Samsung Galaxy X prototipini CES 2018’de özel olarak sergiledi

Samsung Galaxy X adını taşıyan bir katlanabilir telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Güney Koreli şirketin üretim sürecine önümüzdeki kasım ayında başlayacağı söyleniyor. Akıllı telefonun 2019’da raflardaki yerini alması bekleniyor. Güney Koreli şirket, merakla beklenen telefonun prototipini CES 2018’de gerçekleştirdiği özel bir oturumda sergiledi.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Samsung katlanabilir telefonunun prototipini daha önce de sergilemişti. Güney Koreli şirketin 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde de bu tarz bir etkinlik gerçekleştirdiği iddia edilmişti. CES 2018’deki gösterime katılanlar, Samsung’un biraz daha gelişmiş bir prototip sergilediğini belirtiyor. Güney Koreli şirketin daha fazla geri bildirim almak adına bu özel gösterimlerin çapını biraz daha geniş tuttuğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.
 
Yine de, katlanabilir telefonun nihai formu konusundaki anlaşmazlıklar bitmemiş gibi görünüyor. Samsung’un katlama mekanizması için bir adet içe, bir adet de dışa katlanan seçenek geliştirdiği belirtiliyor. Her iki prototipte de çözülmesi gereken mekanik ve mühendislik sorunlarının olduğu ifade ediliyor.
 
 
İçe katlanan ve istiridye gibi görünen telefonlarda katlama mekanizmasının etrafında küçük bir boşluk oluşuyor. Zaman içinde kullanıma bağlı olarak bu mekanizmanın zayıflaması ve gevşemesi, tasarıma yönelik endişeler arasında başı çekiyor. Samsung’un hâli hazırda 200 bin kez katlamaya bile dayanabilen bir katlanabilir ekran üzerinde çalıştığı söyleniyor. Lenovo’nun prototipine benzeyen dışa katlanan prototipte ise cihazın omurgasının zarar görebileceği belirtiliyor.
 
Samsung Galaxy X 7.3 inç katlanabilir ekran ile gelebilir
Tasarım konusunda nihai kararlar verilmese de, bazı konular kesinlik kazanmış gibi görünüyor. Bunlar arasında ekran boyutu da yer alıyor. Gelen bilgilere göre, Samsung Galaxy X 7.3 inç büyüklüğünde bir ekran taşıyacak. (Teknoblog)

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Yeni Dünya’ya yolculuk: Osmanlı Türklerinin Amerika´ya Göçü (2)

Yeni Dünya’ya yolculuk: Osmanlı Türklerinin Amerika´ya Göçü (2)

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri

Yine Avrupa'yı salladı! Cengiz Ünder, Türk futbol tarihine geçti

Yine Avrupa'yı salladı! Cengiz Ünder, Türk futbol tarihine geçti

İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda öne çıkan projeler

İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda öne çıkan projeler

En Çok Okunanlar