• $ 5,3234
  • € 6,0499
  • 219.234
  • 98.454
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ali Sami ALKIŞ

asalkis@stargazete.com

Kazasız-belasız atlatılan badire!

11 Ağustos 2018 Cumartesi

Galatasaray’da Gomis’in yokluğu, ortada bir hesaplaşmanın olduğu duygusunu veriyordu. Onu ilkonbir dışında tutmak; bir tehdit, bir uyarı, dikkat et sinyali miydi?

Takım erkenden golü yiyince, “Terim’den bunun hesabını sorarlar mıydı?” diye düşünmedik değil. Neyse ki, bu golün altından çabuk kalktılar.

1-0 geriye düşüşte, G.Saray’ın herhangi bir panik, telaş ya da sarsılma anı geçirmemesi; olumlu bir olgunluktu. Hatta takım daha da toparlandı.

***

El Kabir’in ofsayt olduğu gerekçesiyle sayılmayan golü sonrasında; Donk ve Maicon’un birbirlerini suçlayan sert tartışması, boşuna yapılmış oldu. Daha ligin ilk maçında hırlaşma çıkması; pek sevimli görünmedi.

G.Saray’ın geçen sezondan kalma; gizlendirilmiş faul girişimleri yeni sezonda da sürüyor. Başrolde gene Serdar Aziz var. Donk, Maicon ve Feghouli’ye Rodrigues de eklendi. İkili mücadele sırasında, kollarını arkaya doğru çekerek rakibinin yüzüne attığı şamar; bu kez sarı kart getirdi. Aman dikkat!

Sarı-kırmızılılar; uzak doğu sporlarını sinsice futbola yerleştirmede, taktik adaptasyonlar yapıyor. Sistematik uyguladıkları anlaşılırsa, seri kart görmeye başlarlar. 

***

Ankaragücü, El Kabir dışında kullanabildiği başka bir matkapa sahip değil.. 1-0 öne geçişten sonra, (Anlamsız bir şekilde) topu G.Saray oynasın diye rakibe teslim etti. Başlardaki delişmen tavrı, heyecanını ve becerisini kaybetti.

G.Saray iyi oynayamasa da, belli bir takım bütünlüğü sergiledi. Onyekuru; henüz çok yeni olmasının getirdiği bir rodaj dönemi geçiriyor. Gene de; iyi bir takım elbise için, kumaşının uygun kalitede olduğu kanısı verebildi.

İlk anayasa: Teşkilat-ı Esasiye - Tarihte bugün 20 Ocak 1921

İlk anayasa: Teşkilat-ı Esasiye - Tarihte bugün 20 Ocak 1921

'Türkiye'nin Arısı' başardı

'Türkiye'nin Arısı' başardı

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Burada Türkiye'ye 400 yıl yetecek rezerv var!

Burada Türkiye'ye 400 yıl yetecek rezerv var!