• $ 5,9056
  • € 6,516
  • 281.627
  • 99027.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Hakan ARSLAN

harslan@stargazete.com

Biliç’in ciddiyeti

25 Aralık 2014 Perşembe

Kupayı önemsemiyorum, ama Biliç’in ciddiyetini önemsiyorum. Beşiktaş armasıyla çıkılan her maç değerlidir. Beşiktaş ruhunu yansıtır. A. Demir de hem Beşiktaş’ın pozitif futboluna, hem ruhuna ayak uydurdu. Veli’nin kırmızıya itirazı dahil, sahada çok güzel, gurur verici tablolar izledik Beşiktaş açısından. A. Demir’in golden sonra direnci de arttı. 2. yarıda kolay bir duran top golü bulup maçı aldılar.

Santrforların yokluğu hissedildi Beşiktaş’ta, hücum üretkenliği skora yansımadı. Beşiktaş gruptan çıkamayabilir, ama lig ve Avrupa’da çok önemli hedeflere sahip. Bu yenilgi moralleri bozmamalı. Şurası kesin: Yoğun maç trafiğine karşın, çok iyi bir çizgi yakaladı Beşiktaş. Futbol anlayışını skora da yansıtmayı başardığı için, ligde ve Avrupa’da zorlu bir dönemi hasarsız geçti. Tam da bu dönemde oyuncu performanslarının aşırı övgü ya da eleştiri konusu yapılmasını doğru bulmuyorum. Beşiktaş ne yapıyorsa takım halinde yapıyor. Biliç’in başarısı bu.

Beşiktaş oyun anlayışı açısından ligin en bütünlüklü takımı haline geldi. Bireysel beceri ve performanslar elbette ki oyunun kaderini belirliyor, ama bunun ortaya çıkmasını sağlayan şey Beşiktaş’ın takım halinde futbolun doğrularını uygulaması. Bu sezon önemli kazanımları var Beşiktaş’ın. DembaBa ve Sosa tam anlamıyla nokta transfer oldu. C. Tosun beklentileri karşıladı. K. Frei, İsmail ve Atınç’ı da bu listeye ekleyelim. Kadrodaki ilk 11 alternatifleri çoğaldı.Alternatifi olmayan tek bölge sağ bek.

Orta saha farklı varyasyonlara uygun yapıda. Kadro darlığı durumunda, Sosa ve Oğuzhan’ın işlevini K. Frei ve Olcay da üstlenebiliyor. Necip yeri geldiğinde Atiba ya da Veli’nin boşluğunu doldurabiliyor. Tablo böyleyken, kimi oyuncuları aşırı ön plana almak, kimilerini de sert biçimde eleştirmek doğru değil. Konya(D) ve G.Saray derbisi iyi sonuçlarla geçilir ve ara transferde doğru işler yapılırsa Beşiktaş’ın önü açık. 2. yarıdaki zorlu fikstür bile dert olmaktan çıkar.

Telabyad´ın doğusu ele geçirildi

Telabyad´ın doğusu ele geçirildi

Dünyanın tepesinden nefes kesici manzaralar

Dünyanın tepesinden nefes kesici manzaralar

Bu koleksiyon geçmişte yolculuğa çıkarıyor

Bu koleksiyon geçmişte yolculuğa çıkarıyor

Suruç ve Akçakale'ye havanlı saldırı!

Suruç ve Akçakale'ye havanlı saldırı!