12 Ağustos 2020 Çarşamba / 22 ZilHicce 1441
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ali Sami ALKIŞ
asalkis@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Tek puanı öpüp başına koysun!

21 Ekim 2018 Pazar

Fenerbahçe sezon başından beri sorunlarla boğuşuyor. Krizin temel nedeni; takımın aldığı sonuçlar ve sergilediği verimsiz futbol... Kulüp, medya ve camia bu sıkıntılarla çalkalanırken; sorunun temel kaynağı durumundaki futbolcular, olup-bitenden hiç etkilenmemiş gibi davranıyorlar.

Oysa yırtınmalı, iyi futboldan önce iyi sonuç için; sorumluluk yüklenmeleri gerekiyor. Hiç de öyle değil... Şimdiye kadar nasıllarsa, bundan sonra da öyle kalmaya yeminliler gibi bir başlangıç yaptılar.

Devre bitiyor, F.Bahçe’nin pozisyonu yoktu... Halk oyu ile galip ilan edilmeyeceksin, 3 puanı almak için sahada bir şeyler yapman gerekir. Ağır, hantal, insanı sıkan, bıktırıcı, çok düşük temposu var. Koşmuyorlar... Sadece; bir Sivas atağının kesilmesinden sonra başlatılan kontratak sırasında, lütfedip hızlı atak yaptılar. O da bir kez... Yuh artık!

***

Sivas bir şeyler yapmaya çalışıyordu ama; ataklarında bütünlük, şutlarında isabet, pozisyonlarında yer tutma yoktu. Gol atmaları, eğrisi doğrusuna denk gelince; anca olabilecek bir şans anına bağlıydı. Adamların hiç olmazsa Robinho’su var. Arada şık hareketleriyle millete göz banyosu yaptırıyor. F.Bahçe’de öyle biri de yok.

***

Hocası Ayew’i gerekirse göbekte oynatmayı düşündüğü için; o da kanattan içeri girerek, hatta zaman zaman ortaya geçerek arada kendini denemeye (Belki de ispata) kalktı ama; ne yaptığını kendi de anlamamıştır. Çıkması bu yüzdendi.

İkinci yarı oyun hareketlendi ama, F.Bahçe bu canlılığa katkı vermeye çalışsa ve önemli pozisyonlar bulsa da; son vuruşlarda beceriksiz kaldı. Maçı baştan ciddiye alsaydı...