Gelmiş geçmiş en hızlı kasap dünyayı ete boğacak

“İhtiyaçlarım sayesinde buralara geldim...” Bu sözlerin sahibi çocukluğu bir kapıcı dairesinde ve yokluk içinde geçen Günaydın Et’in patronu Cüneyt Asan’a ait. Uykusuz duraksız bir tempoda çalışma, hırs ve zekanın yarattığı marka şimdi 100 şubeyle dünyaya açılıyor.

  • Fulya Erdem

Cüneyt Asan.. Gıda sektöründe olup da onu tanımayan yok. Ona et profesörü diyorlar, dünyanın en hızlı et kesen kasabı... Geçimini kapıcılıkla sağlayan 5 çocuklu ailenin 4’üncü çocuğu olan Cüneyt Asan, 10 yaşındayken yokluğu hücrelerine kadar hissettiğinde çalışmaya karar verdi. Öğretmeni, ilkokul aşkı Gülcan’ın ona giysi yardımı yapmasını istediğinde dünyası başına yıkıldı. Artık kendi ihtiyaçlarını kazandığı parayla karşılamalıydı, yardımlar ona ağır geliyordu. Aynı gün okul çıkışı kendine iş buldu. Kasap çırağı, kaderini çizmişti. Gündüz okula, öğleden sonra kasaba gidiyor, akşamları da sinemada çerez satıyordu. Gece gündüz çalıştı. Ete aşık olmuştu. Yıllar sonra işçi olduğu dükkanı iki ortağıyla beraber satın aldığında, Türkiye’nin en ünlü kasabı ve et restoranının temellerini attığından habersizdi. Sıfırdan başladığı yaşamında, ürününü dünya markası yapmak üzere kolları sıvayan Günaydın Grup Başkanı önümüzdeki yıldan itibaren Avrupa, ABD ve Ortadoğu’da 100 restoran açacak.

-Sizin hikayeniz, başarı öyküsü olarak okullarda okutuluyor. Üniversitelerde konferanslar veriyorsunuz. Nasıl başladınız hayata?

Erzincan’dan göç ederek İstanbul’a geldikten sonra, önce bir gecekonduya yerleştik. Ama 5 çocukla oraya sığmayınca babam bir kapıcı dairesi buldu. O zaman kapıcı dairesi çok önemli. Çünkü fakir bir insan için orası hem iş hem ev demek. İşte ben de o kapıcı dairesinde büyüdüm. Çok hor görüldüm, küçükken yaşadığım birçok olaylar beni kamçıladı. İlkokulda bir kız arkadaşım vardı. İlk aşkımdı Gülcan... Babası zengindi. Bir gün öğretmenimiz arkadaşıma “Bu akşam Cüneyt okul çıkışı size gelsin de annen ölçülerini alsın, ona kışlık elbiseler ayarlasın” dedi. Hiç bozuntuya vermedim, ölçüm alındı. Oradan çıktım, eve gidene kadar ağladım. Yer yarılsın içine gireyim dedim o an... O gün çalışmaya ve kendi ihtiyaçlarımı alacak parayı kazanmaya karar verdim. Evimizin yakınındaki Bostancı Kasapçılar Çarşısı’na girdim. Bahar Kasap’ın sahibi çağırdı beni ve o gün işe başladım. İlk defa cebimde parayla okula gitmiştim. Kendi paramla simit ve gazoz aldım. Çok geçmeden anladım ki ben bu iş için dünyaya gelmişim.

-O zaman neyi hayal ettiniz?

Bir yandan kasapta çalışıyordum. Üzerinde bir sinema vardı, akşamları 5 dakika arada da leblebi çekirdek satıyordum. Çok çalıştım. Gecenin bir saati eve geliyordum. Böyle böyle işi öğrendim. Kasaplık işini çok sevmiştim. O günden bugüne hâlâ durmadan çalışıyorum. Yanında çalıştığım kişi bana ‘askere git gel, dükkanın başına geç’ diyordu. Bu hevesle gittim askere planlar yaptım. Günaydın ismini Günaydın gazetesinden esinlenerek 16 yaşındayken değiştirdim. Bahar Kasap çok sıradandı. Çok çalışmıştım ve hayalim artık gerçek olacaktı. Askerden döndüğümde hayatımdaki ikinci yer yarılsın dibine gireyim duygusunu yaşadım. Patronum, 10 yıldır gece gündüz emek verdiğim dükkanı satacaktı. Dükkanı alacak olan İsmet ve Nimet Yalçın kardeşler görüşmeye geldiklerinde işi bilen kişinin ben olduğumu öğrenince beni çağırttılar ve onlarla ortak oldum.  

