Hava durumu hafta sonu nasıl İstanbul Ankara İzmir hava durumu Meteoroloji son dakika haberleri

Hava durumu bugün Ankara İzmir İstanbul hava durumu Meteoroloji son dakika hava durumu nasıl? Günlük hava durumu merak ediliyor. Hafta sonu hava nasıl olacak? 5 günlük hava durumu ve 15 günlük hava durumu araştırılan konular arasında yer alıyor. Meteoroloji'den yapılan son dakika hava durumu uyarısına göre Doğu Karadeniz, Ordu, Tokat, Kars, Ardahan, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Edirne, Kırklareli, Erzurum'un kuzey, Samsun'un doğu ve Hatay'ın kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan hava durumu tahminine göre yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Gök görültü sağanak yağışların ise Doğu Karadeniz, Ordu, Tokat, Kars, Ardahan, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Edirne, Kırklareli, Erzurum'un kuzey, Samsun'un doğu ve Hatay'ın kıyı kesimlerin yerel olmak üzere etkili olacağı tahmin ediliyor.

  • 6
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x


Hava durumu bugün Ankara İzmir İstanbul hava durumu Meteoroloji son dakika uyarısı ne oldu? Hafta sonu hava nasıl olacak? Günlük hava durumu raporları il il haberimizde yer alıyor. 13 Temmuz Cuma günü Marmara ve Ege'de kuzeyli rüzgarlar kuvvetli esiyor. Özellikle Güney Ege ve açıklarında rüzgarın hızı 5 kuvvetine kadar çıkacak. Cumartesi günü Marmara'da yerel yağışlar olabilir. Akdeniz ve İç Anadolu'da da hava parçalı-az bulutlu. Antalya dolayları tekrar 40 dereceye doğru ilerlemeye başladı. Karadeniz'in doğu kesimlerinde yerel yağışlar var. Yağış etki alanını cumartesi günü genişletecek. Pazar günü bölgenin tamamına yayılacak. Doğu Anadolu'nun da kuzeyinde dar bir alanda yağış var. Bölgenin güneyi ve Güneydoğu bol güneş alıyor. İşte il il hava durumu…

 

HAVA DURUMU BUGÜN NASIL?

13 Temmuz Cuma günü Marmara ve Ege'de kuzeyli rüzgarlar kuvvetli esiyor. Özellikle Güney Ege ve açıklarında rüzgarın hızı 5 kuvvetine kadar çıkacak. Cumartesi günü Marmara'da yerel yağışlar olabilir. Akdeniz ve İç Anadolu'da da hava parçalı-az bulutlu. Antalya dolayları tekrar 40 dereceye doğru ilerlemeye başladı. Karadeniz'in doğu kesimlerinde yerel yağışlar var. Yağış etki alanını cumartesi günü genişletecek. Pazar günü bölgenin tamamına yayılacak. Doğu Anadolu'nun da kuzeyinde dar bir alanda yağış var. Bölgenin güneyi ve Güneydoğu bol güneş alıyor.

 

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

 

 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Ordu, Tokat, Kars, Ardahan, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Edirne, Kırklareli, Erzurum'un kuzey, Samsun'un doğu ve Hatay'ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

 

İL İL HAVA DURUMU RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

 

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Doğu Anadolu'nun batısı ile gece saatlerinde Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yerel olarak hafif sağanak yağışlı, öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA °C, 32°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

EDIRNE °C, 34°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ISTANBUL °C, 33°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELI °C, 31°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

 

EGE

Az bulutlu ve açık, Kuzey Ege'nin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

DENIZLI °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

IZMIR °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

KÜTAHYA °C, 31°C

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra yer yer parçalı bulutlu

 

USAK °C, 33°C

Az bulutlu

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Hatay'ın kıyı kesiminin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, gece saatlerinde Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

ADANA °C, 34°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

 

ANTALYA °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

ISPARTA °C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MERSIN °C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA °C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ESKISEHIR °C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

NIGDE °C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Düzce çevrelerinin hafif yerel olarak sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU °C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

 

KARABUK °C, 33°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

 

KASTAMONU °C, 31°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

 

ZONGULDAK °C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

 

BAYBURT °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SAMSUN °C, 30°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

TOKAT °C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

 

TRABZON °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan ve Kars çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

BITLIS °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

ERZURUM °C, 30°C

Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

MALATYA °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

VAN °C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

BATMAN °C, 43°C

Az bulutlu ve açık

 

DIYARBAKIR °C, 41°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZIANTEP °C, 39°C

Az bulutlu ve açık

 

SANLIURFA °C, 41°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu çok bulutlu ve yerel kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusunda 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
FETÖ´nün terör kampı görüntüledi

FETÖ´nün terör kampı görüntüledi

Fransa - Hırvatistan finalinden en çarpıcı kareler

Fransa - Hırvatistan finalinden en çarpıcı kareler