Görünmeyen adamın gözü Altın Boynuz’da

25 yıl boyunca Maldivler’den Miami’ye, Mısır’dan Bolivya’ya yaptığı otel yatırımlarının ardından Türkiye’ye dönen Alaeddin Babaoğlu, Haliç’teki ilk yatırımı ‘görünmez otel’den sonra şimdi de kentsel dönüşümün bir parçası olacak.

  • Fulya [email protected]

ALAEDDİN Babaoğlu... Küçük bir çocukken uluslararası işler yapmanın planlarını yapıyordu. Bunun için yolunu daha ortaokuldayken çizdi. Lisede turizm okuyacak, soluğu yurt dışında alacak ve dünya için, insanlık için çalışacaktı. Öyle de oldu. Almanya’ya gitti. Gidiş o gidiş... 25 yıl boyunca dünyanın dört bir yanında otel, cruise gemileri alanında projelere imza attı. Bir çok kişi için gitmesi sadece rüya olabilecek Maldivler’deki hayal oteller onun imzasını taşıyor, bir otele dönüşen Hamburg’taki su deposu da öyle... Dünyanın en değerli 15 otelinden birini Haliç’e inşa ederek Türk pazarına giren Amplio Emlak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, 40 farklı ülkedeki yatırımlarının ardından Alman ortağıyla birlikte kentsel dönüşümün parçası olmak üzere kolları sıvadı.

-Dünyanın en değerli 15 otelinden birinin yatırımcısısınız. Türkiye’deki ilk projeniz olan Hilton İstanbul Golden Horn’u anlatır mısınız?

Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn, ekolojik duyarlılığın ön planda yer aldığı bir proje.  Doğaya saygısı nedeniyle LEED Gold Sertifikası ile ödüllendirildi. Dünyadaki en değerli 15 otel arasına girdi. Kullanılan mobilyalara kadar tüm öğelerde yüzde 70 geri dönüşebilme özelliği var. Yılda yüzde 40 su, yüzde 36 doğalgaz, yüzde 27.3 de elektrik kullanımında tasarruf sağlıyor. Siluete uygunluğu dolayısıyla çevre sakinleri tarafından dahi görünmemek gibi bir özelliği var. Daha projelendirme aşamasında Haliç’in tarihi dokusuna zarar vermeden, hem zemine, hem de çevreye uyumlu dışarıdan bakıldığında farkedilmeyen yani görünmeyen bir yapı inşa ettik. 100 milyon dolarlık bir yatırım olan projede maliyetin yüzde 5’i enerji tasarruf sistemlerine gitti.

-Haliç sürecinde neler oldu?

Haliç bölgesinin dünyada bir benzeri daha yok. Otelin arsasını 2008 yılında satın aldık ve inşaata başladık. 4 bin metrekarelik bu arsayı Kiptaş’tan aldık. Beyoğlu Belediyesi bize çok yardımcı oldu. 8 milyon dolar ödemiştik ve üstelik bize birçok kişi bu arsada otel yapılmaz diye karşı çıkıyordu. Türkiye’ye iş oteli zinciri kurmak için gelmiştik. Haliç de bu yatırımın yapılabileceği ideal bir konumdaydı. Hilton yöneticilerini burada yatırıma ikna ettik. Sonra süreç başladı.

-Bundan sonra neler yapacaksınız, kafanızdaki projelere ilişkin neler söylersiniz?

Haliç bölgesindeki kentsel dönüşüm çalışmalarının içinde olmak istiyoruz. 90 bin metrekarelik bir alandan söz ediyorum. Amacımız kentsel dönüşüm için model olmak. Oluşturmayı planladığımız alanda insanların özgürce yaşayabilecekleri ortamlar yaratmak istiyoruz. Ailelerin çocuklarını kreşe bırakıp işe gidebildikleri, mahalle kültürü ve güvenin hakim olduğu bir ortam... Şehirsel değişimin doğa ve çevre ile uyumunu gösterecek, Haliç’in kültürünü, özlediğimiz mahalle kültürünü yaşatacak bir dönüşüm planlıyoruz. Tek tek değil dokuyla bir bütünlük sağlayacak, çevreci projelerde yer alacağız. Haliç’in dünyada bir benzeri daha yok. Haliç’in ruhuna uygun konutlar yapmak istiyoruz. İçinde sanat okulu, bakkal, kasap, manav, aktar, terzi ve ayakkabı tamircisi gibi dükkanlar bulunacak. Haliç çok iyi gelişiyor. Milli arşiv, Emre Arolat’ın yaptığı kültür merkezi, bir müze, üniversite ve ofis projeleri orada.