-Zincirleşme sürecinde neler oldu?

Bundan 30 yıl önce, Türkiye’de ilk defa Bostancı’da kasabın içinde Amerikan bar açtık. Çok ses getirdi, basına çıktık. Ondan sonra başladı kapıda kuyruklar oluşmaya. Günaydın Et Kasabın ilk açılışını da 1994’te yaptık ve kasapları Steak House konseptine çevirdik, sonra diğerleri geldi. Bugün Köfte-Döner, Kasap-Steak House, Kebap-Restaurant, Günaydın Burger olmak üzere 4 konseptimiz var. 

-Hedef ve projelerinize ilişkin neler söylersiniz?

Toplamda 53 şubemiz, 2 bin 500 çalışanımız var. Biri Bakü’de olmak üzere şubelerimiz Ankara ve İstanbul’da. Bakü’de iki şube daha açacağız. 3 yıldır Ankara’dayız şu an 8 şubeye ulaştık, bu yıl bitmeden bu sayı daha da artacak. Türkiye’de 100 şubeye ulaşacağız. Ortadoğu, Avrupa ve Amerika’ya da markayı taşıyacağız. Bu bölgelerde de toplam 100 şube açmayı planlıyoruz. Bunu 2015’ten itibaren de hayata geçireceğiz. Amacım bir Türk restoran markasını dünyalı yapmak. Burger konseptimizle de ünlü fast food zincirlerine rakip olacağız.

-İlk hedefiniz hangi ülkeler?

Avrupa’da Londra, ABD’de New York, Ortadoğu’da Dubai, Katar, Kuveyt’ten başlayacağız ve Mekke, Medine’ye kadar uzanacağız.

-Piyasada hep sizin öğrencileriniz var..

Benimle dalga geçen herkesi geçtim, bütün olumsuzlukları olumluya çevirdim. Ben bu iş için dünyaya gönderildim diye düşünüyorum. Beni yetiştirenler bile benim hizmetimde çalıştı. Bugün bildiğiniz tüm marka et restoranlarını kuranlar, orada çalışanlar hep benim öğrencim.

-Başarının sırrı ne?

Günde yalnızca 3 saat uyuyorum. 365 gün çalışıyorum. Kim ne derse desin, benim önceliğim her zaman işim. İşime vefasızlık yapamam. Çocukluğumdan beri hiç tatil yapmadım, eve dizlerimin üzerinde sürünerek gittiğim çok oldu yorgunluktan. Hiç yılmadım. Bu iş sayesinde beni dünya tanıyor. Okumadım ama üniversitelerde başarı hikayelerimi anlatmam için davet ediliyorum.Kısacası en önemlisi sonuna kadar inanmak ve çalışmak.

Günaydın’ı henüz satmadık ortaklık görüşmelerimiz sürüyor

Bazı haberler çıktı, Günaydın satıldı diye... Bu doğru değil. Ferit Şahenk, Ali Sabancı, Ortadoğlu ve Katarlı yatırımcılarla görüşme halindeyiz. Henüz aldığımız net bir karar yok ancak bir aya kadar netleşir sanıyorum. Bizimle aynı kafada, vizyonda olanla birleşiriz. Ama kesinlikle büyük oranda bir satış olmayacak, sadece ortaklık düşünürüz. Ortaklığın nedeni de yurt dışına daha güçlü açılmak olacak. Dünya markası olmak istiyoruz, dünyada bir Türk markası yapacağız. Yoksa başka türlü bir ortaklığa ihtiyacımız yok.

