Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

ASABİ ADAM
asabiadam@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Sonun başlangıcı...

16 Ekim 2014 Perşembe

Kurt Seyit ve Şura’nın gününü değiştirdi Star Tv Yönetimi. Perşembe günü saat 23.00’de ekrana gelecek artık bu dizi. Bilinci kapalı ve yaşam destek ünitesine bağlı bir hastaya benziyor artık bu dizinin durumu.

Bu saatten sonra ayağa kalkması, bilincin açılması neredeyse imkansız ama direniyor Star Tv. Büyük prodüksiyonlar yayından daha zor kalkar bu doğru ama nereye kadar taşınır 
gitmeyen bir dizi? 

Fatih projesine bakın, en iddialı işti, tutmayınca Kanal D doğru bir karar verdi ve taşımadı. Star Tv nasıl bir sözleşme yaptı ya da kaldırma kararı verememesinin ardında ne var bilmiyorum, bildiğim Kurt Seyit ve Şura’ya verilen şans çok az diziye verildi bugüne kadar.

Perşembe saat 23.00 demek aslında sonun başlangıcı demektir. Görürsünüz bir başka gün ve saat şansı 
verilmeyecektir...

Sizi bilmem ben seyredeceğim...

Discovery Science bu akşam yeni bir belgesel diziye başlıyor. Aşırı Hava Koşullarında Yaşam Savaşı bu belgesel dizinin adı.

Zor zamanlarda, panik ya da baskı altında doğru karar vermekte zorlanır ya insanoğlu bu belgesel dizide canlandırmalar vasıtasıyla doğru kararlar ekrana gelecek.

Küresel ısınma, değişen meteorolojik şartlar hepimizin hayatında etkilerini hissettiriyor. Çok bilmediğimiz, görmediğimiz hortumlar önemli bir örnek bu duruma. Seyretmek ve öğrenmek. 

Ekranda izlediği bir şey insanın hayatını kurtarmasına yardımcı olabilir mi? Olur, bunun çok örneğini gördük, yeni olan hava koşulları üzerine yapılan çalışma ve bence seyredilmeye değer...

Baba Karabulut konuştu...

Zamanında yaptığınız bir iş, aldığınız bir karar medyada yıllar sonra da olsa iyi ya da kötü olarak karşınıza çıkar.

Münevver Karabulut’un babasının Show Haber’e konuşmasından söz ediyorum. Cem Garipoğlu’nun firari olduğu dönemde bu işin peşini bırakmayan medya kuruluşlarının başında Haberturk Gazetesi geliyordu.

O dönem verilen destek, yapılan haberler, bugün Show Haber’in başında olan Ramazan Kurnaz’ın işini kolaylaştırmıştır muhakkak. Meseleye medya açısından da bakalım.

İyilik ve kötülüğün bu dünyada karşılığını en fazla bulduğu alanlardan biri medya sektörü. O yüzden de en iyisi mümkün olduğunca iyilik yapmak, kötülükten kaçmak...