeden 200 sivili öldürdü'

Korkunç iddia! 'DEAŞ, kendi tarafında savaşmayı reddeden 200 sivili öldürdü'

Ninova milletvekili İntisar el-Cuburi, terör örgütü DEAŞ'ın, Irak'ın Musul kentini kurtarma operasyonu kapsamında, kendi tarafında savaşmayı reddeden 200 sivili öldürdüğünü iddia etti.

Londra'da 'benzin' şüphelisi gözaltına alındı

Londra'da 'benzin' şüphelisi gözaltına alındı

İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzey batısında, evinde benzin depoladığından şüphelenilen bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İran ağzıyla konuştu! Kukla Maliki'nin derdi farklı

İran ağzıyla konuştu! Kukla Maliki'nin derdi farklı

Eski Irak Başbakanı Nuri el-Maliki, Musul'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonuna ilişkin, "Düşmanın planları varsa bizim de vardır. 'Geliyoruz Ninova' operasyonu diğer yüzüyle 'geliyoruz Rakka', 'geliyoruz Halep' ve 'geliyoruz Yemen' operasyonudur." dedi.

Hamas'tan Mısır'a 'Refah Sınır Kapısı' teşekkürü

Hamas'tan Mısır'a 'Refah Sınır Kapısı' teşekkürü

Hamas, Mısır'ın Gazze ile arasındaki Refah Sınır Kapısı'nı bir hafta süreyle kesintisiz açık tutmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Tanıdık hikaye

Tanıdık hikaye

Irak ordusu, Musul’un güneyindeki çatışmalardan, 2014’te kenti teslim ederken olduğu gibi ABD’den aldıkları silah ve araçları terör örgütü DEAŞ’a bırakarak kaçtı.

İsrail 1339 aileye tazminat ödemeye başladı

İsrail 1339 aileye tazminat ödemeye başladı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP), İsrail'in Gazze saldırılarında evleri yıkılan bin 339 aileye tazminat ödemeye başladığı bildirildi.

ABD'de feci kaza: 13 ölü, 31 yaralı

ABD'de feci kaza: 13 ölü, 31 yaralı

ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Desert Hot Springs bölgesinde meydana gelen trafik kazasında 13 kişi öldü, 31 kişi de yaralandı.

Almanya'da camiye saldırı

Almanya'da camiye saldırı

Almanya'nın Wesel kentinde, içinde Vatan Camisi'nin de bulunduğu derneğe molotofkokteyli atıldı

Esad rejimi çadır kente saldırdı

Esad rejimi çadır kente saldırdı

Esad rejimine ait birlikler, sabah saatlerinden itibaren muhaliflerin kontrolündeki Lazkiye ve İdlib kırsalına saldırı başlattı.

İsveçli gazeteci Musul'da yaralandı

İsveçli gazeteci Musul'da yaralandı

İsveç'in siyasi içerikli gazetelerinden Dagens Nyheter'in foto muhabiri Paul Hansen, Irak'ın Musul kentindeki koalisyon güçlerinin operasyonunu takip ederken yaralandığı belirtildi.

50 bin TL taşıt kredisi 1.450 TL ucuzladı

50 bin TL taşıt kredisi 1.450 TL ucuzladı

Taşıt kredileri için uygulanan yıllık faiz oranlarında ağustos ayı başından ekim ortasına kadar geçen sürede gözlenen 1 puanlık düşüş, 48 ay vadeli 50 bin liralık kredinin maliyetini bin 450 lira azalttı.

Kış lastiğine 300, kışlık ayakkabıya 150 TL ödüyoruz

Kış lastiğine 300, kışlık ayakkabıya 150 TL ödüyoruz

Havalar soğurken kış pazarı da canlandı. Kış lastiğinin tanesine ortalama 300 TL öderken, kışlık ayakkabıya ortalama 150 TL harcıyoruz. Kış pazarında en ucuz ile en pahalı arasındaki fark 5-6 katını buluyor.

Türkiye’de üretime geliyor

Türkiye’de üretime geliyor

İtalyan mutfak devi Stosa, Türkiye’de üretime geliyor. Stosa’nın Türkiye distribütörü Aykar İnşaat’ın patronu Faruk Aydın “3 yıl içinde Düzce veya Çanakkale’de üretim tesisi kuracağız. İlk yatırımımız 15 milyon TL civarında olacak. Ortadoğu’ya da ihracat planlıyoruz” dedi.

Borç yapılandırmasında süre uzayacak mı?

Borç yapılandırmasında süre uzayacak mı?

Milyonlarca öğrenci, esnaf ve işadamını ilgilendiren vergi ve prim borç yapılandırmasında kritik sürece girildi.

Bakan Albayrak’tan ‘saatli zaman’ tasarrufu

Bakan Albayrak’tan ‘saatli zaman’ tasarrufu

Enerjide dışa bağımlı olan Türkiye tasarruflarını artırmak için yeni projeleri hayata geçiriyor.

Lüks araca 154 bin TL sınırı

Lüks araca 154 bin TL sınırı

Kamu alımlarında kağıttan kaleme, ek servisten makam aracına kadar her türlü mal ve hizmette tasarruf yapılacak. Lüks araçta da tasarrufa gidilip makam aracı fiyatı 154 bin 500 TL’yi geçmeyecek.

Konut mağdurlarından tabutlu protesto

Konut mağdurlarından tabutlu protesto

Esenyurt’ta bir grup vatandaş, 5 yıl önce konut projesi için kişi başına 70 ila 200 bin lira ödedikleri 2 inşaat firmasını, kendilerini dolandırdığı gerekçesiyle toprağa tabut gömerek protesto etti.