-Yurt dışında 40’tan fazla ülkedeki mimari projeye imza attınız. Ama Türkiye sizi ilk projeniz olan Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn ile tanıdı. Siz kimsiniz, neler yapıyorsunuz?

Elektrik kesintilerinin sürpriz olmadığı, yağ ya da tuz almak için kuyruklara girdiğimiz bir dönemde büyüdüm ben. O dönemden çok şey öğrendik, değerli deneyimlerdi. O günlerden öğrendiklerim doğrultusunda otel ve turizim işletmeciliği eğitimi görmek için Almanya’ya gittim. Almanya macerası benim dönüm noktam oldu. Eğitimin ardından Almanya merkezli şirketleri için uluslararası boyutta 25 yıl boyunca, tatil köyü, iş otelleri ve cruise gemileri yapmakla geçirdim. Maldivler’den Kenya’ya, Mısır’dan Portekiz’e, Miami’den Küba’ya, Panama’dan Meksika’ya 4 kıtada projeler yaptım. Buralardaki projelerin sıfırdan kurulup sonuna kadar yürütülmesi görevlerinde oldum. Sadece Maldiv Adaları’nda 5 tesis yaptık. 26 yıllığına devletten kiraladığımız bu adaları Dünya Bankası, Hindistan bankaları ve kendi sermayemizle ‘resort adası’ haline getirdik. Adalara ulaşabilmek için bir uçak şirketi kurarak 7 saatlik mesafeleri 1 saatte katetmeyi sağladık. 2007’de zincir iş otelleri yapmak için Türkiye’ye dönerek Amplio Emlak Yatırım şirketini Alman ortağım Erwin Walter Graebner’le beraber kurduk.

‘Kentsel dönüşüm sürecinde aman gözünüzü para hırsı bürümesin’

-Alman ortaklığı olan bir şirketiniz var ve yabancı yatırımcı olarak Türkiye’de varsınız. Yatırım yaparken bürokratik sorunlar yaşadınız mı?

Artık Türkiye’de muhatap bulabiliyorsunuz. Eskisi gibi değil. En sosyal ülkelerden biri olan Almanya’da bile devlet kimseye ev vermez, kira desteği sağlar ancak. Aile ve yakın akrabaların da yardım etme durumu yoksa o zaman belediyenin sosyal konutlarında barınma imkanı tanıyor. Ben bu kentsel dönüşümün hızla hayata geçirilebilmesi için diyorum ki; aman gözünüzü para hırsı bürümesin. evlerini verecekler tarafından değerin o kadar üzerinde, o kadar astronomik rakamlar talep ediliyor ki... Bununla kimsenin baş etmesi mümkün değil. Şirket kurmaya karar verip de Türkiye’ye döndüğümde bir telefon geldi. Telefondaki ses Başbakanlık Yatırım Destekleme Ajansı’ndan aradığını ve yabancı yatırımcıların karşılaştıkları problemlerde yardımcı olmak üzere çalıştıklarını söyledi. Sonra beni ziyarete geldiler. Ben Türkiye’de olmadığım zamanda gerçekten çok ciddi gelişmeler olmuş. Biz de bu arada Belediye’nin ve Bakanlığın belirlediği kurallara harfiyen uyduk ve istenenler konusunda duyarlı davrandık.

Doğru mesaj yoksa diziler topluma en büyük kötülük

DOĞRU mesaj vermeyen diziler topluma yapılan en büyük kötülük. Dizi izlenme oranı Türkiye’de çok fazla. Tabii ki hepsi için aynı şeyi söyleyemeyiz ama olmayan hayatlar ve yoğun şiddet bilinçaltına kodlandığını görüyorum. Özellikle kadına yönelik şiddetin çok ön planda olduğunu görüyorum. Toplumun en önemli birimi kadınlar ve kadınların yaşam içerisinde çok daha aktif rol alması gerekiyor. Kadınlar geleceği şekillendiriyor. Anneler karar merci olarak toplumumuzun genetiğinde var. Son sözü söyleyen aslında anne ve anaerkil bir toplumuz aslında. Madem dizi yapıyoruz o zaman toplumu eğitecek, doğru mesajlar verecek türden olmalı. Dizileri doğru amaçlar için kullanmalılar.