Avrupa’nın en iyi çiftliğini kurdu ikincisi yolda

Sadece kendimiz için et üretiyoruz. Türkiye’de kasap ve restorancılık yapan ve kendisi için et üreten tek markayız. Dışarıya satış gerçekleştirmiyoruz. Balıkesir-Gönen’de kendi çiftliğimiz var, bu çiftlik bu yıl Avrupa’nın en iyisi seçildi. En büyük sırrımız o çiftlikte üretilen et ırkı hayvanlar. Yediğiyle, içtiğiyle, oksijeniyle, havasıyla, güneşiyle ona mutlu yaşayacağı bir ortam yaratıyoruz. Mutlu canlı bize mutlu et olarak geri geliyor. Şimdi ikinci çiftlik yatırımını yapmaya hazırlanıyoruz. ‘Dry Age’ dediğimiz sistemi kullanıyoruz. Etleri sıfır derecede Himalaya tuzundan yapmış olduğumuz dolaplarda 28 gün dinlendiriyoruz. Bu tuz ile birlikte dinlendirince etler, daha yumuşak, lezzetli ve aromalı oluyor.

 

Haber Turu

Düzce merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu

Düzce merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu

Düzce merkezli 8 ilde FETÖ'ye yönelik yapılan operasyonlarda 13 kişi gözaltına alındı.

5 PKK'lının öldürüldüğü bölgede 8 ton patlayıcı bulundu

5 PKK'lının öldürüldüğü bölgede 8 ton patlayıcı bulundu

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Bağyaka Mahallesi kırsalında dün güvenlik güçleri ile çatışmaya giren 5 PKK'lı teröristin öldürüldüğü bölgede yaklaşık 8 ton patlayıcı bulundı. Ele geçirilen patlayıcı, kontrollü olarak imha edildi.

PKK bombacısı yakalandı

PKK bombacısı yakalandı

Terör örgütü PKK üyesi olduğu öne sürülen ve Küçükçekmece'de polis merkezine atmaya çalıştığı el yapımı patlayıcının (EYP) elinde patlaması sonucu yaralanan şüpheliye bombayı yaparak eylemde kullanması için verdiği tespit edilen Ekin kod adlı örgüt sorumlusu yakalandı.

Erdoğan'ı karanfille karşıladıkları yerde 14 ay sonra şehit oldular

Erdoğan'ı karanfille karşıladıkları yerde 14 ay sonra şehit oldular

Darbe girişiminin merkezi olarak nitelendirilen Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında şehit ve gazi olan bazı vatandaşlar, 14 ay önce aynı yerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karanfillerle karşılamışlardı.

Camiler kitapla dolacak

Camiler kitapla dolacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, uygun olan camilerde kütüphane kurulması ya da kitaplık oluşturulması için müftülüklere talimat verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL'i 3 ay daha uzatmak Türkiye'nin yararına

Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL'i 3 ay daha uzatmak Türkiye'nin yararına

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, OHAL'in 3 ay süreyle uzatılmasının Türkiye'nin yararına olduğunu söyledi.

Temizlik işçisinin beton mikseri altında feci ölümü

Temizlik işçisinin beton mikseri altında feci ölümü

Kartal'da belediyenin temizlik işçisi, caddede temizlik yaptığı sırada bir beton mikserinin altında kalarak can verdi. Kaza yerine gelen yakınları sinir krizi geçirirken eşi, "Çocuklarıma ne diyeceğim" diyerek feryat etti.

Isparta'da 5 rütbeli asker FETÖ'den tutuklandı

Isparta'da 5 rütbeli asker FETÖ'den tutuklandı

Isparta'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığında görevli 1’i albay 5 subay tutuklandı.

Çanakkale 1915 Köprüsü dünyanın 'en uzun aralıklı' köprüsü olacak

Çanakkale 1915 Köprüsü dünyanın "en uzun aralıklı" köprüsü olacak

Japon yetkili Kuroki, dünyanın en uzun aralıklı köprüsünün Japonya'da bulunduğunu, Çanakkale 1915 Köprüsü'nün tamamlanmasıyla ülkelerindekinin yerini alacağını ifade etti.

KPSS operasyonu: 17 gözaltı

KPSS operasyonu: 17 gözaltı

2010 KPSS'sinde kopya iddiaları için 15 ilde 37 gözaltı kararı alındı.

ÖSO, o ülkeye karşı yeni tip Grad füzesi satın aldı

ÖSO, o ülkeye karşı yeni tip Grad füzesi satın aldı

Suriyeli muhalifler, yabancı ülkelerden yeni tip Grad füzeleri aldıklarını açıkladı. Muhalifler, ülkede savaşın başlamasından bu yana ilk kez bu tipte Grad füzeleri aldıklarını duyurdu.

