15 Ağustos 2020 Cumartesi / 25 ZilHicce 1441
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

ASABİ ADAM
asabiadam@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Kimse Türkiye’den büyük değil...

19 Kasım 2014 Çarşamba

CNN-Turk Spor Servisi’nden Emre Tilev Pazartesi akşamı çok güldürdü beni. Fenerbahçe yöneticilerinin basın toplantısından bir bölüm yayınladıktan sonra stüdyodan Deniz Aytöre’ye canlı yayında meydan okuyan bir soru sordu.

Kafa karışıklığı olmasın, o sırada basın toplantısı düzenleyenlerin CNN-Turk stüdyosundan sorulan sorudan haberi olması imkansızdı.

Alay etmek için söylemiyorum, fazla heyecanlı bulsam bile dünya üzerinde sporu takip eden çalışkan isimlerden biridir Emre Tilev. Bunu yazmamın sebebi heyecan zaman zaman dert oluyor bize. Eski Milli Takım menajeri Can Çobanoğlu da CNN-Turk yayınına bağlandı ama heyecanlı anlatımdan dolayı çok tekrar ve uzun sorular nedeniyle süre doğru kullanılmadı, laf ağzına tıkandı.

***

Gelelim tüm şu yaşananların ardından en az konuşulan ama en önemli noktaya. Türkiye Futbol Federasyonu, kendi sahamızda oynanan bir maçta kendi futbolcusunu koruyacak beceriye sahip. Peki özel güvenlik adında o adamların stadyuma yollanması ne kadar doğru?

Bu noktanın aydınlatılması lazım, her kulüp yarın kendi korumasını yollarsa ne olacak?

Futbol yorumcuları öncelikle bu gereksiz ve fazla kibirli kararı tartışmalı. Sonra abuk sabuk adamların yasak olan bölgeye nasıl girdikleri ve Fenerbahçe yöneticilerinin talimatnameye dair yanlış bilgileri de konuşulmalı... 

***

Haber merkezlerine de çok iş düşüyor. Türk Telekom Arena’da tam 400 güvenlik kamerası var.

Volkan’a küfreden adamlar bulunmalı, yasal işlemler dışında teşhir de edilmeli.

Medya bu işlerde bir numara sorumlu diyorum ya, ispatı gecikmedi. Volkan’ı eleştirmek serbest, haklı da olmak mümkün ama “çakal” eleştiri cümlesi mi haka- ret mi?

RTÜK bu tarz yayınları, özellikle de başkanların çaldığı düdük haline gelen kulüp kanallarını çok iyi izlemeli...

***

Uzun lafın kısası şu, ne kulüpler ne de başkanlar Türkiye’den daha büyük daha organize gibi davranamazlar.

Federasyon bu derebeylik kafasına dur demeli acilen.

Türkiye’nin kararlı olması gereken konulardan biri bu saçma derebeyi tavrı.

Hem de hemen, hiç vakit geçirmeden...