Enerjimizi yanlış kullanmak dünya birliğini geciktiriyor,

DÜNYA bir köy ve biz kardeşiz. Dolayısıyla dünyayı birlikte yönetmemiz gerekiyor. Dünya üzerindeki kaynaklar mevcut nüfusun belki 10 katını barındırmaya, doyurmaya ve eğitmeye yeterli. Tabii ki bunu doğru kullanır ve enerjilerimizi de bu amaca odaklarsak. Dünya insanları beyin enerjisinin ve enerji kaynaklarının büyük kesimini savunmaya harcıyor. Hayatımızın bir parçası internetin çıkışı bile güvenlik amaçlı. Biz sahip olduğumuz enerjiyi dünya birliğinin oluşması doğrultusunda kullandığımızda hedeflere ulaşmış oluruz. Bugün, en doğal hakkı olan sütü bulamadığı için yaşamını yitiren çocukların durumunu açıklayacak bir mekanizma yok. Bu sistem arızasının tek nedeni de kaynakların yanlış kullanılması ve dünya birliğinin oluşturulamaması. Ben bu kabul edilemez durumun yeniden yapılandırılması yolunda uluslararası çalışma alanlarına odaklandım.

25 yıldır ülkemi dışarıda savunmaktan yorulmuştum

TÜRKİYE’nin yatırım potansiyeli artıyor. Bana göre her projenin kendine özgü bir tavrı olması lazım. Yatırım potansiyeline bakıp rastgele, pazar araştırması yapmadan o işe girilmez. O kadar çok çeşitte ve sayıda proje var ki... Bunlar içinde pazarı, mimarisi, konforu, kullanımı ince elenmiş sık dokunmuş projelerin öne çıkacağı çalışmaları önemsiyorum. Böyle çalışan şirketlerin ekonomik krizlerden etkileneceğini de düşünmüyorum. Zaten genellikle krizler de dış kaynaklı ve planlı çıkarılıyor. Zamanında batan büyük Amerikan markalarına baktığınızda para karşılığı çalışan derecelendirme kurumlarının etkisi olduğu görülüyor. Türkiye’nin ayakları ise artık yere basıyor. Ben Türkiye’yi 25 yıldır dışarıda savunurken gerçekten ciddi enerji harcıyordum ama artık geldiğimiz ekonomik konum umut verci. Önceden yüzümüze bakmayanlar şimdi bizi kapıda karşılıyor.

Osmanlı mimarı dedesinin izleri onu Türkiye’ye getirdi

DÜNYA çapındaki projelere imza atan Alman yatırımcı Erwin Walter Graebner, Amplio’nun kurucu ortağı. Graebner’in Türkiye’ye yatırım yapmasının arkasında ülkenin gelişen pazar ve büyüyen bir ekonomiye sahip olmasının yanı sıra duygusal nedenler de yer alıyor. Graebner’in dedesi 1900’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğu’nda mimar olarak çalışıyordu. Dede Julius Wilhelm Graebner’in izini takip ederek Türkiye’ye gelen Alman yatırımcı, İstanbul’a da pek uzak değil. İstanbul ve Bursa’da hastane projelerinde görev alan dedesi hastalanarak 1917 yılında hayatını kaybettikten sonra İstanbul’a gömüldü. Dede Graebner’in mezarı Teşvikiye’de bulunuyor.

 

Haber Turu

Çiller'in sattığı 'President' yatına el konuldu

Çiller'in sattığı "President" yatına el konuldu

BALIKESİR'in Bandırma İlçesi'nde, geçen Pazar günü güvenlik ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda Tansu Çiller'in Başbakan olduğu dönemde kullandığı ve Çiller Ailesi tarafından 5 yıl önce satılan yatta yakalanan yabancı uyruklu 134 kaçak, işlemlerin ardından memleketlerine gönderildi. Kaçakçılıkta kullanılan 'President' yatı ile 4

Hakkari'de PKK'ya ağır darbe, TSK öldürülen terörist sayısını açıkladı

Hakkari'de PKK'ya ağır darbe, TSK öldürülen terörist sayısını açıkladı

Hakkari genelinde güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik operasyonları sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari genelinde bugüne kadar 331 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Eski İçişleri Bakanı Selçuk vefat etti

Eski İçişleri Bakanı Selçuk vefat etti

Eski İçişleri Bakanı Ahmet Selçuk tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Gölbaşı'ndaki FETÖ soruşturmasında fezleke aşamasına gelindi

Gölbaşı'ndaki FETÖ soruşturmasında fezleke aşamasına gelindi

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine ilişkin soruşturmada fezleke aşamasına gelindi.

