Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

ASABİ ADAM
asabiadam@stargazete.com
Yazarın Sayfası

ATV’nin şansızlığı...

03 Aralık 2014 Çarşamba

Türkiye Kupası maçlarında uzun zamandır beklenen heyecan 
olmuyor zira 4 büyüklerden 
mutlaka elenenler oluyor. Atv bu işe oldukça ciddi bir para harcamaya 
devam ediyor ama bu sezon da bir 
başka dert çıktı ortaya.

Mesela Fenerbahçe’nin dün gece oynanan maça 10 yeni oyuncuyla çıkacağını açıklamıştı. Durduk yerde alınmış bir karar değil bu, üstelik dert yeni ve genç yetenekler keşfetmek de değil. A takım futbolcularının maç başı ücretlerinin yüksek olması nedeniyle böyle bir yola başvuruluyor.

Demek ki Türkiye Kupası’nı kazanmış olmak, tasarruf etmekten daha önemli değil bazı takımlar için.

Federasyon ne yapıp,edip, bu işe bir çare bulmalı ki, akla ilk gelen çözüm de para ödüllerini arttırmak. Böyle olmazsa ne olur, bir süre sonra Türkiye Kupası genç takımlar mücadelesine döner.

Günün en kötü haberi...

Seda Sayan 2. Sayfa programına çıktı ve eteğindeki taşları döktü. Çok eleştirilmişti, bunalmış ve cevap verme ihtiyacı duymuş.

Buraya kadar bir sıkıntı yok ama “Bir daha Türkiye’de canlı yayın yapmayacağım” lafı da fazla abartılı. Gören, duyan da zannedecek ki Seda Sayan bir sürü ülkede program yapıyor. Burada aslında bir başka dert var.

Eğer bir ekran yüzü, kendi kanalında yaptığı programla değil de bir başka kanalda konuk olduğu programla gündeme geliyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir. Hem Show Tv yöneticileri hem de Seda Sayan aslında bunun üzerinde düşünmeli...

İyi haber...

Mehmet Aslantuğ’u çoğu kişi Bir İstanbul Masalı’ndan hatırlar ama dizi geçmişi çok daha eskidir. Hatta Sıcak Saatler’in gösterdiği başarıyla yerli dizilerin önünü açan öncü işlerden biri olduğunu bile söyleyebiliriz.

Televizyonda üst üste iyi işler yaptı, Hanımın Çiftliği’nden, romana sadık kalmak gerektiğini düşünerek ayrıldı.

Ekrandan kazandığı parayı beyaz perde için harcadı Mehmet Aslantuğ.

Aşkın İkinci Yarısı güzel bir aşk filmiydi, sulu sepken olmadığı için belki çok fazla konuşulmadı. Sonra yeniden televizyon ekranlarına döndü, Canım Babam iyi bir sitcom projesiydi ama seyirciye fazla Amerikalı geldi En son, Ben Onu Çok Sevdim’de, Adnan Menderes rolünde izledik Mehmet Aslantuğ’u.

Şimdi yeniden ekranlara dönüyor Mehmet Aslantuğ. TV 8’de yayınlanacak bir dizi için kamera karşına geçecekmiş.

Bunca dizi olan bir ülkede Mehmet Aslantuğ gibi bir sanatçının ekranda olması tüm televizyon seyircileri için bir kazanımdır.