Türk estetik cerrahlar burun estetiğinde dünya markası

Sağlık turizmi ülkemizin yükselen değerleri arasında gün geçtikçe kendini gösteriyor. Ülkemizde sağlık turizminin önde gelen alanlarından birisi Estetik Cerrahi branşı. Bu konunun önde gelen işlemlerinin başında ise burun estetiği yer almakta... Son yıllarda burun estetiği ameliyatlarında Avrupa ve Dünya’da marka olmayı başaran, ülkemizin bu alandaki önemli isimlerinden Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu’na Türk cerrahların bu başarısının ardındaki sırları sorduk.

  • 3
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Burun estetiğinde başarılı bir doktorun başarısı nerden gelir?
Burun estetiği ameliyatlarında amaç rahat nefes alabilen hem doğal hem de estetik bir sonuç ortaya çıkarmaktır. Doğal olması yüzünüzle tam uyumlu, yani size özel olmasını, estetik olması ise güzel olup tüm detayları içermesini tarifler. Yüzünüzle uyumlu olmayan ve yapıldığı belli olan burunlar estetik değildir. Bu güzel sonuçları yakalayabilen başarılı bir cerrahın başarısının üçte biri bilgisinden, üçte biri tecrübesinden, üçte biri de özeni ve yeteneğinden gelir. Günümüzde üst düzey bilgiler sadece iyi fakülteler bitirip, iyi kliniklerden uzmanlık almak ile elde edilmiyor. Bunların üzerine artık literatürü günü gününe takip etmek, bilimsel toplantılara katılmak ve hatta yurt dışında ihtisas sırasında ve sonrasında çeşitli üst eğitimler almak gerekiyor. Tecrübe ise bir işle be kadar çok uğraşıldığı ile doğru orantılı. Yani çok fazla konuyu iyi yapmak yerine, daha az konuyu çok iyi yapmak ile daha fazla tecrübe kazanılır. Burun estetiği, bu konu ile ancak sürekli uğraşıldığı takdirde mükemmelliğin yakalanabileceği bir estetik ameliyattır. Yetenek ve özen ise çok kişiseldir.
   
Ülkemizdeki doktorların Dünya çapındaki başarısının sebebi nedir? 
 
Tüm ameliyatlar içerisinde yaratıcılığa en çok ihtiyaç duyduğunuz ameliyat türü burun ameliyatlarıdır. Türk cerrahlar da gerçekten yetenekli ve yaratıcılar. Bilimsel yazılarımız en saygın tıp dergilerinde kabul görüyor ve yaptığımız çalışmalar yabancı meslektaşlarımız tarafından ilgi ile takip ediliyor. Örneğin yakın zamanda Amerikan Burun Estetiği Derneğinin 2018’deki toplantısında, 50 yıldır eğri burunlar için çözülemeyen bir soruna getirdiğim çözümü anlatmak üzere bir davet aldım. Benim gibi bu işle çok uğraşan meslektaşlarım da benzer şekilde davetler alıyorlar.
 
Son olarak burun ameliyatı olmak isteyenlere önerileriniz nelerdir?
 
İlk olarak bu ameliyatı ve doktorunuzu iyi araştırın. Doktorunuzu tanımak için özgeçmişini mutlaka okuyun. Çalıştığı kurumlara, aldığı yurt içi ve yurt dışı eğitimlere dikkat edin. Doktorunuzun tecrübesi için, özellikle bu konu ile çok uğraşan bir hekim olmasına dikkat edin. Doktorunuzun yeteneği ve özeni için ise daha önceki hastaları ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Gördüğünüz sonuçlar yeteneğini, duyduğunuz yorumlar da size özenini anlatacaktır. Muayenenize gidene kadar konu ile ilgili tüm sorularınızı yazıp biriktirin. Doktorunuzla yüz yüze görüşüp, yazdığınız tüm soruların cevaplandığına emin olun. Muayenenizden sonra aklınıza takılan yeni sorular var ise mesajla ya da telefonla tekrar ulaşın ve hatta gerekirse ikinci kez görüşmeye gidin. Tüm bu süreci tamamladıktan sonra tamamen güvendiğiniz doktorunuza gönül rahatlığı ile burun estetiği ameliyatınızı olabilirsiniz. Biz rinoplasti ameliyatlarında, muayene ve hastanın durumuna özel bilimsel bilgisayarlı analizlerden, ultrasonik rinoplasti gibi gelişmiş ameliyat tekniklerine, Dünya’nın dört bir yanından edindiğimiz geniş bilgi birikiminden, en kaliteli ürünlerin kullanımına kadar yüzünüzle uyumlu, doğal ve estetik bir sonuç almak için belirlediğimiz üst düzey standartların tümüne Premium Burun Estetiği adını veriyoruz.
 
Burun ameliyatı olmayı planlarken yapabileceğiniz en büyük hatalar acele etmek ve sadece ücrete göre karar vermek olacaktır. Oysa asıl aramanız gereken bahsettiğimiz başlıklar ve yüksek standartlardır. Kesinlikle acele etmeyin. Her ne kadar mezuniyetinize, düğününüze ya da başka önemli bir gününüze yetişmesi için acele etmek iyi bir fikir gibi gelse de acele ettiğiniz ve yanlış karar verdiğiniz için oluşabilecek istenmeyen bir sonuç, o günler boyunca ve hatta o günler geçtikten sonra da maalesef sizinle kalacaktır. Öte yandan zaten başarı oranı yüksek olan cerrahların, muayene ve ameliyat randevularının da uzunca bir süre dolu olabileceğini unutmayın. 
 
DHA
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Tarih-i Cevdet 128 yıl sonra Latin alfabesinde

Tarih-i Cevdet 128 yıl sonra Latin alfabesinde

ABD istihbaratının Ağrı Dağı’nda uydularla arama yaptığı ortaya çıktı

ABD istihbaratının Ağrı Dağı’nda uydularla arama yaptığı ortaya çıktı

En düşük maaş 2.370 liraya çıkacak

En düşük maaş 2.370 liraya çıkacak

Ara Güler vefat etti

Ara Güler vefat etti

En Çok Okunanlar