Çin Megi tayfununun etkisi altında

Çin Megi tayfununun etkisi altında

Çin’in güney ve doğu bölgelerini etkisi altına alan Megi tayfununun yol açtığı sellerde bir kişinin öldüğü bildirildi.

İsveç 13 yaşındaki Selin'i konuşuyor

İsveç 13 yaşındaki Selin'i konuşuyor

Stockholm'de sokak ortasında bir kadının dövülmesine, yetişkinlerin aksine müdahale eden Türk asıllı Selin ve arkadaşları İsveç basınında.

ABD'de 9 yaşındaki çocuktan 'ırkçılık dersi'

ABD'de 9 yaşındaki çocuktan "ırkçılık dersi"

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinin Charlotte kentinde polisin açtığı ateş sonucu bir siyahi Amerikalının hayatını kaybetmesinin ardından kent meclisinde konuşan 9 yaşındaki siyahi kız çocuğu Zianna Oliphant, dokunaklı ifadeleriyle ABD'nin ve dünyanın dikkatini polis şiddeti ve ırkçılığa çekti.

Vurulan siyahinin elinde 'elektronik sigara' olduğu açıklandı

Vurulan siyahinin elinde "elektronik sigara" olduğu açıklandı

ABD'nin California eyaletinde polis tarafından vurulan siyahinin elindeki nesnenin elektronik sigara olduğu bildirildi.

Obama: Suriye'ye asker göndermemiz önceliğimiz değil

Obama: Suriye'ye asker göndermemiz önceliğimiz değil

ABD Başkanı Obama, Amerikan askerlerinin doğrudan tehdit altına girmediği noktada Suriye'ye asker göndermelerinin öncelikleri olmadığını belirterek, "Dünyanın pek çok yerinde bizim güvenliğimize doğrudan dokunmayacak meydan okumalar olacak." dedi.

Türkiye ile Laos arasında 'hava ulaştırma anlaşması' imzalandı

Türkiye ile Laos arasında "hava ulaştırma anlaşması" imzalandı

Türkiye ile Laos arasında sivil havacılık ilişkilerinin gelişmesini sağlayacak anlaşma, Kanada'nın Montreal kentinde imzalandı.

Fransa'dan Halep'te ateşkes için BM hamlesi

Fransa'dan Halep'te ateşkes için BM hamlesi

Fransa Dışişleri Bakanı Ayrault, Suriye'nin Halep kentinde ateşkes sağlanması için BM Güvenlik Konseyi'nin karar almasını isteyeceklerini bildirdi.

ABD'den Rusya'ya uyarı:Saldırı olabilir

ABD'den Rusya'ya uyarı:Saldırı olabilir

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye'de iç savaşın devam etmesi durumunda bazı aşırıcı grupların saldırılarını sınır ötesine taşıyabileceği ve Rusya'nın şehirlerinde dahi saldırıların olabileceği yönünde uyarıda bulundu.

OPEC üyesi ülkelerden petrol kararı

OPEC üyesi ülkelerden petrol kararı

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) gayriresmi toplantısında, "üye ülkelerin, petrol üretimini belli bir seviyede tutma" konusunda anlaştıkları bildirildi.

Bakan Arslan: Sabuncubeli’nde 9 Eylül’de ışığı göreceğiz

Bakan Arslan: Sabuncubeli’nde 9 Eylül’de ışığı göreceğiz

Ulaştırma Bakanı Arslan, İzmir’de yapılan projelerle konuştu. Arslan en önemli projelerden biri olan Sabuncubeli tüneli güzergâhının tamamında farklı noktalarda çalışmaların hızla yürütüldüğünü söyledi.

Dolar/TL 3'ün üzerine çıktı

Dolar/TL 3'ün üzerine çıktı

Dolar/TL uluslararası piyasalarda doların gelişen ülke para birimlerine karşı değer kazanmasına paralel yüzde 0,7 prim yaparak 3,0005'e yükseldi.

