• $ 6,119
  • € 6,8299
  • 250.718
  • 83.675
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ali Sami ALKIŞ

asalkis@stargazete.com

Mitolojide İkarus, Beşiktaş’ta Karius

14 Nisan 2019 Pazar

Beşiktaş, devrenin bitimine yakın beraberliği sağladı ama; o ana kadar olanlar neredeyse canını bezdirdi. Başakşehir, rakibini sürekli baskı altında tuttu, hatta 22’inci ile 25’inci dakikalar arasında tam 5 büyük pozisyon üretti. Hepsini de durduran Karius oldu. Mitolojide İkarus gibi, güneşe ulaşmak için uçan kanatlı at gibi, sürekli havada ve plonjon içindeydi. O olmasaydı, hem maçın akış biçimi hem sonucu çok farklı olurdu.

Bu arada Edin Visca, sağ kanattan bela gibi üstlerine çökerken ve ortaları/pasları/şutlarıyla pozisyon üstüne pozisyon üretirken; Şenol hoca Bosnalıya karşı ancak ikinci yarıda tedbir alabildi. Visca, ilk 45 dakikada Beşiktaş’ın solunu felç etti.

Siyah-beyazlılar beraberliği, kaleciden dönen topu tamamlayarak ancak yakaladı. Oysa koca bir devre, neredeyse fark yiyecek duruma düşeceklerdi. Faciayı Karius önledi. Beşiktaş kötü oynadı, hatta rakibinin kotrolünde kaldığı için; oynayamadı bile... Vodofone Arena’da ilk kez tanık olduğumuz, şaşırtıcı bir durumdu.

Düşünün ki; 42’inci dakikada Atiba ile gelen gole kadar; Beşiktaş’ın sonuç alıcı nitelikte tek pozisyonu yoktu. 

***

Oldukça mücadeleli geçen maçta ilginç olan şey; onca sertliğe rağmen, futbolcular arasında kriz noktasında sayılacak itişme/tartışma/hatta kavgaların olmayışıydı. Yani sert ama, mert bir oyundu...

Beşiktaş, ilk yarıdakinin aksine ikinci yarıya; başına gelenlere karşı isyankar bir tavırla ve çok etkin başladı. Ljajiç de artık rayına oturmuştu. Çok geçmeden gelen Burak’ın golü de; usta işi, sert ve jeneriklikti. Beşiktaş nihayet kimliğini buldu... Bu da maçı almasına yetti. İş bilenin, kılıç kuşananın!

Kaldırımda yürüyen yayalara at çarptı

Kaldırımda yürüyen yayalara at çarptı

Fransa'dan Türkiye'ye sürpriz 'SAMP-T' teklifi

Fransa'dan Türkiye'ye sürpriz 'SAMP-T' teklifi

Game Of Thrones hayranlarına müjde

Game Of Thrones hayranlarına müjde

Diyarbakır'da bulundu, denizde yaşıyormuş! Bakın ne çıktı?

Diyarbakır'da bulundu, denizde yaşıyormuş! Bakın ne çıktı?