03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

Çelebi'den 56. yıl kutlaması.

Çelebi, 56’ncı Kuruluş Yıldönümü’nü yurtiçi ve yurtdışında personeli ile kutladı.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 11:41

Türk sivil havacılığının öncü ve köklü kurumu Çelebi, 56’ncı kuruluş yıldönümünü törenlerle kutladı.

Kuruluş Yıldönümü kapsamında kutladığı gerçekleştirilen Kıdem Plaket Törenleri’nde; 5, 10, 15, 20, 25 ve 30 yıllık toplam 1.391 Çelebi personeli de ödüllendirildi.

Atatürk Havalimanı’ndaki ilk törende konuşan Canan Çelebioğlu, Çelebi’nin Türkiye’nin ilk özel sektör yer hizmetleri şirketi olarak 1958 yılında kurulduğuna dikkat çekerek, bugün geldiği uluslararası arenadaki güçlü konumunda, dev Çelebi Ailesi’nin her bir bireyinin büyük katkısı olduğunu vurgulayarak, teşekkürlerini iletti.

Türk sivil havacılığının global markası Çelebi, 56’ncı yaşını, Çelebi 56’ncı Kuruluş Yıldönümü’nü düzenlenen Personel Yemekleri ve Kıdem Plaket Törenleri ile kutladı.

1958 yılında, Esenboğa’da 8 metrekarelik bir ofiste, 1 merdiven 5 işçi ile kurulan Çelebi bugün, Türkiye ile birlikte iki kıta, 5 ülkede ve 36 havalimanında, toplam 13.342 çalışanı ile yüksek standartlarda yer hizmetleri, kargo&antrepo hizmetleri sunuyor.

Çelebi, ulusal ve uluslararası alanda verilen ödüller ile de taçlandırılan başarılı çalışmaları ile bugün, global arenada sektöründeki en önemli kuruluşlar arasında yer alıyor.

Öncüsü olduğu Türkiye sivil havacılık, yer hizmetleri ve kargo&antrepo hizmetleri sektörünü yurtdışında başarı ile temsil eden Çelebi Havacılık Holding, 2014 yılında 56’ncı kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Bu kapsamda Çelebi’nin yurtiçi ve yurtdışındaki birimlerinde Personel Yemekleri ve Kıdem Plaket Törenleri düzenledi. Bu kapsamda 5, 10, 15, 20, 25 ve 30 yılı aşkın süredir Çelebi’de çalışan toplam 1.391 personele, plaket ve ödüller verildi.

Çelebi 56’ncı Kuruluş Yıldönümü ve Kıdem Plaket Törenleri’nden ilki, Çelebi Hava Servisi’nin Atatürk Havalimanı İstasyonu’nda düzenlendi.

Çelebi Havacılık Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Canan Çelebioğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilk Çelebi Kuruluş Yıldönümü ve Kıdem Plaket Töreni’ne, Çelebi üst yönetiminin yanı sıra ÇHS Atatürk Havalimanı İstasyonu, kargo&antrepo çalışanları ile Genel Müdürlük personeli de katıldı.

Kutlamada konuşma yapan Canan Çelebioğlu, Çelebi’nin yarım asrı aşkın süre önce Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk özel sektör yer hizmetleri şirketi olarak kurulduğu günden bu yana kat ettiği önemli mesafeye dikkat çekti.