Ziya ŞENGÜL

sporstar@stargazete.com

Eskişehir çantada keklik rakip değil

16 Ocak 2016 Cumartesi

Lig maçları kupa maçları ile eşdeğer değildir. Örneğin Fenerbahçe en son Giresun’a çok farklı galip gelerek moral kazanmış oldu. Ayrıca bugünlere kadar bekleneni veremeyen Van Persie de attığı iki güzel golden sonra Fenerbahçeliler adına ümit verdi.

Demem şu ki; Van Persie’yi iyi toplarla birleştirirseniz bekleneni de onun ayaklarından rahatlıkla alırsınız. Van Persie, Eskişehir maçında eğer görev alırsa, ümitli bekleyişlerin içine girecektir.

Tabi ki kolay değil. Çünkü Eskişehirspor’un puan durumu iyi olmadığı için kendi saha ve seyircisi önünde olağanüstü destek alıp, büyük bir direnişe geçecektir. Onun için derim ki, kupa galibi olan Fenerbahçe asla Eskişehir maçını çantada keklik görmesin.

Ayrıca Nani’nin son maçlardaki performansı asla gözardı edilemez. Markoviç de görev alırsa katkı sağlayacağına inanıyorum. Fener zirve yarışını Beşiktaş ile yaparken, Eskişehir maçını kolay geçerse tepedeki yarış akıllara durgunluk verecek şekilde devam edecektir.

Ligin ilk maçlarını sevmem. Rakip ne kadar kolay gözükürse de mutlaka ciddiyeti elden bırakmayıp kazanma adına olağanüstü direnç gösterilmelidir. Eskişehir-Fenerbahçe maçı da ilginç görüntülere sahne olabilir. Her türlü sürprize açık da olabilir. Ama her şeye rağmen Fenerbahçe, yıldızlardan oluşuyorsa zor gibi gözüken deplasman maçını ne şekilde olursa olsun kazanacağına inanıyorum.

Hiçbir mevkisinde sorun gözükmüyor. Belki Alves oynamayacak. Ba sakat. Ama yerlerine oynayacak isimler var. Ozan’ın biraz toparlanarak oynayabileceğini, beklentilere artık cevap vermesi gerektiğini, hücum bölgesine katkı sağladığı zaman gol şutlarını becerikli şekilde kullanacağını bekliyoruz.

Kısacası bu deplasman kolay gibi gözükse bile Fenerbahçe’nin maçı zora sokmayıp, sürprizlere yer bırakmayıp, kazanma yolunda iyi bir performans göstererek yoluna devam etmesini bekliyoruz.

 

Meteoroloji uyardı, kar ve yağış etkisini artıracak

Meteoroloji uyardı, kar ve yağış etkisini artıracak

6 saatte evini inşa etti

6 saatte evini inşa etti

Tüyler ürperten kampta 50 bin kişi öldü

Tüyler ürperten kampta 50 bin kişi öldü

Bu köye yerleşen 235 bin TL alacak

Bu köye yerleşen 235 bin TL alacak