• $ 5,808
  • € 6,4448
  • 274.053
  • 108011
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Yakup KÖSE

ykose@stargazete.com

CHP’nin akıbeti

23 Ekim 2019 Çarşamba

Hiç umudum yoktu ama açıkçası haksız çıkmayı, bir kere de olsun haklarında sûizan yapmış olmayı isterdim. Hiç değilse içlerinde bu topraklara aidiyet duygusu taşıyanlar vardır diye düşünüyordum ama netice sûkutuhayal. 

Ne yazık ki, Türkiye ve Suriye’nin teröre karşı ortaklaşa düzenlediği Barış Planı Harekâtı’nın yanında olamadılar. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde harekâtla ilgili tezkereye mecburiyetten “evet” dediler. Tıpkı 15 Temmuz Anadolu’yu işgal teşebbüsü sonrası 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’daki millet buluşmasına zoraki katılmaları gibi. Hatırlayalım, müstehcen kasetten CHP’ye genel müdür olarak atanan Kemal Kılıçdaroğlu 7 Ağustos’ta Yenikapı’daki millet buluşmasına katılmasının ardından Fethullahçı Terör Örgütü’nün “Asıl darbe 20 Temmuz’da yapıldı” suflesini diline pelesenk etti. 

Kılıçdaroğlu 20 Temmuz’a niçin ‘darbe’ diyordu? 15 Temmuz gecesi FETÖ üzerinden ülkemizi işgal teşebbüsünün püskürtülmesinin ardından terör unsurlarına yönelik operasyonların rahatlıkla yapılabilmesi için 20 Temmuz’da olağanüstü hal ilan edilmişti. Halk savaş uçakları ve tanklarla bombalanmış, birkaç saatliğine savaşı bilfiil yaşamıştık. Batı’da mantar tabancası patlasa olağanüstü hal ilan edilirken Türkiye bu ahval içinde olağanüstü hal ilan etmeyecekti de ne yapacaktı? 

İşgale, teröre karşı ilan edilen olağanüstü hale Kılıçdaroğlu ‘Asıl darbe’ diyebildi; halkı ve devlet kurumlarını bombalamak değil de teröre karşı tedbir almak asıl darbeymiş, 15 Temmuz da tiyatro! Genel başkanlarının bu tezviratı üzerinden CHP’liler de Müslüman Anadolu halkının 15 Temmuz’da yazdığı destanını küçümseyici açıklamalar yaparak FETÖ’nün arzuladığı şüphe ortamını oluşturdular. 

FETÖ’nün söylemleri ana muhalefet partisi CHP tarafından dile getirilip meşrulaştırılmaya çalışıldığı gibi PKK/HDP/YPG terör unsurunun da söylemleri CHP tarafından dile getiriliyor. Sadece bununla yetinmeyen CHP, Batı’nın ülkemiz hakkındaki yalanlarına da taşeronluk yapıyor. “Barış Planı Harekâtı” başladığı günden beri Batı medyası aracılığıyla servis edilen yalanları Kılıçdaroğlu, TBMM kürsüsünde söylemekten hicap duymuyor! 

CHP 15 Temmuz’da halktan yana olma fırsatını kaçırmıştı, “Barış Planı Harekâtı”yla bu fırsatı yakalayabilirdi ama olmadı. CHP terörle arasına mesafe koyamadı. 

CHP, 15 Temmuz gecesi 40 yıllık emekleri, “Barış Planı Harekâtı”yla da, İsrail Gazetesi’nin ifadesiyle 6 yıllık emekleri 6 günde yok edilenlerle birlikte mahvolmaya kendini mahkûm etti. 

4 yıllık hasret bitti, Hatice anne oğluyla kucaklaştı! İşte o anlar...

4 yıllık hasret bitti, Hatice anne oğluyla kucaklaştı! İşte o anlar...

Faydaları hayrete düşürüyor! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor...

Faydaları hayrete düşürüyor! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor...

Gizemi çözülemiyor: Bu gölde ölen balıklar özel mezarlıklara defnediliyor

Gizemi çözülemiyor: Bu gölde ölen balıklar özel mezarlıklara defnediliyor

Yapımı 6 ay sürüyor, fiyatı tam 30 bin lira

Yapımı 6 ay sürüyor, fiyatı tam 30 bin lira