Giresun'daki FETÖ operasyonunda 4 tutuklama

Giresun'daki FETÖ operasyonunda 4 tutuklama

Giresun'da FET֒nün iletişim amaçlı kullandığı "ByLock" sistemini kullandıkları belirtilen 12 kişiden 4’ü tutuklandı.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda çatışmalar sürüyor

Fırat Kalkanı Harekatı'nda çatışmalar sürüyor

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 39’uncu gününde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ateş desteğini alan Özgür Suriye Ordusu'nun, Suriye’nin Çobanbey kasabası (RAİ) ile Azez ilçesi kırsalındaki ilerleyişi sürerken, Özgür Suriye Ordusu ile DEAŞ arasında çatışmalar devam ediyor.

PKK'lı grubun lideri Giresun'da ağır yaralandı

PKK'lı grubun lideri Giresun'da ağır yaralandı

Giresun'un Çanakçı ilçesi Karabörk köyü kırsalında dün gece güvenlik güçleri ile 5 kişilik terörist grup arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada teröristlerden yaralananlar olduğu telsiz konuşmalarından belirlendi.

Gençlerin yeni hobisi: Balta fırlatma

Gençlerin yeni hobisi: Balta fırlatma

Kanada’dan sonra de ABD’de açılan “balta fırlatma poligonu” farklı eğlence arayışındaki gençlere hitap ediyor.

ByLock'un tasarlandığı ülke belli oldu

ByLock'un tasarlandığı ülke belli oldu

FETÖ mensuplarının kriptolu konuşmalarda kullandığı ByLock programının ABD'de tasarlandığı Türkiye'de ise yazıldığı belirlendi.

FETÖ yurtdışına 20 milyar dolar kaçırdı

FETÖ yurtdışına 20 milyar dolar kaçırdı

MİT, MASAK ve Emniyet'in üç koldan yürüttüğü takip sonucu terör örgütünün karanlık para trafiği deşifre oldu. Parayı 42 kurye imam bavullarla taşıdı.

Amerikalı Türk kökenli polis herkesi ağlattı

Amerikalı Türk kökenli polis herkesi ağlattı

Amerika'da, Türk kökenli bir polisin ülkede yaşayan Müslümanların Türklere olan hayranlıklarını ve kedisine gösterdikleri ilgi ve alakayı gözyaşları içerisinde anlattığı video sosyal medyada en çok izlenenler arasında yer aldı.

Çin: ABD ve Güney Kore bedelini öder

Çin: ABD ve Güney Kore bedelini öder

Uzun süredir ABD'nin Güney Kore'ye füze savunma sistemi, THAAD yerleştirme kararına karşı çıkan Çin, ABD ve Güney Kore'ye karşı eleştirilerini sertleştirerek iki ülkeyi tehdit etti.

Erdoğan'ın Lozan açıklaması sonrası Çipras'ı korku sardı

Erdoğan'ın Lozan açıklaması sonrası Çipras'ı korku sardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'yla ilgili olarak yaptığı açıklamaların ardından Yunanistan panikledi.

İsrail polisi 28 yaşındaki Filistinli genci öldürdü

İsrail polisi 28 yaşındaki Filistinli genci öldürdü

Batı Şeria'da bir Filistinli İsrail polisinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti

Fransa ve Cezayir arasında 'kafatası' görüşmesi

Fransa ve Cezayir arasında ''kafatası'' görüşmesi

Fransa'da bir müzede muhafaza edilen kafataslarının bir kısmının Cezayirli mücahitlere ait olduğunun tespit edilmesi Fransa'nın Müslümanlara İslam inancına aykırı muamelelerini gün yüzüne çıkardı.

'Rusya ile ilişkilerin sona ermesine çok yakınız'

''Rusya ile ilişkilerin sona ermesine çok yakınız''

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner, "Rusya ile önümüzde farklı seçenekler var. Bunlardan birçoğunun sonucu çok iyi değil." dedi

MSF, Halep’te bombalamaların acilen durdurulmasını istedi

MSF, Halep’te bombalamaların acilen durdurulmasını istedi

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü (MSF), Halep'teki bombalamaların acile durdurulmasını talep etti. MSF'den yapılan açıklamada, - 21-26 Eylül'de 96'sı çocuk 278 kişinin bombalamalar sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

SDG’li araplar ÖSO ile birleşsin

SDG’li araplar ÖSO ile birleşsin

Rakka’ya yapılacak olası operasyon öncesi üst düzey bir yetkili Ankara’nın katılım şartını açıkladı: Terör örgütü YPG olmasın. SDG’deki Arap unsurlar ÖSO ile birleşsin.

