Metin Şen neden istifa etti? Metin Şen kimdir?

‘Metin Şen kimdir? Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Şen neden istifa etti?’ sorularına vatandaşlar tarafından yanıt aranıyor. Fenerbahçe eski Kulüp Başkanı Ali Şen’in Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Şen kulüpteki görevinden istifa ettiğini açıkladı. Metin Şen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Bugün itibari ile Fenerbahçe Spor Kulübü yonetim kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum' ifadelerini kullandı. 20 Ocak 1970 tarihinde Danimarka'da dünyaya gelen Metin Şen, University of Northhampton Kimya Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Maga Deri’de 1986 – 1987 yılları arasında Ürün Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Metin Şen, kurucuları arasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un da bulunduğu 1907 Fenerbahçe Derneği'nde yönetim kurulu üyesi görevini sürdürüyor. İşte haberimizin ayrıntıları..

24 Mayıs 2019 Cuma  17:21 - Güncelleme: 24 Mayıs 2019 Cuma 17:21

Fenerbahçe eski Kulüp Başkanı Ali Şen’in Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Şen kulüpteki görevinden istifa etti. Bu istifanın ardından sporseverler, ‘Metin Şen kimdir?’ sorularına sormaya başladı. 20 Ocak 1970 tarihinde Danimarka'da dünyaya gelen Metin Şen, University of Northhampton Kimya Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Maga Deri’de 1986 – 1987 yılları arasında Ürün Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Peki, Metin Şen Fenerbahçe’deki görevinden neden istifa etti? İşte haberimizin ayrıntıları…

METİN ŞEN FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜNDEN NEDEN ŞİSTİFA ETTİ?

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Şen kulüpteki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Metin Şen, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada istifa kararının sebebini şöyle açıklamıştı: "Benim yönetim anlayışım, ekip çalışması neticesinde kararların tartışılarak alınması ve uygulanmasıdır. Görev süremde bu anlayışı göremediğim gibi, gelecek dönemlerde de bu anlayışın devam edeceğine, yapılanma ve reformları hayata geçirmede şahsım adına bir yönetim kurulu üyesi olarak daha fazla bulanamayacağıma inanıyorum. Daha evvelki dönemlerde de dile getirdiğim üzere, ortada bir başarısızlık varsa, bu başarısızlıkta katkısı olanların bir özeleştiri yapması gerektiğini savundum. Her ne kadar karar mekanizmalarında gerektiği gibi yer almasam da bir yönetim kurulu üyesi olarak alınan kararlarda herkes kadar benim de payımın olduğunu düşünüyorum. Tüm bunların ışığında, üzülerek Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulundaki görevimden ayrılmamın doğru olacağını düşünüyor ve bu asil görevden istifa ettiğimi açıklamak istiyorum."

METİN ŞEN KİMDİR?

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Şen'in oğlu olan Metin Şen, 20 Ocak 1970 tarihinde Danimarka'da dünyaya geldi.

Metin Şen, University of Northhampton Kimya Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Maga Deri’de 1986 – 1987 yılları arasında Ürün Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

1990-2013 yılları arasında, havacılık ve enerji sektöründe çeşitli şirketlerde Kurucu Ortak, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyesi olarak görev yapmıştır.

Şen, 2013 yılından itibaren Dine Restaurant Gıda ve Turizm İşl. İth. İhr. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve 2017 yılından itibaren de Sensino İnternet ve Bilişim Hizmetleri Pazarlama A.Ş.’de Kurucu Ortak olarak görev yapmaktadır.

Öte yandan Metin Şen, kurucuları arasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un da bulunduğu 1907 Fenerbahçe Derneği'nde yönetim kurulu üyesi görevini sürdürüyor.

Merkezi sınavlara girecek depremzede öğrencilere telafi eğitimi

Reuters duyurdu! Türkiye, Rusya ve İran'dan İdlib kararı
Reuters duyurdu! Türkiye, Rusya ve İran'dan İdlib kararı

Reuters duyurdu! Türkiye, Rusya ve İran'dan İdlib kararı

Dünya devinden yeni Türkiye hamlesi
Dünya devinden yeni Türkiye hamlesi

Dünya devinden yeni Türkiye hamlesi

Rumlar itiraf etti: Türkiye'nin bölgedeki gücüne hiçbir ülke karşı çıkamıyor
Rumlar itiraf etti: Türkiye'nin bölgedeki gücüne hiçbir ülke karşı çıkamıyor

Rumlar itiraf etti: Türkiye'nin bölgedeki gücüne hiçbir ülke karşı çıkamıyor

Yeni kimliklerini almaya başladılar
Yeni kimliklerini almaya başladılar

Yeni kimliklerini almaya başladılar