26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Kotil'den İsaril iptalleri ile ilgili açıklama geldi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil İsrail’e uçuşların 24 saat durdurulmasının ardından olayları çok yakından takip ettiklerini belirtti.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 15:44

Kotil, "THY olarak mevcut şartları değerlendirerek Tel Aviv seferlerini 24 saat süreyle durdurduk. Durumu yakından izlemekte olup, gelişmelere göre uçuşlarla ilgili karar gözden geçirilecektir" dedi.

Kotil, THY'nin İstanbul-Tel Aviv seferini yapan 2 uçağının, Ben Gurion Havalimanı'ndaki güvensiz ortam nedeniyle geri dönmesi ve uçuşların 24 saat durdurulmasına ilişkin, durumu yakından izlediklerini kaydetti.

"THY olarak mevcut şartları değerlendirerek Tel Aviv seferlerini 24 saat süreyle durdurduk. Durumu yakından izlemekte olup, gelişmelere göre uçuşlarla ilgili karar gözden geçirilecektir" diyen Kotil, bir havayolunun genel müdürü ve Avrupa Havacılık Birliği'nin Başkanı olarak Ukrayna-Rusya sınırına düşen uçağın da affı, izahı ve akla sığan bir tarafının olmadığını vurguladı.

Kotil, "İçinde masum insanlar vardı. Ukrayna'ya yönelik de tedbirlerimizi aldık. Birçok bölgesi üzerine uçmuyoruz, sefer kestik" dedi.

Ramazan ayında yolcu sayısında düşüş olduğunu, özellikle iç hat uçuşlarında azalma görüldüğünü belirten Kotil, "Bu bir rahatlama gibi oluyor ama biz yoğun seferleri severiz. Bayram geldiğinde yolcu sayısı birden fırlayıveriyor. İnşallah bütün yolcularımızı Türkiye'de veya yurt dışında gitmek istediği yere götüreceğiz" ifadelerini kullandı.