İkinci el otomobiller elde kaldı

İkinci el otomobiller elde kaldı

Türk otomotiv pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların yıl sonu hedeflerini tutturmak için en cazip ödeme seçeneklerini devreye sokmasıyla ikinci el otomobil satışları durma noktasına geldi.

Palamudun fiyatı 2,5 liraya düştü

Palamudun fiyatı 2,5 liraya düştü

Giresun Merkez Üçkayalar Balıkçı Kooperatifi Başkanı Hasan Kara, Giresun'da palamut balığının tezgahlardaki fiyatının 2,5 liraya kadar düştüğünü söyledi.

Kolonya devinin acı günü

Kolonya devinin acı günü

Türkiye'nin en ünlü kolonya markalarından Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları Kozmetik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Tuncer, Ankara'da dün gece tedavi gördüğü hastanede, 93 yaşında hayatını kaybetti.

TFF'den olaylı maç hakkında açıklama

TFF'den olaylı maç hakkında açıklama

Göztepe - Eskişehirspor arasında oynanan olaylı maçıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada "Müsabakayla ilgili karar Futbol Müsabaka Talimatı uyarınca PFDK tarafından verilecektir" dendi.

Alpay Özalan'dan açıklama... Takımı neden sahadan çekti?

Alpay Özalan'dan açıklama... Takımı neden sahadan çekti?

Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan Göztepe ile oynadıkları maçın son dakikalarında Başkan Halil Ünal'ın talimatıyla sahadan çekildiklerini açıkladı.

Melek Hu masa tenisinde Avrupa Şampiyonu

Melek Hu masa tenisinde Avrupa Şampiyonu

Türk sporcu Melek Hu 2016 Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda tek kadınlarda Portekizli rakibi Yu Fu'yu 4-1 yenerek altın madalya kazandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya rekortmeni Encümen’i kutladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya rekortmeni Encümen’i kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, serbest dalışta 110 metre dünya rekorunu kıran Şahika Ercümen'i, telefonla arayarak tebrik etti.

Maç sonrası taraftar birbirine girdi

Maç sonrası taraftar birbirine girdi

Adıyaman’da oynanan maç sonrasında aynı takımın taraftarları birbirleriyle kavga etti.

Eskişehirspor'un 3 puanı silinecek

Eskişehirspor'un 3 puanı silinecek

Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan'ın takımı sahadan çekmesinin ardından tatil edilen Göztepe maçı sonrası, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kırmızı-siyahlı kulübün 3 puanını sileceği belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü, Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunacak

Fenerbahçe Kulübü, Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunacak

Fenerbahçe Kulübü, futbol yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Güneş'ten Aboubakar ve Caner Erkin yorumu

Güneş'ten Aboubakar ve Caner Erkin yorumu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Aboubakar niye Tolga'nın yanına koştu?

Aboubakar niye Tolga'nın yanına koştu?

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Aboubakar, Antalyaspor maçının ardından konuştu.

Anderson Talisca: Çok mutluyum

Anderson Talisca: Çok mutluyum

Beşiktaş'ın Brezilyalı oyuncusu Anderson Talisca, 2 gol attığı ve Antalyaspor'u 3-0 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Antalya’da ölümü göze alarak tüp mide ameliyatı olan kadın 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Ev hanımı 44 yaşındaki Muhsine Tekin, kilolarından kurtulmanın sevincini dans ederek yaşadı.

 Arap medyası Ordu'da

Arap medyası Ordu'da

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, Körfez ülkelerinden 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi Ordu’ya geldi.

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor. Ege'nin kuzey kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.

Bursa’da kiraz ağaçları çiçek açtı

Bursa’da kiraz ağaçları çiçek açtı

Bursa’da son bir haftada mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklar, kiraz ağaçlarının zamansız çiçek açmasına sebep oldu.

1 yaşındaki Hasancan'ın feci ölümü

1 yaşındaki Hasancan'ın feci ölümü

ADANA'da otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 yaşındaki Hasancan Deniz hayatını kaybetti.

Tahran'dan Denizli'ye charter seferleri başladı

Tahran'dan Denizli'ye charter seferleri başladı

Denizli'de bir turizm şirketinin organizasyonuyla İran'ın başkenti Tahran'dan Çardak Havalimanı'na charter seferleri başlatıldı.

Duvar yazısıyla 'torbacı' arıyorlar

Duvar yazısıyla 'torbacı' arıyorlar

ADANA polisinin uyuşturucu ile mücadele kapsamında yaptığı operasyonlar sonrasında çalıştıracak torbacı bulmakta zorlanan zehir tacirleri, evlerin duvarlarına 'torbacı aranıyor' ilanları yazdı.

Bitlis'te 4.2 büyüklüğünde deprem

Bitlis'te 4.2 büyüklüğünde deprem

Bitlis’in Mutki ilçesinde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Gaziantep'te 300 çift 'evet' dedi

Gaziantep'te 300 çift 'evet' dedi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikah töreninde 300 çift dünya evine girdi.

Gitmediği yerden HGS cezası gelince...

Gitmediği yerden HGS cezası gelince...

Bilecik’te yaşayan ve hiç gitmediği Çeşme-İzmir-Aydın otoyolundaki Hızlı Geçiş Sistemi'nden (HGS) ceza yiyen Arif Durmuş isimli vatandaş, ceza sonrası hem eşine hem de torunlarına işin gerçeğini anlatmakta güçlük çekerken neye uğradığını şaşırdı.