Son ankette Bahçeli'ye büyük şok!

Seçime 2 gün kala Gezici Araştırma'nın anketine göre Başbakan Erdoğan en yakın rakibine büyük fark atmış durumda. Anketin en çarpıcı noktası ise MHP seçmeninin önemli bir bölümünün Başbakan Erdoğan'ı destekleyecek olması...

 • STARGAZETE.COM
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kala Gezici Araştırma son kamuoyu araştırmasını açıkladı.
 
Araştırmaya göre ilk turu 10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışı Başbakan Erdoğan açık ara önde götürüyor.                                                                    
 
Gezici Araştırma'nın Genel Müdürü Murat Gezici'nin yaptığı analize göre, MHP seçmeninin yüzde 35'inin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ı destekleyeceği ortaya çıktı.
 
İŞTE ARAŞTIRMANIN KÜNYESİ
 
Türkiye genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere 2 – 3 Ağustos Ağustos 2014 tarihlerinde, TÜİK örneklem verileri dikkate alınarak Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde, 38 il ve 192 ilçede bunlara bağlı 210 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 2.224’ü kadın toplam 4.448 katılımcıyla, hanede yüz yüze görüşme metoduyla gerçekleştirilen bu araştırmayı Gezici Araştırma kendisi için yapılmıştır.                          
 
Örneklemin seçilmesinde, çok aşamalı – tabakalı – tesadüfi yöntem, görüşülecek deneklerin belirlenmesinde ise, cinsiyet ve yaş kotası uygulanmıştır.
 
Araştırma sonuçları gerek sahada, gerekse bilgisayar ortamında çeşitli kontrollere tabi tutulmuş, elde edilen bulguların tutarlılığı gözlemlenmiştir.
 
Araştırmanın hata payı güven sınırları içerisinde  % 1,4’dür.
 
Çalışmanın yürütüldüğü 38 il şöyledir;
Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bolu, Bursa, Balıkesir, Bingöl, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İçel, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kahramanmaraş Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Trabzon, Van, Yalova, Yozgat ve Zonguldak. 
 
 
SORU: Cumhurbaşkanlığı seçiminde aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz? 
 

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇIMINDE AŞAĞIDAKİ ADAYLARDAN HANGISINE OY VERİRSİNİZ?

TÜRKİYE GENELİ

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

% 55.3

EKMELEDDİN İHSANOĞLU

% 34.6

SELAHATTİN DEMİRTAŞ

% 10.1

TOPLAM

100.0

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Kına dönüşü katliam... Otomobile açılan ateş sonucu 3 kişi hayatını kaybetti 1 kişi yaralandı

Kına dönüşü katliam... Otomobile açılan ateş sonucu 3 kişi hayatını kaybetti 1 kişi yaralandı

THY hayalini gerçeğe dönüştürdü

THY hayalini gerçeğe dönüştürdü