27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Etimesgut müftülük binası inşaatı başladı

Etimesgut Belediyesi, ilçeye modern bir müftülük binası yapıyor. Ayyıldız Mahallesi’nde bulunan ve Ankara’nın en büyük camilerinden Tevhid Camii yanında yapılan binanın inşaat çalışmalarına başlandı.

23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00

Tarihi Ankara evlerini hatırlatan binada toplantı salonu, kurs odaları ve çalışma ofisleri de hizmet verecek. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 600 bine ulaşan nüfusa hizmet verebilecek nitelikte, modern ve ilçeye yakışır bir müftülük binası inşa ettiklerini söyledi. Demirel, müftülük binasının, ilçenin merkezinde ve ulaşım yönünden rahat bir noktaya yapıldığını belirterek, “Tevhid Camiimizin hemen yanında güzel bir noktaya yapıyoruz. Müftülük binamız çevre yolu bağlantıları olan, belediyemizin sosyal ve kültürel tesislerine de yakın bir noktada hizmet verecek. İnşaallah en kısa sürede tamamlayarak Müftülüğümüzün hizmetine sunacağız” dedi.

MANEVİ DESTEK

Başkan Demirel, müftülük binası ile birlikte, ilçenin manevi değerlerine yakışır projeler geliştirdiklerini de belirterek, Etimesgut’un manevi sahipleri Ahi Elvan, Ahi Emiryaman ve Ahi Mesud’un kabirlerini, yaşadıkları dönemin mimari ve estetik özelliklerine uygun yeniden yapmak için başlattıkları çalışmanın devam ettiğini, inşaat sürecinin 2 ay içinde tamamlanacağını söyledi.