Ziya ŞENGÜL

sporstar@stargazete.com

Bu Fenerbahçe kimi yener?

17 Ekim 2016 Pazartesi

Merak ediyorum; Fenerbahçe kendi saha ve seyircisinin önünde bu kadar kısır futbol sergilerse nasıl maç kazanacak? Karşılaşmanın bana göre Fenerbahçe adına bir tek Mehmet Topal’ın atmış olduğu gol, onun dışında seyredenleri kahreden futbol vardı. Bu kadar dengesiz, böylesine pas hatası eğer bir takıma aitse o takımın şampiyonluk şansı hiç ama hiç olamaz.

Fenerbahçe leblebi gibi puanlar kaybetmeye başladı. Kimin ne yaptığı belli değil. Aklıma takılıyor, bu takım Manchester United karşısında ne olur? Allah korusun kevgire dönmesin. Çünkü o kadar kötü futbol oynuyorlar ki, Alanyaspor karşısında bile maç kazanamıyor ise ben de Advocaat’a sormak isterim. Senin Fenerbahçen kimi yener kardeşim?

Emenike’ye bakıyorum ayağına aldığı her topu ezip rakibine kaptırıyor. Volkan Şen ise çalımlar yapa yapa kendi başını döndürmekten başka bir şey yapmıyor. Fenerbahçe’nin kalesinde gördüğü golde Van der Wiel’in rakibiyle yan yana koşarak mühale etmeyişi sanki eskortluk yaparcasına gol ortasına izin vermesi Candeias’a golü attırması hayret vericiydi.

 Herkesin beklentisi Alanya farklı yenilirdi. Ama hiçte öyle olmadı. 1-0 yenikken bile sakinliğinden hiç ödün vermedi. Topu ayağa oynayarak orta saha kontrolünü zaman zaman eline de geçirdi. Eğer hücum bölgelerinde yakalamış oldukları fırsatları rölantiye alıp pozisyonlardan uzak kalma isteği içinde olmasalardı, belki maçı kazanan da olurdu.

Bir de merakımı gidermek istiyorum. Fenerbahçe’nin iki Volkan’ın bu kadar gereksiz sarı kart görüyor olmaları maça iyi konsantre olmamalarındandır. Hiç bir amatör futbolcu bile onların bu yanlışlarını asla yapmaz.

Şaban Dişli, AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı görevinden istifa etti

Şaban Dişli, AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı görevinden istifa etti

Yakıttan tasarruf etmenin 10 altın kuralı

Yakıttan tasarruf etmenin 10 altın kuralı

Aliya İzzetbegoviç kimdir, kaç yaşında? İşte hayatı hakkında merak edilenler

Aliya İzzetbegoviç kimdir, kaç yaşında? İşte hayatı hakkında merak edilenler

Türkiye'de iPhone X,  iPhone 8 Plus ve iPhone 8 fiyatı ne kadar?

Türkiye'de iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 fiyatı ne kadar?