Mehmet Şimşek: Türkiye'nin temelleri sağlam

Mehmet Şimşek: Türkiye'nin temelleri sağlam

Başbakan Yardımcısı Şimşek,"Türkiye piyasalarına kredi notu düşüşünün yansımalarının sınırlı olması şunu gösteriyor, Türkiye'nin temelleri diğer gelişmekte olan ülkelere oranla daha sağlam." dedi.

Bankacılardan Moody's sitemi

Bankacılardan Moody's sitemi

Bankaların üst düzey yöneticileri, Moody's'in Türkiye'ye ekonomik değil, siyasi gerekçelerle yaklaştığını ve not indirimi ile adil olmayan karar verdiğini düşündüklerini bildirdi.

Ekonomik güven endeksinde müthiş artış

Ekonomik güven endeksinde müthiş artış

Ekonomik güven endeksi, eylülde geçen aya göre yüzde 20,8 artarak 87,81 değerine çıktı.

Atılan öğretmenler maaşı geri verecek

Atılan öğretmenler maaşı geri verecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ihraç ettiği 28 bin öğretmenden eylül maaşının yarısını geri istedi.

AB'den Türkiye'ye 600 milyon avro

AB'den Türkiye'ye 600 milyon avro

AB, Türkiye'nin sığınmacılara halihazırda yaptığı harcamalar için Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarına 300'er milyon avro verileceğini açıkladı.

Merkez Bankası Başkanı’ndan önemli açıklamalar

Merkez Bankası Başkanı’ndan önemli açıklamalar

TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin eylül ayı olağan toplantısında konuştu.

FED Başkanı'ndan faiz açıklaması

FED Başkanı'ndan faiz açıklaması

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen, faiz artırımları ile ilgili açıklamalarda bulundu

Moody’s iyi niyetli değil bir yerlerden talimat var

Moody’s iyi niyetli değil bir yerlerden talimat var

Moody’s’in not kararında iyi niyetli olmadığını belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi “Bir yerlerden talimat alınarak böyle bir açıklama yapıldığına inanıyorum... Bize istikamet vermek isteyenler bilsinler ki bize istikameti millet verir” dedi.

Babasına rağmen dünya şampiyonu oldu

Babasına rağmen dünya şampiyonu oldu

Milli halterci Ahmet Turan Okyay, babasının itirazlarına karşın başladığı halterde gençler kategorisinde önce Avrupa sonra dünya şampiyonasında altın madalya kazandı.

Arda, takımını ateşledi

Arda, takımını ateşledi

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci maçında deplasmanda Almanya'nın Borussia Mönchengladbach takımını 2-1 yenen Barcelona'da galibiyeti getiren isim Arda Turan olarak gösterildi.

Beşiktaş'ın en kötüsü...

Beşiktaş'ın en kötüsü...

Efsane itiraf etti! Messi'yi öldürmek istedim

Efsane itiraf etti! Messi'yi öldürmek istedim

Arjantinli eski yıldız Juan Sebastian Veron, "Messi Estudiantes karşılaşmasında gol attığında onu öldürmek istedim. O maç, çok önemli bir maçtı." dedi.

Şenol Güneş: Puan kaybetmek bizim için üzüntü verici

Şenol Güneş: Puan kaybetmek bizim için üzüntü verici

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. haftasında Dinamo Kiev ile 1-1 berabere kaldıkları maçın büyük bölümüne hakim olmalarına rağmen sahadan istedikleri sonuçla ayrılmadıklarını söyledi.

Golünü attı secdeye gitti! Barcelona'yı ipten aldı

Golünü attı secdeye gitti! Barcelona'yı ipten aldı

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda Barcelona deplasmanda Mönchengladbach'ı Arda Turan'ın da gol attığı maçta 2-1 mağlup etti.

Kötü haber geldi! Beşiktaş'ı yıkan sakatlık

Kötü haber geldi! Beşiktaş'ı yıkan sakatlık

Beşiktaş'ın etkili isimlerinden Talisca, Dinamo Kiev maçında sakatlandı.

