13 Temmuz 2020 Pazartesi / 22 Zilkade 1441
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ekrem PAKDEMİRLİ
epakdemirli@staragazete.com
Yazarın Sayfası

Sinek küçük ama mide bulandırıyor

09 Kasım 2014 Pazar

PKK ve yandaşları kırsal kesimdeki aktivitesini azaltmış görünürken bazı ilçelerimizdeki (Silopi ve Cizre) mahallelerde sözde özerklik ilan etmiş bulunuyor. Haddini bilmemezlik yanında, ilçe polisiye güçlerinin o özerklik ilan edilen mahallelere alınmayacağını deklere etmişler. Bana göre bu devlet nezdinde sinek vızıltısı. Ama sinek çorbaya düşmüş ise mide bulandırır ve o çorbayı içilmez hale sokar. 

PKK ve filyallerinin bu açıklamalarını devlet küçümsemiş görünüyor. yüz iki yüz maskeli haddini bilmezlerin açıklaması diye düşünüyor herhalde. Ben de küçümsüyorum ama devletin o mahallelere polisini göndermeli ve yüzü maskeli olanları yakalayıp kimlik tespitinde sonra doğruca Ayn-el Arap’a götürüp sizin yeriniz burası, burada yüzünüzü maskeleyip IŞİD’e karşı savaşın. Dikkatli de olun ha, buralarda kafanızı kesmesinler, buraları Türkiye gibi toleranslı değil demek lazım. Vakti ile ABD de komünistler işi azıtmışlardı. Hükümet, Çin i merak edenler için tek önlü uçak bileti verecek ve onları oraya gönderme kararı almıştı. Bir miktar insanı oraya gönderdiler. Bu gönderim kararı epey işe yaradı.  Bir müddet sonra gösterilerin sonu geldi.

PKK iç ve dış baskılarla silahlı eylemlerini eski yıllara göre azaltmış, ama bunlar komünist bir devlet kurma sevdasından vazgeçmiş değil. Bir kısım PKK’lılar İŞID ile sözde mücadeleye gitti. Açılım söylemini de bahane ederek bu eylemlerini azalttı ama şehirlerdeki aktivitelerini maskeli haddini bilmezlerle devam ettiriyor. Yüzünü maskeleyenleri, elinde molotof kokteyli olup kullanan kişileri de, bedeni cezaya çarptırmak, kendisine de devlet malına zarar vermekten dolayı 6183 sayılı kanunu çalıştırmak gerekir. Bu haddini bilmezlik gelişirse genişler, bizi uluslar arası arenada zor durumda bırakır. Benden söylemesi yılanın başı küçük iken...