25 Ekim 2020 Pazar / 8 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Dünya Kupası'nda görev alan ilk Türk hakem olan Doğan Babacan hayatını kaybetti

Türk futbolunun efsane hakemi Doğan Babacan vefat etti.

18 Mayıs 2018 Cuma 13:14 - Güncelleme: 18 Mayıs 2018 Cuma 13:15

Doğan Babacan, Dünya Kupası'nda görev alan ilk Türk hakemdi. Babacan, aynı zamanda Dünya Kupası tarihinde kırmızı kart gösteren ilk hakemdi.

TFF'den Babacan için başsağlığı mesajı

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bu sabaha karşı hayatını kaybeden eski hakem Doğan Babacan için bir başsağlığı mesajı yayımladı.

FIFA Dünya Kupası finallerinde maç yöneten ilk Türk hakem olan Doğan Babacan, bu sabaha karşı evinde hayatını kaybetti. TFF de Babacan için resmi sitesinden bir başsağlığı mesajı yayımladı.

TFF'nin Doğan Babacan için paylaştığı mesaj şöyle:

"FIFA Dünya Kupası Finalleri'nde maç yöneten ilk hakemimiz, Türk futbolunun efsane isimlerinden Doğan Babacan'ın bu sabaha karşı evinde vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. 1930 İstanbul doğumlu olan Babacan, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı ve Hakem Eğitimcisi olarak uzun süreler hizmet etti. Merhum Doğan Babacan'ın cenazesi 19 Mayıs Cumartesi günü Zincirlikuyu Camisi'nde öğle namazını takiben kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Aile Mezarlığı'na defnedilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak merhum Doğan Babacan'a Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri, hakem ve spor camiasına başsağlığı dileriz."