25 Ekim 2020 Pazar / 8 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Alper TEKBAŞ
alpertekbas@gmail.com
Yazarın Sayfası

TÜRSAB ‘ta Seçim Zamanı

29 Ekim 2017 Pazar

Yaklaşan TÜRSAB seçimleri ile birlikte turizm camiasında heyecan dorukta. Zirve yarışında bize değişim gerek diyen TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya ve ekibinin görüş, öneri, hedef ve projelerini  sizlerle paylaşacağım. 

İşte kamuoyunun merakla beklediği, takip ettiği, TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya’nın TÜRSAB için Projeleri;

- Yeni seyahat acentası kurulmasını engelleyeceğiz.

- Belge devrinin önünü açacağız.

- Kaçak faaliyet gösteren sahte seyahat acentalarıyla mücadele edeceğiz.

- Güçlü, etkin ve bağımsız BYK’lar oluşturacağız.

- Seyahat acentaları, havayolları karşısında vazgeçilmez ve güçlü bir hale getirilecek.

-TüRSAB’ın elini, Hac ve Umre seyahat acentalarının cebinden çıkaracağız.

- Tur ve transfer, seyahat acentalarının asli hizmetidir

- Komisyonlar düzenlenerek, haksız rekabetin önüne geçilecek.

- Gençlerin önü açılarak, zinde bir sektör örgütü oluşturulacak.

- TÜRSAB, üyelerinin menfaati dışında hiçbir faaliyetle uğraşmayacak.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nde neden başkanlık görevine talipsiniz?

"Alper Bey öncelikle biz sorunlarımızı doğru çözümlerle, doğru ifadelerle anlatmaya talibiz. Seyahat acentalarının sırtında taşıdığı değil, seyahat acentalarını sırtında taşıyan bir TÜRSAB vadediyoruz. TÜRSAB’ı ticaret yapan değil, üyelerinin ticaretini kolaylaştıran bir kurum haline getireceğiz."

"7.300 tane acentamız var ve biz tüm seyahat acentalarımızın başkanı olmak için yola çıktık. Seyahat acentacılığı yok olma ile var olma mücadelesinde çok ince bir çizgide. Vahşi global rekabete karşı  Seyahat acentaları birliğinin teknolojiden tutunda değişen pazarlama stratejileri, trendler, dijital dünyadaki gelişmelere  karşılık sektörümüzün sabit kalmasını, yerinde saymayı bırakın geriye doğru gitmesini, kan kaybetmesini doğru bulmuyoruz."

"Tek derdimiz iki yılda bir seçim ve koltuğu korumak olmayacaktır, bugüne kadar mevcut yönetimin koltuğu korumak konusunda gösterdiği çaba ve maharetlerinin 10’da 1’i TÜRSAB için yapılmış olsaydı böyle olmazdı. Güven ve itibar sorununu ortadan kaldırmaya geliyoruz. Biz TÜRSAB’ı ticari bir kuruluş olmaktan çıkaracağız. Tüketici ve aracı acentaları koruyacağız ve kollayacağız. Bizim koltuk derdimiz yok hizmet derdimiz var. Biz paraşütle inmiyoruz oraya."

"Bizler gerçeğimizin ve gerçeklerimizin etkin bir şekilde sonuca gidebilmesi için bu göreve talibiz.  Bizlerde cesur, kararlı,  şeffaf ve emin adımlarla Türkiye’nin her yerinde ki acentalarımızla bütünleşerek müzakere ve mutabakatlar yaparak,  “bir şey değişecek her şey değişecek göreceksiniz” diyoruz. Turizm tüm dünyada kardeşliğin köprüsüdür. Tanıyoruz, tanış oluyoruz ve bu köprünün yaşanıldığı ve yaşatılacağı yer Türkiye’dir,  turizm de bizim moral kaynağımızdır."

"Kendimiz için ya da birileri için değil hepimiz için, ülkemiz için TÜRSAB’ın dirilişi, geleceği için bu göreve talibiz."

Son olarak ülkemizde yaşananları değerlendirirseniz ne dersiniz?

"Cumhuriyet tarihinde yapılan bütün hainlikler 15 Temmuz’da gün yüzüne çıkmıştır. Bölücüler, vatan hainleri ve işbirlikçileri suçüstü yakalandılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve milletimizin iradesiyle, devletimiz milletimizle bütünleşerek ülkemizin yeni bir karanlık döneme girmesi engellenmiştir."

"Her şeyin bir zamanı var, önemli olan doğru zamanda temsil edeceğiniz makamın koltuğunu doldurup size yakışanı yapabilmek ve sizden beklenilenlere en doğru çözümlerle sonuç odaklı cevap verebilmek ve en önemlisi herkesin başkanı olabilmek… sözün özü sonucun güven vermesi…"

"Şimdiden ülkemiz turizminin geleceği için TÜRSAB seçimleri, ülkemize ve turizm sektörüne hayırlı olsun."