02 Mart 2021 Salı / 18 Recep 1442
Gece modu

Business Class bavul ticareti

Bavul ticaretinden dolayı sık sık Türkiye'ye seyahat eden Türkmen yolcular, Atatürk Havalimanı'nda sahip oldukları elite kart sayesinde business class uçma fırsatı, fazla bagaj ve CIP Lounge'de istirahat etme hakkına imkanına sahip oluyorlar.

25 Aralık 2013 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 25 Aralık 2013 Çarşamba 14:15
Business Class yolcuları tek bir bavul yada valizle business kontuardan geçerken, Türkmen yolcular elit kartları sayesinde yanlarında çok sayıda eşya ile bu kontuarlara gelince, uzun kuyruklar oluşuyor.

Türkmen yolcular, sabah ilk uçakla Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'tan İstanbul'a geliyorlar. İstanbul'da gerekli alışverişlerini yapan Türkmenler akşam saatlerinde tekrar Atatürk Havalimanı'na geliyor.

Uçuş saatine 5 saat kala Atatürk Havalimanı Gidiş Terminali'ne gelen Türkmen yolcular, güvenlik kontrolünün ardından uzun bir süre check-in kontuarlarının açılmasını bekliyor. İstanbul'a haftada 3 kez genellikle giysi almak için geldiklerini belirten bu yolcular, "Sabah İstanbul'a gelip gerekli malzemeleri aldıktan sonra akşam uçağıyla geri dönüyoruz. Bu kadar sık uçmamıza rağmen valizlerimizin alımı için 2 business kontuar açılıyor, uzun kuyruklar oluşuyor. Birkaç kontuar daha açılmalı. Çok sıra bekliyoruz" dediler.