21 Ekim 2020 Çarşamba / 4 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Saç dökülmesi durdurulabilir mi?

Geliştirilen teknik ve yöntemlerin dökülmekte olan saçların ömrünü 1 ya da 2 yıl uzattığını belirten Handan Acıkök, bir hastalık ya da hormonel nedenlerden kaynaklanmayan doğal saç dökülmelerinde tek çözümün saç ekimi olduğunu açıkladı.

31 Ekim 2013 Perşembe 20:56 - Güncelleme: 31 Ekim 2013 Perşembe 20:56
Mezoterapi ve PRP sistemi gibi çeşitli tedavilerle saç ömrünün uzatılabildiğini, ancak bu yöntemlerle dökülmenin önüne tam olarak geçilemediğini söyleyen Acıkök, en yeni tekniklerle uygulanan saç ekimi operasyonlarının ise kesin çözüm olduğunu dile getirdi.

Erkeklerde saçın en önemli aksesuar olarak kabul edildiğini ve özellikle son yıllarda saç ekimlerinde artış yaşandığına dikkat çeken Türk Hair Trans Genel Direktörü Acıkök şöyle konuştu:

"Saç ektirmeye yönelik eğilim her geçen yıl yaygınlaşıyor. Çünkü en geçerli çözüm saç ekimi. Saç dökülmesini tam anlamıyla durdurmak mümkün olmadığı için saçın ömrünü 1 ya da 2 yıl daha uzatabilmek için mezoterapi ve PRP sistemi uygulanıyor. Bu yöntemlerle saç telleri kalınlaşıyor ve arpacık tüyleri tekrar saça dönüşüyor. Ancak netice itibariyle saçların dökülmesi kaçınılmaz bir sonuç"

Türkiye'nin saç ekimi operasyonlarında en başarılı ülkeler arasında olduğunu ifade eden Acıkök, yurt içinden ve dışından çok sayıda kişinin saç ekimi için Türkiye’yi tercih ettiğini sözlerine ekledi.