Şampiyonlar Ligi'nde gecenin toplu sonuçları ve puan durumu

Şampiyonlar Ligi'nde gecenin toplu sonuçları ve puan durumu

Şampiyonlar Ligi'nde ikinci hafta heyecanı nefes kesti. Atletico Madrid evinde Bayern Münih'i devirdi, Celtic - Manchester City maçında gol yağmuru vardı, Napoli ise Benfica'yı gole boğarken Arda Turan Barcelona'yı ateşleyerek takımını galibiyete taşıdı. İşte Şampiyonlar Ligi'nde gecenin toplu sonuçları ve oluşan puan durumu...

Beşiktaş, bir puana sevinemedi

Beşiktaş, bir puana sevinemedi

Beşiktaş, karşılaşmanın büyük bölümünü üstün oynadığı maçta Dinamo Kiev ile 1-1 berabere kaldı. Siyah-beyazlı takım puanını 2'ye yükseltirken, Vodafone Arena'da 1 puan taraftarı memnun etmedi.

Arda Turan Barcelona'ya hayat verdi

Arda Turan Barcelona'ya hayat verdi

Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda Barcelona, Mönchengladbach ile deplasmanda karşılaştı. Borussia Park’ta oynanan mücadeleyi konuk takım 2-1 kazandı. İkinci yarıda oyuna girerek takımını ateşleyen Arda Turan bir de gol attı

Çatıda mahsur kalan köpek, kurtarma sırasında 5. kattan atladı

Çatıda mahsur kalan köpek, kurtarma sırasında 5. kattan atladı

Bursa’da 5 katlı bir binanın terasında mahsur kalan kurt köpeği, itfaiye ekiplerinin kurtarma operasyonu sırasında 5. kattan aşağıya atladı. O anlar ise saniye saniye kaydedildi.

Şırnak Cezaevi'nde yangın

Şırnak Cezaevi'nde yangın

ŞIRNAK'ta Yeşilyurt Mahallesinde bulunan Şırnak T tipi Cezaevi'nde akşam saatlerinde çıkan yangında 1 mahkumun yaşamını yitirdiği, 1 mahkumun da yaralandığı belirtildi. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında 10 infaz koruma memuru da dumandan etkilendi.

İzmir'de trafik kazası: 1 yaralı

İzmir'de trafik kazası: 1 yaralı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde patlayan lastiği değiştirilen yol kenarındaki kamyonete çarpan hafif ticari aracın sürücüsü yaralandı.

Polis memuru evinde ölü bulundu

Polis memuru evinde ölü bulundu

Muğla'da 5 yıldır görev yapan 42 yaşındaki polis memuru Fatih Keskin, meslektaşları tarafından evinde ölü bulundu.

Ayrıldığı kız arkadaşını öldürüp, intihar etti

Ayrıldığı kız arkadaşını öldürüp, intihar etti

İZMİR'in Bergama İlçesi'nde, ayrıldığı lise öğrencisi kız arkadaşı 18 yaşındaki Özlem Yıldırmaz'ı başından vurarak öldüren 26 yaşındaki Furkan Emre İncili, Kınık İlçesi'nde bulunan babasınının mezarı başında aynı pompalı tüfekte intihar etti.

Kalkış için hazırlanan uçağı su bastı

Kalkış için hazırlanan uçağı su bastı

Atatürk Havalimanı'nda, su tesisatında meydana gelen arıza nedeniyle İstanbul-Kazablanka seferini yapacak olan yolcu uçağının kargo bölümünü su bastı.

Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü Çanakkale'de olacak

Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü Çanakkale'de olacak

JAPONYA Ekonomi Ticaret ve Sanayi Bakanlığı'nın görevlendirdiği Çanakkale Boğaz Köprüsü Danışmanlık Kuruluşu yetkililerinden Hironori Kroki, "Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü Japonya'daydı, bu köprü yapılınca burada olacak" dedi.

Tekirdağ'da trafik kazası: 12 yaralı

Tekirdağ'da trafik kazası: 12 yaralı

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 12 kişi yaralandı.

1 günde 9 kez sallandı

1 günde 9 kez sallandı

Denizli'de, son bir gün içinde en büyüğü 4.2 olan en küçüğü 1.2 olan 9 adet deprem sarsıntısı meydana geldi.

Konya'da trafik kazası

Konya'da trafik kazası

Konya'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.