Hannover'de dehşet! Bavulun için de canlı bir kız çocuğu ile...

Hannover'de dehşet! Bavulun için de canlı bir kız çocuğu ile...

Hannover polisi yaptığı açıklamada Almanya’da bir apartman dairesinde bavulun içinde canlı bir kız çocuğu ile çocuk iskeleti bulunduğunu belirtti.

Şam'da yerleşim yerine saldırı

Şam'da yerleşim yerine saldırı

Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının, başkent Şam'ın Doğu Guta beldesindeki yerleşim yerlerine düzenlediği hava saldırısında 7'si çocuk 9 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

Bakan Özlü: Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak

Bakan Özlü: Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Sanayi için büyük bir girdi olan doğalgaz fiyatlarının düşmesi, üretim maliyetlerinin azalmasına ciddi bir katkı sağlayacak, ihracat artacak." dedi.

Bakan Çelik: Fındık desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Bakan Çelik: Fındık desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındık desteğinde başvuru süresinin uzatıldığını açıkladı.

İhracat rakamları açıklandı

İhracat rakamları açıklandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, eylül ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,8 azalarak 10 milyar 451 milyon 720 bin dolar oldu.

IMF'den yeni uygulama

IMF'den yeni uygulama

Uluslararası Para Fonu (IMF), Çin'in para birimi yuanı içeren Özel Çekme Hakları (SDR) sepetini kullanmaya başlıyor.

'OPEC'in kararı petrol fiyatlarını yükseltebilir'

"OPEC'in kararı petrol fiyatlarını yükseltebilir"

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs OPEC'in çarşamba günü aldığı üretimi kısma kararının gelecek yıl petrol fiyatlarını varil başına 7 ila 10 dolar arasında yükseltebileceğini duyurdu.

Emekliye maaşı oranında

Emekliye maaşı oranında

SGK ile bankalar arasında yürütülen promosyon görüşmelerinde sona gelindi. Promosyonda emeklilerin aylıkları belirleyici olacak. Emeklilere 3 yıllığına toplam 450 ile 900 lira arasında değişen miktarlarda banka promosyonu verileceği belirtiliyor.

BDDK: Faiz yarışı istemiyoruz

BDDK: Faiz yarışı istemiyoruz

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, mevduat faizlerine ilişkin, büyük mevduat sahiplerine ve kurumlara çağrıda bulunarak, ülke menfaatlerine uygun hareket etmelerini istedi.

Doğalgaz depolama için 2.4 milyar Euro’luk imza

Doğalgaz depolama için 2.4 milyar Euro’luk imza

Tekfen Holding’e bağlı Tekfen İnşaat ve Tesisat ile Alman HMB’nin yer aldığı konsorsiyum, Mersin’in Tarsus ilçesinde yapılacak yer altı doğalgaz depolama tesisleri için 2.4 milyar Euro tutarında 2 sözleşme imzaladı.

Türk müteahhitleri dört gözle bekliyoruz

Türk müteahhitleri dört gözle bekliyoruz

Türkiye Müteahhitler Birliği, Rusya Lideri Vladimir Putin’in Türkiye ziyareti öncesi Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’u konuk etti. Ankara Sheraton Otel’de ‘Gündem 2016-Türk Rus İlişkileri’ başlığıyla düzenlenen toplantıda konuşan Karlov, Türkiye ve Rusya liderlerinin girişimiyle son dönemin en derin krizinin aşıldığını söyledi.

‘Türkiye’ye desteğimiz sürecek’

‘Türkiye’ye desteğimiz sürecek’

Paris’te soruları yanıtlayan Peugeot CEO’su Imparato, derbe girişiminden sonra Türkiye’ye bakışlarının değişmediğini söyledi. Imparato, geleceğine inandıkları tüm ülkeleri desteklediklerini belirterek, “Türkiye de bunlardan bir tanesi” dedi.

Aziz Yıldırım: Takım uyum sorunu yaşıyor

Aziz Yıldırım: Takım uyum sorunu yaşıyor

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, "Bu başlangıç, hiçbir Fenerbahçelinin arzu etmediği bir başlangıç olsa da, takımımızın uyum sürecini en kısa sürede atlatarak istenilen sonuçlara ulaşacağına inanıyorum" dedi.

