• $ 5,2798
  • € 5,9884
  • 216.923
  • 101.320
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Güven TANER

gtaner@stargazete.com

Düğün, bayram, şenlik

13 Nisan 2016 Çarşamba

Düğün, dernek, bayram, şenlik hangi sözcükle açıklarsanız açıklayın; görkemli bir kutlama, bir özlemin tükenme noktası, coşkulu eve dönüştü Beşiktaş’ın Vodafone Arena’ya kavuşması.

Tam anlatacak yeteneğim yok, ama ‘Aşk nedir?’ diye sorarsa birisi, aklıma Beşiktaşlının yeni stadı ile kucaklaşırken gösterdiği duygu yoğunluğu gelecek.

Akılların alışmadığı, aşka koyuluk katan bir güzel eser de var ortada. İşe yarama, yeterlik var.

Derseniz ki bitmiş mi artık? Iıh... Stadın futbol oynanacak ve izlenecek yerleri emirlere amade... Ancak, Vodafone Arena’nın daha çok işi var. Üç yılda bunu yapanlar, birkaç ayda onları da tamamlarlar elbet. 42 bin taraftarın bir ses denemesi vardı ki! Akla sığmazdı... V.Arena sesin tek gıdımını dışa kaçırmadan sahaya veriyor sanki! Kendine güvenmeyen rakip, etkilenmekten kendini koruyamaz.

Stadın yeni adına da alışkanlık doğmadı daha... Taraftar sık sık “Burası İnönü buradan çıkış yok!” diye bağırdı.  Sanırım iki ad birlikte anılmayı sürdürecek. Sesten söz etmişken... Her şey güzel de müzikteki volüm yüksekliği rahatsız ediciydi. Belki onun için de bir sınama yaptılar. Ben şikâyetçiyim. İşimi yapmak için zorunlu olarak yanımdakilerle konuşurken sesim kısıldı.

Beşiktaş görkemli açılışta, iyi bir sonuçla lig yarışındaki avantajını yeniden ele geçirdi.

Ne var ki yetmez, korumak zorunda.

Bunun için gerek duyduğu güç de kendi içinde. İşte sorunu da burada: Sahip olduğu gizil gücü (potansiyeli) dışa vermede sıkıntı çekmeye başladı.

Üzerinde bir gerginlik olması doğal. Ancak bunu atmayı başarmalı. Söz gelimi Oğuzhan... Geçen haftaya değin sakin oynayarak geldi, artık sinirli! Rakipleri bunu görüp kullanıyor! Kendisi fark edip durulmalı. Quaresma onca deneyimine karşın bir anda çılgınlaşıyor. Cezadan döndüğü ilk maçta gene kırmızı gördü! Bir de formsuzluklar var. Olcay ile G.Töre! Olcay son maçta çalışkandı gene ama verimsizdi! Bunu hemen gidermeli. Töre verimli biçimde takıma dönmeli. İsmail giderek düşüyor, aklını başına toparlamalı. Hem takımında hem milli takımdaki yerini kaybeder!

Onlar verimli olmazsa Beşiktaş’ın silahları azalıyor. En çok gerekli olan zamanda bu hiç hoş durmuyor!

Beytüşşebap Kaymakamı Pendik, babası için Kürtçe mevlit okuttu

Beytüşşebap Kaymakamı Pendik, babası için Kürtçe mevlit okuttu

John Wick 3'teki köpekli sahnelerin sırrı ortaya çıktı

John Wick 3'teki köpekli sahnelerin sırrı ortaya çıktı

Elon Musk'ın Mars hayali rüzgara kapıldı

Elon Musk'ın Mars hayali rüzgara kapıldı

Ev yapımı ölüm makineleri

Ev yapımı ölüm makineleri