• $ 5,3352
  • € 6,0862
  • 221.73
  • 95.411
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ali Sami ALKIŞ

asalkis@stargazete.com

F.Bahçe’nin iyi futbolu mutasyona uğrayınca...

04 Şubat 2018 Pazar

F.Bahçe devre arasına, kendi kendine attığı golle 1-0 geride girdi ama; taraftarlar buna rağmen takımından şikayetçi değildi.  Çünkü sarı-lacivertli futbolcular, istekli/tempolu/bol paslı ve etkili oynuyorlardı. O kadar ki, iki kez direkten döndüler.

Hatta, bir ara orta sahada 8-10 pas yapıp Hasan Ali’ye top çıkardılar. Onun sert ve isabetli vuruşunu kaleci zorlukla çeldi, dönen topu yakalayan Soldado’nun şutu direkte patladı... Bu pozisyon hem çok geniş alana yayılmış, hem çok pas yapılmış hem de top hiçbir şekilde rakibin ayağına değmemişti. Bütün bunları, ancak etkili ve güzel oynayan bir takım yapabilirdi. Yani... F.Bahçe gol yese de iyiydi...

***

Valbuena’yı ilkonbire almıyor diye çok ama çok eleştirilen, hatta hakaret noktasına getirilen Aykut Kocaman, “Alın hayrını görün” dercesine, Fransız futbolcuyu sahaya sürdü... Tam anlamıyla iyiy miydi derseniz, biraz düşünürüm... Çünkü pas vereyim derken kaptırdığı bir top. G.Birliği’nin en tehlikeli atağına kaynak oluşturdu. Ceza sahası çizgisi yakınında kullandığı çok kritik serbest atışı, acemice baraja çarptırdı... Ayrıca bir ikili mücadelede, kendisi atlayıp rakibi ile temas etmediği halde, sanki çok sakatlanmış gibi numara yaptı... Bütün F.Bahçeli futbolcular ve bütün tribünler ayağa kalktı. Sahteciliği sevmem.

***

Dirar’ın kendi kalesine gol attığı anlarda; Volkan Demirel kontrolsüz bir şekilde ileri çıkmasıyla hatalıydı. Suç Dirar’da değildi, o kalecisini kendi yerinde sanıyordu. Neyse olur böyle şeyler...

F.Bahçe ikinci yarıya; “İlk yarıda ne olduysa, tamamen talihsizlikti” diyen bir hava ve Alper’in çok erken gelen golüyle başladı. Ama sonrasında oyun çetrefilleşti.

F.Bahçe’nin amatör heyecan dolu temiz, iyi niyetli ve istekli futbolu, mutasyona uğradı.

Münbiç´te zaman ayarlı patlama

Münbiç´te zaman ayarlı patlama

Rehine krizinde saldırganların hepsi öldürüldü

Rehine krizinde saldırganların hepsi öldürüldü

Türkiye ilkleri başarıyor

Türkiye ilkleri başarıyor

Çorum'daki Türkiye'nin ilk fauna tanıtım alanında kış güzelliği

Çorum'daki Türkiye'nin ilk fauna tanıtım alanında kış güzelliği