 Podolski: Eren'in golü harikaydı

Podolski: Eren'in golü harikaydı

Podolski, "Eren'in Rizespor'a, Bruma'nın ise Beşiktaş'a golleri harikaydı. Almanya'da her zaman ayın ve yılın golü seçilir. Türkiye'de bu var mı, bilmiyorum; ama eğer olacaksa her iki gol de yılın golüne aday olacaktır." dedi.

Kadroya alınmayan en iyi 11

Kadroya alınmayan en iyi 11

Arda Turan'dan Milli Takımla ilgili şok karar

Arda Turan'dan Milli Takımla ilgili şok karar

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Euro 2016 kampında Ukrayna ve İzlanda kadrosuna almadığı Arda Turan'ın Milli takımı bırakacağı iddia edildi.

Gökdeniz Tataristan'da cami yaptırıyor

Gökdeniz Tataristan'da cami yaptırıyor

Rusya'nın Rubin Kazan takımında forma giyen milli futbolcu Gökdeniz Karadeniz, Tataristan'ın başkenti Kazan yakınlarında cami yaptırıyor

Fenerbahçe'den Nuri Şahin açıklaması

Fenerbahçe'den Nuri Şahin açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Almanya'nın Borussia Dortmund takımında forma giyen Türk oyuncu Nuri Şahin'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Gökdeniz Karadeniz, cami yaptırıyor

Gökdeniz Karadeniz, cami yaptırıyor

Rusya Birinci Futbol Ligi (Premier Lig) takımlarından Rubin Kazan'da görev yapan Gökdeniz Karadeniz, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde cami inşa ettiriyor.

İngiliz boksör Fury'nin testi pozitif çıktı

İngiliz boksör Fury'nin testi pozitif çıktı

İngiliz ağır sıklet boks şampiyonu Tyson Fury'nin doping testi pozitif çıktı.

Fenerbahçe o haberleri yalanladı

Fenerbahçe o haberleri yalanladı

Fenerbahçe Kulübü, Almanya'nın Borussia Dortmund takımında forma giyen Türk oyuncu Nuri Şahin'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

'Hücumda biraz daha üretken olmalıyız'

"Hücumda biraz daha üretken olmalıyız"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Akhisar Belediyespor maçı sonrası yaptığı açıklamada, "Hücum anlamında kısır döngü içerisinde geçen bir mücadele oldu" dedi.

Bartın'da motosiklet cipe çarptı

Bartın'da motosiklet cipe çarptı

Bartın'da motosikletin önündeki cipe arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Önce eşini sonra kendisini vurdu

Önce eşini sonra kendisini vurdu

Ankara'da eşini av tüfeğiyle öldüren apartman görevlisi, aynı silahla başına ateş ederek intihara kalkıştı.

Antalya´da feci kaza

Antalya´da feci kaza

ANTALYA'da iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi öldü, 3 kişi de ağır yaralandı.

Kadın öğretmene silahlı saldırı

Kadın öğretmene silahlı saldırı

Kuşadası ilçesinde bir kişi evinin önünde pusu kurduğu kadın öğretmeni pompalı tüfekle vurarak yaraladı.

Yüksekova'da kaza: 4 ölü, 11 yaralı

Yüksekova'da kaza: 4 ölü, 11 yaralı

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde minibüsle TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi öldü, 3'ü ağır, 11 kişi de yaralandı.

Otomobil park halindeki kamyonete çarptı

Otomobil park halindeki kamyonete çarptı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde otomobilin park halindeki kamyonete çarpması sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Belediye Başkanının aracı kaza yaptı

Belediye Başkanının aracı kaza yaptı

Ankara’nın Çubuk ilçesinde meydana gelen trafik kazasında arasında Çankırı Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya'nın da yer aldığı 6 kişi yaralandı.

Marmara Denizi'nde deprem

Marmara Denizi'nde deprem

Marmara Denizi, Yalova-Çınarcık açıklarında 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Genç astsubay, evinde ölü bulundu

Genç astsubay, evinde ölü bulundu

MANİSA'nın Akhisar İlçesinde, 25 yaşındaki Astsubay Yusuf Ziya Coşkun, evinde ölü bulundu.

Şanlıurfa´da, Kürtçe yayın yapan radyo kapatıldı

Şanlıurfa´da, Kürtçe yayın yapan radyo kapatıldı

ŞANLIURFA'da genellikle Kürtçe yayın yapan Radyo Karacadağ, OHAL uygulaması kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kapatıldı.